Aký jogurt ste ako prvý dali svojmu dieťatku?

tereza841
23. okt 2014

Ahojte, tak moja malá ma 10 mes. a neviem aký jogurt je pre začiatok najlepší a aké vlastne môže papať. Díky za info 🙂

siska53
23. okt 2014

Biele smotanove jogurty sme davali. Kto chce,nech da do toho ovocie.
Tvarohove vselijake-aciky najskor po roku,aj to nie casto,lebo oblicky sa vyvijaju do 2rokov a tvaroh ma prilis vela bielkovin.

Ci uz -aciky alebo aj ochutene jogurty,vacsina z nich ma minimalne modifikovany skrob,casto i dalsie prisady,ktore su skor skodlive,male telicko zbytocne zatazujuce.

Takze pokial sa da,radsej co najdlhsie neponukaj tie ochutene a tvarohove. A neskor radsej vymiesaj vlastny tvaroh.

mamkabeika
23. okt 2014

Určite biely. Ja som dávala hollandiu, alebo TAMI živý jogurt alebo domáci. Aj zvolenský je dobrý 🙂

Žienky, máte pravdu, že po pribináčiku sa dieťaťu nič nestane 🙂 Ale raz ho dieťaťu dám, je v tom pribináku navalené toľko cukru, že by mi nič iné potom nechcel jesť. Takže tak.... Celkovo som sa snažila nedávať žiaden cukor, ochucovala som ovocím. Stačilo ovocie aby mi prestali jesť s chuťou zeleninu. Pýtali len sladké ovocie.

jana_eyre
23. okt 2014

acidko..

lubinkas
23. okt 2014

Smotanovy biely - banovecky alebo zvolensky.

miku1
24. okt 2014

Ja som dávala zvolenský a sabinovský. Neskôr som kupovala rôzne jogurty, pribináčik a kadečo iné...Odskúšali sme, čo dcéram chutí najviac a podľa toho teraz nakupujem. U nás ostal ako č. 1 sabinovský jogurt.

evittam
24. okt 2014

Ahoj. Bože baby, niekedy mi je zle z tých - prepáčte za výraz - "kecov" - môjmu dieťaťu nebudem nič dávať čo obsahuje cukor, čokoládu a len celozrnné, ovsenné a podobne....Ja nie som za to pučiť ich cukrom a tiež preferujem celozrnné výrobky a pečiem najradšej sama, ale nehnevajte sa na mňa - raz za čas prečo nie?! Nič sa mu nestane keď mu dám normálnu piškótu,ochutná čokoládu, detskú výživu. A potom sa tie maminy čudujú, že keď dajú konečne svojmu dieťaťu niekde okolo 4-5 rokov prvýkrát nebodaj čokoládu alebo normálne piškóty, tak jeeej chúďatko moje, alergické je.....Ale každý podľa seba. 🙂
A čo sa týka jogurtov - malá mi z klasických zvolenských a podobne grckala - dávam ovčí a určite nie Pribináčik - píšu síce, že je super a neobsahuje konzervanty - ale obsahuje....Keď tak odporúčam Lipánek - ten je bez všetkých somarín. 🙂

stanislavao
24. okt 2014

@evittam a potom pridu deti do skolky a tam dostanu cukriky, lizatka a pod a nevedia sa ich dojest. Zvolensky jogurt je tazky na zaludok, nasim chuti pribinacik a jedom ho asi o 10 mesiacov. neje to denne, ale preco by to nemohli deti jest z casu na cas?
acidko jogurty - no to by som nezjedla ani ja.
ja si myslim, ze dieta ma jest vsetko s mierou.

mayusik
24. okt 2014

ja som davala obidvom dcerkam najprv biely jogurt SABI, a jedli ho dost dlho lebo ine ani nechceli 🙂

lucy125
24. okt 2014

Mj maly ako nekojený začal s bielym jogurtikom v 7mes. ako Banovecký,Tami,Zvolenksý,po čase do neho piškotku,ovocie,potom sme tieto začali kupovat ochutene už,od 10.mes. papa aj pribináčik,lipanek (tie miluje a nič mu z nich nie je) a kedže už ma 2,5r tak mu striedam všetky,ochutene okrem s kuskami ovocia tie nelubi takže u nas activia a spol nehrozi ale papame pribinačiky,lipanky,danonino,zvolenske,banovecke ochutene,kostikov,grecky jogurt, dokonca dáme občas aj Paulu,monte a ine.nikdy mu nič nebolo mlieko a mliečne vyrobky zbožnuje,rano pijeme sunar complex 4(jahoda,broskyna)večer kravske 10dnove s Nesquikom a sme tu.Všetko s mierou.ale začala som jasne že bielymi ako banovecky,tam a zvolensky,po porade našej pediatričky.

monyka92
24. okt 2014

Biely zvolensky.a vzdy som jej do toho rozpucila cerstvy banan alebo som nastruhala hrusku,proste vzdy nejake cerstve ovocie 😉

alexandra1104
24. okt 2014

ja som jej dala pribinacika ako prvy

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada062
24. okt 2014

biely Zvolenský🙂

cumelila
24. okt 2014

Hollandia....jden z mala jogurtov bez škrobov 😉

ribelina
24. okt 2014

Biely zvolenský a neskôr kyslomliečny krém keď už dávať nejaký krém, určite nie pribináčika, tvarohové jogurty nie sú vhodné pre tak malé deti.

elenocka99
24. okt 2014

Absolutisticke reči o tom, čo svojmu dieťaťu nikdy nedám som mala aj ja, kým som neskusila dať biely jogurt. Tvarila sa kyslo a pozerala akoby som ju chcela otráviť. A hoci som cla doporuceni opakovane skusala ponúkať, dodnes mi zje tak pol lyžičky aj to len vtedy, ked vidí mňa, alebo niekde v salate. Tak sa pýtam- je lepšie trvať na bielom jogurge, ktoré dieťa odmieta alebo podať- tak ako my- ochuteny vanilkovy, ktorý si pýta, este len ho zbadá v obchode? Moja mala nie je naucena na sladke, piskoty a domáca strýčk
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/aky-jogurt-ste-ako-prvy-dali-svojmu-dietatku/ :

Absolutisticke reči o tom, čo svojmu dieťaťu nikdy nedám som mala aj ja, kým som neskusila dať biely jogurt. Tvarila sa kyslo a pozerala akoby som ju chcela otráviť. A hoci som cla doporuceni opakovane skusala ponúkať, dodnes mi zje tak pol lyžičky aj to len vtedy, ked vidí mňa, alebo niekde v salate. Tak sa pýtam- je lepšie trvať na bielom jogurge, ktoré dieťa odmieta alebo podať- tak ako my- ochuteny vanilkovy, ktorý si pýta, este len ho zbadá v obchode? Moja mala nie je naucena na sladke, piskoty a domáca strudla s jablkami sú asi jediná sladkost, ktoru kedy ochutnala. Radšej jej dam kvalitné bielkoviny s príchuťou vanilky, ako žiadne.
Odbocim na chvilu- viete, prečo deti tak milujú materské mlieko? Lebo obsahuje tak zatracovany glutaman!!! Dobre počujete... Tolko gastroenterolog a odborník na detskú vyzivu

monnicca
24. okt 2014

Sabi

lorela
24. okt 2014

Hlavne nech je biely a so živou kultúrou, ideálne v skle (a nie tégliku).
Pozri zloženie: Mlieko a jogurtové kultúry - to je všetko, čo by mal PRAVÝ ZDRAVÝ jogurt obsahovať.
Zámerne som nenapísala "smotana", pretože nie je potrebné dávať plnotučné mliečne výrobky, tuk s hodnotami 3,5% je dostačujúci a je práve v obyčajných bielych jogurtoch.

Smotanové jogurty s hodnotami cca 10% tuku sú zbytočne vysokotučné, ide len o vysoké množstvo živočíšneho tuku v ktorom netkvie žiadna pridaná výživová hodnota. Zdravé tuky, ktoré by sa mali k detičkám postupne dostávať majú prevažne rastlinného pôvodu, nie živočíšneho.

Až 70% zdravia človeka môže byť ovplyvnené stravou. Preto nevidím nič zlé, ak sa, a najmä matka zaujíma o to, čo dá svojmu dieťaťu. Práve naopak, mala by to byť jej povinnosť. Žiaden fanatizmus ale primeraný záujem o zdravé stravovanie v rámci svojich možností.

Na margo "senzácie o GLUTAMANE" - glutaman je telu vlastná látka (u zvierat aj ľudí); je základnou stavebnou zložkou proteínov. No v žiadnom prípade si ho netreba zamieňať zo syntetickým, čiže umelým glutamanom používaným v potravinárste!!!

mircalla
24. okt 2014

hollandia, zvolenky - biely do neho cerstve ovocie

zuzupp
24. okt 2014

biele od slovenských výrobcov - Sabi, zvolenský, alebo bánovecký. Ale najviac ten sabinovský.

martagutu
24. okt 2014

Prvý jogurtík bol nestlé pre malé detičky...rôzne príchute...a teraz už neviem, či tie jogurty sú od 4 alebo 6 mesiaca- nie som si istá. Ale veľmi mu chutili a bola so spokojná aj on🙂)

bibianka
24. okt 2014

Bielu Activiu a a Hollandiu: Najlepšia (kvalitou pre najmenších) je vraj Hollandia. Veľmi dlho deti jedli len biele jogurty. Fajn, pretože ako raz ochutnali s nejakým sladkým čudom, veľmi rýchlo stratili záujem o biele. Inak ale nie sú mlsné, zjedia takmer všetko, čo im dám 🙂

gabgabbb
24. okt 2014

cisty biely bio kozi a ovci - z Hofera

skibaby
24. okt 2014

Obe moje deťúrence(obe nekojene) začínali od ukonc.7.mesiaca s bielym smotanovym zvolenskym, neskor som prešla na ochutené a raz za cas im dám aj pribinacika,tvarohacika,miláčika, fakt to netreba zas preháňať s tou zdravou a bio vyzivou ;)

anuskaaprazko
24. okt 2014

biely smotanovy, predava sa niekolko znaciek 🙂 doteraz davam len taky 🙂

ivetoy
24. okt 2014

HLAVNE SLOVENSKY---AKTIVIE NECH SI NECHAJU odkial pochadzaju....nase su najkvalitnejsie,Zvolensky,Sabi,Tami,Rajo,Banovecky..naj naj top jogurty... 🙂

nikuska124
24. okt 2014

Ach moj boze , ked to citam tak si myslim, kde to spejeme....vsetci to nedavaj dietatu to he humus, to obsahuje to a to... Cukry dietatu nedavam atd,,,, a potom sa cuduj, ked dieta vyrastie a má alegrie a rozne choroby a ked ste uz take zastankine zdravej stravy tak ak pripravujete detom masko Malí by ste mat len domace a zeleninu, ovocie tiez. Lebo ani bio strava nie je vez roznych chemikaliii....vase maminky vas tiez chranili tolko¿ skoro nic vam nedavali jest¿ moja dcerka na odporucania lekarov zacala s kasickami od 3 mesiacov pretoze za tri mesiace mi pribrala ubohych 400 g a za kazdy gram sme museli velmi bojovat. A ako 8 mesacna papala uz skoro vsetko. A nema ziadny problem a to az dodnes je na specialnom mlieku co je plne konservantov, atd..... Neprehanajte to radsej nech sa nauci papar vsetko ako mat potom problemy......