Stráženie dieťaťa keď matka musí odbehnúť

evinkal
14. jan 2011

Milé maminky,chcela by som vás poprosiť o rady,prípadne skúsenosti so strážením dieťatka.Začala som externe študovať,ale bohužiaľ som štúdium musela prerušiť,pretože mi nemá kto postrážiť malú.Tento problém mávam vždy keď si potrebujem niečo vybaviť,či už u lekára,alebo na úradoch...Chcela by som sa spýtať,ako riešite takéto situácie,keďže niekedy je problém v tom,že tam kam treba ísť nieje miesto,kade by sa dalo prejsť aj s kočíkom a nechávať kočík len tak,sa nevypláca,pretože mi už raz kočík ukradli ke´d som bola u lekárky.Na opatrovateľku peniaze nemám,tak neviem,ako si s takýmito vecami poradiť.. ☹

miska333
14. jan 2011

ahoj aj ja externe studujem ale studium som neprerusila,momentalne som v 3rocniku takze bakalarka a skusky daju zabrat. stalo sa mi ze na skusku chodim aj s malym ale väcsinou maleho dam jednej alebo druhej babke, ked sa da aj manzelovi, vzdy sa najde ze ho niekto postrazi 🙂

evinkal
autor
14. jan 2011

@miska333 veď práve u nás nitko nieje ochotný ju postrážiť a do školy ma s malou nepustia ani na skúšky a 5 dní do polroka by som mala chodiť na 7 hod.do školy na prax☹

klincek
14. jan 2011

@evinkal a nemas kamosku alebo pribuznu, ktorej by si mohla dcerku zverit? alebo nejaku milu mladu susedku, co ma rada deti? ved ak je to naozaj len tych par dni za polrok, tak by mozno bola aj rada, ze sa moze pohrat s babom, a ty by si si vybavila, co potrebujes.
a ak mavas prax cez vikendy (co je pravdepodobne, ak studujes dialkovo), tak ju nechaj manzelovi, pokial nerobi aj on.

evinkal
autor
14. jan 2011

@klincek nemám nikoho-svokrovci nechcú strážiť a kamošky čo mám dve,tak tie študujú mimo bb..takže chodia len raz do mesiaca-na konci.dneska mi bol svokor pri malej,ale aj to mi volala,že kde som tak dlho,že on musí ísť domov...na prax sa chodí cez týždeň,od pondelka do piatku a manžel maká 12-tky

klincek
14. jan 2011

@evinkal tak to je fakt zlozite..ale mozno by sa predsa nejako dalo. niektore zeny na materskej si privyrabaju obcasnym strazenim deti, pozri internet a inzeraty v mamickovskych casopisoch. a nemuselo by to byt take drahe ako si myslis. a ak to potrebujes raz za cas, tak by si si na to mohla po trosku setrit.
inak to asi nepojde 😒 . nechat skolu by bola myslim skoda. ked si zvysis kvalifikaciu, pomoze to neskor aj vasmu rodinnemu rozpoctu.

evinkal
autor
14. jan 2011

@klincek veď práve,že ja som po tej škole tak túžila,ale rozmýšľam aj o inej alternatíve štúdia,lebo toto je 4 ročka a keď pôjdem po MD do práce...nebude sa dať

jarunka111
14. jan 2011

@evinkal a dištančné štúdium tam nemáte? Pravdupovediac, že sa ti trocha čudujem, že s tvojimi problémami si pridávaš na krk ešte aj školu, nehovoriac o tých výdavkoch. Chápem, že ak človek niečo chce, tak má hľadať spôsoby ako to dosiahnuť....A prajem ti, aby si našla ten spôsob a aby sa ti to vrátilo finančne do rodinného rozpočtu, aj keď to bude ťažšie ako doštudovať. Viem, o čom hovorím. Veľa šťastia 🙂

blanblan
14. jan 2011

ja len tak mimochodom @evinkal ako to ze svokrovci ti nechcu postrazit deti?? Nie su radi ze mozu stravit nejaky cas s vnucatom alebo su taki zaneprazdneni ze namaju cas? Zato moja svokra by sa k nam najradsej asi aj nastahovala aby bola s malou, hned by som ti ju poslala 😀 😀 😀 Ja si zivot bez opatrovatelky ani neviem predstavit, nie ze by som bola rada ze ho "odlozim" k opatrovatelke ale inak by sa to nedalo,museli sme si zvyknut aj ja aj mala.

evinkal
autor
14. jan 2011

@jarunka111 ďakujem,no posnažím sa niečo vymyslieť
@blanblan ja má divných svokrovcov...im je fuk ako si žijeme.svokor ku nám chodí,len keď nemá s kým piť,občas pomôže mužovi pri rekonštrukcii domu no a stará-jeho žena,ešte malú ani nevidela

lenka0283
4. nov 2011

ahojte mamicky cchem len pocut vas nazor...s manzelom uz davnejsie mame v plane dnes ist pre neho na dolezitu udalost a ja mam ist s nim vsetko sme mali objednane...mala ma 9 mes a vcera dostala slabu nadchu take tekute sopliky..ma varovat moja mamina..len neviem preco mam velky strach ist prec..mamine doverujem na 100 percent ale mam sa ist ja niekam bavit a malu nechat doma? nemala by som byt pri nej ja?? by som sa asi citila ako zla mama...v noci sice spinka zobudi sa len raz na cajik..ale neviem mam taky divny pocit..chcela by som len pocut vas nazor co by ste urobili vy...dakujem vam velmi pekne 🙂

mamabiba
4. nov 2011

@lenka0283 určite nebudeš zlá mama, keď z manželom dakam vypadnete. Aj on je súčasťou rodiny a pokiaľ je to pre neho dôležité, mala by si ísť. Dcérke sa venuješ každý deň a aj tvoj manžel má právo stráviť s tebou dajaký čas.

maria30
4. nov 2011

@lenka0283 určite nebudeš zlá mama.. komu by si mala veriť viac, ako vlastnej mamine? dala si ju varovať tomu správnemu človeku.. môžeš byť úplne kľudná... soplíky nie sú tak strašné, aby si tam nemohla ísť.. držím palce, nech vám večer víde 😉

zuzanockamt
4. nov 2011

@evinkal so studiom to je asi problem, lebo brat krpca do skoly by bolo narocne (keby to bolo uplne malinke babo,tak by som ho vzala aj tam) ale na vybavovacky po uradoch, nakupy, postu atd chodim s krpcom - mam ho v nosici alebo satke

happyhappy
4. nov 2011

@lenka0283 ja by som na tvojom mieste urcite isla, nebudes zla matka, prave naopak, budes oddychnuta a zrelaxovana matka, z akej sa dieta len tesi 😉

dieta aj babka to preziju urcite bez ujmy a dalsikrat sa ti uz pojde lahsie, neboj... treba vypadnut.... z vlastnej skusenosti...