Čo treba na hematologické vyšetrenie v Nitre?

aknomis
21. okt 2009

ahojte. boli ste niekto na vyšetrení na hematologii v Nitre? o čo tam išlo, potrebujem k tomu aj karty od všeobecného lekára a gynekologa? a za kolko boli výsledky?
ja som v júli 2009 potratila v provom tehu v 7 týždni, gynekolog ma poslal na genetiku, kde mi zistili mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. tak teraz - v polovici novembra ma čaká vyšetrenie na hematologii v Nitre. tak by som rada vedela o čo tam vlastne ide a aké máte s nimi skúsenosti.

zuzana76
21. okt 2009

ja tam chodim k primarovi, predtym som chodila k jednej doktorke, prides rano do 9.00 tusim robia odbery krvi, nalacno, caka sa dlho, je to sice odber, ale byva tam strasne vela ludi, je to vysetrenie na cely den, zoberu ti krv, vezmes ju do laboratoria, sestricka pri odbere ti povie, ze vysledky budu o hodinu a pol az 2 , takze potom prides, uz sa mozes najest a potom cakas, kedy si ta zavola lekar , ale vezmi si nieco na citanie, je to fakt strasne dlhe ☹

niekedy , podla toho mozno o ake vysetrenia ide, mozes mat vysledky aj na druhy den, to sa spytaj sestricky ked ti bude brat krv, kartu od vseobecneho si mozes vziat, od gynekologa neviem, ale radsej si vezmi, na zaciatku sa v nej tusim prehrabavali v tej karte od vseobecneho, ja tam chodim uz len na kontroly a vtedy kartu uz nepotrebujem

skusenosti - je to dlhe cakanie, otravne, cakas v takej ambulancii, ktora ani nie je poriadne vetrana, priestory su hrozne, no ale raz za cas sa to da prezit ☹

aknomis
autor
21. okt 2009

no ja ked som tam dnes volala ohladne objednania, tak mi iba povedali, že nemusím byt nalačno, že si možem dat také slabé ranajky a aby som tam bola medzi 7-9. to je všetko. a tak vlastne ani neviem čo ma tam čaká. pýtala som sa kolko to bude trvat, (aby som sa vedela zariadit v práci) a bolo mi povedané, že také 2-3 hodiny.
a ako často sa tam chodí?

zuzana76
21. okt 2009

aknomis, mozno kvoli tvojej diagnoze nemusis byt na lacno, ja musim, aj podla toho tam chodis, co ti vlastne je, to ti ja neviem povedat , nie som lekar, ja chodim kazdeho polroka, v tehotenstve som chdoila castejsie

tak ja byvam vybavena niekedy o 12.00 - to najskor, castejsie medzi 13.00-14.00 😒 , takze to su urcite viac nez 2-3 hodiny

aknomis
autor
21. okt 2009

aha, ja som myslela, že máš tu istú diagnozu ako ja.
no ved uvidím, budem Vám vdačná za každý príspevok.

natalca
21. okt 2009

Ahojte babenky, viete mi poradit dobreho gynekologa v NR? Ja som sa sem teraz prestahovala zo ZM a snazim sa otehotniet, ale mam problemy s upchatymi vajecnikmi. Mam uz 34 rokov, tak mam naponahlo... ☹
Ďakujem za kazdy tip. 😵

natalca
21. okt 2009

Idem uz spat, ale budem rada ak napisete nejaky odkaz, zajra kuknem po praci. Prajem peknu nocku a este krajsi dnicek 😵

ginger32
22. jún 2011

@zuzana76 ahoj, ja som bola dnes na hematologii v nitre u simeka a povedal mi ze mi odbery robit nebude lebo podla neho to nie je potrebne.. som 4t tehotna, homozygot, a mam doporučenie od hematologičky v bratislave že si mám pichat fragmin, co si uz aj picham, ale ako som tu citala tak by som mala byt sledovana aj na hematologii, no primar simek mi len povedal ze on by doporucil anopyring a nie fragmin, fragmin ked tak neskor.. ale ze nema nikoho s touto diagnozou a krv mi brat nebude.. volala som teraz hematologicke do bratislavy, ktora mi ten fragmin odporucila a maju dovolenku ale mam prist 18.7. na odbery... ale radsej by chodila k niekomu do nitry, ako do BA...

modroocka223
20. jan 2014

Ahojte mna poslal na hematologiu gynekolog,nejake hodnoty mam nizke,som teraz v 16tyzdni tak som zvedava co bude dalej.mam ist nalacno,a dal mi papier vysledky krvi a inak neviem mam ist rano co najskor,dam vediet ako to tam bolo

modroocka223
25. jan 2014

bola som na tej hematologii,hned mi zobrali krv a za hodiny som mala vysledky a u primara to isli rychlo.Na vysetrenie netreba take nic len odporucanie a prazdnz zaludok

tinka_14
18. aug 2014

Baby kde najdem hematologicku ambulanciu?

bobi23
14. okt 2014

ahojte 🙂 doktorka ma poslala na hematologiu koli nizkej hladine trombocytou...ako to tam prebieha? beru len krb alebo robia aj ine vysetrenia?

janulienka8382
18. jan 2017

@modroocka223
@zuzana76 Prosím Vás viete mi poradiť, či tam na hematologiu beru aj deti alebo detska ambulancia je zvlásť niekde inde? Ďakujem

zuzana76
18. jan 2017

@janulienka8382 deti som tam nevidela, ale skus si zavolat, asi aj ano, lebo neviem ci je tu aj detsky hematolog, ale je pravda, ze s detmi som sa tam tusim este nestretla, skor tam chodia starsi ludia, myslim, este som videla hematologicku ambulanciu tam v stacionari oproti nemocnici nad lekarnou, na tom poschodi ako je gastroenterologia, nieco sa mi mari,ze tam bolo aj napisane ze detksa hematologia, ale nie som si ista, len som isla okolo

janulienka8382
18. jan 2017

@zuzana76 dakujem za odpoved, no dnes som tam volala, ze ci beru aj deti a povedala, ze detska je len v BA a este niekde co som uz ani poriadne nepocuvala, kedze som s tym neratala, ale povedala, ze ho zoberie ale musíme mat uz vsetko so sebou, odporucanie, kartu aj vysledky na zaklade ktorých ho posiela.

danielahamar
20. dec 2022

@janulienka8382 dobrý deň, kde ste nakoniec bola s deťmi na hematologii? Potrebujem pre 16r. A neviem nič poriadne nájsť, dakujem

janulienka8382
20. dec 2022

@danielahamar dobrý večer, boli sme v NR nemocnici, dr si už nepamätám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre