Čo hovoríte na pridávanie kašičky do Nutrilonu?

zoe2012
25. jún 2012

Maly mi posledný mesiac nechce jest.Je na UM Nutrilone,pretože Bebu odmietal.....do 4mesiacoch sme nemali problém,vypil aj 180 ml 5x a teraz sa mi začal aj v noci budiť každé 3hodiny.
Odporučili mi dat do mliecka lyzicku kašičky,dávam Hami bananovu.......čo vy na to????

kusni
25. jún 2012

Naša malá nutrilon s kašou už pije asi od pol roka velmi jej to chutí ja tiež dávam bananovu.

katren
25. jún 2012

ja som nedavala tie sladke, ale radsej ovsenu, osemzrnnu, kukuricnu atd.....ovocne sme nekupovali 😉
A samozrejme podla veku dietatka 😉

nikolet_89
25. jún 2012

ahoj ja malinkej davam od 4 mesiaca kasicku Hami bananovu, broskynovu a aj marhulovu a jak jej chutiii 🙂 a tiez robim z nutrilonu normalne celych 150ml niekedy spapa a inokedy necha aj mne :D

lucka1987
25. jún 2012

mm to tak robil, od cca 4 mes.. odmerku ryzovej kasicky do mliecka... najma na noc, nemali sme ani zapchy ani nic, a pekne spinkal

zigzag
25. jún 2012

heh, nas sa budil kazde 3 hodiny aj po kasi samotnej, aj po mutrilone good night, ja by som urcite nedavala niake dochutene mieka, je skoro, take male babo vobec nepotrebuje vediet co je banan, ked tak uz hruska a jablcko, co je nase ovocie 😉

zo zaciatku som davala nutrilon, ale hned ako sa dalo,tak som varila doma ryzove kase s jablckom, hruskou a neskor som zacala pridavat aj ovsene vlocky, a zda sa mi to lepsie, nakolko som vedela co 😉 tom mam a bolo a je to cerstve...

zuziq
25. jún 2012

my sme tak tiez miesali malemu, kedze ciste mliecko nejak nechcel pit. Ale urcite by som nedavala ziadnu prichut, radsej cistu ryzovu. Predpokladam ze v bananovej je dost cukru a ked mu to davas do kazdeho krmenia, tak to ma asi riadny prijem energie... Je ale otazne, ci ti to este bude chciet pit, ked sa uz naucil na sladke... 😕

daliana
26. jún 2012

Že sa v tomto veku budí v noci každé 3 hodiny je úplne normálne, to vôbec nerieš. Rastie, potrebuje papať. Predtým sa ti nebudil? 😕 Chápem, že sa chceš vyspať aj ty, ale je to proste údel nás žien. Niektoré mamičky sa budia aj 5x v noci na kojenie. 😉 A niektoré aj do roka veku bábätka niekoľkokrát za noc. My sme začínali s čistými ryžovými a kukuričnými (čiže bezlepkovými ) kašičkami asi od pol roka. Pridávať kašičky do Nutrilonu sa samozrejme dá, ale do mlieka iba nemliečne kaše, inak by si mala to mlieko zdupľované, neviem či by to nezapieklo. Začínať samozrejme len s tými kukuričnými, ryžovými, vraj sú už od ukončeného 4 mesiaca. Myslím, že bábätku to úplne stačí. Ak dáš neskôr nemliečnu kašu ochutenú (banán...iné), nemiešala by som inú značku, napr. mlieko Nutrilon a kašička inej značky. Možno by sa nestalo nič, ale pre istotu, na experimenty máš času dosť keď bude väčší 🙂 . Ochutené mliečne kaše, ktoré riediš len vodou, isto až neskôr. Myslím, že je písané už od pol roka, ale je to podľa mňa prehnane skoro. Tieto som začala dávať až od 8 mesiaca. Ale chutili im výborne, aj mne 😀

nikush
26. jún 2012

ako bolo povedane, je to normalne ze sa takto budi, je este maly, a ked pridas lyzicku kase, nemusi sa vobec nic udiat, moze sa budit nadalej...nedavala by som ju, zbytocne a uz vobec nie ochutenu...dristov sa naje este vela

andrejka1974
26. jún 2012

este je malicky a byva hladny po tejto kasicke ti lepsie spat nebude este je skoro na kasicky

klincek
26. jún 2012

ak sa ti zacal budievat skor potom, ako si zaviedla Nutrilon, tak mu nesedi, je po nom proste hladny. zmen mliecko, odporucam Sunar complex 1 /teda pokial nepotrebuje nejake specialne, HA alebo AR - to sa radsej porad s lekarom/.
ak sa ti zacal budit skor az potom, ako si mu do Nutrilonu zacala pridavat kasu, tak mu kasa nerobi dobre, je mu tazka a je po nej smadny. teda aspon u nas to bolo tak. prestali sme na noc davat kasu, namiesto toho davame vecer viac mlieka s odstupom tristvrte hodiny.
ak kasu predsa len chces davat, tak urcite nemliecnu, v tom pripade je jedno akej znacky, ale napr. Nestle neobsahuju cukor. mlieko Nutrilon + Hami kasa nie je dobry napad, vlastne mu miesas dve rozne mlieka do jedneho jedla, to nie je dobre ani pre starsie deti.

jendralka
27. jún 2012

moj mal teraz 1 rok ..... takze davam rano 180 ml vody + 4 odmerky nutrilon + 2 odmerky sunarky ... vecer 210 ml voda + 5 nutrilon + 2 sunarka ... ale nie kvoli tomu aby spal, spi mi celu noc 😀 no mali sme reflux a takto zahusteny nutrilon mu robil lepsie ako zahustovanie nutritonom 🙂 fungujeme tak cca od pol roka

deni73
4. aug 2012

Môžem sa vás spýtať, zahustený Nutrilon rôznymi kašičkami sa dáva z kojeneckej fľaše? Alebo aké fľaše si mám zaobstarať? ďakujem.

luciannka83
4. sep 2012

@zoe2012 Ja dávam večer do Nutrilonu čistú instantnú ryžovú, kukuričnú alebo prosovú kašu. Primiešavam ju do fľaše. Na 180ml vody dávam 3 čajové lyžičky, vtedy má takú konzistenciu, že mi ju malý vypije cez avent variabilný cumlík na III. prietoku. Ale aj po zavedení kaše sa mi budí rovnako. Skúšala som aj Sunarku marhuľovú, tiež som tak dávala a aj keď obsahuje mlieko nezapekalo nás. Ja sa prikláňam k obyčajným instantným kašiam, čo sa dajú kúpiť v bioobchode, sú neporovnateľne lacnejšie a vieš čo dávaš dieťatku papať. A hlavne v tom nevidím problém, keď sa to zavára do umelého mlieka ktoré bežne pije. Naša prax, môj názor, .... nemusí byť správny.