Prejav alergie na potraviny v prvých príkrmoch

upam
22. aug 2014

Citam ze to moze byt snad vsetko od zapchy hnacky hlienov cez zly nocny spanok a nepokojne spravanie k zapalu ucha a neviem co este. Co realne je teda alergia? Ako sa prejavila u vasho dojcata a v akom veku?

veriiii
22. aug 2014

My sme nemali zatial nic, teda asi len brokolicu-hnacka a vystipana,ale to nemusi byt intolerancia....
Ale co viem,najskor to byva kozny prejav-vyhadzanie sa alebo aj crevny-hnacky..toto je typicky scenar..
Deti co maju atopicky ekzem-vyrazne zhorsenie
To ucho a nadchy su skor dosledkom, skor suvisia s chronickostou tohto problemu,respektivne,ked sa zacne nabalovat vsetko, kedze alergici su nachylnejsi aj na infekcie..takisto to ucho moze suvisiet s vyraznejsou tvorbou hlienou , tlakmi na eustachovu trubicu atd...

veriiii
22. aug 2014

a este aby som dodala, odporuca sa zacat vzdy len s jednou novou potravinou, samozrejme su potraviny co su menej alergizujuce s tymi sa zacina, napr mrkva, zemiak, cukina, tekvica..a minimalne 3 dni pozorujes, ja som aj tyzden skusala jednu potravinu..
no a stava sa ,ze sa dieta vyhadze,ale moze to byt pre kyslost alebo postrekove latky, toto je typicky scenar skorych jahod,alebo dovozovych jahod..i ked,jahody sa myslim,ze povazuju za urcity alergen..ale v tomto pripade nejde o alergiu ako taku, ale ked dieta reaguje na kyslost alebo postrekove latky..myslsim,ze som pocula uz aj o hrozne..

esterba
22. aug 2014

@upam jogurt (kravske mlieko), prelom 7/8 mesiac, cervene svrbive flaky na krku a brade do 24 h.

upam
autor
23. aug 2014

@veriiii mala uz je na prikrmoch druhy mesiac samozrejme postupbe atd ale kedze zle spava a vela plakava tazko urcim ci sa jej nieco zhorsilo jedlom, preto by na zaujimalo ako vyrazne su take prejavy tj okrem koznych lebo tie su dobre viditelne. Napr sa mi zda ze po mase mava zapchu ale zas to moze byt ze menej pila..

majdus
23. aug 2014

Nas ma pomaly 10mes a zatial mava len cervene vyrazky na tvari (z acidka mal, kukuricnej kase, chrumiek detto, paradajky, jahody a paradajky od maminky v mlieku). Len teraz som mu nestastne dala do kasicky popucene asi tri mesiaciky mandarinky a ma flaky na tvaricke. Inde po tele nema, tak neviem. Hadam to ma z toho. Su to len 3 dni od mandarinky. 🙂 Inak viem, ze citrusy ani paradajky sa neodporucaju, ale kojim, tak som skusila. A nechame si to na neskor teda. 🙂 😎

veriiii
24. aug 2014

@upam no,a s cim mal to masko?skor ci nemal tu zapchu z prilohy?ako pisu ostane mamicky, najskor sa alergia, intoleramncia prejavy na kozi a na brusku by skor bola hnacka, nafukovanie atd..a to zle spanie, nemozu to byt zubky?ono, pri intolerancii deti horsie spia kvoli svrbeniu a bolesti bruska...

upam
autor
24. aug 2014

@veriiii este jej mixujem a vacsinou tam ma aj cukinu tekvicu patizin alebo karelab mrkva minimalne lebo kedysu mavala zapchy tak sa snazim robit co jej sedi. Len to maso asi nie je ok.

upam
autor
24. aug 2014

@majdus fiha s chrumiek a kase kukuricnej to by som nepovedala. A co s tym potom skusas znova po case reakciu?

majdus
25. aug 2014

@upam No, ja sa uz v sucasnosti nebudem cudovat nicomu, kedze skoro vsetko je postrekovane a podobne.. Kukurici uz vobec nie, kedze moze byt GMO. Zatial som neskusala jemu davat, len ja ju jem a nie je problem. Kuku chrumky som zatial neskusala, nasla som ryzove a tie su este lepsie. Ale po case skusim, kym kojim. 🙂