Resident permit v UK. Aké má výhody a nevýhody?

3558
11. feb 2009

ahojte. chcela by som sa spytat, ci nahodou neviete ake vyhody a nevyhody ma rezident permit.

adoracion
12. feb 2009

Zuzi to je ten formular EEA1? Ak je to toto tak to uz vybavujem zhruba rok 🙂 Najprv ziadna odpoved potom som to pokazila tym ze som isla osobne do ineho mesta na urad jasne v inom meste otvorena moja ziadost! A jasne ze oni si to spojit nemozu aj ked ide o tu istu vec. Ale co ja viem zide sa ti to pri vybavovani benefitov council tax benefit a tak.. neskor asi ked chces ziadat o trvale obcianstvo v UK po pat rokoch a niekde som pocula ze to mozes ukazat na hranici ako vstup do krajiny ale to sa mi zda blbost. A este sa ti to aj zide ak je tvoj manzel nie z EU a potrebuje dostat viza tu ale to sa teba netyka len mna! A jak sa vravi co mas doma to sa pocita 🙂 Ale ked som to ja vybavovala 10x sa ma spytal naco ti to je sak ti to netreba kedze si z EU a mozes pracovat tu nemas ziadne obmedzenia tak asi tak!

3558
autor
12. feb 2009

mne to dali na prvy krat. proste som vypisala tlacivo a oni mi poslali karticku.len neviem na co mi je. ano mozes sa s nou preukazovat v Uk ako s ID, ale to je asi tak vsetko. aj na tej colnici to plati.

a nevies nahodou kedy mozem poziadat o anglicky pas pre syna? po kolkych rokoch?

perelandra
12. feb 2009

zuzi, ako dlho ti trvalo vybavit ten resident permit? viem, ze tam treba poslat pasy a my stale mame naplanovane dovolenky na svk par mesiacov dopredu, tak neviem, ci by nam to stihli vratit kym budeme potrebovat vycestovat. vlastne o mna s muzom ani neide, lebo my mozeme ist aj na obciansky, ale mala si este par rokov musi pockat na obciansky 😀

3558
autor
12. feb 2009

daj si malu zapisat do pasu na 100sk a posli im obcianske. trvalo to asi mesiac.

perelandra
12. feb 2009

vidis, to ma nenapadlo 😎 ale netreba im tam poslat pasy? lebo aj ked akoze uznavaju obcianske ako ID, uz sa nam stalo, ze ked manzel potreboval licenciu a poslal im obciansky, tak nam to stale vratili, ze treba nieco doplnit. ale samozrejme nikdy nenapisali ze co. tak sme asi na treti krat vymenili obciansky za pas a bolo to hned v poriadku. to su tie byrokraticke blbosti...
inak tiez neviem ci ten resident permit vobec na nieco potrebujeme, lebo zatial sme nemali problem ani pri vybavovani benefitov...

3558
autor
12. feb 2009

na benefity ho nepotrebujes. ja som ho vobec neukazovala. a pas ma tu v uk taku istu hodnotu ako obciansky preukaz. tak sa neboj. 😉

adoracion
13. feb 2009

myslela som na council benefit mas aj ten zuzana29?

3558
autor
13. feb 2009

nie nemam, lebo asi by mi ho neschvalili. ja uz v maji nastupujem spat do prace,takze zase sa nam zvysi prijem, a to uz si mozem hvizdat 😀 😀 😀 o benefitoch snivat 😀 😀 😀

3558
autor
13. feb 2009

ale ak ty nepracujes, nemas ziadnu pracu, a muz zaraba okolo 1200 libier alebo menej, tak narok uz by si mala mat. zalezi v akom meste byvas. no kazde mesto to ma inak. chod na counsil a vypytaj si appoitment s niekym kto sa vyzna v benefitoch. a ty tomu chlapovi presne ukazes kolko zarabas, a matersku atd,,, a on ti povie na co este mas narok, a kolko libier to bude. on ti to presne vyrata.

simona1230
26. apr 2009

ahoj chtela by sem vedet kde vemu tu formu a co to znamena pleas odepiste diky

adoracion
26. apr 2009

daj do google form EEA1 pokial chces resident certificate myslis to co potvrdzje ze zijes v uk a mas tu odpracovany rok? alebo neviem co vlasnte chces

vikkinka
5. jún 2009

ahojte, mozte mi poradit, ked sa mi dieta narodi v UK a mala by som ja aj priatel, alebo len jeden z nas resident permit, mohlo by dostat moje dieta UK pas? Stale sa totiz snazim nejako obist tie vybavovacky na ambasade... vybavovanie rodneho listu a zapis do pasu...

myskapipiska
5. jún 2009

ahojte,poslala som ziadost aj s OP este zaciatkom aprila, cize uz 2 mesiace mi to tam zadrziavaju, sice mi poslali vyrozumenie, ze ma eviduju a na ziadosti pracuju a ze pokial to nie je nutne, nemam z UK vycestovat, ale aj tak by mam zaujimalo, ako dlho to moze trvat. potrebujem totiz podat ziadost na child benefit na druhe baby a tam chcu odomna tiez doklad, no lenze, ked tam poslem pas, budem uplne bez dokladu 😒