Praktické rady pre domácnosť

ankan
15. feb 2009

Poradí niekto ako odstániť pero z koženky alebo knižky na kúpanie? Môj poklad sa dostal na chvíľu k peru a stihla si to označiť 🙂 😀 😀

zabka88
5. feb 2013

@vlnka81 jedine vetrať, vetrať vetrať..

vlnka81
5. feb 2013

@zabka88 dakujem. nuz vetram, vetram, vetram. snad na vikend to uz bude OK 😀

viera77
20. feb 2013

baby poradte mi prosim, dcerka si popisala krasne biele tricko ceruzkou a aj perom, tie ciary od pera zmizli odlakovacom na nechty, ale tie od ceruzky nevysli ani tym odlakovacom a ani Vanishom, stale su take iste, ziadny rozdiel, hladala som aj na nete ale bezvysledne.......mate nejaky zaruceny tip ako na ne? dakujem 😉 .

smejkoh
21. feb 2013

@viera77 Cistou gumou na gumovanie by to neslo alebo zlcovym mydlom?

viera77
22. feb 2013

@smejkoh dakujem ti pekne za radu, zial, tou gumou to nejde vygumovat, mozno ked je ciara od ceruzky este cerstva a nezaschnuta by to islo, no skoda, ze ma toto skor ma nenapadlo......este skusim teda to mydlo, mozno sa uz do x-tice postastiiiiii 🙂

smejkoh
22. feb 2013

@viera77 Nie je za co 🙂 , pre mna je zase dobrou radou ten odlakovac na nechty na ciary od pera, to by ma nenapadlo. Clovek nikdy nevie, co tych drobcov napadne 🙂 Takze aj ja dakujem.

viera77
22. feb 2013

@smejkoh 🙂 , ten odlakovac mi poradila mamina, ale treba ho naliat na ciary castejsie, hlavne uz na take zaschnute.........tak nech nas nase deticky potrapia s čmáranickami na oblecku co najmenej! 😀

lynks
26. feb 2013

neviete čo platí na značkovacích kocurov? nič nemožeme nechat vonku na verande, aby to na druhý den nebolo cítit kocurou močou....a tiež všetky dvere , nie sú to naši kocúri....napadá vás niečo?

frick
9. mar 2013

@lynks moja švagriná si naučila psa aby mačky nenávidel a každá ktorá sa priblížila mala smolu.Porátal sa s ňou.Môžno to znie tvrdo ale u nich to fungovalo.

patusa13112
1. apr 2013

Neviete mi poradiť ako sa zbaviť farby na svetri?? omylom mi kadernička zafarbila aj trochu sveter pri farbení vlasov :((

erika26
10. apr 2013

ahojte baby prosím o radu, možno ste to už rozoberali, ale neviem to nájsť. Syn mi dnes pokresli sedačku perom, klasickou prepisovačkou. Čm to dať dolu? nechcem to zbytočne rozmazať, sedačka je z normálnej látky, žiadna koža či koženka.

lululka555
10. jún 2013

ahojte , baby neviete mi poradit, na drevenej podlahe mam tmavy kruh od kvetinaca ( od vody ) dá sa to prosím nejako vyčistit? dakujem pekne

nelly0206
22. júl 2013

Ahojte prosím,viete mi niekto poradiť,či existuje niečo na umelé kvety, aby nevybledla z nich farba?? ĎAKUJEM

vinylka14
23. júl 2013

Ahoj, podívej se na
http://www.vykupto.cz?ref=4c51c7842c89f
jsou tam pěkné slevy, třeba si vybereš!

michelaaa
31. júl 2013

Prosí Vás poradili by ste mi ako mám vyčistiť biely lesklý stolík od sava vyskytli sa mi na nom žlté škvrny ☹

janulla35
14. sep 2013

nieviem či sa tu už pisalo, ale nevie niekto poradiť ako vyčistiť zažltnuté podražky na botaskach detskych, aby boli biele?dik

micsli
17. sep 2013

Baby neviete s cim sa da vycistit tvrda knizka ?synator robil kolo-kolo a je to nasa oblubena.Dakujem za rady.

oktobermimi
2. okt 2013

@mandarinka atrament je inkoust 🙂

stanuska28
4. nov 2013

Viete mi niekto poradit ako odstranim glej z rifiel?

damati
8. dec 2013

Baby pomoc!!! Mám plynovú varnu dosku z chromovaného nerezu a ako čistím-tak čistím,stále mi ostavajú smuhy ☹ . Dokonca ostavajú aj bodky po vode ak to hneď nepoutierám. Pri čistení sporáku mám nervy v kýbli ☹ ☹ ☹ !!!! Čím to mám čistiť- dajte radu!

zita19
8. dec 2013

@damati vycisti od hrubej spiny ako obycajne, oplachni cistou vodou a potom daj na hubku par kvapiek lestidla do umyvycky a pretri.

lenicka07
8. dec 2013

@damati zkus přeleštit švédskou utěrkou /popř. jednou to přetři na mokro a kdyby to ještě nebylo perfektní, tak to druhou - suchou přelešti)

damati
8. dec 2013

@zita19 Ďík za radu skúsim 🙂

sasik555
31. máj 2014

alpa by ti mala pomôcť 🙂

zitkaobe
19. aug 2014
Používateľ zitkaobe je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zitkaobe.

ahojte mohli by ste mi pomôct ?? kupili sme si vešiak na bundy kt. sme privrtali na stenu problem je v tom že ked tamniečo zaväsím tak sa mi to šúcha o stenu a tým sa stena vlastne špiní ... čo mám spraviť má niekto nejake tapety v takých prípadoch ?? alebo ine rady ? ☹

babatko37
22. aug 2014

ako odstrániť zápach po spálenine z jedla, varím jelení guľáš v kotlíku. už som to dala do iného hrnca, ale aj tak je to cítiť... dá sa to ešte zachrániť?

lenadka
25. nov 2014

Prosím Vás ako odstránim sekundové lepidlo prilepené o kuchynskú dosku na linke? Dcéra si tam lepila gumu na gumovanie a prilepila tú gumu k linke, po gumu som to oškrabkala ale čím dolu to lepidlo tak aby som nepoškodila dosku?

nikinkals
9. feb 2015

Zienky,ako ocistim janske sklo,ked je zhnednute od pecenia z rury :(?

nyusika
9. feb 2015

@nikinkals
ja mam z amwaya taky prípravok na cistenie rur, aj pripaleniny z hrncov a skla tym cistim.
ale pomaha aj akykolvek prípravok na cistenie rur, napríklad sprej W5 na cistenie ruz z Lidla....zial, nemaju ho uz bezne, len pocas tyzdna cistiacich prostriedkov, ci ako to volaju 🙂

nikinkals
9. feb 2015

@nyusika dakujem,tak to ho sotva asi zozeniem