Lekár videl pohlavie na ultrazvuku v 13 týždni

nadoviva
1. dec 2011

Myslela som si, že je to možné zistiť až podstatne neskôr, ale dnes ma lekár prekvapil správou, že to bude chlapček. 🙂 Ako je to možné tak skoro? Povedali to tak skoro aj niekomu z vás?

zuzikkaa
1. dec 2011

@nadoviva mmm 😒 to teda pocujem 1 krat... co viem tak sa to da vidiet az tak okolo 20teho tt...ake to bolo sono??

skeptik
1. dec 2011

@nadoviva Samozrejme, ze sa to da, pokial ma normalny moderny ultrazvuk a vidi plod z profilu.
Ak mas taku fotku, tak to uvidis aj sama. V tomto stadiu maju vsetky plody "rovnaky" "penis/klitoris" - tzv genital tubercle. Podla uhla, ktory tento tvori s dolnou castou chrbtice sa da povedat, ci to bude chlapcek alebo dievcatko - dievcatka maju rovnobezne s chrbticou a chlapci 30' smeruje nahor. Dievcatka este zvyknu mat na konci taku "vidlicku s 3 prstami".
Dalej to pokracuje tak, ze ten "dievcensky" sa akokeby vsunie do vnutra tela, a potom uz okolo 18tt uz vyzera odlisne ked sa pozeras zo spodu "medzi nohy" tzv. zachodova poloha (tvaru U). V 20tt je to uz uplne jasne.

nadoviva
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
velvet26
1. dec 2011

nam povedal tiez ze chlapec robil mi 3D no potom v 20tt z toho bolo dievcatko... 😉

zuzla2
1. dec 2011

ano mne to dr. povedal v 13tt,ze to vyzera na chlapca..v 16tt znova to iste..a v 20tt sme to videli krasne uz aj my s manzelom 😉

prettybaby
1. dec 2011

ano da sa to, moj to videl tiez tak skoro .-)

saskarisko
1. dec 2011

@nadoviva - oni to vedia urcit, aj podla dlzky stehennej kosti. nam v 13tt povedal, ze cakame na 80 % dievcatko, a v 14tt to uz potvrdil na 95 %, a tak aj bolo.

kaja73
1. dec 2011

@nadoviva 3D a 4D ultrazvuk je len o komercii. Platis pre svoj zažitok. 😉
Spolahlivy a na Dg vhodny je zatial len 2D-preto sa vsetky doležite vysetrenia robia len 2D.
Ale aj tam su velke rozdiely v kvalite ultrazvuku a nie každy lekar ma ten najsuper 2D.
Ak ma lekar kvalitny 2D ultrazvuk a babo je dobre natocene ,tak to vidno.
Mne v 12 tt Dr povedal,že to bude naisto chlapec-a aj bol.

lenka311
1. dec 2011

Mne to tiež oznámil už v 12tom týždni - dievčatko a aj je..

t1nulka
1. dec 2011

nam tiez povedal v 13. tt, ze on to vidi na chlapceka a aj mame Peťka 🙂

lucinka1104
1. dec 2011

mne povedali v 14 tt takže sa to určite da

mirkave
2. dec 2011

mne povedala teraz na poradni,ze to bude asi dievcatko,ale ze to neni iste.mg povedal,ze on robil chlapca 😀 .tak uvidime o 3 tyzdne na dalsej poradni.

anjelicek26
2. dec 2011

@nadoviva - chlapceka ti povedia, ak je to vidno uz aj v tom 13.tt - dievcatko urcite este nie, pipik este moze dorast 😉 V 11-12tt sa rozdeluje pohlavie, odvtedy je to na sikovnosti lekara. Tu je nas pipik s 12tt+2 od ovulky...

moni
2. dec 2011

@nadoviva
Pozri do mojho albumu 🙂

skajinka
2. dec 2011

Ano,da sa to.Mne moja doktorka tiez oznamila presne v 13-tom tt ze to bude chlapcek.A mala pravdu,v septembri som porodila synceka🙂takze ano,dnes sa to da zistit pri kvalitnom ultrazvuku uz tak skoro.

lumimi
2. dec 2011

mne povedala v 12tt že to vyzera na dievča podla pohlavného hrbolku a máme dievča. 🙂

dyba
2. dec 2011

nám povedali v 11 tt na veľmi modernom sone v Olomouci že to bude na 80 percent dievča a máme princeznú 😉

dyba
2. dec 2011

aha a keď som to povedala môjmu gynekológovi,dôchodcovi, tak ma div že nevysmial, že to sa nedá. on má sono z roku 5

naty1987
2. dec 2011

ked som bola v 17tt tak som chcela vediet pohlavie moj dr. ma vsetko nove a aj sono a vravel ze to je este skoro boli by o tom len spekulacie lebo genytalie sa este vytvaraju takze na sone by mohlo byt vidiet ze je to akoze chlapcek ale mohla by to byt neskor baba ze ma takymito info nebude zatazovat ked by este neboli uplne presne

luciferova
2. dec 2011

Nam povedali uz v 12tt. Takze preco by to nebolo mozne? Mozes byt len rada 😉

skeptik
2. dec 2011

@nadoviva Ano, urcite ti to potvrdi, toto sa robi len s 2d
@anjelicek26 Ja viem, ze mam dievcatko od 12tt (11+4) - nic tam "nedorasta", nejde o dlzku, ide o polohu genitalii.

chlapci: http://ingender.com/cs/forums/t/26426.aspx
dievcata: http://ingender.com/cs/forums/t/26427.aspx

anjelicek26
2. dec 2011

@skeptik - ano ano viem, len ak lekar neuvidi pipika v 13.tyzdni - neznamena to, ze tam byt nemoze, len ze ho nevidel, tak to myslim 🙂 Som to asi blbo napisala 😉

skeptik
2. dec 2011

@anjelicek26 Praveze nechapes - aj dievcatko ma "pipika" v 13.tyzdni a takisto dlheho, len ma iny sklon.

anjelicek26
2. dec 2011

@skeptik - chapem neboj 🙄 Len lekar to este "neurci" ako chlapceka, lebo to nerozozna, to je vsetko.

skeptik
2. dec 2011

@anjelicek26 Ale rozozna ak sa v tom vyzna, je to dost odlisne, ved sa pozri na tie linky, ktore som dala a uvidis, ze to je velky rozdiel aj laicky.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaha
2. dec 2011

@nadoviva aj mna moja presviedcala v 12tt, ze je to chlapec a v 20tt mi iny lekar na morfologii povedal, že baba..a mame babu

nejra
2. dec 2011

ku koncu 13.tyzdna pomocou 3D ultrazvuku mi urcil skuseny odbornik pohlavie

skeptik
2. dec 2011

@piacere nic neriesim, vysvetlujem si tu s anjelickom. Tebe odporucam zmenit gynekologicku respektive spoliehat sa v takychto otazkach na ludi, ktori robia 11-13 week scan s certifikatom fetal medicine foundation Ldn.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre