Ako vyzerá jedálniček vašich detičiek v 7. mesiaci?

davidko7
18. júl 2008

Ahojte,baby,poradite mi ako vyzera jedalniček vašich detičiek v 7.mesiaci?ja mam pocit,že stale davam dokola to iste.Čo davate rano,na desiatu,obed,olovrant a večeru?A v akom časovom rozmedzi?Ďakujem za všetky tipy 🙂

livika
24. júl 2008

zabudla som,my papame activiu bielu,ale moc nam nevezie 😀

junovka
24. júl 2008

davidko, kojila som len 3 tyzdne 😉

elize
24. júl 2008

davidko, livika moj maly tiez nechcel mliecko ani vidiet. Jeden den ano, druhy nie - no kto sa mal v nom vyznat 😝
tak som ho zacala klamat tym, ze ak mliecko nechcel, tak som do neho rozmixovala trocha bananu, jablcka, alebo piskotu, a jak mu chutilo 😀 no a o par tyzdnov z nicoho nic zacal ciste mliecko pit. Dokonca ked rano prinesiem flasku div ze po nej neskoci 😀 (klop - klop nech to nezakriknem)

Tiez smena UM od 6. mesiaca a jogurty mi dr. este nedoporucuje. Vraj sa nie je kam ponahlat. Pocula som, ze z jogurtov je dobra Holandia.

davidko7
autor
24. júl 2008

livika-mame uplne rovnako stare detičky 🙂 A čo ešte papate?Aky mate jedalniček?

davidko7
autor
24. júl 2008

elize-no mi preživame to iste 🙂 ,raz mlieko chce,druhy deň nie 😉 Ja som skušala tam davať banan,aj piškoty,ale nemalo to uspech 😒 My sme na UM od 2.mesiaca,preto nam doktor povolil jogurt.Tiež som počula o Hollandii,ale že vraj aj tie Bio od Olmy su zdrave a nie su nizkotučne.

zuka
26. júl 2008

Uz som sa raz pytala, tak skusim este raz 😉
Ake mate skusenosti s kuskami v potrave? V pohode ich vase dietky pohryzkaju a prehltnu?

jad
26. júl 2008

Ahojte, nas maly ma 6,5 mesiaca. 3 mesiace uz vydrzi spat celu noc. Nasa strava:
7.00 - UM 210ml
10.00 - jablko s narajbanou mrkvou, al. banan, al. marhula, al. hruska, al. broskyna, alebo ked nestiham tak vyziva
12.30 - zelenina s masom, teraz co mame v zahradke, zemiaky mrkva, kalerab, tekvice a pod.
niekedy ak nespi tak mu o 15.00 dam este nejake ovocie
16.30 - bud mlieko alebo kasu
19.30 - mlieko 230 ml. a na nom mi aj zaspi, potom ho musime budit odgrgnut, ale ked odgrgne,tak ho polozim do postielky pohladkam ho a hned spinka. Ked je unaveny uz nepotrebuje ani cumel, ale v noci zo spanku ho hlada, lebo sa prevaluje, to je tak 3x za noc.
Polievky mu nerada davam, lebo mu to stale vyteka z ust a dost je nervozny pritom. On je velky jedak a musim kmitat v naberani lyzicky,lebo hned zuri.
Skusala som mu davat aj menej pomixovanu potravu, mrkvu v pohode, ale ked som mu dala maso, tak ho napinalo. Maso sa mu tazsie zuvalo.

zuka
26. júl 2008

Jad, tak to sme na tom podobne. Davka mlieka cca 220 ml, niekedy i viac😉 a prikrmy okolo 330g... A tiez nestiham kmitat s lyzickou 😀

jad
26. júl 2008

Zuka a kolko ti vazi, lebo nas uz 8.400g, ale nevyzera byt tucny, ale kazdy ked ho zbada, tak nic ine nepocujem, len aky je velky. Minule som mu spravila 4 zemiaky, to bolo za plnu misku a on to vsetko zedol. Vobec neviem kedy ma dost, lebo vkuse otvara usta. Ale je to dobre ked papa vsetko, bolo by horsie keby nechcel jest.

zuka
26. júl 2008

To je aj moj nazor. Nas ma 7,5 mesiaca a vazi nieco medzi 11 a 12 kg 😉 A nie je vobec tucny, my sme obaja vysoki, takze aj dr. hovori, ze uplne v pohode. Navyse je neskutocne pohyblivy, takze ma co spalovat 🙂
Urcite je lepsie, ked mu chuti, ako sa trapit s kazdym jedenim.

lavaza
27. aug 2008

AHOJTE... Tak uz sme tu aj my, baby a kde mate polievky? Je pravda ze deti do roka maju vypit 500ml mlieka ale netreba to prehanať s tými kašičkamy. V 4 mesiaci deti stracaju železo, takže špenat-brokolica-karfiol nesmie chybat u malych papkačov. Vy tu rozoberate vsetko možné aj nemožné ja žial na to čas nemám. A mäsko 6-krat v týždni? kuracie morčacie bravčové je kde? Vy papajte stale zeleninku a kašičky tiež by ste neboly spokojnučke. Nepači sa my, systém poradenstva je to ako sídliskova poradňa!!! Radím čítať výživu dieťaťa zmeníte názor .............................................tak len tolko...................................................................

lalupa
27. aug 2008

lavaza,nepochopila som... 😨

katullka
27. aug 2008

lalu ani ja 😕

petrahy
28. aug 2008

Ahojte ja davam papat asi takto
ked sa zobudi o 4 hod. UM
okolo osmej ovocie rozmixovane alebo vyziva
okolo 12tej UM
okolo 16tej zemiaky s mäsom, ryza, zelenina uvarena a rozmixovana do husta ako kasa
okolo 20tej UM
Davala som kase ale aj tak sa v noci budil a tak som presla na UM a spava mi lepsie mlieka vypije max.180ml
Co sa tyka vahy ma 8170g a 69cm mozno sa niekomu ze je velky a tazky, ale ja to tak neberiem mame to v rodine geneticky dane jeho porodna vaha bola 4400g a to mi museli robit cisarak o dva tyzdne skorej ako sa mal narodit 😀

junovka
28. aug 2008

lavaza, to ako ma co byt??????????????????????????????????????????, 😨 😨 😨 😕 😕 😕 Co tim chel basnik zici??? 😀 😀 😀

lalupa
28. aug 2008

petrahy, moje mali v 7m 8,8kg a 71cm, ste v pohode, my sme baby 😉

lavaza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junovka
6. sep 2008

lavaza, zial nemozu byt vsetci a vo vsetkom taki dokonali ako si ty 🙂 😎

junovka
6. sep 2008

...a este Lavaza, bolo by dobre, keby si si sama precitala a POZORNE vyzivu dietata 😎 😎 ...mozno by si tu netrepala take somariny 🙄 ...ja len tolko 😉 🙂

A ked si sa uz rozhodla kritizovat niekoho pravopis, tak si laskavo pozorne precitaj svoj a potom sa hraj tu na ucitelku 😎 😎

davidko7
autor
11. sep 2008

Baby,znova prispievam...,maly ma 9 mesiacov a chcem už zavadzať chlieb a viac jogurtov.Možem mu davať aj maslo a syry?Ak ano,tak ake?A ešte ako to mam vtesnať do jedalnička?
6.00-mlieko
9.00-ovocie
11.30-12.00-obed(masko,zemiaky,alebo ryža a zelenina/
15.30-16.00-mlieko
19.30-kaša

Kde mam vtesnať ten chlieb,syry a jogurt????
A ešte jedna otazka-maly chodieva spať o 20.00,v noci sa budi aj 5 krat-dam mu dudlik,alebo čajik.On je na UM.DAvate v tomto veku v noci ešte mlieko?Nikde nepišu,že v noci sa ma davat UM.

junovka
11. sep 2008

Davidko, chlieb uz mozes davat v pohode, dokonca aj piskotiky, ovs.vlocky...proste lepok 😉 A co je to viac jogurtov??Maslo tiez mozes.Ja davam od Raja, tu klasicku kocku.Syry sa maju davat az po 1.roku, nakolko obsahuju vela soli.Od 9 mesiaca uz mozes namiesto mlieka davat tuhu stravu-chlieb, maslo, jogurty......
Co sa tyka mlieka v noci....tak pokial ma hlad, tak mu ho kludnej daj.Moja Timeika do roka a pol pila este mliecko v noci a Nely teraz zacala tiez pit v noci mlieko, nakolko sa jej tlacia zubky 😉

sipcek
11. sep 2008

ahojte,bol tu spomenuty zltok,bola som u kamaratky a ta davala synovi surovy zltok s cukrom,ako to vlastne je,ma sa davat surovy alebo vareny?

junovka
11. sep 2008

jednoznacne vareny 😎 ...kamoska riskuje salmonelu 😒

sipcek
11. sep 2008

Tiez si to myslim,lenze jej vraj lekarka povedala,ze nema byt vareny,vraj to nieco obsahuje. 😖

junovka
12. sep 2008

😲 , no to ma podrz 🤐

sipcek
12. sep 2008

Dnes som presla Mama a ja special,jednoznacne VARENY zltok,miesto maska. 🙂

junovka
12. sep 2008

Sipcek, masko mozes davat od 7 mesiaca...ale aj zltok, a to raz do tyzdna 😉

sipcek
12. sep 2008

My sme na UM,to sa posuva mesiac dopredu,masko davam uz vyse mesiaca,pomaly a malicko a zltok som este nedala.Kuracinku,morcacie,kralicie sme uz vyskusali,chutilo jej to,ale mixujem jej to so zemiakom,mrkvou a cuketou.Na riedenie dam trosku UM mlieka,alebo vodu co sa zeleninka varila. 🙂

junovka
12. sep 2008

a davas uz aj ovocie?

sipcek
12. sep 2008

ano,davam jablko,banan,marhule,broskynu a nektarinku som tiez vyskusala.Davam jej to zmiesane s kasou alebo piskotami.Dnes som jej dala kusok jablcka do ruky a hryzkala si(mame 6 zubkov)ale davam na nu pozor aby neodhryzla vela.Hrusku sa akosi bojim dat aby ju nedulo.