Pravda o pupočníkovej krvi - Reportéri STV1

11. júl 2012  • 
fotoportrét
fotoportrét
ludka78
Registrovala sa 1. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 82 príspevkov.
 Relácia Reportéri na STV1 z 20.6.2011...urobte si vlastný názor, ale na Slovensku ide o dobrý biznis, oproti Českej republike!
http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri/
22. jún 2011 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
1 2 3 ... 5
fotoportrét
fotoportrét
feb13
3
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 866 príspevkov a 4 inzeráty. Má 1 priateľa. Bratislava, Maďarsko.
 Plno suhlasim. Nam jeden hematolog to iste povedal v decembri. Informacie sirene Eurocordom su zavadzajuce, predavaju falosnu nadej za tazke peniaze, manipuluju rodicov cez ich emocie - jasne ze vsetci chceme to najlepsie pre svoje dieta, ale zrovna vlastna pupocnikova krv to nie je!!!
22. jún 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ainik1
1
Registrovala sa 20. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 42 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Trenčín.
 Suuuhlas,presne pre toto sme uskladnit nedali a peniaze vyuzili na nieco ine-zmysluplnejsie. A teraz ma ukamenujete emoticon
22. jún 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elise
27
Registrovala sa 24. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 16403 príspevkov. Má 100 priateľov. Trnava.
 ja som darovala do centrálneho registra anonymne a neľutujem, lepšie verejne darovať ako by to malo ísť do odpadu
22. jún 2011 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenka47
24
Registrovala sa 15. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1735 príspevkov. Má 25 priateľov. Liptovský Mikuláš.
 uz davnejsie, este koncom min.roku bol dobry clanok v Zdravi o tomto, vtedy som mala pred porodom a pomohlo mi to rozhodnut sa nedat uskladnit krv pre vlastnu potrebu... velmi citliva tema, velmi vela emocii, mozno az citoveho vydierania rodicov a samozrejme velmi vela penazi v tom lieta...
22. jún 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barca127
4
Registrovala sa 20. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 743 príspevkov. Má 9 priateľov. Poprad.
 plne suhlasim myslim ze ten privatny register je skoro iba o biznise...do verejneho by som kludne krv darovala ...paci sa mi nazor oboch ceskych odbornikov o informovanosti verejnosti
22. jún 2011 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sisaha
10
Registrovala sa 31. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 8569 príspevkov a 22 inzerátov. Má 11 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 takisto som dala do verejneho a keby som sa mala rozhodovať opäť, tak znova darujem. Mne v rozhodovani pomohla debata s mojou porodnou anesteziologickou...Je to obycajny biznis..ziadna spolocnost, ktora ma v nazve, s.r.o. pre vas neurobi nic z lasky pre vase dieta, ale iba pre peniaze.
22. jún 2011 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veonka
25
Registrovala sa 17. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 502 príspevkov a 5 inzerátov. Má 12 priateľov. Trenčín.
 no tak tá reportáž je skutočne veľmi zaujímavá pre laickú verejnosť, ja verím českým odborníkom, ich zdôvodnenie mi príde logické, preto ja by som uvažovala o odbere pupočníkovej krvi iba do verejnej banky, aj táto forma mi príde zmysluplná... dávať niekomu falošnú nádej a robiť tak vedome za peniaze je neľudské a naozaj nemorálne, je to hyenizmus
23. jún 2011 o 07:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
desszi
27
Registrovala sa 30. decembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3213 príspevkov a 16 inzerátov. Má 27 priateľov. Levice.
 ja som tiez chcela darovat do verejneho, ale v nemocnici, kde som bola, nebola ochota emoticon vraj prilis vela papierovaciek emoticon skoda, niekomu by sa mozno zisla
23. jún 2011 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
feb13
3
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 866 príspevkov a 4 inzeráty. Má 1 priateľa. Bratislava, Maďarsko.
 ja som tiez chcela darovat a nemohla som, nevyhovela som ako darkyna emoticon
24. jún 2011 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sisaha
10
Registrovala sa 31. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 8569 príspevkov a 22 inzerátov. Má 11 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 @desszi prave ty si prikladom, ze ide iba o biznis. Skoda, ze sa tak zachovali...
25. jún 2011 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bobocka
11
Registrovala sa 24. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 14399 príspevkov. Má 33 priateľov.
 @elise ja ta este doplnim.iste je super darovat ako by to malo ist do odpadu,no najlepsie je nechat dotepat emoticon http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=73263 emoticon
25. jún 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bobocka
11
Registrovala sa 24. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 14399 príspevkov. Má 33 priateľov.
 inak ta reportaz je podla mna trosku zavadzajuca.je orientovana len na uplatnenie,lepsie neuplatnenie,pup krvi pri onko liecbe.no taka cukrovka tam napr spomenuta nieje.no je super,ze tam upozornili,ze ak ma dieta predpoklad na onko chorobu a ta choroba u neho aj prepukne,tak je pup krv nepouzitelna,resp pouzitelna minimalne,lebo uz v sebe nesie ten geneticky zaklad onko choroby.vtedy je iste kompatibilnejsia krv od zdraveho surodenca.tam je to myslim 25%.no zas treba mat na zreteli,ze to co dnes nie je mozne uz o rok mozne byt moze a veda ide dopredu a teda uplatnenie pup krvi iste bude rokmi stupat.no je to obchod s citmi a v podstate je to citove vydieranie rodicov.vsak co by sme pre nase slniecka nespravili? prvemu dietatku som odobrat nedala,chcela som darovat,no lekar mi povedal-ze nestihol zachytit .no dobre,nebudem sa hadat.druhemu dietatku som uz chcela dat odobrat a zrazu som sa dozvedela z clanku co som elise vyssie dala,ze ake dolezite je vlastne dotepanie pupocnika.no u nas na svk sa to nikde nerobi.resp robi,len si to musi matka vydobit a klopat na milion dveri emoticon skoda,ze som to nevedela pri synovi.by som sa zubami nechtami bila za dotepanie.no co uz.aspon,ze teraz to uz viem emoticon
25. jún 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elise
27
Registrovala sa 24. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 16403 príspevkov. Má 100 priateľov. Trnava.
 @bobocka moje dieťa rotovalo, narodilo sa pridusené, pupočníkovú krv odobrali a zachranovali mu život. niekedy je dôležitejšie práve to čo sa deje v tej chvíli, darovala som pupočníkovú krv a doktorka mi zachránila syna takže ja som spokojnáemoticon
25. jún 2011 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bobocka
11
 @elise ved ale jasne.ty si podla toho co pises mala komplikovanejsi porod,resp babo malo komplikovanejsi prichod na svet.neviem ci pri takom porode je mozne pupocnik dotepat,ale logicky mi pride,ze nie emoticon ale pokial je porod v pohode a dietatko sa narodi v poriadku a prilozia ho mamke skin to skin,tAk nevidim dovod na predcasne prestrihnutie pupocnika.KOPIRUJEM :
Keď dieťatko zostupuje pôrodnými cestami z maternice, uskladní sa v placente okolo 66 ml krvi a tým sa uľahčí pôrod. Po narodení dieťaťa táto teplá okysličená krv začne prúdiť naspäť do tela novorodenca a počas niekoľkých nasledujúcich minút placenta odovzdá do tela dieťaťa dalšiu krv, až do celkového objemu 100 ml.poskytuje krv plnú kyslíka a železa potrebnú na vyplnenie ciev v pľúcach, obličkách, pečeni, črevách a pokožke - všetky orgány ktoré sa nepoužívajú v maternici. Okrem toho obsahuje aj kmeňové bunky, ktoré sa neskôr premenia na nové krvné a imunitné bunky.
Placentárna transfúzia obsahuje v priemere 30 až 35 ml železa navyše pre dieťa, čo je objem, ktorý by sme získali zo 100 litrov materského mlieka!Ak sú matkine posvätné a intímne chvíle pôrodu a zbližovania sa s novonarodeným dieťatkom rešpektované, ak jej nie sú podávané lieky a matka s dieťaťom sú ponechaní nerušene po pôrode, jej prirodzený hormonálny systém spustí silné a zdravé sťahy maternice potrebné k porodeniu placenty a zabráni krvácaniu v tejto kritickej dobe.
A TOTO JE NAJVACSI BONUS!!!- Existujú silné medicínske dôkazy, že skoré zasvorkovanie pupočnej šnúry môže spôsobiť u dieťaťa zvýšené riziko anémie, keďže zasvorkovanie oberie dieťa približne o 54 až 160 ml krvi, čo môže byť až takmer polovica celkového objemu krvi novorodenca (300 - 350 ml).Kráľovská univerzita pôrodníkov a gynekológov vo Veľkej Británii uvádza, "zber pupočníkovej krvi môže ohroziť zdravie matky alebo dieťaťa". Odobratie pupočníkovej krvi v objeme 100 ml z novorodenca narodeného v plnom termíne (čo predstavuje takmer tretinu z 350 ml z priemerného objemu krvi novorodenca) zodpovedá strate 1,7 litra krvi u dospelého jedinca. Inak povedané 3 až 4 krát väčší objem ako je odobratý pri obvyklom darovaní krvi. Môj partner je darcom krvi a potrebuje celý deň na to, aby sa plne zotavil a opäť postavil na nohy, potom čo daroval krv.
mna ten clanok uplne polozil na zadok.fakt som mala dost po precitani si toho,ake dolezite je dotepanie pupocnika-najlepsou bankou na uskladnenie pupocnikovej krvi je sam novorodenec emoticon
25. jún 2011 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pingu1
10
Registrovala sa 31. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3046 príspevkov. Má 13 priateľov. Monako.
  • Dcérka opica skorica
  • Matwejdo11 mesiacov a 3 týždne
 dobry biznis... moj znamy pracuje v ceptre a ked som mu povedala, ze je to len biznis, tak sa pousmial /suhlasil/
25. jún 2011 o 15:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ludka78
 @bobocka mas aj link na ten skopirovany odkaz?
1. aug 2011 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bobocka
11
fotoportrét
fotoportrét
ema72
Registrovala sa 3. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 202 príspevkov. Bratislava - Staré Mesto.
 Inac, odberu pupocnikovej krvi su plne mama - casopisy. A este sa pochvalia ze za tie roky co inkasuju od dovercivych rodicov statisice na Slovensku pouzili pupocnikovu krv az 7 krat. Z toho 5 krat v kombinacii s kostnou drenou. Vsak ked toto cita normalne rozmyslajuci clovek, tak musi pochopit, ze je to obycajna ryza. Aj moja svagrina im naletela a ta rodila v roku 1995.
1. aug 2011 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maminka142
2
Registrovala sa 7. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3605 príspevkov. Má 18 priateľov. Žilina.
 @ludka78 v tom linku nevidim nič o pupočnikovej krvi, len nejaku ženu čo sa tam sudi o byt emoticon
3. aug 2011 o 06:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
juditkak
34
Registrovala sa 20. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 98 príspevkov, 1 album a 112 inzerátov. Má 25 priateľov. Šamorín, okres Dunajská Streda.
 moj manžel je tiež darcom krvi a po odbere aj posledne nemal problem soferovat 6 hodin na služobku !!!. Takže je to o jedincovi. Ja som dala aj dcere odložit krv aj teraz som si zazmluvnila. Ak chcete setrit na dietati , aby som si potom vycitala, že som mala tu možnost a neurobila to a hlavne že som si kupila telku za 1000 EUR alebo bola na dovolenke. To nepotrbeujem. Bavila som sa aj s primarkou hematologie v BA co je skutocne najpovolanejsi clovek sa k tomu vyjadrit a hlavne s centrom nema nic spolocne a tiež jednoznacne povedala, že uskladnit! Este by som odporucila si prestudovat ako prebieha a kedy odber pupocnikovej krvi (vcasne prestrihnutie atd) Ak nemam informacie netreba tvrdit !!!!! emoticon
3. aug 2011 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maminka142
2
Registrovala sa 7. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3605 príspevkov. Má 18 priateľov. Žilina.
 @juditkak úplne s tebou súhlasim! Ja mam 2 ročnu dcerku, ktorej som samozrejme dala uskladniť pupočnikovu krv a pri druhom dieťatku dam uskladniť na 100% opäť... Aj keby tam bolo len 1% zo 100% stojí mi to za to... Potom by som dala, aj život za dieťa, aj miliony a to mi potom, už nepomôže!!! A to jedno percento by bola aspoň nejaka nadej... Dosť som si to naštudovala a určite by som to nemenila... Každy ma svoj nazor na to a nikomu ho, ani neberiem... Ale vždy o všetkom sa píše aj negatívne a aj pozitívne a je iba na človeku, ktory si, čo vyberie... Mam jednu znamu, ktora ma polročneho synčeka a zistili mi leukémiu, chodia po vyšetreniach, menili mu aj krvičku a čakaju na vysledky... Ked bola tehotna, radila som jej uskladniť pupočníkovu krv, ved peniaze dostane od štatu.. Ale mi len povedala, že to je marketingovy ťah a že ona si to neda... Nehovorím, že by to mohlo na 100% pomôcť, ale určite by mala väčšiu šancu, respektívne nádej a nikdy by si nemusela vyčítať, že neurobila niečo, čo mohlo pomôcť malemu emoticon Ja aj keby som mala 10 detí, tak určite by som to dala, každemu dieťatku uskladniť... Dala by som aj život za svoje dieťa a takuto možnosť, s uskladnením beriem, ako samozrejmosť a maličkosť, čo môžem pre moje dieťatko urobiť... emoticon
3. aug 2011 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
juditkak
34
Registrovala sa 20. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 98 príspevkov, 1 album a 112 inzerátov. Má 25 priateľov. Šamorín, okres Dunajská Streda.
 @maminka142 presne tak je to vec nazor, len tiež si myslím, že niektoré maminky maju najlepsiu výhovorku - je to len marketingový tah. a ako spolu zdielame asi nazor, že skutocne sa clovek snazi urobit pre to dieta maximum. Potom je už neskoro sa zamyslat. Aj ja poznam konkretne zhodou okolnosti 2 ludi. Jedni známy si dali uskladnit, chlapcek mal cukrvku a dost silnu a pomohla pupocnikova krv, druha znama nie lebo tiež presne tvrdila, že je to biznis atd.ako 4-rocne dietatko dostalo leukemiu-akusi lahsiu formu, pri ktorej lekari tvrdili, že by pupocnikova krv pomohla. Nevies si predstav kolko krat mi sama priznala že olutovala že to neurobila. Neprajem nikomu nic zle, ale nikdy nikto nevie co sa može udiat. Napriklad nepoznam tých dotycnych ale po narodeni v BA dostalo jedno dietatko ako asi 99,9 % novorodenecku zltacku. Ibaže tomu dietatku sa rozvinula tak, že museli vymenit krv v tele a bola pri tom použita aj pup. krv. Tak asi tolko. Vec nazoru, ale najprv si treba prestudovat dokladne vsetko a potom si utvarat nazor.
3. aug 2011 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gwenni (36 r.)
Maxliving
Ivana Gieciová PRO

Internetové obchody - Okres Žiar nad Hronom
342

“....maminky všetko dobré v novom roku Vám prajem aby vaše detičky boli zdravé šťastné aby mali milujúcich rodičov a robili Vám iba radosti a nie starosti ....a maminky ktoré na svoje pokladíky stále čakáte, prajem Vám veľa síl, do boja a prosím nikdy to nevzdávajte :)”
(Pred 1 rokom)

My sme sa rozhodli a pupočníkovú krv sme nášmu synčekovi dali uskladniť......bála som sa veľmi o neho bola by som urobila čokoľvek čo bolo v mojich silách aby sa mu nič nestalo stálo nás to veľa síl a veľa času kým sme sa ho dočkali a mohli ho držať v náručí , no život si s nami aj tak kruto zahral... náš synček 6 dní po pôrode zomrel.....pupočníková krv sa nedala vôbec využiť :( :( :(
Keď sa raz budem zase rozhodovať tak ju radšej darujem do verejnej banky
3. aug 2011 o 08:26  •  www.maxliving.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
juditkak
34
 @gwenni je mi to luto co sa stalo. žial taký je zivot. Ani si neviem predstavit co si citila a citis, Ja som potratila v 13 týždni a bola to neskutocna bolest. Je pravdou, že to nieje vseliek, ale ked ta moznost je tak preco nie. Držim palce, aby sa podarilo a bolo vsetko v poriadku. emoticon
3. aug 2011 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gwenni (36 r.)
Maxliving
Ivana Gieciová PRO

Internetové obchody - Okres Žiar nad Hronom
342

“....maminky všetko dobré v novom roku Vám prajem aby vaše detičky boli zdravé šťastné aby mali milujúcich rodičov a robili Vám iba radosti a nie starosti ....a maminky ktoré na svoje pokladíky stále čakáte, prajem Vám veľa síl, do boja a prosím nikdy to nevzdávajte :)”
(Pred 1 rokom)

@juditkak sú veci ktoré neovplyníš aj keby si neviem ako chcela...my sme kúpili aj podložku do postieľky aby sa náhodou niečo nestalo a potom by sme si to vyčítali a tak isto to bolo aj s pupočníkovou krvou a aj rodila som sekciou aby sa malinkému nič pri pôrode nestalo, lebo ja som mala syndróm dutej žili a nevládala by som ho po ležiačky porodiť a bohužiaľ v inej polohe to u nás nieje možné.....a nakoniec po troch dňoch života nám ho previezli do BB a tam sa jeho stav začal rapídne zhoršovať až nám povedali že napriek všetkému čo robia nevedia nášmu chlapčekovi pomôcť......
Ja som potratila 5krát :( :( :( :( :( :(
3. aug 2011 o 08:52  •  www.maxliving.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
juditkak
34
 @gwenni bože dievca drž sa
3. aug 2011 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bobocka
11
 @juditkak ty si moja sakra rozmysli ake slova volis!!!!! veta-ak chcete setrit na dietati-JE UBOHA!!!!!! emoticon emoticon emoticon emoticon akoze rodic,co neda pupocnikovu krv odobrat na dietati setri???? si robis prdel nie? emoticon emoticon emoticon emoticon tu nejde o to,ze rodicia nedaju pupocnikovu krv uskladit aby mali na dovolenku emoticon emoticon emoticon emoticon zjavne je niekto presvedceny,ze dotepanie je pre dieta lepsie!!!!! za tu vetu sa mozes sakra hanbit!!!! emoticon emoticon emoticon emoticon
3. aug 2011 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
juditkak
34
 ja sa moja skutocne nemam zaco hanbit emoticon . Ak si to takto pochopila tak prepac. Je najjednoduchsie utocit najprv porozmyslaj a potom ries.
3. aug 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hadassah
3
Registrovala sa 23. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2747 príspevkov. Má 1 priateľa. Hradište, okres Partizánske.
 @maminka142 pri videu si preklikni v kalendári dátum 20.6.2011 tam je tá reportáž emoticon
3. aug 2011 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ludka78
 @maminka142 musis si najst v archive reporterov z 20.6.2011. vyzera to tak ze to premenovali.
3. aug 2011 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1 2 3 ... 5

Podobné diskusie

Populárne albumy