Reklamácia obuvi a vaše skúsenosti

dada1212
14. nov 2012

Možno, že sú tu už podobné témy, ale rada by som bola, keby sa vytvorila aj jedna, kde by to bolo zhrnuté a kde by ste napísali svoje postrehy a skúsenosti.
Kúpa hlavne zimnej obuvi je pre každého dosť finančne náročná a práve kvôli tomu, že tá obuv je vystavená snehu, mrazom a iným vonkajším podmienkam, tak sa často stane, že ani tá drahšia a značková nevydrží ani jednu sezónu. A ak kúpite napríklad jeden pár za 70€ a nevydrží vám ani jeden rok, tak je to teda pre väčšinu ľudí pekná čiastka.
Preto chcem vedieť, že aké máte skúsenosti s kúpou a reklamáciou obuvi, hlavne tej "značkovej" v obchodoch ako Baťa, Humanic,Reno, Deichmann atd.

aymee
14. nov 2012

@dada1212 deichmann- spokojnost, vymenili mi topanocky behom 30dni ale i tie dalsie praskli do mesiaca 😝
a este john garfield- spolocenske topanky- raz obute na plese, rozlepena podrazky, remienky- neopodstatnena reklamacia- vraj nevhodnym pouzivanim opotrebovane ( a to som ich kupila rano pred plesom a mala ich len raz)

andrejka1978
14. nov 2012

kupovali sme synovi v Reno. po 3 tyzdnoch nosenia do skolky a zo skolky sa spravili na patach velke diery a cela podrazka bola po vsetkych bokoch osuchana. reklamacia neuznana-vraj nevhodne nosenie.......tak som sa dobre pohadala s tou predavackou. som sa rozhodla, nikdy tam uz nic nekupim. hrozny pristup.

martinkatinka
14. nov 2012

Ja som kupovala v obuvi sandálky, stále 10 eur, neviem presne aká značka to bola, ale obuv to bola klasická, nie tie "akože" a odlepil sa suchý zips....vymenila bez problémov, pretože vraj keby sme čakali na reklamačku, tak aj sezóna je fuč a sandálky nevyužijeme.... Takže maximálna spokojnosť, druhé vydržali a ešte sme ich posunuli ďalej.

ockayova
14. nov 2012

no mne sa neosvedčil Deichman, tam reklamujeme skoro všetky topánočky čo kúpime, takže už ani papučky odtiaľ... a ani z tesca niesú vôbec kvalitné, posledné troje sme tiež reklamovali, takže maminky určite neodporúčam tieto dve predajne s obuvou

ullala
15. nov 2012

s kvalitou topanok z deichmanu nemam ani ja dobre skusenosti. Preto vzdy ked tam nakupujem, tak ratam s tym, ze to bude sluzit kratsiu dobu, ale ta cena vacsinou tomu aj zodpoveda... Okrem toho citit, ze tie deichmanovske topanky maju tvrdsiu, resp. malo ohybnu, menej prisposobivu podrazku, cim noha trpi... Ako vyreklamovat sa to tam urcite da, ale ako pisala aj @ockayova je tam aj podla mna vacsia pravdepodobnost reklamovania... Ked chcem kvalitnejsie idem radsej do batu alebo humanicu (ale aj tam sa treba poriadne prehrabat). V Batovi po tyzdni odisiel "drziak" na snurky a bez problemov rychlo opravili...

poly1
15. nov 2012

@aymee Ahoj,tiež nemám dobré skúsenosti so značkou John Garfield.Argumentovali tým,že boli opotrebované nosením,ale boli v záruke a rozlepili sa.Už tam nakupovať nechodím!!!!!!!

katkapapacova
15. nov 2012

no JOHN GARFIELD u mna uz nikdy viac, neuznavaju reklamacie, klamu a zvaluju vinu za zlu obuv na zakaznika

kvetinka211
12. júl 2013

Ahojte, ake mate skusenosti s humanicom? Ja som kupila u nich superfitky pre synceka a po 4 mesiacoch diera v prednej casti podrazky .. a to sme ich najprv 6 tyzdnov ani nenosili lebo bol sneh a viac nez polovicu casu vonku travi tak ci tak v kociku. Teraz neviem co s tym - ked to odnesiem na reklamaciu tak podla zakona mi to mozu 30 dni posudzovat a nakoniec ma mozu odbit ze je to na chodenie po vnutri a po chodniku, nie po trave (to je napisane v informacii pri blocku!!!). Budem musiet kupit dalsie topanky a ak by mi ich aj nahodou vymenili tak uz mozno o chvilu budu syncekovi male ... Je tam ochota riesit to inak, napr. okamzitym vratenim penazi alebo moznostou vybrat si inu obuv? Dakujem za vase rady ...

sandrika1986
8. okt 2013
marthuska
15. okt 2015

Otazka znie, kde ma clovek kupovat topanky? Mam si zaobstarat protetiku?

sardinka335
15. okt 2015

Na garfield som počula vela stažností...prave koli reklamaciám. V Deichmane s reklamaciou sme namali nikdy problém - dokonca raz sme im tam priniesli take tie kalsicke papuče do školy ale boli rozlepené....sice pozerala na nas ako puk ale vratila peniaze. Tam kupujem topanky často ale cena zodpoveda kvalite a deťom aj tak čo sezonu treba topanky nove takže to viac menej stačí.
Občas sme mali topanky z Geox a tie su kvalitne tam ziadne reklamacie netreba.

marthuska
15. okt 2015

@sardinka335 pises o deichmann na slovensku?

sardinka335
15. okt 2015

@marthuska a kde inde? Deichman Avion Shopping Ba...nemala som problém s reklamaciou, chodim tam kazdu sezonu nakolko zijem na ,,velkej nohe,, a len tam maju 42 pripadne to XXL obuv. ALe zase ochota predavačiek čo sa tyka informacii je nulová...minule sa pytam ze ci nahodou nemaju na sklade tu velkost čo potrebujem - ved klasika, pridem kupiť deťom obuv a maju tie čisla čo vooobec nepotrebujem len nie to ,,naše,, a ze ved mam ist do ineho ,,dajchmanu,, na zlatých čo je ten PALACE - no nemam čo robiť len behať s tromi deťmi po obchodoch......alebo ze ,,tovar maju ešte na sklade,, no dvihli mi tam uz viac krat adrenalin tymto postojom ze len tak v behu mi predavačka čosi utrusi... 😠
Ale tak čo si navyberám..niekedy idem do Steifekonig...tam maju občas nejaku akciu, naposledy mali akciu na tenisky ,,nike,, nie že by tom bola zaťažená na značky to nie, ale mali ich za 19,90 eur...a predsa to viac vydrží ako nejake ,,VICTORY,, z deichmanu...a samozrejme čisla ktore potrebujem po tých ani chyru ani slychu... 🙂

marthuska
15. okt 2015

Inak xxl maju aj na obchodnej, bola som tam s mojou maminou, kupila si 3 roznych topanok fakt za par eur. Ak to nems odruky, vyskusaj aj obchodnu. Ja mam super skusenosti v rakusku, tam su predavacky mile, aj slovenky, tak jasne necudujem s im, za ten plat by som sa aj ja nonstop usmievala🙂) 😎
Inak aj v humanicu mam dve super skusenosti, jedny topanky pukli asi po mesiaci, peniaze vratili hned, druhe cizmicky sa zacali odliepat, bezplatne za 3 dni zalepili. U batu nenakupujem. Stiefel dost drahy.

liontamer
21. dec 2015

John Garfield: kedze mam cerstvu skusenost ohladne reklacie ciziem nikdy v zivote tam kupovat nemienim ani snurky do topanok. odisla pata a aj cele sitie na pate, skratka nenositelne cizmy, nosene boli cca dva - tri mesiace. pochopitelne reklamaciu neuznali, dovod mechanicke poskodenie sposobene zakaznikom. takze u mna skoncili. vernostna karta vratena a nikdy viac tam nakupovat nepojdem.

marthuska
30. dec 2015

@liontamer pockala by som tyzden, vyreklamovaka to iste v inej ich predajni, a tusim ked 2(alebo 3?) krat vyreklamujes ro iste- kebo ved cizmy mas nenositelne, musia ti vratit peniaze. Lebo takto, ze tam nepojdes viac nakupovat, ok, ale oni maju tvoje peniaze a ty nefunkcne cizmy. Ak su predavacky ofucane atd, ok, slusne im povedz, ze su tam na to, aby ti vypisali reklamacne papiere, pred tym, ako to podpises, napis tam rukou ze si cizmy nosila len dva mesiace a ze neboli mechanicky poskodene. Podpis sa a hotovo.

marthuska
30. dec 2015

Inak moja mama v jg kupovala mokasiny, lepena obuv, po 3 dnoch sa zacala odliepat predna cast topanky, lenze mama bola na sluzobke a ine topanky nemala. Ledva v nich dosla domov- odlepenie ze mega velke. Reklamacia, po 30 dnoch peniaze vratene

katka1981
20. jan 2016

John Garfield:, muzovi sa rozpadli toapnky po 2 mesiacoch, reklamaciu neuznali, vraj boli zle pouzivane. Neviem, asi mal v nich lietat. Nikdy viac. Taky smejd sme doma este nemali.

om8ap
8. apr 2016

V decembri 2015 som si kupil botasky v DEICHMANN ul.Arm.gen.Svobodu v Prešove.Nosil som ich presne 3mes,a nastal taky problem ze na lavej topanke som mal 2 dierky.Dal som ich na reklamaciu,cakal som na odpoved 27dni.Dnes to je 8.3.2016 som bol v predajni kde mi oznamili ze VYSLEDOK POSUDENIA(vyjadrenie(,2 poškodenie bolo sposobene neprimeranym mechanickym zásahom pri použivani!!!toto odborne stanovisko vypracovala firma VIPO Partizanske.botasky som nosil asi najviac 20 dni.v letaku ktori som dostal v predajni je napisane ze obuv je vychadzkova.To znamena ze ked si kupite obuv v DEICHMANNE a je na nej napisane ze je vychadzkova tak ju musite nosit len v obyvacke!!!!reklamaciu vam neuznaju na zaklade firmi u Partizanskeho a potom sa mozte aj posrat ze vam ich ani nevimenia,takze ja si ich mozem strcit do riti.Ale rozhodol som sa ze ich poslem firme DEICHMANN ako dar a nej si ich oni strcia do riti.Botasky mam 3m a stali 24,99eur.Moj nazor na DEICHMANN je zalostny,neodporucam kupovat ziadnu obuv!!!!!Nikdi v zivote od DEICHMANN nic nekupim....hnus

svetlusska
25. apr 2016

Zlá skúsenosť s John Garfield.dam to na obchodnú inšpekciu pokiaľ sa bude dať.kupujem topánky na nosenie nie do výkladu

svetlusska
25. apr 2016

Neuznali reklamáciu prej nesprávne používanie

katka1981
26. apr 2016

@svetlusska, maju nadherny tovar a tam to konci, maju strasne smejdy a nikdy neuznaju reklamaciu. Je toho plny internet.

inom75
26. apr 2016

Ja som dnes reklamovala obuv (kúpená cez e-shop) v Exisporte a bez problémov, len tvrdili, že peniaze mi vrátiť nemôžu, ale si mám vybrať tovar. Tak topánky nemám, ale syn má nové tepláky. 😉

om8ap
26. apr 2016

Skus Deichman a nedaju ti nic!!!

inom75
26. apr 2016

@om8ap Ak to bolo mne, tak ja sa nesťažujem, som spokojná. Len mám iba jedne tenisky a keď sa mi s nimi niečo stane, tak budem bosá! Ak by ste mali topánky na darovanie (nemusia byť tip-top), tak sa hlásim.

svetlusska
26. apr 2016

@om8ap no to by som netvrdil práve tam mi vrátili peniaze 🙂

svetlusska
26. apr 2016

@om8ap netvrdila

om8ap
27. apr 2016

@svetlusska pod ukazem ti co mi napisali.Nikdi viac .

zuzka_julka
5. máj 2016

s deichmanom som nikdy nemala problem, hned mi dali peniaze, asi 3 alebo 4 krat som reklamovla a ziadny problem. Ale vôbec nie som spokojna s pristupom v John garfield. reklamovala som zim cizmy, ktore som asi nosila 2 mesiace, a podla môjho nazoru budem tu istu vadu reklamovat a druhy krat, a mam pocit ze mi aj poskodili topánky. zamestnanec sa odvolaval len na to ze reklamacia je vybavena a ze oni maju vsetko pofotene. a ak nie som z niecim spokojna tak sa mozem obratit na SOI. fotky ze by mi mohli ukazat to nehrozi to je pre ich interne zalezitosti iba. a ked sa chcel clovek dohodnut na nejakom zmiery tak uvedena osoba nic ine nehovorila iba to ze z ich strany je reklamacia vybavena. ziadna ochota, ziadny proklientsky pristup. uz nikdy viac tu predajnu a aj iných budem odhovarat.

ythyl
15. máj 2016

JOHN GARFIELD je otrasna predajna obuvi, mame neuznali reklamaciu 2 mesacnych ciziem, ze si ich sama znicila chodenim 😠