Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

peter32
28. máj 2013

ďakujem za rady.......tak hadam bude všetko Ok,.. 🙂 no a tie plienky som aj ja tak myslela....že tam asi je "riadna teda tá prirážka " 😀 ...no ano "dovolenka"...hm....keby to tak aj vyšlo....že by tym mojim detom ten vzduch aj prospel....a "mala by som tu dovolenku" .... 🙂 a ešte jedna taká vec teda...takže tam vlastne nieje vôbec teraz sygnal na internet nikde? na izbach určite nie že? 😲 už by som vela chcela....hmm....vdaka kočky..... 😉
Lucia

zoe_a
28. máj 2013

Maminky prosim vas, ked za vami prisiel manzel alebo ina rodinu a a nebola volna izba pre navstevy priamo v ustave kde boli ubytovaní, resp. kolko izieb je v ustave pre navstevy??? dakujem za rady..

oktavia
28. máj 2013

nie je nič lepšie ako prísť na pobyt a hneď prvý deň dostať teploty a mať zakázané opustiť izbu ☹

monky1
29. máj 2013

@zoe_a vraj je dobre si to "poistit" hned pri prichode ... aj my sme minuly rok zvazovali,ale nakoniec bol len na otocku 🙂
@oktavia juuj,tak to potesi ☹ ... tak nech vam to cim skor prejde ... kde nakoniec byvate?

mamicky a tatkovia, chystate sa niekto na pobyt okolo 18.6.?

marsys
29. máj 2013

@oktavia fuuuha..prajem skore uzdravenie.. my minuly rok v prvy den dostali brutalnu nadchu...ale preslo a potom uz bolo dobre..

oktavia
29. máj 2013

@monky1 sme normálne na izbe, len nemôžme vychádzať von, dnes nám zistili zápal prínosných dutín, tak nasadili antibiotika a dnes už ani neteplotuje.
@marsys ďakujeme... dúfam, že čoskoro budeme môcť ísť vonku, lebo dnes tu bolo krásne

monky1
29. máj 2013

@oktavia myslela som kategoriu A,B,C.... a na akom odd. 🙂 ... tusim si chcela B-cko, ak si dobre pamatam
a pozeram, ze si na nete - da sa v poho pripojit, ci si si zaplatila? nech sa viem pripravit 🙂

oktavia
29. máj 2013

@monky1 ja mám pripojenie cez USB modem, čiže preto som na nete, viem že sa dajú kúpiť nejaké lístky na wifi. Máme Bčko, ponúkli nám to, lebo nejaká pani zrušila pobyt, tak mi volali, že majú voľné Bčko, a potom boli termíny až na september. A oddelenie 2A

monky1
29. máj 2013

@oktavia jeej, teda byvate uplne hore, na takej tichsej chodbe, kde je aj riadit. apartman a izba pre cystikov 🙂...aj my sme byvali tam hore🙂
ja som bola spokojna, mala som pocit, ze sme tak trosku izolovane od vsetkych tych bacilov, lebo z kazdej strany tam vtedy ktosi kaslal, chrchlal

oktavia
30. máj 2013

@monky1 no je to také tichšie... a keďže kvôli tomu, že je malá chorá, tak nás karanténovali a nechodíme nikde, čiže mám pocit, akoby sme boli v nemocnici 🙂 ale počasie je úplne na figu, tak ma teší aspoň to, že ani tak by sme nešli vonku 😉

marsys
2. jún 2013

@oktavia ako sa tam mate?? pocasie sa umudrilo?? uz Vam robili vysetrenia?

oktavia
2. jún 2013

@marsys počasie je ako tak, nieje síce nejak teplo, ale dá sa to vydržať. Už nám robili , zistili nám reflux, tak jej dali tabletky a aj dietu, hádam to dáko zvládneme, pre mňa to bol riadny šok.

marsys
2. jún 2013

@oktavia fuuuha...to je teda riadne ,,prekvapenie,,
ja som PHmetriu odmietla... malemu to uz raz robili a sondu si vytiahol...nenecham ho viac trapit..
..od utorka sa vidime..opatrujte sa..paa

peter32
5. jún 2013

Ahojte...chcem sa spitat...ta PHmetria...to je čo presne....to je sonda do žalúdka? dobre som pochopila..? ked ano, tak ako starym detom to robia? Môj má 5,5roka...a malá bude mať 2roky v oktobri...dakujem. Lucia

zoe_a
7. jún 2013

@peter32 myslim, ze to robia od 3 rokov..ja som to nedala dcerke robit..

monky1
7. jún 2013

@peter32 tu je to tak strucne vysvetlene ... my sa chystame na kontrolnu pH-metriu a druhej dcere to nedam robit - teraz mala tri, ale ona nastastie nema take pbl 😒

peter32
7. jún 2013

dakujem pekne...🙂

monky1
10. jún 2013

takze nikto s nastupom okolo 18.6. ??? 😕

siska07
11. jún 2013

kym sme boli v SU, svokra mi umyla okna na trojizbovom byte 🙂

skvele
12. jún 2013

kupele schvalene 🙂 uz len vybrat terminik

zuzba
14. jún 2013

ahojte maminky, 18.07. sa chystáme so synom 3r. na liečenie. prosím, ak by bola niektorá mamina ochotná mi do súkromnej správy napísať, čo nás tam všetko čaká???? !!!! Sme urgentný prípad a ideme na odporučenie nemocnice, z kt. nás prepustili pred pár dňami, takže štandard som si vyberať nemohla, pôjdeme do kat. D. Príp. ide tiež niekto v tomto termíne?Ďakujem vopred

marsys
15. jún 2013

@zuzba kategoriu D Ti s tak chorym dietatkom ako pises absolutne neodporucam....ochorie jedno dieta na oddeleni a uz sa to vezie...som toho prikladom..dufam,ze odstrasujucim ☹

zuzba
16. jún 2013

ahoj marsys, no vyberať som si veľmi nemohla, dúfam len, že o mesiac tam nebude taká chorobnosť a nič si odtiaľ neodnesieme, malý je po operácii pľúcka. kedy ste tam boli vy?

marsys
19. jún 2013

pridavam foto ubytovania kategoria D ,oddelenie 1A ,izba c.1

letuskaa1
19. jún 2013

@zuzba my ideme od 24.7, takze sa tam urcite stretneme

sestricka11
19. jún 2013

@marsys ahoj teta,xi.A tak izbu cislo sest odfotit?Je mensia,ale je to tak.My sme tiez uz chore.Staci jedno chore dieta,alebo dospely a uz sa nakazia vsetci

marsys
19. jún 2013

@sestricka11 jeee zdravim 🙂 noo treba odfotit a vlozit foto,nech maju maminky predstavu o ubytku v roznych kategoriach 😎
prajem Vam skore uzdravenie....

zoe_a
20. jún 2013

ahojte, tak aj my pridavame cerstve info z ustavu, odd. 2A, kat. B, bohuzial som nestihla nafotit ale takisto sme na zaver liecenia na totalku ochoreli 😢

marcelapu
20. jún 2013

ahojte mamicky, my ideme 12.9. ubytovanie C - 2A. Idete niektora v tomto termine? Neviete mi poradit ako to je v tom pavilone s wc-kom a sprchami. Umyvadlo je na izbe? Ak ma niekto nejaku info, vopred dik.

marsys
21. jún 2013

@marcelapu ahoj..tu som davala foto z kategorie C stredna izba https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/srobarov-ustav-v-tatrach-skusenosti/
na oddeleni kategorie C/prizemie/hned vedla prijmovej kancelarie su 3izby + 1izba parti jiske. na izbe je umyvadlo,zrkadlo,postele,skrinky..na chodbe je herna s tv,dvd,hrackami..
wc su tam 2. v jednom wc(asi damske) su dve toalety a jedna sprcha a v druhom wc (asi panske) je jedna toaleta a jedna sprcha.