Zlé pečeňové testy. Z čoho to môže byť?

ejusa
2. mar 2009

Ahojte,chcem sa spytat,moj otec ma vraj velmi zle pecenove testy,nic viac mu nepovedali,len ze velmi zle parametre vysli,tak mu zas len krv zobrali ale ze bolo zhrozeni..vlastne z coho mou byt zle pecenove,hovori sa ze aj z alkoholu,ale on nepije,tak z coho?Ziadne priznaky nema,byvaju pri tom nejake?Vdaka za odpovede.

titkovamiriam
2. mar 2009

to moze byt z liekov,zo stresu,z nadvahy....je vela pricin.priznaky niesu,mozno zltnutie pokozky a bielok oci ked sa moc zvysi hladina bilirubinu ☹ .poznam vela ludi co maju problem a beru aj cele roky lieky nato.

ejusa
autor
2. mar 2009

A je to vazne,ci sa to liekmi urobi?Nadvahu tiez nema,stres,ako kazdy ano.vdaka.

enjoy
2. mar 2009

ejusa a robili mu testy aj na hepatitidu B a C?

titkovamiriam
2. mar 2009

to je individualne,zalezi co mu zistia dalej.

enjoy
2. mar 2009

ejusa predpokladam ze teraz ho poslu aj na dalsie vysetrenia, bolo by dobre urobit aj ultrazvuk pecene, zlcovych ciest a pankreasu a doplnit tie krvne vysetrenia - je dost dolezite zistit ci nemal v minulosti alebo teraz hepatitidu, ta moze aj po rokoch poskodit pecen a nemusi mat clovek hned nejake vyraznejsie priznaky. on teda nema ziadne tazkosti?
a lieci sa na nejake ochorenia, berie nejake lieky?

grettka
2. mar 2009

moze mat napriklad v zlcovych cestach kamienky.. preco si ludia tale myslia, ze zle pecenove testy mozu byt len z alkoholu??? Je predsa vela faktorov, ktore posobia na pecienku... napriklad plesne v potrave, lieky, stres... mozu to byt autoimunitne priciny.. tych pricin moze byt skutocne vela

bibula
2. mar 2009

skorocelovy caj-pri blizsie info ip, potrebujem totiz este jednu vec vediet.... 😉

enjoy
2. mar 2009

ejusa a mal zvysene len pecenove testy, ostatne vysledky boli v poriadku?

ejusa
autor
2. mar 2009

Dakujem vsetkym.Enjoy,nie nerobili mu testy na hepatitidu,nemaa ziadne tazkosti,akurat take tri tyzdne ho boleli krize,tak bral na to lieky,veral ibalgin a neviem ake vseliake,ze by to aj z toho mohlo byt?Ale doktorka vie o tych liekoch a ona vravela ze z toho nie,Dnes mu opakovane krv zobrali a ze o dva tyzdne na ultrazvuk ma ist.

ejusa
autor
2. mar 2009

Ano len pecenove,ale ze velmi zvysene..

jonki
2. mar 2009

ejusa....prave s ibalginom mame v rodine dost zle skusenosti....ujovi ibalgin natolko rozhodil krvne testy, ze lekari odmietli vzhladom na ich vysledky urobit planovanu operaciu 😒 ale takyto neziaduci ucinok je asi skor rarita ako pravidlo

titkovamiriam
2. mar 2009

ibalgin a podobne lieky su svinstvo na pecienku aj zaludok ☹

titkovamiriam
2. mar 2009

kamoska ich bravala na bolesti pri menzese a ked neskor otehotnela tak mala take priserne testy na pecienku ze bola dva razy na ukoncenie tehu az po dalsich 5 rokoch donosila zdravu dcerku no problemi s pecenou ma dodnes,uzivala ja antikoncepciu co je dalsia rana pre pecienku ☹ 😠

slavik
2. mar 2009

no ja som mala minulý rok zlé pečeňové testy z antibiotík. Využívala som antibiotiká a potom mi nasadili na pečeň také tabletky teraz si nespomeniem aké. Ale užívala som ich 5 mesiacov a na posledy som mala výsledky dobré.

enjoy
2. mar 2009

slavik, nebol to lipovitan alebo flavobion?

inak pri tych liekoch od bolesti aj paralen je velmi zakerny na pecen.

slavik
2. mar 2009

bol to favobion

slavik
2. mar 2009

flavobion 🙂 Sú to také vitamíny na podporu pečene. Dávajú sa aj malým bábätkám.

enjoy
2. mar 2009

ejusa a otcovi zatial nenasadili ziadne lieky? pockaju az na dalsie vysledky? daj nam potom vediet co sa zistilo. 😉 drzim palce! 🙂

bianca
2. mar 2009

ejusa priamo na pecen je cas s ostropestrca marianskeho

ejusa
autor
2. mar 2009

Nasadili mu nieco,ale ze tak riadne sa rozhodne po tych vysledkoch.On bral ibalginy ako keby to lentolky boli,ale ze doktorkas mu povedala,ze to d toho urcite nie je,ale mohla sa mylit nie?Ano,dam vediet toho 17.marca ale az.Aj tak sa mi to zda nejako dlho,,to akoze kvoli comu ho nemohla poslat na ten ultrazvuk uz dnes? 😲

zuzulik
2. mar 2009

ejuska, nepanikar 😉
ja som mala pred 10 rokmi, tj. ked mi bolo cca 22 rokov, take zle penenove testy, ze sa ma doktorka spytala ci nepijem 😀 😀 ze su ako keby som bola chronicky alkoholik... a nepila som ani kvapku alkoholu.... je pravda, ze ma ako dieta predavkovali liekami...
pecen. testy sa mi cca po 1 mesiaci krasne upravili ( bolo to spsobene vysokym stresom, ktore som v tom obdobi prezivala)
hlavne nepanikarit a urobit niekolko kontrolnych odberov a samozrejme to liecit ...o tom ostropestreci som tiez pocula chvalu ....

zuzulik
2. mar 2009

okrem Flavobionu a Lipovatanu,je aj Wobenzyn velmi dobry ...ale aj drahy 😒

ejusa
autor
2. mar 2009

Dobre Zuzulik,nebudeme panikarit 😉

petrahy
2. mar 2009

Ahojte ja teda nastastie mam pecenove testy v poriadku, ale chodim pravidelne na kontroly. Totiz doktor ma upozornil, ze treba chodit kazdeho pol roka, lebo ja nemusim citit nic mozem sa citit dobre a popri tom mozem mat choru pecen. Chodim uz na kontroly od roku 2000 a teraz som objednana na sono. Termin mi este nedali poslu mi ho postou, ale najskor v marci maju plne terminy. Udajne som prekonala zltacku a nikdo si to nevsimol. Netreba sa ale zbytocne obavat mam suseda ktory bol so zlyhavajucou pecenou 4 dni na are a dostal sa z toho. On si ale za to mohol sam lieky plus alkohol spravili svoje v jeho pripade.

zuzu13
2. mar 2009

no jednoznacne dieta ale nie hladovanie, pecen je organ, ktory nenavidi dietovanie...myslim dietu v tom, ze zdrava strava, pravidelnost, ziadne vyprazane a dokonca ani sladke....a presne ako sa tu uz pisalo...caj z ostropesterca...stoji okolo 1 Eur...pije sa 1 salka denne...

ejusa
autor
2. mar 2009

Ano to aj doktorka vravela,ze clovek sa moze citit dobre a ze pecen moze mat v hroznom stave..

ejusa
autor
2. mar 2009

Vdaka Zuzu vsetky,len neviem,ci nejaky caj bude pit 😖

zveron
3. mar 2009

zle pecenove testy mozu byt zo stravy obsahujucej - tuky - rastlinne, nekvalitne - v sladkom pecive, v natierkach, keksikoch a pod.

bejbypd
3. mar 2009

ahojte aj moj ocino mal zle pecenove testy no on si rad vypije...ale odporucania su asi take,nefajcit,nepit,peceni velmi prospievaju vraj jablka,mrkva,chren,bazova stava a samozrejme ten cajik...a este vraj z masa len lahke masko napr.kuracie a rybicky...a z korenia viac zacat pouzivat majoranku a koriander to su len take rady...

kocka1
20. sep 2012

žienky nám vyšli zlé pečeňové testy u malej 1 ročnej aj mesiac :( som z toho zdesená a skutočne jej občas som dávala infacol a pro bio gaja v poslednú dobu, v 8 a 9 mesiaci mama virózu tak neviem a vtedy užívala antibiotiká jajj Bože a to ešte aj kojímm aa teraz dostala lieky Maltofer, Pyridoxin, Acidum folicum ĎAKUJEM ZA KAZDU RADU