Ako vyzerá jedálniček vašich detičiek v 7. mesiaci?

davidko7
18. júl 2008

Ahojte,baby,poradite mi ako vyzera jedalniček vašich detičiek v 7.mesiaci?ja mam pocit,že stale davam dokola to iste.Čo davate rano,na desiatu,obed,olovrant a večeru?A v akom časovom rozmedzi?Ďakujem za všetky tipy 🙂

zuka
18. júl 2008

Davidko, nas jedalnicek asi bude tiez stereotypny, ale pre mna je podstatne, ze malemu chuti 😉
7,00 mlieko
10,30 (mrkva, cuketa, zemiak) alebo (mrkva, cuketa, zemiak + masko) alebo (mrkva, brokolica) alebo (mrkva, hrasok, zemiak) alebo (cvikla, zemiak) alebo (cvikla + trosku ryzovej kase) alebo (mrkva, uhorka, zemiak, prip. ryzova kasa a masko) este som nezohnala pastrnak a uz sme raz s mrkvou skusili aj fenykel 😉
14,00 mlieko
18,00 (banan, jablko) alebo (ceresne, jablko) alebo (ceresne, banan) alebo (melon, banan) a chystam sa na slivky, hrusky a hrozno
21,00 mlieko
Do vsetkeho davam kvapku olivoveho oleja, aj do ovocia, lebo vytaminy sa viazu na tuky... A skoro do kazdeho jedla prisypem trosku kase, ci uz ryzovej alebo spaldovej, ale to preto, ze mame zruta a tak mu to trochu prisycujem 😉 Zje totiz tak 330 g prikrmu a este otvara pusku ako vtacatko 🙂

davidko7
autor
18. júl 2008

zuka-a davaš mlieko aj v noci?Ja davam čaj,ale maly sa stale budi,ale myslim,že nočne krmenie by už nemalo byť...,neviem...A kedy sa chystaš dať jogurt a piškoty?

zuka
18. júl 2008

Davidko, my mame staste, nas maly uz niekolko mesiacov v noci nepapa, vobec sa nebudi... Ale poznam deti, ktore este v 2 rokoch papaju aj v noci. Jogurty zacnem davat az neskor, asi tak v 10. mesiaci a ked dostanem jogurtovac (mam slubeny), tak aj skor. S piskotami mam problem, ze su prisladzane a Maximko je uz teraz velky valibuk, tak neviem...

davidko7
autor
18. júl 2008

zuka-tak to maš šťastie,že sa vyspiš...,moj maly od 4,5 mesiaca sa stale v noci budi-asi 10 krat za noc.Dam mu dudel a čaj a spi ďalej.Pochybujem,že je hladny,lebo cez deň toho spapa tiež dosť.Od 6.mesiaca ma dole zubky a neviem či aj horne tak bolia.Moj maly meria 75 cm a važi 8,56 kg.Naš jedalniček:-
6.00-mlieko-
9.00-detska vyživa
12.00-12.30-obed/polievočky zeleninove,alebo masovo-zeleninovy obed
potom si hodinu spi
15.00-16.00-mlieko
19.00-19.30-kaša

Okolo 20.00-20.30 ho dam spať,to si asi hodinu pospi a potom sa stale budi a plače.Už to budu 3.mesiace čo sa v noci budi.Myslela som,že su to zubky...

erikasadek
18. júl 2008

ahoj ja davam rano flasu mlieka
okolo 12 00 zelninu tj; mrkva,zemiak,brokolica,zelena fazulka,cvikla,cuketa,spenat, zacinam ryzu po malych davkach zo zeleninou alebo cestovinu.

1600 ovocie . banan jablko hruska, neskor pomaly melon hrozno marhule broskyne + JOGURT

AN
a na noc flasa mlieka s cerealnym na zahustenie

erikasadek
18. júl 2008

este som zabudla dodat samozrejme trocha oloivoveho oleja alebo masla . slnecnicoveho repkoveho oleja a samoerejme pomalicky aj masko v amaluch davkach.

pokial nemate v rodine alergie alebo ekzemy tak mozes aj ryby ak hej tak chod nato pomaly hlavne ziadne cervene ovocie do jedneho roka zltok po roku samozrejme mozes prichutit smotanou sladkou kyslou

junovka
18. júl 2008

na 7 mesiacov sme zaviedli masko, takze nas rezim vyzeral asi tak:
Rano-mlieko
desiata-ovocie/2 ks napr.banan, alebo jablka, hruska, kedze je teraz sezona, tak mozes davat broskyne, marhule/
obed-polievka zelen.s maskom-striedaj rozne druhy zelenin, okrem strukovin 🙂 /druhy chod sme nemali, nakolko som bola rada, ze spapala jeden chod/
olovrant-mlieko/nakolko deticky do 9 mesiaca ete by mali pit mliecko na olovrant/
vecera 1-kasa
vecera 2 -mlieko

Vtedy sme spali az do rana, ale teraz po roku, co odmieta papat kase na veceru, tak papame uz okolo 4h rano mliecko 😉

ena
20. júl 2008

my to mame podobne ako junovka
ked vstane mlieko- 180ml
desiata- ovocie surove alebo hotova vyziva
obed- masovo-zeleninovy prikrm domaca vyroba alebo hotove
olovrant -mlieko 180 ml
vecer okolo 20:00 mlieko 180-210 ml

spi celu noc, takze v noci nekrmime

pomedzi jedlo - voda a obcas ma este aj po obede niekedy mlieko.
kasu zatial nedavame, staci mu na veceru mlieko.

petulienka
21. júl 2008

ahojte,

tak my mame takyto rezim:

vstava okolo siestej - mliecko cca 180 - 210ml
potom si este schrupne, spi asi do osmej, okolo 10:00 - desiata domaca vyziva (resp. rozmixovane ovocie s mliecnou kasou na dobre rano)
cca 13:30 - 14:00 obed - masko + zelenina
okolo 15:00 chodi spinkat tak vypije asi 100ml mliecka - olovrant
vecera 1 - cca 17:30 - 18:00 ovocie s mliecnou kasou a
vecera 2 - 20:00 mliecko zahustene s ryzovou kasou na dobru noc - cca 260ml

😉

veja79
21. júl 2008

Ahojte vidím, že ste na tom všetky tak podobne. Neviete mi poradiť? Ešte kojím ale malý pije len z jedného prsníka a mlieka je veľmi málo tak má asi malý žalúdok alebo neviem čo -proste vyžaduje krmenie skoro každé 2 hodiny tj papáme aj 9 krát za deň. Mám sa ho snažiť nejako preonačiť na 5 jedál? Veľmi mu chutí ale jeho dávka je tak 150-170 g príkrmu a 200 g kaše. Viac mi nezje.
je to asi takto -
01,00 MM
04.00 MM
07.00 MM
09.00 MM
12.00 Zelenina a mäsko 150-170 g
14.00 MM
16.00 Ovocie alebo výživka 150 g
18,30 MM
20.00 Kaša 200 g

nika000
21. júl 2008

ahojte chcem sa opýtať odkedy sa môže melon?ďakujem

zuka
21. júl 2008

Nika, ja davam melon od 7. mesiaca. Drzim sa takej prirucky o prikrmoch, kde je podla mesiacov, co moje babo jest. Melon je medzi prvym ovocim.
Pa, Z.

nika000
21. júl 2008

zuka ďakujem 😉

junovka
21. júl 2008

ja si myslim, ze melon v podstate sa moze davat uz v 6 mesiaci, ked sa zavadza ovocie 😉

livika
23. júl 2008

Ahojte!
Co sme sa zacali prikrmovat,malinka mi nechce mliecko.Vypije len rano o piatej a cez den mi nechce ☹ !
Mate niektora skusenosti,prosim poradte 😕 !
Netusim,co jej mam cely den davat 😢

aida
23. júl 2008

Ahojte.
My sme na UM a papkame takto.
Spi celu noc takze v noci nic.

Rano o 8 hod.mliecko 200 ml
o 12 hod. masovo-zeleninkove prikrmi
o 14 hod. vyziva ovocna alebo jogurtovo ovocna od hipp alebo hami alebo ovocie rozmixovane
o 18 hod. kasa
o 20 hod UM 200 - 230 ml.

a samozrejme cajik a piskotku do ruky alebo kusok ovocia cez den.

zuzana105
23. júl 2008

ahojte, my sme na tom takto:
7-8 hod - mliečko 180 ml
11 hod - ovocná výživa, niekedy aj s piškótou
12-13 hod niekedy aj neskôr, podla toho či stihne zaspať ešte pred obedom - mäsovo-zeleninový príkrm doma robený - hydinové al králičie mäsko + zemiak, mrkva, brokolica, karfiol, špenát, hrášok, skúsila som už aj ryžu
15,30-16,30 hod - mlieko 180 ml
19,30-20 hod - ryžová kaša nutrilon, aj ochutená
prespí celú noc........až na zuby ☹( kt ju jedujú posledný týždeň, nemáme ešte ani jeden zub ☹ v noci sa začala budiť, iba keď je už moc zle, dám trošku čajíku al iba vodičky

dávate polievky ??? z fľašky al lyžičkou ?? ja som raz dala lyžičkou, to bola katastrofa, polievka bola všade, tak som od toho upustila, dávam iba mäs-zel kaše, ale mám obavy, aby sa potom naučila jesť aj polievky, príp kedy začať s polievkami ??

zuka
23. júl 2008

To s tymi polievkami by zaujimalo i mna 😉

petulienka
23. júl 2008

ja polievky nedavam, ale zacala som vcera bezvajecnymi cestovinami a neumixovala som to uzplne, ze nech sa uci kuskat, vcera v pohode spapal skoro 200 prikrmu a dnes som mu dala jednu lyzicku takeho tuhsieho a vyvratil mi to ☹ takze som mu to pomixovala. Neviem si predstavit ze mi bude jest polievky, to budeme jest tri hodiny, kedze je to redsie a z toho polovica bude okolo nas. Takze masovo zeleninove kase to istia, ved mu menim masko raz hovazde raz kuracie a zeleninku menime takze v pohode papa.
Melon ja som uz tiez davala a v pohode, ale dala som mu s bananom a broskynou, teda s ovocim ktore pozna. Jasne ze cajik feniklovy je zaklad pri papani, lebo zapijame, alebo vodicka. 😉

jahodka11
23. júl 2008

ja polievky tiez este nedavam...staci mu masko a zelenina, tak ak mam pravdu povedat, nechce sa mi este aj babrat s polievkou a myslim, ze by toho mal moc vela naraz, aj polievku aj druhe, nie? 😖

katka2209
23. júl 2008

Ahoj livika, skus nazriet do poradne na babetku, posielam ti link, tusim som tam o podobnom probleme citala, ale uz si nepamatam, co poradili.... 🙂 skus si to tam prelistovat....

www.poradne.rodinka.sk/viewforum.php?f=10&sid=9...

katka2209
23. júl 2008

...no zistila som, ze ten link nefunguje, posielam ho este raz, tento by uz mal..... 😅

http://poradne.rodinka.sk/viewforum.php?f=10&si...

zuka
23. júl 2008

A ako ste na tom s kuskami? Ked dam malemu lyzicku zeleninovej kase s nejakym kuskom (nie velkym), tak sa neskutocne kyslo zaksichti 😒, niekedy ho az napne a vsetko vypluje. Alebo som mu dala celu varenu mrkvu. Kusat z nej to bola zabava, ale samozrejme, vsetko po chvili ksichtenia vyplul. Citala som, ze deti okolo 9. mesiaca prechadzaju obdobim, kedy su uz schopne zjest aj kusky. Tak asi budem musiet pockat...

livika
24. júl 2008

katka:Dakujem,uz som tam napisala.

davidko7
autor
24. júl 2008

baby,davate aj jogurty?Ja už chcem dnes skusiť.Kupila som BIO-biely-olma.Obsahuje škrob,ale to snaď nevadi...Skusim primiešať par lyžičiek do det.vyživy.Ake davate jogurty?

zuzana105
24. júl 2008

na jogurty sa chystám už aj ja, ale u nás v coope...nič moc,musím behnúť do väčšieho obchoďáku..
mali by byť NIE nízkotučné, biele s max jedným druhom ovocia, probiotické

zuzana105
24. júl 2008

ozaj a Pribináčikov nie, je tam tvaroh, až po roku..

junovka
24. júl 2008

davidko, my sme zacali s jogurtmi od 9 mesiaca.A to jednoznacne bielymi jogurtami bez ovocia 😉

davidko7
autor
24. júl 2008

junovka-ale vy ste boli asi kojeny,že?moj maly je nekojeny a lekar nam odporučil jogurty už od ukonč.7 mesiaca.My mame už 7,5 mesiaca,tak by sme snaď mohli...,zatial som dala biely probio/asi 3 lyžičky/do det.vyživy.Budem to skušať takto,asi tyždeň a potom skusim dať samotny.Stale to oddialujem,lebo sa bojim ako maly zareaguje/myslim tym,aby nemal hnačky/.Jogurt chcem dať preto,lebo vymyšla s mliekom-jeden deň chce mlieko,na druhy nie a takto to ide dokola... 🙂 Preto chcem nejaku nahradu za mlieko-kaše papa v pohode 🙂

livika
24. júl 2008

davidko7:asi sme na tom podobne,mame rovnako stare deticky a ta nasa princeznicka mi uz odmieta mlieko 😒 !
Tiez nie sme kojene.Dnes napr.mliecko pila 😕 ,nevyzna sa v nej ani.....