Pedagogické minimum pre prácu v škôlke. Ako dlho trvá?

angela1
6. jan 2012

ahojte, dievčatá viete poradiť kde sa dá získať pedagogické minimum pre prácu v MŠ, ako dlho trvá a čo okrem maturity k tomu treba? za odpovede ďakujem 🙂 (teda dúfam že dajaké budú 😀 😀 )

liz_lemon
6. jan 2012

@angela1 kamoska uci v MS, a musela si urobit celu strednu skolu, napriek tomu, ze ma VS pedagogicku pre 1.stupen ZS, takze pedagogicke minimum stacit nebude

grettka
6. jan 2012

pedagogicke minimum si mozes urobit, len ak uz mas VS, alebo pocas VS

bud si teda urobis strednu pedagogicku skolu alebo predskolsku a elementarnu pedagogiku, myslim, ze by stacilo bc., nie som si ista, treba si to preverit na webkach ped. VS

silvia_100
2. feb 2012

a neviete náhodou ako by som mohla získať pedagogické minimum pre 1. stupeň ZŠ iba na moju aprobáciu aby som ako budúca učiteľka mohla učiť tieto predmety aj na prvom aj na druhom stupni ZŠ

grettka
3. feb 2012

si studentka ped. fakulty? alebo filozofickej? tak sa skus informovat priamo na fakulte, ale pokial mas pedagogicky/ucitelsky smer, tak myslim, ze by nemal byt problem ucit na oboch stupnoch. Pokial studujes neucitelsky smer a chces si urobit pedagogicke minimum, dostanes ho len na svoju aprobaciu, ktoru studujes/mas vystudovanu a to bez ohladu na stupen (I., II.)

silvia_100
3. feb 2012

ešte iba študujem a jedna riaditeľka ZŠ mi povedala že ak chcem učiť aj na prvom stupni tak na to potrebujem ešte nejaké doplnkové štúdium ale nevedela mi povedať aké, študujem na fakulte prírodných vied ale učiteľstvo na SŠ a druhý stupeň ZŠ čiže mám aj nejaké tie základy pedagogiky ale nikde neviem nájsť žiadne podmienky čo by som potrebovala k tomu aby som mohla učiť aj na 1. stupni ZŠ, u nás na fakulte sú veľmi "milé" pracovníčky čo mi minule nevedeli ani tlačivo vyplniť a museli volať dekanku takže tam asi nepochodím :( ale dakujem za odpoveď

grettka
3. feb 2012

Hmm., zeby si potrebovala doplnkove kvalifikacne studium? Nic ine mi z toho nevychadza, este vsak treba pozriet skolsky zakon, vlani bol novelizovany..

grettka
3. feb 2012

skus pozriet toto http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...

potom toto
http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...

pripadne, napis na ministerstvo skolstva, a podla toho, co ti napisu, ze ako mas postupovat, aby si ziskala kvalifikaciu

grettka
3. feb 2012

@silvia_100 skus pozriet toto http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...

potom toto
http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...

pripadne, napis na ministerstvo skolstva, a podla toho, co ti napisu, ze ako mas postupovat, aby si ziskala kvalifikaciu

alex1p
15. feb 2012

ahojte, mozte mi niekto poradit? mam ukoncenu VS TUKE a chcela by som ucit v MS alebo na ZS v druzine, a neviem co mi ktomu treba. stacilo by mi len pedagogicke minimum ako doplnkove studium na SPS?

grettka
15. feb 2012
sisaha
15. feb 2012

@alex1p nie som si ista, ale pre pracu v MŠ, alebo družine potrebujes mať aspon bakalara z pedagogiky.

alex1p
16. feb 2012

dakujem

iwonna
28. sep 2012

Ak mam skončenu sociálnu prácu v Prešove čo by som potrebovala aby som mohla učit v mš?

liz_lemon
29. sep 2012

@iwonna musis si urobit aspon maturitu na pedagogickej a socialnej akademii, inak v MS ucit nebudes moct

janagrobarcikova
3. dec 2012

ahojte
chcela by som sa opýtať že študujem na ekonomickej univerzite som tretačka. Chcela by som pracovať škôlke tak som sa chcela opýtať že čo ako mam pokračovať ďalej keď mám strednú aj vysokú školu ekonomickú.
Ďakujem

grettka
3. dec 2012

@janagrobarcikova
precitaj si zakon 😉 tam zistis kvalifikacne predpoklady pre pracu v MS
http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...

takze bud si urobis pedagogicku strednu, alebo vysoku - predskolsku pedagogiku

gabiibag
10. dec 2012

ahojte, už mám ukončené Bc. Učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy, ale chcem pracovať v škôlke. Môžem si na tento odbor spraviť 2. stupeň - predškolskú pdagogiku?

alioska123
10. dec 2012

Ahoj, podľa mňa ak máš príbuzný odbor a prejdeš skúškou, tak prečo nie. Ja mám podobný problém, ale s iným odborom. Takže už len sa začať učiť na skúšky.

ivana6573
8. jan 2013

ahojte chcela by som pracovat ako ucitelka v materskej skolke.mam ukoncene stredoskolske vzdelanie s maturitou.
poradite mi ako ziskat patricne vzdelanie na tuto pracu ? dakujem 🙂

grettka
8. jan 2013

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...
najprv si nastuduj kvalifikacne predpoklady pre poziciu ucitelky v MS (je to hned na druhej strane vyhlasky) a potom sa porozhliadni po webkach pedagogickych fakult, alebo strednych skol Pedagogicko-socialnych akademii 😉

dadikaz
15. jan 2013

gabiibag .... a hlavne sa nebáť a ísť si za svojim 😀

1aduliatko1
17. jún 2013

ahojte dievčatá... poradíte mi? mám VŠ nie pedagogického zamerania. chcela by som učiť v MŠ, stačí, keď si dorobím maturitu na pedagogickej strednej škole, alebo treba mať VŠ predškolskú a elementárnu pedagogiku?? ďakujem vám za odpovede 😉

bibuska22
23. jún 2013

Ahojte, prosím Vás neviete mi poradit? mam Bc. zo sociálnej práce a chcela by som ucit prvy stupen ZS, alebo v druzine, alebo v MS, čo by mi k tomu trebalo? dakujem moc!

grettka
23. jún 2013

@bibuska22
@1aduliatko1
Je potrebne si prestudovat kvalifikacne poziadavky na pracu na tej-ktorej pozicii v skolstve: http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...

poziadavku na pracu ucitela MS mas hned na druhej strane toho dokumentu, na tretej strane mas poziadavky na pracu na I. stupni, na strnastej strane poziadavku na pracu vychovavatela.

Takze, ak mas bc. zo socialnej prace, zrejme si budes musiet dostudovat ucitelstvo pre predprimarne alebo primarne vzdelavanie (predskolsku a elementarnu pedagogicku), pripadne si urobit, strednu pedagogicku skolu.

mira511
16. sep 2013

Ahojte. Neviem či presne patrím do tejto témy, ale podobnejšiu som nenašla. Mám ukončené VŠ - socialna pedagogika. Chcela by som si robiť pedagogické minimu. Je to ale dosť peňazí a tak stále váham, či sa to vôbec oplatí. 😒 Učiť by som mohla vlastne iba pedagogiku. Máte s tým niekto skúsenosť?

katkaapetko
17. sep 2013

ahojte...v sukromnej skolke som zazila aj ucitelky,kt.nemali s pedagogikou vobec,ale vobec nic spolocne a ucili...takze v sukromnej mozes aj stym co mas,alebo teda aj s tym co nemas 😉 @ivana6573

mamavera
18. sep 2013

@katkaapetko to zrejme nebola súkromná materská škola, ale zariadenie, ktoré sa síce názvom škôlka hrdí, ale nie je zaradené do siete škôl. Inak by to zriaďovateľovi neprešlo, súkromné materské školy sú pod podstatne väčším drobnohľadom ako štátne.

frotta
26. jan 2014

Dobry zatial pre pracu v skolke plati aj pomaturitne 2-rocne vzdelanie na strednej skole ktora ma predmet ucitelstvo pre MS

anina3
27. feb 2014

@frotta dobry vecer, mohla by som poprosit blizsie info, do spravy.. dakujem krasne za odpoved

frotta
27. feb 2014

Dobry neviem ale ja mam k ucnovke s maturou urobenu pedagogicku 2roky ucitel MS a vychovavatel a to zatial plati pre ms vychovavatelky na internate alebo v druzine