Neprispôsobivá susedka

shadow92
3. apr 2014

Zdravim,
chcel by som sa spytat, lebo som uz s nervami v kybli, co mam robit s neprisposobivou susedkou, ktora si velmi rada pusta nahlas hudbu a kedze byva hned podomnou a deli ma od nej tym padom jediny panel, tak to pocujem velmi silno, hlavne basy az mi vibruje podlaha z toho jej tuc-tuc.. ta muzatka ma asi 21r. a robi nocne, takze ona rano o 7 dojde domov a u*ebe na maximum volume na taku hodinku a potom ide spat. ja chodim na VS a castokrat mam moznost si aj trochu do takej 8-9 pospat ale ked ma pokazde zobudi tak to je fakt na h... taktisto ked som niekedy skorej doma tak cca o 12 to ona zas udr*e na maximum a do takej 3 jej to tu vrieska.. vacsine zvysnych susedov to je jedno lebo v tom case pracuju, resp. byvaju o par poschodi vyssie takze im to nevadi..
snazil som sa to riesit aj v minulosti po dobrom, ale je to typ cloveka ktoremu ked zaklopete na dvere tak v lepsom pripade vam neotvori a bude vas ignorovat, v horsom otvori dvere a arogantne vam naznaci ze "ja ta mam pi*i a co s tym spravis", takze tu jednanie po dobrom fakt nepomaha. pred par rokmi takyto curbes robievala hlavne v noci, teenage party a o 2 rano ogrcane schodisko atd, potom sa na nejaky rok odstahovala a ostal tam byvat len jej otec, teraz sa pred asi rokom vratila naspat a odvtedy mi fakt zerie nervy skoro kazdy den takouto hudbou.. v minulosti sme to riesili aj cez policiu ale viete ako to chodi.. policajti dojdu, upozornia ju, ona to stisi a chvilu po ich odchode alebo o par dni to robi znova.. a takto furt dookola no a cez den kedze neplati nocny klud tak u policajtov moc nepochodim, moj otec je policajt a sam mi povedal ze volat hliadku cez den je totalne zbytocne.. no a co sa jej fotra tyka tak ona sama sa s nim nemusi (ved kto by ju len zniesol) a vyhbaju sa jeden druhemu, ona sem chodi ked je on v robote takze sa minaju a aj tak je to taky arogantny bulo ktory to ma v pazi.. takze ja uz castokrat startujem ze si ju odchytim na schodoch a dam jej do drzky lebo mam pocit ze inac to nepojde (aj tak sa od mala chova, oblieka a este chodi ako chlap, takze tu ziadny moralny problem nevidm).. predtym ale nejake rady ako to mu predista vyriesit to inak ? neviem ci tu nejaka staznost na urad pomoze, kedze ona to jednoducho popre alebo to bude mat v pazi nadalej
dakujem

satanka1
3. apr 2014

@shadow92 jedna známa niečo takéto riešila cez bytové družstvo či spoločenstvo vlastníkov bytov..niečo na ten spôsob,že ťa nemôže obmedzovať..neviem to už teraz presne.
sú hajzli niektorí ľudia

mamakaja
3. apr 2014

ja by som otočila reprak na podlahu a pustila jej vaznu hudbu.....viem kolotoc,ale ak sa pojde stazovat super urobite dohodu a pustani hudby medzi vámi...boze este ze som z panelaka prec...

shadow92
autor
3. apr 2014

@satanka1 zaujimalo by ma ci to aj pomohlo, lebo taketo staznosti castokrat proste zapadnu prachom a nic nevyriesia

shadow92
autor
3. apr 2014

@mamakaja to osm aj skusal, ver mi.. pustil som jej par vyberanych piesni z ktorych sa jej musel triast luster ale ja neviem ci to nepostrehla cez tu svoju hudbu alebo co, lebo to absolutne nepomohlo, akurat som mal doma dvojnasobny hluk

marse
3. apr 2014

zapni hudbu ked ona svoju vypne, ked pojde po nocnej spinkat.. na plne decibely

hradnapani
3. apr 2014

@shadow92 vypni jej poistky na chodbe. a ked sa s nou stretnes zoci voci, tak budes musiet byt vacsi chlap ako je ona. Niektorym ludom ked ukazes, ze si slusny clovek, tak si budu dovolovat, ale celkom reaguju ked s nimi komunikujes tak, ako im je prirodzene.

mamakaja
3. apr 2014

@shadow92 moja mama ma nieco podobne ta zase pocuva ohkanie v noci od mladej,,,,ona jej nemá co pustit... ale tahanice ti asi moc nepomozu od 10 do 6 nocny klud inak asi moc nenarobíš...jej to trkne az bude mat svoje deti a bdue chciet aby sa poobede vyspali a bude tiez pocut každý sum...asi ti neporadim len ten reprak.....skus o 9tej v noci......a takého bacha...ci vagnera

stefka33
3. apr 2014

@shadow92 Aj ja neznášam neprispôsobivých susedov. Hlavne keď v noci búchajú po radiatoroch. Mňa to strašne ruší pri vysávaní. 😀 😀

ssisska
3. apr 2014

🙂 Co narobis ,byvat v kralikarni sa vzdy nevyplaca.

tykat
3. apr 2014

@shadow92
Repraky otocit ku podlahe, zapnut na plne pecky niečo ako"Ide ide vlacik" od Canakyho a Podhradskej dookola a odísť na celý deň preč.
Alebo si požičať dvoch ratlíkov, upozorniť susedov, že ideš robiť poriadky a budú musieť zniesť nepohodlie a nechať ich štekať, ver mi že, pár ratlíkov sa tej susede tak vryje do mozgu že bude zo grcať len čo uvidí psie granule.
Alebo si dojednať zopár dobre stavaných kamošov a ísť jej ručne vysvetliť čo presne požaduješ a uistiť sa, že to pochopila.

Ináč na hluk zaberajú také penové špunty do uší.

satanka1
3. apr 2014

@shadow92 tak presne ako pášu hore..ked ona vypne...a ide spať po nočnej ty zapni...možno nie hned ale tak o hodinku,ked sa učučká a zaspí a rovno nad tou izbou,kde asi spí.Ked to nejde inak,tak to nejde...to sú bezcitné hovädá čo myslia len na seba,že oni sú vo svojoim byte,tak môžu všetko.Ked tam bude ticho a vieš,že je doma..napríklad ked večer pozerá telku treba narobiť dobrý randál..máš výhodu v tom,že si nad ňou.

lilitela
3. apr 2014

@shadow92 To s tymi poistkami tiez nie je zly napad.

vreckovka2
3. apr 2014

@shadow92 tiez riesime podobny problem, ale ja by som bola vdacna, ak by to susedom nad nami dunelo iba hodinu denne. Pozeraju tv, alebo pustaju hudbu od 9tej do 22:30 cez domace kino, takze vybruje cely byt...Nase kroky mame rozplanovane takto, mozno by ti nieco mohlo zabrat:
1. slusne sme ich uz 2krat upozornili, na treti krat nam neotvarali, lebo kvoli hluku doma nepoculi, ze niekto bucha na dvere....Oni nam pri tom druhom raze slubuli, ze s tym nieco spravia, no nespravili. Potom som doma nahlas pravidelne nadavala na nich a ako mi si tiez kupine reprak a nasmerujem im ich hore na byt...no neviem co z toho zabralo, ale stisili si to aspon a netravili teraz cele dni a vecery doma, tak to bolo relativne ok. uvidime co bude casom....
V pripade ak nam toto slusne nazaberie tak mame rozplanovane:
2. obehat susedov, ci im to nevadi. S jednymi sme uz aj dohodnuti, ze sa postavia na nasu stranu, ak sa to bude riesit na domovej schodzi. Obehame aj ostatnych. Tiez si myslim, ze ta tvoja suseda vadi aj inym, len mozno sa nebudu s nou dotahovat...Potom pojdeme za spravcom a nech to riesi.
3. Ak nezaberie, kupujem si reprak, dam ho navrch kniznice a budem iod rana od 8 pustat na plne pecky hudbu do vecera aspon niekolko dni po sebe. Ak sa budu stazovat ini susedia, poslem ich za tymi susedmi nad nami. Nech si to riesia s nimi. Ak potom oni stisia, vypnem to aj ja...
4. Dam si odmerat hluk / v ba to stoji caa 700 eur s certifikatom) pridu v hocakom case a to meranie mozes pouzit aj na sude. Hluk v nocnom klude nesmie presiahnut 30db a mimo nocneho kludu pocas dna 40db...Ak chce dievcina pouzivat tak silne basy, ona je povinna odhlucnit si byt - prisom basy sa len velmi tazko daju a nikdy nedosiahnes uplne ticho. Takze potom s tym certifikatom pojdeme na obdovny urad a uvidme ako dalej...

Basy su strasne o nervy, ja som prve dva tyzdne v novom byte ani zaspat od nervov a hluku nevedela. teraz im to tiez duni, ale pokial su to 3 hodinky denne, tak som si povedala, ze to musim aj ja respektovat. Byty su byty a ak by sme chceli totalny klud, tak jedine nejaka samota 🙂

mamakaja
3. apr 2014

@tykat napadlo ma s tymi ratlikmi,poslem tam moju susedu !! ma dvoch...ale aspon na dvore ale aj tak je to havkacovo...ludia ziju vsade nechcela by som byt na samote a mam rada pokec s vsetkymi,okolo ale v baraku mame tiez super susedov vsade su!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shadow92
autor
6. apr 2014

dakujem za postrehy 🙂 niektore zo spomenutych som uz skusal, niektore ani nie..
co sa ratlikov tyka, ona sama pred tym nez sa prvykrat odstahovala mala takeho maleho yorkshira, mala prachovka ktora na kazdeho vonku vyskakovala, a akonahle bol parchant sam doma tak len zavijal a stekal, takze ja uz ten stekot pocut ani nemozem..
poistky sme jej aj v minulosti skusili vypnut su v kumbale na chodbe ale uz sa asi casom aj ona naucila kde tie poistky su, plus ma v tom kumbali zrejme schvalne taky bordel aky ma, ze sa k nim ani dostat uz neda.
nedavno som skusal aj to s tym zapnutim hudby a ist prec.. pustil som jej DJ Skinhead - Extreme Terror (domyslite si podla nazvu ako to asi znelo, popripade pustite na Youtube) a anstavil nekonecnu slucku a isiel som na par hodin von.. dolezite vsak je ze to vobec nezabralo, dokonca mam pocit ze jej to akosi robi dobre..
merat hluk v byte a platit za to to fakt nie, radsej nez sudne tahanice jej rozbijem ksicht 🙂 jedine co pred tym skusim je ze si pockam az ona zaspi a potom jej ja ukazem co to je "nemoct sa vyspat"

lubmar
6. apr 2014

No to ta ozaj lutujem ☹ Toto je ciste chrapunstvo od nej, hnusna sebecka kreatura...Viem o com hovoris, tiez byvame v panelaku, a zazili sme uz kadeco..Ale toto je ozaj silna kava... Tiez sme riesili nieco podobne, pri slusnom zaklopani aby stisili hudbu vobec nereagovali, neotvarali, tak sme vypli poistky na chodbe. Ked vysli, aby ich nahodili, tak sme si na nich pockali, sice slubili, ze uz sa stisia, ale kdeze 😀 Tak pekne krasne, len co hudba presiahla istu hranicu, vypli sme zas...mohol ich aj slak trafit, asi po tretom raze to vypli, odvtedy byva pokoj..Len u nas su poistky lahko dospupne na chodbe, tak to bolo lahke...u vas to je zrejme riesene inak....
Na tvojom mieste by som pockala az pojde po nocnej spat, kludne by som si vzala v praci dovolenku 2/3 dni, alebo obetovala na skole prednasky, a spravila jej peklo. Zozen si priklepovu vrtacku, a pekne vrtaj do zblaznenia aj pol dna, popritom trieskaj na radiator, hrkaj stolickami o podlahu, zozen si tu sirenu co sa nou trubi na futbaloch, vuvuzela,a v nepravidelnych intervaloch rob riadny randal. Ale este predtym ako sa ulozi spat..A garantujem, ze po 3-4 nevyspanych dnoch bude v robote len tazko fungovat 😀 😀 Ak mas moznost, zavolaj si co najviac kamaratov, nech vas je v byte vela, rehocte sa, hudbu na plne pecky, trieskajte, nech si tiez uzije..Ale vsetko v nepravidelnych intervaloch, lebo ked pustis hudbu a ides prec, ona si na nu casom zvykne, ma to len ako zvukovu kulisu, a kludne spi pri tom...to musi byt hluk v nepravidelnych a necakanych intervaloch, narazovy..po 10 min, potom chvilu nic, zasa vrtanie atak..Na nejako skrytom mieste, trebars za gaucom vrtaj, potom to zatmelis...mne uz by bolo jedno, len nech si ta mrcha uzije. 😀