V čom periete látkové plienky?

mikisa27
5. júl 2010

poprosila by som vas o vase rady resp.skusenosti s pranim latkovych plienok.Pouzivam uz asi 4 mesiace latkove plienky,vacsinou klasicke stvorce,no mam tak trochu problem ich poriadne oprat,ostavaju mi tam zlte flaky....doteraz sme pouzivali Lovelu,ale ta ani na 60st.poriadne nevyperie....tak by som chcela skusit nieco ine,nechcem vsak pouzivat agresivne pracie prostriedky typu Ariel,Persil a pod.Dakujem

brinzulka
5. júl 2010

zlcove mydlo z DM-preperiem...ak je flak...
agresivny ariel
bambiono mio
ocot
dvojite plachanie

niekedy flaky idu dolu po 2,3tom sprani...Na prazenic.stolicu mi pomohla deka ako vkladacka...Neboli tak spinave vkladacky pod nou...ona to lapla...a prala sa dobre

dioliana1
5. júl 2010

Niekedy predprať ručne fleky kokosovým mydlom a dávať na vysokú teplotu...ako vyvárka, ja používala Lanzu bielu...mydlové prášky nechávaju plienky žlté, na fleky aj Vanish by mohol zabrať aspon raz začas si ich všetky v tom vyprať a potom len to kokosové mydlo...a svoje overené prášky...už som vydela že s tým kokosovým bežne ručne prať kamoškinu mamku a len vyplákala a dala sušiť...ja by som ich po takom hlavne vydezifikovala žehlením...

akzuzs
5. júl 2010

Ahoj no ja som používala tiež neaký detský prášok ale vieš čo som robievala mala som vždy pripravený veľký kíbel so studenou vodou a tam kým som nešla prať som ich mala tie špinavé použité plienočky namočené a potom som ich vyplákala a dala prať a právala som na 80 tke a Ariel som tiež skúsila alw malý sa mi po ňom vyhádzal a až po pol roku alebo po roku som používala persil a ten bol OK . Ale určite namáčaj si tie plienočky vopred do tej studenej vody a môžeš tam pridať aj trolinka soli tá vybieluje ja ju pridávam aj do práčky aby sa mi tak nezaniesla. No a ak som mala veľa fľačikov tak som to tesne pred praním natrela ten fľak jarou na riad to mi pomáhala aj pri fľakoch od broskyne alebo inom ovocí, lebo to dať dole je tiež umenie. No a asi ak sa Ti dieťatko pokaká tak určite hneď v rukách perieš tú plienočku však? Ale aj tak si ju potom namoč do tej vody kym nebudeš prať aby Ti neuschla
Tak sa maj a možno som ti poradila ak si získala lepšiu radu daj vedieť na IP lebo tiež budeme mať druhé a každá rada je vzácna 😉

prsky
5. júl 2010

mam vacsinou stvorce a flaky od prazenice som predpierala zlcovym mydlom hned ako som dala dole plienku (uz do plienok nekaka, tak nie su flaky) a periem v slize na 60 a plakam v octe s 3-4 kvapkami levandulovej esencie. plienky nezehlim ani som nezehlila, teplota ich vydezinfikuje dostatocne. vonaju mi ale mydlom /neviem, kde sa vzdy podeje ta esencia 😀 /

neurologia
5. júl 2010

skladovat pouzite plienky vo vode je poriadny humus..-moj nazor
zakakanu plienku hned dole a preprat zlcovym mydlom-a ziadny flak neostane....plienky periem na 60-tke + davam predpranie a cvachanie navyse...pouzivam prasok FORMIL z Lidl-u a do priehradky na avivaz nalejem ocot 😉

maryanna
5. júl 2010

ja skladujem na sucho a periem v Batole (detský prášok) a vyperie vždy pekne normálne na 60tke....a aj persil sensitive je good.....a vraj aj Ecover, ja fľaky potieram žlčovým a krásne zíde...

quaxi
6. júl 2010

pokakane miesto som hned oplachla a obcas aj mydlom trosku oprala - mydlo bud jadrove, alebo zlcove, ale vacsinou som mydlo nepouzila, iba na velmi neprijemne farby (cucoriedky, mrkva a pod.). najlepsie mi zmizli flaky pri prani v Arieli, ale aj kombinacia sol na skvrny z DM (denk mit fleckensalz) a slizu bola celkom dobra. a uplne najlepsie mi na flaky zabralo susenie na slnku - v lete som susila takto, a zmlizli mi flaky co cely rok predtym vydrzali vsetky prania.

monr
6. júl 2010

plienky periem v Ecoveri, pokakanú vysprchujem, a potriem žlčovým mydlom a prepláchnem a do vedra odložím. Každý deň ráno operiem, na 50-tku a 1,5hod.program. tekutý Ecover a miesto aviváže pár kvapiek teatree olejčeka. Ocot už nepoužíívam, odkedy mi pribudli aj bambusové plienky. 🙂

emjee
6. júl 2010

lovela+dm sol na skvrny

okakane plienky hned preplachnem, pripadne pouzijem aj zlcove mydlo (ale pouzivam separacky, takze vacsinou nie je treba), skladujem nasucho, periem kazdy 3. den

mneme
6. júl 2010

periem ich vo froschi, pridavam puer alebo dm sol na skvrny a miofresh (kvoli odstraneniu zapachu), do extra plachania pridavam ocot s levandulovou esenciou. v pripade nehody hned flak odstranim zlcovym mydlom. ak pouzivas klasicke stvorce, mozes ich skusit z casu na cas vyvarit, flaky by mali zmiznut

marcelkatt
6. júl 2010

Ja som používala Ariel, vždy boli krásne biele a prala som plienky na 90tke vždy.

sulky
6. júl 2010

ahoj, periem v ecoleafe.Flaky ak su, zmiznu po druhom - tretom prani. Alebo davam sol na skvrny, a zmiznu hned 🙂
Predtym ako som zacala pouzivat ekoprostiedky, som prala v batole, a tiez som bola spokojna.

erikasadek
6. júl 2010

ja pouzivam ekologicky gel persil.... 😉 a avivaz ecologicku tiez je jemna vonava;;a a raz za mesiac davam biely vanish vybieli prekrasne a su ako nove 😉
a susicka uz iba krasne vysusi 😉

katkaaalex
6. júl 2010

prsky aj ja pouzivam esenciu miesto avivaze, kupila som citrusovu, taka bola draha a pradlo vobec nevonia, velmi som z toho sklamana... a ako robis sliz?

minark
27. jún 2012

dievcata super postrehy, len jednu vec y som chcela aj ja dodat... bol u nas opravar pracok a povedala som mu o octe a on na mna kukal, ze to nie je dobre pre pracku-ze to nici gumene casti pracky a podporuje rast plesni.... len tolko....

sladkasue
27. jún 2012

latkove pllienky su zvlast kapitola - ak by si pouzivala priemyselne prasky - urcite nezabudni 2x plakanie🙂
-my perieme v mydlovych orechoch na striedacku s biogulou spolu s miofresh(ucinny uz od 30%stupnov) alebo prekarbonat sodny - maju bieliace ucinky... najlepsie na noc nechat namocene
najnovsie som si kupila ale vanis, lebo nase stvorcove plienky vyzerali uz kadejako🙂

na prave okakane plienky je najlepsie vysprchovat plienku(skoro vsetko zide dole) + na to ostatne zlcove mydlo
a inak, na flaky (ak sa nejedna o plinky s PUL vrstvou) je najlepsie slniecko - bohuzial, v nasom byte nie je :(

- tak takto sa perie u nas doma🙂

zuzanockamt
27. jún 2012

skvrny po stolici vzdy hned preperiem obycajnym mydlom na pranie (skusala som aj zlcove mydlo, ale podla mna je horsie ako to klasicke na pranie) ... do predprania davam par kvapiek cajovnikoveho oleja, do hlavneho prania tekuty Ecover (ale pouzivala som aj Lovelu, Persil sensitive, Dreft sensitive, no ostavam uz pri Ecoveri) a do plachania trochu octu ... periem vzdy na 60-ke

eliska32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
freeflower
1. mar 2014

a mate makke tie plienky? Ja periem na 60tke, sensitiv persil a aj ked plienky nesusim na radiatore su tvrde. Viem, ze rovnake plienkocky sa daju vyprat aj aby boli makke len neviem ako-je to v prasku? ci v tvrdosti vody? neviete mi poradit?

01sladkaadka
25. okt 2014

Ahoj, toto je to najkvalitnejšie čo som našla a používam. Periem len na 60tke, prádlo je krásne biele, jemná vôňa a na zmäkčenie používam ocot.

http://www.predeti.sk/produkt/praci-prasok-new-...

a špeciálne pre plienky je k tomu aj toto:

http://www.predeti.sk/produkt/dezinfekcny-prost...

dudula123
3. júl 2017

Ahojte, neviem, ci je tato tema este aktualna, ale rada by som sa opytala, ako riesite pranie ak mate vacsinu plienok bledych a len par kuskov farebnych....staci tie farebne prat v ruke? je to dostacujuce? konkretne ide o bambusove verzie...dakujem

katarina_luknarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrana80
17. júl 2017

Ja som pouzivala zlcove mydlo, preprala v rukach a potom este v pracke . Niekedy ani to nestacilo tak som zacala pouzivat separacne vlozky do plienok.