NT vyšetrenie v Bratislave

lu427
4. máj 2015

ahojte 🙂
na temu NT vysetrenia v 11.-14. tt je tu sice niekolko (nie prilis aktualnych) prispevkov, ale napriek tomu, ze som vsetky presla nepodarilo sa mi zistit, kto je skutocne opravneny (certifikovany) na vysetrenie NT v Bratislave... Podla https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1 by to mal byt jedine MUDr. Cunderlik a MUDr. Zavodska, vsetci ostatni uvedeni v zozname su mimo BA... Ostatni gynekologovia, ktory nemaju certifikat by vraj nemali NT vysetrenie vobec ponukat a realizovat... Uz dost dlhu dobu to skusam najst aj na nete a v ponuke je Martin, Zilina, Kosice, avsak v BA jedine MUDr. Cunderlik.... Ak ste teda niektora absolvovali NT vysetrenie v BA, viete mi prosim napisat u koho konkretne ?
dakujem 🙂

jasminet
4. máj 2015

@lu427 na antolskej robia zadara vysetrenie nt s vymennym listkom, ja som teraz bola v gyn fiv.

gabusa1975
4. máj 2015

Ja u MUDr.Slezak t.c myslim posobi na Strecnianskej

lu427
autor
4. máj 2015

vdaka... zrejme teda naozaj realizuju toto vysetrenie aj ini lekari ako certifikovani... snad teda aj napriek tomu vsetko dobre dopadne..🙂

bejka17
4. máj 2015

Ja som bola v koch nemocnici. So sprievodnym listkom od svojho doktora a platila som 10e.

kayla88
19. máj 2015

@lu427 : mne dr odporuzil v Ziline http://www.prenatalzilina.sk/ultrazvukove-vyset... je to certifikovane stredisko 🙂

7lenocka20
20. máj 2015

ahojte baby, dneska mi moja gynekologicka odporucila NT vysetrenie, chcela by som sa ale spytat ci je to nutne??? Pokial by som si to nedala spravit, spravi mi ho pocas vysetreni normalne moja doktorka v ramci poradni alebo vysetreni??? lebo niektore kamosky mi vravia, ze vobec nic take nemali a ze im normalne len brali krv a podla toho sa zariadovali dalsie vysetrenia pripadne... tak teraz neviem...

kayla88
28. máj 2015

@7lenocka20 : Ahoj, ja som bola na tom vcera z vlasne vole 🙂. Je to ultrazvuk (zo spodu). Kde ti zmeria velkost babetka, jeho zahlavie a nostnu dutinu. A na zaklade toho sa vie vyhodnotit ci ma nabech na Dawnom syndrom. Lebo tieto dedicky maju ine hodnoty.

Mal by ti to robit certifikovany doktor na na certifikovanom pristroji. (Aby mal co najpresnejsie merania). Nasla som toto https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1 Tu si vies overit kto ma certifikat.

tento vysetrenie sa potom pripoji k v tvojim krvnym testom (druhym) a spolocne sa to niekam posle. To je vsetko.

a dá sa to len v 11tt - 13tt +9 🙂

lu427
autor
8. jún 2015

ahojte baby, tie ktore ste uz absolvovali NT vysetrenie - ako dlho prosim trvalo samotne vysetrenie - ultrazvuk? Citala som,ze trva v priemere 20 minut, u mna trvalo len cca 6-7 minut... Viem, ze tych 20 min. je priemer, cize moze trvat aj menej aj viac, ale aj tak sa mi zda 6-7 min. kratko... 🙂 Trvalo u niekoho z vas tiez len tak kratko?

kayla88
9. jún 2015

@lu427 u mna asi tiez tolko 🙂

prostoja
31. júl 2015

Ahojte, neviete kto robí nt ultrazvuk u Kocha v Ružinove ?

plmko
28. aug 2015

@jasminet ahoj, prosim ta ja som objednana na toto vysetrenie tiez v gyn-five. chcem sa preto spytat ako to tam prebiehalo? spravili ti aj fotku, alebo povedali pohlavie? myslis si ze by mohol byt pri vysetreni aj manzel? ked som mu povedala ze som objednana spytal sa ci moze ist na sono so mnou.

jasminet
28. aug 2015

@plmko fotku mi dali automaticky, manzela som so sebou nemala, ale nevidim problem aby tam bol, je tam aj stolicka pre otecka, takze kludne... a pohlavie ti v 12tt nepovie nikto 😀

sangre
17. jan 2018

@plmko ahoj prosim.ta ktonti to robil v gin fiv ja idem.k tiborovi Bertoldovi na recepcii ma dali k nemu ze on to robi

plmko
19. jan 2018

@sangre ahoj, meno si uz veru nepamatam, ale tiez som sa objenala a len mi povedali meno ku komu sa mam potom hlasit. nejak som to neriesila kto to je a ci to robi aj niekto iny.

denisdenis
10. jan 2019

Ahojte, kam v Bratislave sa da objednat na meranie NT okrem Gyn-fiv? A robi sa vysetrenie cez brusko, alebo vaginalne? Dakujem 🙂

sangre
11. jan 2019

@denisdenis moj doktor gabor to robi v gynaex robil to cez brusko

sangre
11. jan 2019

@sangre platili sme ale samozrejme

denisdenis
11. jan 2019

@sangre Dakujem 🙂 A prosim ta kolko sa tam plati poplatok?

sangre
16. jan 2019

@denisdenis 50€ ale su to ozaj profici

sangre
16. jan 2019

@denisdenis to len sa obiednas telefonicky ze chces nt vysetrenie a fakt spockovy doktor

frantiseklotrinsky
26. mar 2020

Vie mi niekto povedať kde sa dá zistiť ktorý doky to môže robiť a ktorý nie?
Ja môjmu nedôverujem, pasuje sa za odborníka, ale robí také chyby, že by ho škôlkari poslali do riti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre