Seboroická dermatitída u dospelých. Máte skúsenosti?

fifa
30. okt 2007

má niekto skúsenosti? aké lieky vam zabrali?

emjee
30. okt 2007

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ena 1d, 32tt 9. jún 2006 o 22:07
Sylvie, tak som to opisala z majovho MAMA A JA a tu je to:

"Seboroická dermatitída

V prvých mesiacoch života sa zvyknú na detskej hlavičke objaviť žlté fľaky a chrasty. Jedná sa o seboroickú dermatitídu. Jej príčiny sú neznáme, ale pravdepodobne sa jedná o hyperaktivitu mazových žliaz na hlavičke. Chrastičky bábätku nijako neublížia a zvyčajne zmiznú samy od seba. Ošetrujú sa nasledovne:
Pár hodín pred kúpaním jemne votrite dieťatku do pokožky na hlave trochu detského oleja. Pred kúpaním jemne vyčešte mäkkou kefkou chrastičky (nikdy nie nasilu) a umyte jemným šampónom. Potom hlavičku prečešte znovu. Dávajte pozor, aby bola kefka vyčistená! Ak chrastičky nezmiznú, tento postup po týždni – dvoch zopakujte.
Chrastičky by mali čoskoro zmiznúť, no nie je vylúčené, že ich výskyt bude pretrvávať do prvého roku života.
Ak by sa stav dlhodobo nezlepšoval, alebo by sa koža začala zapaľovať, vyhľadajte svojho pediatra."

fifa
autor
30. okt 2007

upresním, ja to potrebujem u dospelých

dagmarus
30. okt 2007

a bola si s tym u koznej? Moj maly ma uz6 rokov a pravidelne sa mu to objavuje na jesen a na jar. Nezabera dokopy nic, len sa zmiernia priznaky. Mal by obmedzit v strave cokoladu, citrusove ovocie, oriesky.. a hlavne nejest kombinacie. Hlavku mu umyvam syrovym samponom, 2x do tyzdna mu davam na vlasy olivovy olej z lekarne a ranky mu potieram bud Elocomom alebo ked nezabera tak Triamcinonom.

droby
31. okt 2007

fifa no mozem ti poradit, alebo na uvod co mi na to povedala kozna: Naucte sa s tym zit, toho sa nikdy nezbavite neexistuje na to nic, pozname tu chorobu ale liecit ju nevieme.
a to mi povedala medzi dverami a nic mi nedala.
jedine co mi uzasne zabera a mam pokoj je sampon polytar af, smrdi ale mam pokoj. takze jedine co mozem naozaj doporucit. a potom podla toho v akom to mas stadiu a ci len supinkami vo vlasoch sa ti to prejavuje...

fifa
autor
31. okt 2007

no u kožnej som bola, teraz chodím k homeopatičke, ale stojí t za h....., asi som len jej pokusný kralik, lebo už skušame štvrté lieky ☹

vandas
31. okt 2007

nam lekarka kazala nepouzivat bezne mydla, ale Balneum Hermal+ a telove mlieko Excipial U Lipolotio od Spirigu. Tiezzabera na premastenie pokozky kyselina mliecna...
este by som vyskusala cinsku medicinu. na kozne veci je fakt ucinna...

liz_lemon
18. máj 2011

ja tymto trpim uz od 14 rokov, a nic nezabera nejak na dlho, ale da sa to udrziavat, kedze to mam predovsetkym na hlave vo vlasovej casti, pouzivala som rozne sampony, ako T/Gel, Nizoral, Selsun Blue, a teraz mam od Biodermy Node DS+, ale naposledy, ako som bola u koznej tak mi povedala, ze aj ona to ma, a pouziva Head&Shoulders, ze uz ju nebavi kupovat drahe sampony, a vysledok nijaky
kedze sa mi to rozsirilo aj na tvar, tam je to uz horsie, tam mi dava rozne maste s kortikoidami, ale to sa moze uzivat len kratkodobo
velmi na to vplyva stres, lebo ked som v strese, mam tvar hrozne cervenu, a ked som v pohode, skoro to nie je vidiet, a este mi pomaha pobyt pri mori, hlavne opalovanie, aj ked by sa to vlastne ani nemalo