Bude sa bábo viac hýbať, keď si dám pred sonom kávu?

diana20
3. júl 2015

Ahojte. Idem dnes na 3D ultrazvuk a väčšinou som mala bábätko otočené tak, že ho nebolo vidieť. Kamarátka mi radí dať si kávu, vraj sa bud viac hýbať. Môže to byť pravda? Kávu inak vôbec počas tehotenstva nepijem, ale aj doktor mi povedal, že raz za čas neuškodí a tak rozmýšľam, či si ju práve dnes nemám dať, aby som možno lepšie videla malučké. 🙂 ďakujem za rady

katka.gzd
3. júl 2015

cokolada robi to iste ked nepijes kafe ;)

darina1952
3. júl 2015

@diana20 kávu si môžeš dať ale tesne pred ultrazvukom aby bol účinok kofeínu najvyšší (tak 30min pred). ale lepšie ako káva je určite hroznový cukor - kúp si v potravinách/lekárni cukríky s hroznovým cukrom a to ešte len bude "diskotéka" v tvojom bruchu. Tiež odporúčam tak 20-30min. pred vyšetrením. 😉 pekný zážitok prajem 🙂

ichbinich
3. júl 2015

@diana20
Mna poslalali dat si kakao, kedze dcera "nespolupracovala" 😀
Ak ti chuti kava, daj si ju. Ak nie, nedavaj si ju na silu, ale daj si kakao. A s kludom aj ladove v tomto pocasi 😉 😀

diana20
autor
3. júl 2015

@ichbinich a potom sa ti malá otočila? Strašne už chcem vedieť čo čakám.. 😀
@darina1952 ďakujem teda za radu.. Asi to skúsim všetko 😀
@katka.gzd aj tu čokoládu si dám 😀

hori
3. júl 2015

len pozor, aby si namiesto 3D ultrazvuku neskonclla niekde na zachode...

mirkita
3. júl 2015

@diana20 mozes si dat hocico co mozu tehotne a po com citis ze sa babo hybe - u mna akekolvek jedlo, sladke viac.. jedna kava nie je nic strasne, daj si keksik a kavu 😀
ale u malej nic nezabralo, dr, ju stuchal, vstavala som, poskocila a nic... dozvedela som sa ze to je dievcatko az niekedy koncom 8.mesiaca...

jabadaba
3. júl 2015

jedna kava neuskodi. Pokial si neplanujes slahnut cigaretku, ako som nedavno videla vysoko tehotnu, ako si to stradovala po ulici s cigou v ustach 🙄 ...tak bude vsetko ok. Nie vsetky deti "spolupracuju" pri 3D sone. 😀 Nas sa skryval za ruky, ktore si kladol na tvar. Nemal sono rad. Ani podobne zazraky techniky.

diana20
autor
3. júl 2015

@hori nie nie, dám si len kávu a keksík.. Toto nechcem riskovať 🙂
@mirkita moje malé je dnes divoké, kope ma stále, ešte ma takto celý deň nekopalo.. Tak dúfam, že to bude stáť za to..
@jabadaba ja som tiež proti týmto veciam, tu kávu si dám len keď už mám taký nízky tlak, že sa cítim na odpadnutie.. Inak nie, počas celého tehotenstva som mala asi tri alebo štyrikrát kávu.. Aj to sa snažím obmedziť. Určite by som si v živote počas tehotenstva nezapalila a ani glg alkoholu by do mňa človek nedostal, aj keď viem, že až tak to neškodí keď si dám trochu piva.. Ale neviem.. To by bolo proti môjmu názoru.. Uvidím teda, či sa mi môj (akosi predpokladám, že to je chlapček) konečne ukáže 🙂

nanka3
3. júl 2015

@diana20 ahoj, kava sa v tehu moze normalne pit, tiez som sa pytala dr. a povdal, ze jasne, nech si dam, aj 2 za den, samozrejme ziadne smrtaky, ale primerane mnozstvo kavy. V tehu som mala tak nizky tlak, ze k ranajkam som pravidelne pila 1 salku kavy denne. Ale ci ma kava vplyv na pohyb babatka, tak to ti neviem povedat, skor si myslim, ze nie, ale co je zaujimave, u mna fungovalo sladke, ak som si dala kusok cokolady, chvilku na to sa zacalo babo hybat.

rica1
3. júl 2015

pila som kávu v pohode, niekedy aj dva krát denne

hnedoocko0909
3. júl 2015

@diana20 hlavne by som vobec nesla na 3D, citala si ako to skodi babatku? Je to zas len o peniazoch...aby na tom zarobili ti co to prevadzkuju

lucinocka
3. júl 2015

@diana20 moja stale spala, ked nam robili ctg v nemocke...a ked som zhresila dietu a napchala sa sladkym ta jej srdce bilooo nevedela co so sebou...cize kludne sladke skus...kavu som nepila cele tehu

paskolinka
3. júl 2015

ja si kavu parkrat do tyzdna dam a teda nebadam, zeby to malo nejake povzbudzujuce ucinky na babatko. hybe sa najviac vecer, ked idem spat a to vtedy ani kavu nepijem ani sladke velmi nejem 😉 ale skusit mozes, jedna kava urcite nublizi.

luciacv
3. júl 2015

@hnedoocko0909 čítala si o ženách a detičkách, ktorým 3D zachránilo život? To nie je TV na pozeranie sa do bruška, to je diagnostická či skríningová pomôcka, metóda, vďaka ktorej je možné odhaliť fúru problémov. Mnohé sa dajú riešiť ešte počas tehu, mnohé sa riešia dôkladnejšou prípravou pôrodu (napr. prítomnosť špecializovaných odborníkov, výber konkrétnej pôrodnice vzhľadom na potrebné vybavenie), niekedy je to najmä o tom, že sa môžu rodičia psychicky a inak pripraviť na nie celkom štandardnú situáciu. Poznať pohlavie bába je super, ale vedieť, že je zdravé, alebo že môže byť napriek zistenému zdravé... na nezaplatenie. A trafiť ambulanciu, kde 3D uzv vyšetrenia robí naozajstný odborník... úplná výhra. Najmä pre mamy, ktoré s tým majú skúsenosti. Nič nie je čiernobiele. Aj káva škodí. Ak ju nepijeme s mierou. Ani 3D nie je dobré, ak sa robí neodborne a bez patričných záverov.
@diana20 pri prvom tehu som kávu takmer nepila, pri druhom som v tomto smere vôbec nezmenila zvyky a mala som 2 kávy denne. Síce sme nepotrebovali babätká otáčať, ale zrejme neuškodilo. Držím palce 🙂

ichbinich
3. júl 2015

@diana20
Nie, nepomohlo. Musela som prist este raz 😉
Ale potom asi pomohlo, ze sme prisli obaja s manzelom, potom uz dr. mohla vsetko zmerat a pozriet.
😀

okataivana
3. júl 2015

@diana20 SLADKOSTI tie ti prebudia mimco hned.alebo 100%pomarancovy juice.

diana20
autor
3. júl 2015

No už som bola, malý sa veľa hýbal, krásne som ho videla. Ale nohy dal len na tak krátku chvíľu od seba, že sme nestihli ani fotku urobiť.. Ale je to chlapček, presne ako som si myslela. Dala som si kávu aj dobošku aby sa hýbal a hýbal sa.. Je krásny..
@hnedoocko0909 no ved nechoď, keď nechceš.. Ale takto ti poviem. Aj obyčajné sono škodí a ak tvoj doktor nemá novší prístroj tak dúfam, že si ho nedávaš robiť preboha.. Lebo škodí viac ako 3D, keďže moderné prístroje sú robené tak, aby neuškodili plodu. Robí sa to predsa len raz za celé tehotenstvo. Keby som tam bola každý týždeň tak nepoviem, ale toto je fakt neškodné.. Navyše ako povedala luciacv, som rada, že viem, že moje dieťatko je v poriadku, zdravé.
Ďakujem za všetky rady 🙂

jaju_ska
13. júl 2015

@diana20 Ja idem teraz na 3D druhy krat za tehotenstvo kedze mala sa hanbila aj ked ju doktor stuchal a ja som hore dole skakala. Doktor ma ubezpecil ze je absolutne bezpecne a nijako dieta neohrozuje. A mudr. Grochal je nie ze na slovensku ale celosvetovo uznavany odbornik takze zrejme by si nedovolil trepat blbosti.
@hnedoocko0909 3D sa nerobi preto aby som vedela pohlavie dietatka ale preto ze ho specificky cele pomeria a vie odhalit vrodene chyby. Od tazkych ako downov syndrom po tie lahsie ako su razstep pery a podobne. Keby naozaj boli sona tak skodlive uz davno by boli pre tehotne zakazane, toto by si zdravotnistvo nezobralo na triko ani za tie peniaze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre