Štúdium psychológie. Kde sa dá diaľkovo?

junovka
30. máj 2011

Najde sa tu niekto, kto mi poradi, kde sa da studovat dialkovo psychologia v bakalarskej forme???Vdaka

liz_lemon
31. máj 2011

na UK, Fakulta sociálnych a ekonomickych vied, tam maju program Sociálna a pracovná psychológia, dokonca je bezplatny
http://www.uniba.sk/index.php?id=2778

959touareg
31. máj 2011

@liz_lemon
to je pekne, ze je zadarmo,ale treba si polozit aj otazku...viem dobre po anglicky? Pretoze toto studium je prave v anglictine.....

vilki
31. máj 2011

Na niektorých fakultách je možné študovať celý študijný program v anglickom jazyku, väčšina fakúlt ponúka vybrané predmety aj v cudzom, prevažne anglickom jazyku

junovka
autor
31. máj 2011

@liz_lemon vdaka, prave stamadial mi odpisali, ze sa neda ☹

liz_lemon
31. máj 2011

@959touareg no, moja znama tam nedavno koncila, a bolo to v slovencine

liz_lemon
31. máj 2011

@junovka tak to mi je luto, ze to zrusili, sorry za zle info

959touareg
31. máj 2011

@liz_lemon
neviem, ci mate overene info , pretoze ja ho mam, mne tam totizto studuje syn presne na tejto fakulte a tomto odbore, takze si myslim, ze to mam overene dostatocne. V prvom rocniku mali v zimnom semestri po 2 skusky v AJ, v letnom tiez po 2 skusky v AJ a od druheho rocnika je vsetko , cele studium v AJ, pocnuc odborom..Aplikovana ekonomia, Prac. psychologia a Europske studia a prave teraz mi hovori syn, ze kamarotovi tam pre 3-mi rokmi koncila sestra a mala vsetko taktiez v AJ. Takze aj predtym to bolo vsetko v AJ, nielen teraz. Ved tam aj prijimali iba tych, ktory super vedia po anglicky a maturitne skusky z toho jazyka mali na vybornu.

959touareg
31. máj 2011

@959touareg
a este ma teraz napadlo, ze syn mi niekedy v januari hovoril, ze dialkove, teda externe studium vsetkych troch odborov maju od buduceho skolskeho roku rusit, ze ostanu iba denni studenti.

liz_lemon
31. máj 2011

@959touareg moja znama koncila v roku 2009, ale pravda je ze studium zacala v roku 2002, takze vtedy to muselo byt v slovencine
ziadaju tam uroven B1 alebo B2, co je len pokrocily

959touareg
31. máj 2011

@liz_lemon
mate uplnu pravdu vo vsetkom.

indiankaindi
31. máj 2011

@junovka podľa mňa sa dá psychologický smer študovať diaľkovo na každe VŠ humanitného zamerania.Napríklad v Nitre na UKF, čo viem na 100%. Keď si dáš do googla univerzity na Slovensku, vylučiš tie technicke a ekonomicke tak ti toho veľa nezostane. 😉

junovka
autor
31. máj 2011

@indiankaindi , teraz som si precitala stranku UKF Nitra, tak je tam psychologia, ale denne studium magister + bakalarskej a tiez dennej ☹

junovka
autor
31. máj 2011

@indiankaindi a este...aky je rozdiel medzi externym a dialkovym studium? 😕 😕

indiankaindi
1. jún 2011

@junovka ahoj, ja neviem, čo ja viem, tak tam chodievali aj diaľkovo na psychologiu. A presný rozdiel neviem, ja som sa domnievala, že externé a diaľkové je v podstateto isté nie? 😕

sisaha
1. jún 2011

externe a dialkove je to iste studium. Ale baby..ved si to vezmite, psychologia je narocny odbor, ktory sa neda zvladnut samostudiom (lebo to je podstata externeho studia). Chceli by ste, aby vase deti, alebo aby vase problemy riesili odbornici, ktorí si iba nieco sami nastudovali bez toho, aby mali niektore veci poriadne vysvetlene,zdovodnene, odskusane? to je nieco ako medicina.. Su proste odbory, kde sa denne dochadzanie vyzaduje, aby to malo ako taku uroven...

maryx
1. jún 2011

@junovka ahoj, moja sestra študuje psychologiu a pokiaľ viem, mám to od nej, tak sa diaľkovo nedá študovať.
A pravdu povediac, tak ako @sisaha písala, tak je to aj pochopiteľné. Čo vidím tie materiály a čo sa učia, tak externe by sa to zvládnuť zrejme nedalo. Ona študuje v Trnave, takže minimálne z tej Univerzity to je zaručená info. 😉

sisaha
1. jún 2011

@maryx moj partner ma vystudovanu psychologiu na FiF UK a tiez ako denny student. A vsetky tie diagnostiky co ma nastudovane...to sa neda externe..

maryx
1. jún 2011

@sisaha asi tak 😀 proste ani medicína sa externe študovať nedá a vieme si logicky odôvodniť prečo 😀 a proste sú profesie, na ktoré je proste potrebné denné štúdium 😉

junovka
autor
24. nov 2011

Oprasujem opat tuto temu.....ale uz na rok 2012/13....chysta sa niektora studovat externe bakalara do Trnavy odbor psychologia???, 😕

nicky655
24. nov 2011

@junovka a da sa to?lebo ved akurat sa tu baby bavia ze to nejde?mas to uz overene?lebo ja som si tiez chcela podat prihlasku a ked som hladala externe tak toto mi nenaslo?

grettka
24. nov 2011

junovka, externe sa da este na Paneuropskej vysokej skole, zatial len bc. ale za dooost drahe peniaze cez 2000 eur na akademicky rok

eaka
24. nov 2011

fakulta sociálnych štúdii Masarykova univerzita Brno

junovka
autor
26. nov 2011

@grettka mne by stacila aj Trnavska 😉

grettka
26. nov 2011

junovka, tak skus, ale vedz, ze uplatnit sa v psychologii len s bc. sa velmi neda, aj ked sa pise, ze kde vsade sa da, uprimne, pokial ides len preto, ze ta to zaujima, alebo len kvoli papieru, tak ok, ale pokial naozaj chces pracovat v tomto odbore, tak jedine ako mgr., napriklad nebudes moct robit psychodiagnostiku a pod. Ale je to skutocne zaujimavy odbor.

sisaha, aby si mohla robit terapeuta, nestaci mat len vystudovanu psychologiu, ale mat este aj terapeuticky kurz, ktory trva niekolko rokov, potom zacinas pracovat pod dohladom tutora, takze len tak niekto nemoze robit terapie, takze to sa netreba obavat, ze by to bolo "odflaknute" externym studiom. Na niektore ukony treba mat navyse licenciu, naozaj to nemoze robit kazdy a psychologov zdruzuje slovenska komora psychologov, a pre kazdeho kto ju vykonava ako povolanie zo zakona vyplyva povinnost sa v komore registrovat.. takze len tolko na vysvetlenie tvojich obav 😉

junovka
autor
27. nov 2011

@grettka ty uz mas taku skolu za sebou? 😕 Ak ano, boli prijmacky tazke?Z coho si ich robila ty?

grettka
27. nov 2011

ja som nerobila prijimacky, a este ju nemam za sebou... len na tom pracujem.. inak ak si chces pozriet nejake testy, tak tu su http://www.siv.sk/testy/ najdes tam aj vzorovy test na psychologiu 😉

junovka
autor
27. nov 2011

@grettka vdaka 😉 Ty si na tej Paneuropskej?

grettka
27. nov 2011

..nie, to otvorili len tento rok..som na fsev UK

sari24
27. nov 2011

@junovka ako sa tak pozerám do pasu, tak vidím, že si z Košíc, že? Taká otázka, že prečo neskúsiť študovať psychológiu tu v KE? na filozofickej fakulte je katedra psychológie na UPJŠ-ke. Majú akreditáciu na všetky tri stupne štúdia - bakalársky, magisterský aj doktorandský. Aj keď to je len denná forma štúdia. A dá sa aj v Prešove tuším 🙂 To mi len tak napadlo, keďže som zbadala túto tému. Ale držím prst 😉