Odber plodovej vody a genetika

nikitka444
22. okt 2012

Ahojte..chcem sa opýtať,ze ako prebieha odber plod.vody?boli to?som uplne na nervy☹dnes mi vyšli zle výsledky☹Dawnow 1:7 a musím ísť na genetiku a odber☹ ako to prebieha ?budete take dobre a poviete mi?dakujem

ocko78
22. okt 2012

ahoj .. ja som mala 1:140 na downov syndrom...tiez som bola na odber plodovej vody ...robili mi to na sone cca 40 km od nas lebo v nasej nemocnici sa to nerobi... na sone najdu najvhodnejsie miestecko na odber... miesto vydenzifikuju a dlhou ihlou sa to odobera, ja som pri tom mala pocit akoby sa mi vrtali v zubnom kanaliku...nie bolestive ale neprijemne, trvalo to par sekund, boli tam 3 lekari plus sestra, len prosim ta nekukaj na tu ihlu dlhu aby ta to nevyplasilo zbytocne, Neboj sa , da sa to zvladnut, predo mnou bola kocka mlada s maminou..kocka pri odbere odpadla takze mi nebolo vsetko jedno ked som sla dnu ale mam kamosku co to zvladla uplne bez problemov nic necitila nic nebolelo...kazda to asi vnimame inak...tym ta nechcem strasit... horsie ako samotny odber bolo cakanie na vysledky,samozrejme ze ta postrasia lezat oddychovat lebo je tam riziko potratu ale na druhej strane odber mozes odmietnut, nakolko vysledky krvi su u vela kociek skreslene a len male % ozaj potvrdi downak...teraz uz mam rocneho synceka 🙂 to si mala 1:7 alebo 700???

nikitka444
autor
22. okt 2012

Najprv z prvého testu 1:260 ale robili mi druhu časť a to mi vyšlo 1:7,som z toho na nervy,lebo odpadavam uz len ked mi maju krv brat☹ ale Gynekolog mi povedal,ze mal mamičky ktore mali 1:2 a vsetko bolo v poriadku...

nikalv
22. okt 2012

@nikitka444 nieje to nic strasne.... ja som tiez bola (musela som ist do BA) strasne som sa bala ale ked mi to pichli som bola prekvapena.... este menej to boli nez ked mi krv bere... 😀

nikitka444
autor
22. okt 2012

@nikalv to naozaj?ja som cítila,ze výsledky dopadnú zle ☹ ale pevne verím,ze odber dopadne dobre..musím ísť aj na genetiku☹ neviete ako to tam prebieha?

kubkatka
22. okt 2012

@nikitka444 my (myslim tym aj manzela) sme boli tiez poslani na genetiku aj na odber plodovej vody (ten som ale odmietla, tak neviem poradit, ale hovoria, ze to naozaj nie je take zle ako sa o tom hovori). na genetike boli fajn, boli sme na kramaroch, objednali sme sa bola tam velmi dobra pani lekarka, priprav si infosky o tom, ake choroby maju a mali tvoji pribuzni, resp. na co zomreli, na co sa liecia a podobne, je dobre vediet aj aspon roky narodenia, ci umrtia. (my sme tam boli dlho, mame geneticky prenosne choroby v oboch rodinach). ale bat sa nemusis, maximalne ti na genetike vezmu krv. co ja viem, tak ak si z BA mala by si sa objenatt na kramare, ak nie, tak na Americke namestie. inak genetika nie je ziadna hroza. tak sa neboj. z nej nas odoslali na ambulanciu, kde ma mali vypisat na tu amniocentezu, dostala som prijimovy papierik (ale ako pisem vyssie, rozhodla som sa ju neabsolvovat). tam ma vlstne objednali na urcity den. mala som prist pobalena ako na hospitalizaciu, teda ako na lozko do nemocnice. malo to byt vykonane na operacnej sale a presne tak ako pise ocko78 a nikalv. tak sa neboj a drzim palce. 🙂

nikitka444
autor
22. okt 2012

Ja idem na americké namestie

nikitka444
autor
22. okt 2012

Takze nie je to bolestivé???

janaka27
22. okt 2012

Ja som bola rozhodnuta ist na odber plodovej vody, ale uz nikdy viac. Myslim si , ze citliva na bolest nie som, mam za sebou dva porody bez epiduralu. Tiez som sa velmi bala, a kazdy vravel , ze to nic neni , ze to ani moc neboli, ale mna to bolelo dost vela, az som odpadla. nechcem nikoho strasit , ale si myslim , ze ako kazdy invazivny zakrok aj tento moze niekoho boliet a niekoho nie, treba sa nachystat na vsetko.

nikalv
23. okt 2012

@nikitka444 naozaj... ja som bola uplne vystresovana z toho ale nakoniec ma to prekvapilo.... inak ja som mala ist do NR lenze ja som stale rozmyslala ci ist. ci neist nakoniec ma manzel presvedcil ze ist zistit ci je babo ok a ked nie dalej to riesit.... Na genetike som bola najprv u doktorky Janky Barosovej v Nr. Ona sa mna aj manzela pytala veci ohladom rodiny choroby, nejake dedicne veci atd..... Potom som jej musela volat ci na to pojdem alebo nie... lenze ja som sa rozhodla neskoro a v Nr nemocnici nebolo uz miesto tak jedina moznost bola ist do BA na tu sukromnu kliniku ISCARE.... tak som sla tam lenze som si to musela zaplatit..... inak by som to mala zadarmo.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre