Vrátenie peňazí na účet

traffic
10. júl 2014

Ahojte maminy bankarky,
potrebujem radu, v maji som poslala peniaze na nespravny ucet, jedno cislo som tam zle dala a prislo to na uplne iny ucet, ako som chcela. Tak som potom isla do banky, aby stornovali platbu, tak oni teda museli oslovit prijemcu aby vratil peniaze, dodnes sa tak nestalo - cize peniaze nemam, tak neviem akym sposobom mam teraz postupovat, aby mi tie peniaze dotycny clovek vratil na moj ucet. Existuje nejaky obciansky zakonnik, cez ktory by som si mohla narokovat na vratenie penazi spat na moj ucet, alebo ako mam postupovat, nemate nahodou niekto takuto skusenost, lebo v banke mi vraveli, ze teraz oni mi mozu dat udaje o prijemcovi /a ak ste tu bankarky tak ako to je - oni znova oslovia toho prijemcu, aby dal svoje osobne udaje, aby ja som sa dostala k nim a mohla podat trestne oznamenie alebo automaticky banka v takomto pripade osobne udaje poskytne bez suhlasu prijemcu/ a ja ma podat trestne oznamenie, ale tomuto sa chcem vyhnut, pretoze nechcem sa vlacit kdesi po sudoch a mat zly pocit uz len z toho, ze niekto bude tiez mat problemy, aj ked viem ze som urobila chybu a su to moje peniaze, ale priamo trestnemu oznameniu sa chcem vyhnut,t ak ci neexistuje ina cesta ako dostat tie peniaze spat, dakujem za odpoved

katarinamarkova
10. júl 2014

a - udaje o majitelovi uctu ti banka neposkytne, ide o osobne udaje
b - ak si peniaze prevadzala na pobocke, podpisovala si prevodny prikaz. t.j. dala si suhlas na prevod na dany ucet a potvrdila si udaje svojim podpisom, ak si prevadzala cez ib, plati to iste, lebo prevod odosles cez svoje prihlasovacie udaje, co je akoby tvoj podpis......viem stava sa ze sa clovek pomyli
c- ano postupovala si spravne poziadala si o vratenie platby
d- je len na prijemcovi ci ti dane prostriedky vrati bez tahanic
e- nikto nema pravo na bedovodne obohatenie sa o tvoje peniaze 🙂 takze peniaze ti musi vratit, nemoze si ich len tak nechat, ale ak si ich nahodou poslala blbcovi,tak to asi bez tych tahanic nepojde......moc som ta asi nepotesila

katarinamarkova
10. júl 2014

@traffic este ma napadla mala rada - ak si nahodou peniaze poslala na podnikatelsky ucet, podnikatelia casto svoje ucty zverejnuju n www strankach, fakturach atd, skus hodit do google-u 🙂 ........

traffic
autor
10. júl 2014

@katarinamarkova dakujem za odpoved, idem skusit nieco vygooglit

katarinamarkova
10. júl 2014

vygooglila? 🙂