Boli ste na odber plodovej vody?

janus141
20. feb 2012

ahojte mamicky potrebujem radu dnes mi moj gynekolog oznamil ze prisli vysledky z krvy ktore sa robia v 16tt na geneticke chyby a ma 1z 85zien v termine to znamena ze 84zien sa narodi zdrave dieta a 1 bude mat dawnov syndrom adporucil mi odber plodovej vady je to moje 3 tehotenstvo a obe deti su zdravucke a nemame v rodine ziadne geneticke chyby ktora mamicka bola v podobnej situacii a boli odber plodovej vody dakujem vsetkym za odpoved🙂

nika74
20. feb 2012

Ahoj🙂.Ja mám tiež 3 detičky,všetky sú zdravé🙂.Na odber plodovej vody ma tiež odporučil môj gynekológ,keď som mala 3 tehotenstvo.Mala som už síce 36 rokov:/ Neviem,koľko máš ty,neuvádzaš..Každopádne si treba zvážiť všetky pre a proti!..a keď sa už odhodláš,treba veriť,že všetko bude ok!!!🙂)Prajem veľa zdravia!🙂

tina7729
20. feb 2012

ahoj,ja som bola na odbere plodovej vody.tiez mi vysli 2 x zle vysledky. cakam svoje prve babo. nevies sa rozhodnut ci ist? no,je to na kazdom. ja som aj rada ze som to podstupila,pre pokoj v dusi ale naozaj ako pise nika74 ma to aj pre a proti svoje. mozno uz keby ja som cakala druhe babo tak by som nesla.

disala
20. feb 2012

Ahoj aj ja som bola lebo aj mne vyšli testy zlé.Bála som sa ale pre pokoj duše som šla.Mna to vôbec nebolelo.Mne povedal lekár že down-ov syndróm nie je dedičná choroba proste sa tam dačo pokazí.Držím palce a pozitívne myslenie.

roberta31
20. feb 2012

ja by som už odber nepodstupila,nakolko som po nom potratila...žial bola som ten pripad,kt.zacala odtekat plodova voda ... ☹.Radsej by som zvolila morfologicky ultrazvuk a tam,ak by sa lekarom nieco nezdalo,by som to zvažila.

miskafl
22. feb 2012

Ahojte. Ja som bola minuly rok na amniocenteze po krvnych vysledkoch 1 zo 16, bohuzial sa trizomia 21 potvrdila...ale ako vidis, ja som mala horsie krvne vysledky, takze si zatial z toho nerob velku hlavu... Tiez mam jedno zdrave dieta.
C sa tyka amniocentezy, som "rada" ze som bola, pretoze ja osobne s mojim muzom sme si nevedeli predstavit vychovu dietata s tymto postihnutim..
Ale samozrejme, risk potratu je tu vzdy, preto si to treba velmi dobre rozmysliet. Pokial uz dopredu vies, ze to babo chces tak ci onak, asi tam radsej ani neist. Ja som mala aj priznaky z morfologickeho ultrazvuku, to rozhodlo. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

li_la
22. feb 2012

Ja som mala výsledky na trizomiu 21 1:180, odporučili ma na odber, aj som tam prišla a potom som si to rozmyslela. Keď mi povedali, že je tu riziko 1:200, že po tomto zákroku potratím, povedala som, že to pre mňa nemá význam riskovať, keďže aj keby bolo bábo postihnuté down syndrómom, určite by som si ho nechala.

lucka331
26. jún 2012

miskafl ake priznaky si mala na morfologickom ultrazvuku ...Dakujem tiez ma posielaju na amnio

locko007
26. jún 2012

Ja som čakala svoje dieťa v 23 rokoch a tiež mi vyšli veľmi zlé výsledky. Dokonca 2x. Posielali ma na amnio, ale to som odmietla. Bála som sa, že pri mojom šťastí by som potratila, možno zdravé bábätko. Povedali sme si s manželom, že si ho necháme a nebudeme už do toho rýpať. Do konca tehotenstva sme vlastne nevedeli na čom sme, o to sme boli šťastnejší, keď sa nám narodil zdravý chlapček.
Veľmi veľa mamičiek hodí na tieto genetické vyšetrenia a pritom vo veľa prípadoch to nie je ani potrebné. Stačí jedna chyba - zle vypočítaný termín pôrodu a už je oheň na streche. Celá rodina sme sa pre ich omyl naplakali až-až.

evickapooh
26. jún 2012

aj mna poslali neisla som lebo som bola rozhodnuta ze si to dieta necham aj ked by bolo chore...tak naco ma zbytocne trapit...radsej pre pokoj duse-som isla k Dr. Cunderlikovi na detailny UZV a on ma ukludnil ze babo bude zdrave aspon podla UZV je vsetko ok...

salma22
26. jún 2012

to doki posiela ked chce mat istotu alebo ma mamicka trochu viac rockov ....ano bola nic hrozne to nebolo( strach bol vacsi ) len potom musis byt v klude par dni ....drzim ti palceky nech ti vsetko dobre dopadne...

miki060707
26. jún 2012

ja som bola tiež pri obidvoch tehotenstvách a neľutujem,...nevydržala by som čakať ...

cecil36
26. jún 2012

Na odber som nesla, volila som scrrening v 12, 21 a 32 tt u dr. Cunderlika

zuzin78
27. jún 2012

ja som bola pri prvej dcerke na amiocenteze, vysledky do 24 hodin, Sofinka je zdravucka. 🙂 😵

ritusuk
28. jún 2012

Aj ja som bola na amnio, cakala som moje dvojcata a Ninka bola uplne mimo grafov. Takze plodovku brali len od nej. Strasne to bolelo, nebudem klamat, znasala som to velmi zle a nakoniec to bolo aj zbytocne, mala je uplne zdrava, len je drobna, porodnu vahu mala 1100g a vsetky vysledky o.k. Teraz som opat tehotna a keby bolo nieco zle, velmi by som rozmyslala ci sa na to dam znova. Ale asi ano, kedze (hoci to znie kruto) pri dvojcatach si starostlivost o postihnute mimi neviem ani predstavit. Je to na Tebe, niektore maminky by na potrat nesli ani v pripade, keby sa napr. DS potvrdilo...drzim palce 🙂

zuzimia
28. jún 2012

Aj ja som bola - jednak vek a jednak nie nejlepsie vysledky z triple testu. Nelutujem, samozrejme riziko tam je asi 0,5-1 percento potratu, ale vobec ma to nebolelo, 3 dni som doma potom vegetila, ale ziadny problem, ani raz ma brusko nezabolelo ani nic ine. A dalsich 20 tyzdnov som sa uz len tesila, lebo som mala istotu, ze babo je geneticky v poriadku.

dida38
28. jún 2012

ahoj,
ja mam styri deticky, z toho tieto posledne dve som mala, ked uz som mala po 35-ke...ja som ten pripad, ked vysledky vysli uplne v poriadku 1:25000 a napriek tomu sme sa s manzelom rozhodli ze na odber pojdeme....chceli sme mat co najvacsiu istotu, ze babo sa narodi zdrave (aj ked sme si vedomy toho, ze nic nie je 100% ) . Na amnio som bola pri obidvoch - aj pri Tamarke aj Vanesske.
Samozrejme, tiez som si kadeco precitala a nebudem tvrdit, ze som nemala tiez urcite obavy. Mala....
Samotny zakrok je v pohode...nie je to nic strasne ako niekde popisuju - z mojej skusenosti najdlhsie im trvalo, kym mi vydezinfikovali brucho a to neprehanam.... 6x mi ho pretierali, a potom pod kontrolu utz urobia odber....prvy krat som ani netusila kedy mi ten odber urobili, naozaj, pocitovala som to len ako ked ti pichnu injekciu alebo beru krv a skuseny lekar ta v momente odberu tak zahovori, ze ani nezaregistrujes a zrazu dr. vravi, ok, mozte sa obliect....
nejake cca dve hodinky som si tam posedela, potom nasleduje kontrolny utz a ides domov...pri Tamarke som nejake tie cca 2-3 dni oddychovala, pri Vanesske sa to uz nedalo tak som fungovala uplne bezne....
ani raz po zakroku som nemala ziadne problemy, bolest, krvacanie, odtok vody a pod....
Ja osobne som rada, ze som tam bola, predsa som len bola spokojnejsia....
A este myslim, ze dolezite je to, ako si vyrovnana aj s moznostou, ze dietatko by malo naozaj nejaku poruchu...ak si rozhodnuta zeby si si babo nechala aj s postihnutim, tak potom by som odber neriesila...
Samozrejme, ze tieto vysledky z krvi vela krat skresluju a aj ked vyjdu zle vysledky vacsinou sa babo narodi zdrave...ale budme realisti, rodia sa aj deticky s postihnutim a ja by som chcela mat ako taku istotu.....
Neviem, ci som ti nejak pomohla v rozhodovani, ale myslim, kazdy nazor dobry..
ak sa rozhodnes ist, tak zakroku sa neboj....drzim palce a verim, ze vsetko bude OK....

martickanela
28. jún 2012

Ahoj, mě doktorka taky doporučila odběr plodové vody - kvůli věku a jedna hodnota trochu neseděla. Když jsem došla na prenatálni diagnostiku, tak mě zase paní řekla, že nevidí důvod na odběr.Ale stejně jsem ho podstoupila i za to riziko. Ted vím, že mám prozatím zdravoučkou holčičku.

tamix
28. jún 2012

ahoj. Ja som tiež bola s našou malou,lebo vsak bude mať downa. Našťastie nemala, ale sa narodila predcasne. Som presvedčená,že to bolo v 0dôsledku amnim, ja som teraz Už neišla. V maďarsku amnio vôbec neodporúčajú. ja by som išla leo keby malý mal zlý morfolog.ultrazvuk v 20

kytykenka
28. jún 2012

ahoj ja som cakala trojicky a test bol nevypocitatelny a tak dr mi povedl ze mam moznost to podstupit nakolko z krvy sa da vypocitat jeden plod a odmietla som bola som presvedcena ze to bude ako to ma byt.... neviem ja som nesla a nelutujem a nesla by som zasa

lionelko
13. aug 2013

Ja mám ísť zajtra na odber plodovej vody a veľmi sa bojím ☹

bambibam
13. aug 2013

Je ťažké sa rozhodovať a myslím si každá vieme najlepšie zhodnotiť tú svoju situáciu a riziko. Ja osobne som odmietla (doporučované ,lebo mám poškodené gény), bola som vo vnútry duše a v hlave presvedčená ,že deti čo čakám sú zdravé - aj sú geneticky úplne v poriadku.Nik v rodine nemá nič sú zdravý - iba v starobe sa každému pritrafili ako zvíšený cukor,tlak čo si myslím ,že teraz má 50% obyvateľstva. Možno keby máme v rodine ťažké choroby,postihnutia rozmýšľam inak. Nakoľko mi nevedeli povedať, ako by moje dieťa v brušku liečili -keby čosi zistili -tak to pre mňa nemá zmysel mu narúšať pohodlie. A nech by sa narodilo aké koľvek ,bolo by to moje dieťa, ktoré dostalo šancu žiť, a ja +lekári by sme sa pokúsili urobiť všetko pre skvalitnenie jeho života. Nepochopila som ani slová dr.ked povedala ,aby sme po narodení boli pripravený. Pýtala som sa: na čo??? Ved to nieje pokusný králik ...aj tak to najväčšie bremeno si nesiem ja ....a určite by som na potrat nešla.

janulka74
13. aug 2013

Ja som bola na anmiocentéze takto pred rokom, doktorka ma poslala koli veku, odber prebehol v poriadku ale to čakanie na výsledky bolo hrozné a moj manžel povedal že keby vedel ako budem z toho na nervy tak mi to nedovolí. Naštastie všetko dopadlo ok a máme krásneho a zdravého 7 mesačného chlapčeka

julu1984
13. aug 2013

ja som nepodstupovala zidne odbery ...je to dobrovolne.My to nemame pod kontrolu a doktor ked vam oznami ze cosi bude zle,tak ti bude este horsie a budes na to mysliet. x -krat sa uz stalo ze doktor povedal ze dieta bude mat tu alebo onu chorobu a zeny preplakali polku tehotenstva. A nakoniec boli babatka uplne zdrave.Ja to prenechavam do Bozich ruk.

katarinka18
14. aug 2013

ahoj ja sm bola tiez na odbere hrozne sm sa bala,kedze sm cakala dvojicky,ale nastastie su drobci v poriadku,sla sm tam s malou dusickou ale pristup doktorov a sestriciek bol uplne super aj sme sa tam nasmiali,jasne ze mi vysvetlili rizika a vsetko okolo toho,ale bola sm rozhodnuta,bo do konca tehotenstva by som sa zbytocne stresovala,robili mi 2 vpichi,kedze boli chlapci dvojvajecny,videla som aj na sone ako tam zavadzaju ihlu a vsetko mi doktor opisoval co robi.po nejakych 2hod.sme sli este na sono ci je vseto ok,hned mi povedali pohlavie-ale to sme uz vedeli a na dalsi den volali vysledky.inak boli sme u pana dr.ondrejcaka na zelezniciarskej v blave-super clovek,kiezby boli vsetci taky.drzim palce nech vsetko dobre dopadne nech sa rozhodnes akokolvek 🙂

dargelis
15. dec 2013

Ahojte,mňa to čaká v stredu a mám zmiešané pocity a dúfam že všetko dobre dopadne....

mizu89
6. jún 2014

Ahojte mna poslal moj gynekolog na geneticke testy do martina.najprv som ani nevedela preco doktorke som odovzdala papier a ked som uvidela na nom ze riziko dawnovho syndromu tak ma skoro porazilo.myslim ze tam bolo 1:230??? vydela som cisla ale moc som si ich nezapametala viem ze tam bolo trojciferne na 100%.mam 25 rokov a som v 19tt.doktor ma napisane ze som v 18tt ma tam sklz lebo ja viem presne v kolkom som podla pm.tak mi zobrali krv poslali ma na sono do univerzitnej nemocnice v martine ale na sone nevidela ziadne chyby.pozerala dobrych 20 min ze ci daco neuvidi ani ci to bude chlapcek alebo dievcatko.povedala mi ze odber plodovej vody ze je tam riziko 0,5 - 1% potratu, ale povedala ze keby bolo zle tak sa da prerusit tehotenstvo.dokazali by ste vy zit s postihnutym dietatom a mat zbabrany zvysok zivota?ja asi nie ...Toto je moje prve tehotenstvo ale ako ste tu vsetci vraveli na genetike tie trippl testy vzdy vychadzaju zle ze tam staci zly tt co u mna je ako som vyssie napisala takze ratam ze im to zle vyjde lebo ci budu vysledky pozitivne alebo negativne aj tak pojdem na odber plodovej vody.chcela by som o radu kto bol na odbere ako to prebiehalo a co potom oddychovat?s nohami hore ?nikde neni ze co po odbere mas robit nikde dopodrobna.tak neviem ze cim viac budem dbat o seba tak sa nic nestane?prosim o radu .

severankasr
6. jún 2014

ahoj, ja som mala horsie vysledky ako ty na DS a to opakovane, amnio som odmietla celkovo trikrat, sla som radsej na morfologicky ultrazvuk v 19. a v 30 TT, mala som aj ine zle veci (polyhydramion, hypertenzia, zle parametre plodu), maly sa narodil zdravy, vela som sice plakala cele tehu, ale verili sme, ze bude tak ako ma byt a budeme to musiet zvladnut.kedze som starsia, amnio som riskovat nechcela, a som rada, ze aj v takomto veku (38 rokov) mame este dve zdrave deticky. preto drzim prsty, nech sa rozhodnes spravne.

ninmar14
6. jún 2014

ja som postúpila amnio kvôli veku, keďže som tesne 40+ aj napriek tomu že všetky výsledky som mala výborné (Down 1:17000) a môžem povedať že aj keď tento zákrok vôbec nie je príjemný, absolutne to neľutujem a išla by som znovu pre pokoj duše (výsledky z amniocentézy som mala do dvoch týždňov a takisto boli dobré). Je tam síce malé riziko potratu ale Dr. mi vysvetlila že odchádzajú choré, slabé a postihnuté plody a to riziko je naozaj minimálne. Viem, že nikto mi nezaručí na 100% že aj napriek dobrým výsledkom sa mi narodí 100% zdravé dieťa, ale môžem povedať, že spávam pokojnejšie , ale úplne spokojná budem až keď budem malú držať v náručí. 🙂

gulinka123
6. jún 2014

Ahoj,mame 3 deticky,pri 2 mi vyslo riziko downa,pri najmladsej az1 ku 4,strasne som sa bala,na amnio som bola pri oboch,a vyslo to v poriadku,neboj sa,vsetko bude dobre.Ten strach je hrozny,a ze sa tehulky nemaju stresovat,ze?velaa zienkam to teraz takto vychadza,drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre