Umakartové jadro a chodba

map0007
17. apr 2014

Ahojky,chcem sa opytať či ste niektora netapetovali alebo maľovali to umakartove jadro.Idem do podnájmu a je tám kúpeľňa v pôvodnom hroznom stave a chcela by som ju skrášliť v ramci možnosti.Nechcem zas miniať veľa eúr.Tak neviem či otapetovat kúpeľnú a chodbu alebo radšej natrieť.Alebo mi prosím dajte niejake rady.Ďakujem🙂

zuzanale
17. apr 2014

@map0007 ja som síce nerenovovala ale robím vo farby -laky tak odporúčam na chodbu latex je skoro ako klasika interiér ale zvykne chytať aj na umakart je omývatelná a dá sa aj tónovať takže efekt klasickej steny a vnútro kúpelne vodou rieditelnou farbou podla toho čo kúpiš u vás napr bakrylex, slovakryl ,akrylcol je vela výrobcov a široká škála odtieňov cenovo 0,6L cca 5,50-7eur zvyčajne podla odtieňa a výrobcu... umakart poriadne umyť a odmasniť poprípade jemnulinko zdrsniť šmirglom... tapeta určite výde drahšie a na tokomto povrch neukáže nic moc 😝

map0007
autor
17. apr 2014

@zuzanale ďakujem🙂

angua27
17. apr 2014

ja už len dodám k @zuzanale, do kúpeľne tapetu jednoznačne nie. vplyvom vlhka sa začne časom odlepovať, nadúvať a tak.

map0007
autor
17. apr 2014

@zuzanale môžem sa Vás ešte opytať prosím.Dá sa niečo spraviť aj s vaňou?Myslím natrieť alebo nastriekať.Hlavné ak áno s čím.ďakujem 🙂

zuzanale
17. apr 2014

@map0007 no sú epoxidové dvojzložkové farby stoja okolo 30€ ale treba s tým vedieť robiť aby sa to nešúpalo neskor, ďalšia nevýhoda že síce to do pár hodín uschne ale cca 3-4 dni sa nesmie vaňa používať takže alebo tlačiť na majitela vymeniť vaňu alebo nejak dohodnúť na polovicu kedže vaňu novú smalt jika kúpiš okolo 90€ podla velkosti..