Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

tesita
autor
4. mar 2009

mmm30, keď som to čítala, mala som zimomriavky. Som rada, že to malo taký šťastný koniec. Mne v deň, keď odoberali krv na triple testy robili aj ultrazvuk, práve preto, aby sa presne vedelo, ako dlho trvá tehotenstvo. Chodím na Andolskú a musím povedať, že sú dôslední.
jarimka, keď sú na hranici, to sa ešte nemusíš trápiť, pozitívne je, že si ešte v intervale, kde sa o DS nehovorí.
Držím vám palce, nech sa vás národia zdravé dieťatka.

alena28
4. mar 2009

ahojte, tiez som mala pozitivny screening na downov syndrom. Bola som na amniocenteze a dnes nam konecne oznamili vysledok, maly je v poriadku.

celine
4. mar 2009

supeeeer alena, gratulujem 🙂

jarimka
4. mar 2009

alena tak to ti blahozelam dufam ze aj ja budem pocut take dobre spravy 🙂

alena28
4. mar 2009

dik baby, drzim vam palce. To cakanie na vysledok je hrozne, ale amnio ak by bolo nutne by som podstupila znova.

tesita
autor
8. mar 2009

Máme za sebou ultrazvuk, podľa ktorého je naše dieťatko zdravé. Lekár nás upozornil na to, že najspoľahlievejšia je amniocentéza, ale z toho, čo sa dá zistiť pri ultrazvuku, nič nenasvedčuje, že ide o downov syndrom. Držím aj vám palce.

kvietocek7
8. mar 2009

ahoj tesita tak to je super ze ten ultrazvuk dopadol dobre urcite to bude mat aj happy end 🙂
Tiez som zneistena lebo ma spochybnili vraj mam AFP nabeh na DS. Avsak mame pred sebou ultrazvuk tak som zvedava ako to dopadne a co vsetko sa musim pytat. Nas amiocentezu ist urcite nechcem tak sa spolieham aspon na merania ultrazvuku.
Chcem sa ta spytat co vsetko ti pri ultrazvuku na babatku merali. 🙂

tesita
autor
9. mar 2009

Ahoj kvietocek 7, budem vám veľmi veľmi držať palce. Kontrolovali pršteky - počet prstov a článkov, hlavičku, mozor, srdiečko, pľúca, obličky, pery, chrbticu) (či nemá ráštep), merali a ručičky a nožičky. 100% by to vraj vylúčila iba amniocentéza, ale poznám dieťatko, ktoré malo byť podľa AFP i amniocentézy choré a je vďaka Bohu zdravé. My sme boli v Hlohovci, a musím sa pridať k davu mamičiek a oteckov, ktorí si ich chvália, naozaj bol lekár veľmi milý, všetko vysvetľoval, ak sme sa pýtali, ochotne zodpovedal na naše otázky.
http://www.downovsyndrom.sk/sds/?q=node/115

perla200
9. mar 2009

ahojte, chcela som sa opýtať, my sme nastastie v poriadku, ale mojej kamarátke vysiel pozitívne triple test s výsledkami 1:67....sú to velmi zlé výsledky? ja sa v tom moc nevyznám....a chcela by som o tom viac vedieť...dakujem

tesita
autor
9. mar 2009

ahoj perla, je to dosť zlé, ja som mám ešte horšiu prognózu 1:55, ale včera na ultrazvuku sa DS nepotvrdil. Vylúčiť ho vraj môže iba amniocentéza, ale poznám prípad, keď aj amniocentéza bola pozitívna, s veľmi zlou prognóu a dieťa je nadpriemerne inteligentné. Ja som amniocentézu nepodstúpila, lebo som nechcela riskovať potrat a na interupciu by som aj tak nešla. Ale na ukľudnenie odporúčam ultrazvuk. My sme boli v Hlohovci a boli sme max. spokojní.

bzucinka
9. mar 2009

Tak, ja som mala riziko z testov 1:54 ... ☹ potom som bola na amnio ... vysledok bol ok.,medzitym u Dr. Dankovcika na 3D/4D vysledok ok. Mame 5mesacnu dcerku, u ktorej tato diagnoza nebola potvrdena a ani nieje ... Drzim vsetkym palce... viem aky je to stres.. mam pocit, ze som aj malu vystresovala a teraz je to take placlive babo uz od narodenia ... Vela stastia vsetkym.... (mne na genetike povedali, ze mali zenu co mala vysledok testov 1:3 a babo bolo zdrave a bola taka co mala 1:200 a viac babo malo DS... Ja nechcem nikoho strasit,ale tie vysledky su niekedy asi naozaj skreslene ...) 😠

perla200
9. mar 2009

dakujem....dúfam,ž e jej to dopadne dobre v piatok má mať výsledky

tesita
autor
9. mar 2009

bzucinka, ďakujem ti za povzbudenie a želám veľa radosti s vašou dcérkou.

kvietocek7
9. mar 2009

tesita ja som tiez bola prvi krat na ultrazvuk prave u Dr Brestanskeho v Hlohovci je fakt dobry... Toto bol tvoj prvi alebo druhy ultrazvuk?

tesita
autor
10. mar 2009

Ako 4D to bol prvý, aj ako gentický pre toto tehotenstvo bol ako prvý. U svojho lekára idem až o 2 týždne na morfologický, chodím na Antolskú, vraj sa to dá až po 20. týždni. Ono to dosť záleží od kvality a citlivosti prístroja.

jarimka
13. mar 2009

cavte baby tak ja som bola vcera na usg a vsetko vyzera ze je babo v poriadku 🙂 🙂 🙂
doktor nam to moze zarucit na 80% mne to staci sice ma poslal na amnio ale asi to odmitnem mam strach
a inac cakame chlapčeka

stovka
13. mar 2009

ahojte,
taktiez mam za sebou trapenie a strach z DS, triple test pozitivny k 1:200, amnio som odmietla. Po morfologickom usg u Dankovcika je vsetko v poriadku, cakame zdraveho chlapceka. Odlahlo mi, konecne si zacnem tehotenstvo uzivat. Verim, ze takyto pozitivny vysledok bude u vsetkych co cakaju na vysledky..
A este jedna pozitivna sprava - na poradni mi povedali, ze kazda druha ma pozitivny triple test, ale ani u jednej sa DS nepotvrdil.
Vela stastia..

kengurka28
13. mar 2009

Ahojte!

Ja som mala tiez poziivny test 1:60. Amnio som odmietla a boli sme na morfologockom UZV, kde bolo vsetko v poriadku. Najprv ma moj lekar riadne vystrasil, ale potom po UZV som uz bola kludnejsia a verila som ze sa nam narodi zdrave dievcako, co sa aj stalo. Tieto testy su podla mna uplne nanic a iba mamicky zbytocne stresuju.
Ak budem este niekedy tehu, ani si ich uz nedam robit 🙂

tesita
autor
13. mar 2009

ahojte, tak to sa veľmi veľmi teším s vami. Tie testy sú u nás vraj povinné, ja by som ich zakázala. Lebo tie stresy, ktoré som vďaka nim zažívala bábätku určite neprospeli. Tiež budeme mať chlapčeka.

liki205
18. mar 2009

Ahojte, včera som preplakala cele poobedie, lebo volala mi sestrička že mám prísť vraj výsledky krva nedopadli najlepšie, teraz neviem či mám ísť na amnio.... Obzvlášť preto že už končím 16 týždeň, a okrem toho na morfoologický ultrazvuk som objednaná až 14. apríla kedy už môže byť úplne neskoro na všetko, chcem sa spýtať že či výsledky z morfologického ultrazvuku môžem považovať za 100% ak doktor potvrdí že je všetko OK? Alebo mám podla Vás absolvovať aj amniocentézu? Veľmi sa toho bojím 😢

sophie1981
18. mar 2009

ahojte...aj nam vysli zle testy...1:55.....amnio som odmietla, bola som len u Dankovcika, nepotrvdil ziaden postih, tehotenstvo som aj tak prezila v strachu a pred dvoma tyzdnami sa nam narodila krasna zdrava dcerka.....

prajem vam vela stastia a uspesny koniec s krasnym zdravym babulom v naruci.... 😉

jankapo
18. mar 2009

kengurka, ja som test odmietla, sestricka povedala ze musim absolvovat... 😕 ze ona to musi mat v karte zalozene...povedala som ze nech si usetria poistovne peniaze, amnio nepodstupim, potrat tiez nie...tak naco potom?
tak, ok,urobili ich, ani som nevolala po vysledky, len mi na poradni povedali ze vsetko ok...
prajem vam vsetkym zdrave deticky...
sophie, gratulujem 😵

jarimka
18. mar 2009

liki205 nicoho sa neboj ja som si to prežila pred mesiacom bola som na ultrazvuku a lekar mi povedal že ultraz. je na 80% presny no včera som bola na genetike a tam doktor povedal ze amnio teiez neni 100%
a ako ti vysli testi na downov alebo na rastep mne na rastep a na ultrazvuku nic nebolo vidno ziaden rastep
tak len neplac uvidis vsetko bude ok 🙂 🙂 🙂 a nestresuj seba ani babetko držim ti pršteky

liki205
18. mar 2009

no ešte neviem presne tie čísla, lebo o druhej tam mám byť, ale vôbec neviem čo budem robiť, ja na tú amniou pôjdem ked bude treba len neviem že či sa to vôbec ešeté da v 17. týždni a po druhé tak načo sa potom ten genetický ultrazvuk robí až v 20 týždni ked toto všetko môže dopredu spôsobiť tolko trápenia ???

mrka2
18. mar 2009

liki, amnio sa da do 24.tyzdna. tak mi to povedali na genetike. ja mam ten isty problem ako ty a velmi som plakala,ale babatko si urcite nechame akekolvek bude. z toho dovodu som odmietla amnio a idem k Dankovicovi do KE. velmi sa bojim,co mi povie,ale uz som s tym ako tak zmierena. presne viem,co citis. ☹ len treba verit,ze babatko je zdrave. 🙂

narcisa
18. mar 2009

ahojte babulky

ja som mala riziko na downa v pomere 1:55 Amnio som odmietla, vsetky sona zatial dopadli dobre, ale aj tak budem kludna az po porode....Na 3D sme boli pred 2tyzdnami a bolo to v poriadku.....stale verime i ked ten chrobak v hlave je.... ☹

drzim vsetkym palce

narcisa
18. mar 2009

liki
je len na tebe co potrebujes vediet....Presne viem ako sa citis presla som tym....U mna bolo najhorsie zistit ci to babatko chcem aj postihnute....pretoze na potrat by som nesla nikdy....v tom pripade bola aj amnio zbytocna....Ja som preplakala cely tyzden, dietatko sa mi nepohlo cele dva dni az som si myslela ze zomrelo....isla som do poradne a tam mi na utz doktor pozrel ci zije a babo zilo len bolo v strese VDAKA MNE! vtedy mi doslo ze ho chcem, nech uz je akekolvek, tesila som sa ze zije, a ako velmi ho lubim....to ma presvedcilo ze ziadna amnio sa konat nebude, a babatko ostane tam kde je az do porodu a potom bude s nami az do konca zivota, nech uz by bolo akekolvek....

vsetky ostatne utz vratane 3D dopadli dobre, snazim sa tomu aj verit, ale chrobak v hlave je stale....

ivka64
18. mar 2009

Ahojte,chcela by som sa pripojit k vasej teme.Momentalne zijen v Anglicku,takze vsetky testy,sona a tak mi robia tu.Teraz som skoro v 18 tt.Ked som bola v 13 tt,tak mi robili sono na Daw.syndrom,vzali krv atd.Lekar mi povedal,ze dieta me vacsi krk ako ma mat,ze mam ist za sestrickou a ta mi vsetko vysvetli.Podla krvi mi zistili,ze patrim do tej najnizsej rizikovej skupiny,ale je tam mala pravdepodobnost.Objednali ma az o 3 tyzdne.Boze tolko stresov a tej nervozity...STRASNE....Na tom sone m povedali,ze vsetko vyzera byt dobre.Zmerala a skontrolovala uplne vsetko.Este ma objednali ked budem v 20 tt na nejake testy kvoli srdiecku,aby sme mali istotu,ze vsetko je v poriadku.Tak len dufam,ze ano.O tyzden a pol ideme domov na Slov.uz som sa objednala aj na vys.Predsa chcem mat vacsiu istotu.Aj tak sa trosku bojim,ze co ak......Este mi povedali,ze to sa nikdy neda zistit na 100 %.Vieme to az po porode.......Drzim vsetkym palce. 🙂

liki205
19. mar 2009

Takže môj výsledok je 1: 202 je to nie moc dobré, a mala by som ísť na kramáre na dalšie vyšetrenia kde oni zvážia či mám alebo nemám ísť na amnio, myslíte že je amnio možná aj v 17. týždni? A neviete mi poradiť v Blave niekoho kde sa to vraj dá urobiť za prípaltok rýchlejšie? Teda že na tie výsledeky nebudem čakť 3 týdžne ale len tri dni , niečo som počula o železničnej nemocnici v ba - doc. ondrejčák, neviete aký je postup kde sa treba objednať?

gudulo
19. mar 2009

ahoj liki,
ja som bola na amnio v 19 tt, je to mozne
hlavne si rozmysli, ci amnio vobec chces a co urobis ked ti vyjde zly vysledok a podla toho si to vsetko zvaz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre