Akú fľašu, či pohár na pitie pre dvojročné dieťa?

zaira301
22. apr 2013

Ahoj, prosím o radu, môj synček síce dokáže už piť z pohára, ale nezaobíde sa to bez mokrého trička, či vylievanie z pohára kade-tade....Nie vždy mám čas pri ňom stáť a dávať pozor, aby sa neoblial, takže sa rozhodujem aký pohár, či fľašu mám kúpiť. Hlavne sa jedna o to, že ak cestujem a chcem mu dať napiť a nechcem aby už pil z fľaše kde je cumlík, pretože ak mu dám pohár s dierkami / značka -lovi / tak po zatvorení vrchnáka vyteká celý obsah do vrchnáka z tejto fľaše a po otvorení musím najprv vyliať obsah z vrchnáka a potom mu dať piť. je tam síce aj taká poistka, ktorá sa vkladá dovnútra, aby nevytekal obsah, iba vtedy tečie ak saje. No ale môj synček je taký lenivý, že ak mu vložím tam tu plastovú vložku, tak nechce sa mu ťahať a hovorí mi, že nejde to a radšej nepije, takže radšej mu dávam fľašu s cumlom, aby sa napil, kedže musím ho nútiť do pitia.. Pozerala som už aj fľaše kde je slamka, ale neviem, či mám mu to kúpiť, či je to vhodné preňho, alebo mám kúpiť taký pohár od Avent -u, ktorý má akože uzatvorený vrch a dá sa piť z každej strany? Má niekto skúsenosti s týmto pohárom, pretože sa rozhodujem, či mám mu to kúpiť alebo nie....Nechcem kúpiť zasa niečo, čo nevyužijem, kedže peňazí nemám toľko, aby som skúšala čo je najvhodnejšie ...takže Vás prosím o radu...díky moc za vaše názory.....

katy1979
22. apr 2013

skus obycajnu flasu od lucky so sosakom ci rajec neperlivy. u nas sa pouziva najcastejsie to.

zivika
22. apr 2013

@zaira301 suhlasim s @katy1979 tiez su u nas taketo flase najpouzivanejsie 🙂 avent pohare vobec neodporucam, lebo aj ked sa pise, ze su netecuce, tak sem-tam pretecu a aj cistenie je zbytocne zdlhave...a ked das malemu napr. pomarancovu stavu a hned poharik neumyjes, ostane ti tesnenie aj pitko zazltnute...mame jeden poharik si slamkou od nuk, ten je celkom fajn, ale aj tak mam najredsej flasu od rajca a aj maly, lebo sa citi ako dospelak, ked ma flasu ako my 🙂 a co sa tyka toho, ze s tou poistkou mu to nejde, nemusi byt lenivy, len nevie ako na to...skus mu dat do pohara nejaky jeho oblubeny dzus, alebo stavu, ked sa ku nemu bude chciet dostat, tak sa bude snazit...my sme tak maleho naucili pit cez slamku 😉

simca06022011
22. apr 2013

nam sa najviac oosvedcila "slamkova" flasa.. potom neskor avent s takym sosakom... je tam poistka vnutri proti vyliatiu, cize moze to preklapat kolko chce

lencika
22. apr 2013

ahoj moja dcera pije stale s klasickeho pohara nepila nikdy z flase a ked ideme von tak jej beriem vodu do flase z jupika, dolezite je aby ona vedela z toho pit

danim
22. apr 2013

@simca06022011 ak myslis tie pohare uzavrete, co maju slamky... tak v tych slamkach sa skor ci neskor usadi cierna plesen, ale tie avent pohariky co pises pouzivame a su super- hlavne von, ze sa v akejkolvek taske nic nevyleje. ale ako pise @katy1979 je to lacne a vymenitelne ( nova taka flasa )

danim
22. apr 2013

@zaira301 myslela som to tak, ze tie flase od lucky ti poskytnu rovnaky ucel ako drahy avent 😉

simca06022011
22. apr 2013

@danim no ja nemam v slamkach nic a to ten poharik mam uz vyse roka :P chce to len vycistit.. mam ich krasne biele... plastove flase z mineralok nie su prisposobene opakovanemu pouzivaniu, plast na nich nie je taky bezpecny a uvolnuju sa z nich nejake latky a rozmnozuju bakterie (alebo co.. nechce sa mi to hladat, niekde bol o tom na nete clanok... )

kvetinka211
22. apr 2013

@zaira301 mam doma tri avent zazraky a neznasam ich ... dufam ze pri dalsom sa uz ovladnem a nekupim to ... najlepsi bol este taky klasicky avent hrncek so sosakom, potom som mala MAM flasu sportovu, tu som ale vyhodila po siestej chorobe (okrem toho mala divny zapach od zaciatku), mame este avent hrncencek 360° - to je riadna konina a avent flasu so slamkou, ktora sa este ako-tak da, ale zufalo sa mi ju neche umyvat a aj ked je umyta, stale tam citim taky umelinovy zapach. Rajec/lucka flasky casto vymienane su super, alebo teraz uz aj rovno s poharika alebo s obycajnou slamkou

danim
23. apr 2013

@simca06022011 my sme mali taky poharik zhora uzatvoreny a slamka bola hrubsia a mala taky harmonikovity ohybny klb- v tom sa to zanasalo... a slamku zvnutra vydrhnut-v tej harmonike nemozne- no ako ? tak som tu slamku zahodila. a minule som baby pocula ako presne o tom hovorili, ze tie flase a ich zivotnost.. neboj ked flasu od lucky pouzijes po vypiti vody este 3x , tak neumres na to 😉 ... jasne, ze nezohrievat v plaste vodu. a okrem ineho voda v PET flasi ako dlho stoji v obchode , v sklade ? 😀 tam sa uvolnuju skodliviny do vody ( my pijeme z vodovodu, vody nekupujem, zbytocne vyhadzovanie penazi ), takze ci uz tu flasu este 2x naplnis a pouzijes, sa nic nestane..

simca06022011
23. apr 2013

@danim ale PET flasa stoji s sklade uzavreta, nedostanu sa dnu ziadne bakterie ani vzduch, ked ju uz otvoris a nebodaj do toho nacapujes nejaky cajicek a podobne tak velmi ti to nevydrzi 🙂 a ked poratas 3 pouzitia, mineralka v nej stoji neviem kolko.. napr. 1EUR?, tak sa to vyrovna aventu za 8eur, ktory mam doma uz 1,5roka... Mala som doma hadam aj 6 flias roznych a jedine dve nam vyhovuju...
ja som hovorila o avent slamkovom pohariku, ten sa da rozobrat a k slamke je aj kefka.. ziadny zhyb ani nic... pekne sa odpoji a vycisti ;)

iv01
23. apr 2013

@kvetinka211 prosim ta a v com sa ti nepaci avent 360? Ja som ho chcela kupit, no ale teraz neviem...

brumka
23. apr 2013

skusit flasku so sosakom z mineralok alebouz ucit na normalnu flasu s normalnym zavytom a trenovat obycajny pohar, 2 rocne dieta by to malo vediet zladnut ale nie kazde je nato pripravene, mi pijeme od 1,5roka uz z normalneho pohara

danim
23. apr 2013

@simca06022011 avent sosak pouzivam aj ja, poznam ho. flasu mineralky kupim prilezitostne, ked sme von a nevezmem si vodu, alebo vypijeme co mame so sebou. a co sa mi take hrozne stane ak tu flasu este pouzijem 2-3 x... zas neprehanaj...

kvetinka211
23. apr 2013

@iv01 s 360 mi zacal robit uplne hluposti, bud sa mu voda vylievala alebo ju naschval vypluval a ani neviem kam som ho nakoniec strcila ... ale mozno inym detom sa z neho bude pit dobre ... ale nemala som pocit ze to naozaj verne imituje pitie z poharika ... skusim ho najst a vyskusat teraz ked uz zasa pekne pije 😉

iv01
23. apr 2013

@kvetinka211 ked skusis daj vediet, aby som zase nekupila zbytocnost. Dik

zaira301
autor
23. apr 2013

@simca06022011 ...ahoj, aký typ máš doma od Aventu? Ktorý ti vyhovuje?

stanislavao
23. apr 2013

@zaira301 mne sa najlepsie osvedcili tie vrchnaciky na pitie, ktore netecu. ma to jupik aqua, alebo rajec neperliva 0,75ml. lebo aj ine maju nieco podobne, ale nie su netecuce. tieto su super. a na pitie je najlepsia voda, cize ta rajec neperliva je uplne najlepsia. alebo aj lucka taka je myslim, ze v pol L flaskach a tiez ma ten netecuci sosacik. to je, ze ked aj flasku prevrati hore dnom, tak voda netecie, lebo je tak taka "membrana", ze ked sa chce napit, musi potiahnut. netecie mu to same do ust.

zaira301
autor
23. apr 2013

...Ahojte ...ďakujem Vám všetkým za vaše názory...teda podľa toho čo čítam, každému vyhovuje niečo iné....
@kvetinka211.....aký je to ten klasický pohár o ktorom píšeš, myslíš ten, ktorý má neodnímateľný uzáver na flaši, ktorý sa len vyklopí a nedá sa dať preč? O tom som rozmýšľala, ale má taký tvrdý sosák, tak neviem.... ono ide len o to, že aby sa neoblial niekde vonku, kde nemám možnosť ho prezliekať ak som vnútri, tak mu dám aj z pohára sa napiť, dokáže to, síce troška sa obleje ale vonku mi to vadí, keď sa obleje....

zaira301
autor
23. apr 2013

@katy1979 ...aj to mi niekto hovoril, že dávajú deťom vodu do flaše od Jupíka alebo teda ako ty hovoríš od Lucky ...vyskúšam, či by z toho aj vedel piť...

danim
23. apr 2013

@zaira301 trochu odlahcim... vies, pred X rokmi.. no z coho sme my pili ??? a dnes - trh ponuka vsetko...a sa idu mamy zblaznit ci avent sosacik,,.. ci nedajboze zo skodlivej pet flase by uchliplo decko 😉 tak zas s rozumom a triezvo 😉

zaira301
autor
23. apr 2013

@stanislavao ... ale rozjýšľlam, ak by som mu dávala z takej fľaše piť, tak tam musím vlastne rukou ten uzáver otvoriť, a to je zasa také nehygienické...dieťa nevie si ten sosáčik otvoriť zubami ako dospelý to dokáže...a ak mu ja budem to otvárať rukami tiež nie vždy ich mám čisté, keď napríklad ideme k lekárovi a chcem, či nechcem chytim sa niečoho a potom jemu budem ten uzáver otvárať...neviem.. ... ale vyskúšam🙂

danim
23. apr 2013

@zaira301 ja sama som skusila v toho sosaka JUPIK napr pit.. a ved to ani netecie.. aj ked vidim deti, ze z toho piju.. a tym otvaranim mas pravdu.. skus rajec, lucku- tam to mas ine- otvaranie super a aj sa dieta lepsie napije

zaira301
autor
23. apr 2013

@danim ..to áno, máš pravdu, možno je blbosť zasa kupovať novú fľašu, s ktorou možno zasa nebudem spokojná a len mi peniaze z vačku vytiahne.. ja si ani nepamätám, že by mi mama dávala niekde piť z fľaše, keď som bola malá...veru som vydržala až domov a pila som až doma, ale vlastne ani som sa nepýtala mami, že ako to bolo keď ona s nami chodila k lekárovi, či riešila pitný režim, ako to teraz my chceme dodržiavať:🙂)

zaira301
autor
23. apr 2013

@danim ...díky moc...vyskúšam tú fľašu Rajec🙂

danim
23. apr 2013

@zaira301 len co si ja pamatam, ze min pocas ZS sme nikto nenosili pit do skoly ( cajiky a pod ) , napili sme sa z vodovodu a hotovo.. z ruky 😉 a bacily nikto neriesil.. teraz sa pozri na skolakov.. kazdy flaska 😉 pit treba.. jasne.. ale vidis vtedy sme prezili.. ja teraz pri 2 detoch si tak uvedomujem kolko somarin a zbytocnosti ten trh pre male deti ponuka.. 😝 a ako uzkostlivo sa mamy k tomu vsetkemu stavaju. pozri ved nejaky sosak doma mas nie ? tak ved dieta ma vyse 2r.. o chvilu sa nenazdas, bude mat 3- a co mu budes nosit avent sosacik ??? 😀 😀 ja avent sosak mam od prvej dcery. teraz ho pouziva von mensia ( naustok vymeneny.. nie jeden 🙂 vacsia dcera pije z roznych flias- rajec a pod.

danim
23. apr 2013

@zaira301 alebo vlastne ked ti avent sosak chyba- a chces, tak kup a vyuzijes aj pri druhom potomkovi 😉

zaira301
autor
23. apr 2013

@danim ...ach druhý potomok už nebude, som stará na druhé dieťa:🙂)

simca06022011
23. apr 2013

@zaira301 avent hrncek Magic mam, a kuzelny poharik Sport, ak mi to dobre naslo... pred tym sme museli obyc. flasu pouzivat, 360nechcela vobec, oblievala sa tym, potom podobny tomu sportu bol tiez divny...

Jasne aj ja davam malej z plast. flase, kupim jej mineralku,, dzusik... niekedy aj dolejem daco.. ale nepouzivam to dookola. A kedysi som flasu ani do skoly ani inde nenosila, pamatam sa ako priserne vzdy smrdeli, to bolo tiez tam na 2 pouzitia a isli do kosa :(

stanislavao
23. apr 2013

@zaira301 myslim si, ze toto je uz chore. nehygienicke? a ked dieta chyta vsetko naokolo a potom si ruky pcha do ust, to neni nehygienicke? a 2 rocne dieta si podla mna flasku uz vie otvorit aj same. aspon u nas si to deti otvarali uz same a aj synovec mal teraz 2 roky a davno si flase otvara zubami sam.

stanislavao
23. apr 2013

@zaira301 ja som myslela tuto flasku a tam sa vlastne rukou ani nedotykate toho, co si dava do ust.
http://ke.potraviny.eu/nealkoholicke-napoje/min...
nemyslela som to druhe, co sa rukou vytahuje dohora.
a toto je ta rajec
http://obchod.activa.sk/produkt/rajec-mineralna...