Čo všetko spapá vaše 9 mesačné dieťa za jeden deň?

mayca20
18. mar 2013

Ahojte kočky, chcela by som sa opytat co vsetko papate, mam pocit, ze nasa papa velmi malicko a hlavne...ako by som to povedala, nema chut vobec jest
ranajky - rozok do rucky, ale z toho je len bordel a samozrejme sedim pri nej a papam aj ja 🙂 pred spinkanim nutrilon 150ml, viac si neprosi
desiata - vyziva - bio od babky 🙂 ale to asi len 5 lyziciek, obcas jogurt, ale biely nechce ani nahodou, cize ho zjem ja
obed - spenat, masko, brokolica, zemiak, mrkva a ina zelenina - snazim sa to striedat a vylepsovat a striedat s kupenymi mnamkami z DMka
olovrant - bud mliecko, puding alebo vyziva
vecera - kasicka na dobru noc alebo zase mliecko...
do toho vsetkeho - bananik, jablcko, hrusku, ale iba par kuskov
mam pocit, ze ma odpor k jedeniu, nic ine len mlieko, poradte mi ako spestrit stravu, co by jej tak mohlo chutit :( som uz zufala

raszuz
18. mar 2013

@mayca20 keď je doma, tak ráno po zobudení nutrilon, na desiatu ovocie (banán, jablko, hruška) do toho dávam piškóty (nestlé), resp. detské sušienky alebo detskú výživu s piškótami, niekedy zje všetko, niekedy pár lyžičiek, vtedy dostane mliečko. Na obed zeleninka s mäskom, dnes som zavarila do toho aj pár lyžičiek cestovín bezvaječných, raz do týždňa dávam miesto mäska vaječný žĺtok a zase niekedy zje všetko (dnes 5 veľkých polievkových lyžíc som mu naložila), niekedy, po zobudení poobede má mliečko, na večeru kašu, občas si ešte vypýta mliečko, v noci väčšinou spí, sem tam sa stane, že sa zobudí a chce mlieko. Inak medzi jedlami mu raz možno 2 x do týždňa dám nesolené chrumky (kukuričné, pohánkové a podobne). Keď je v jasličkách, tak má ráno mlieko, tam mu dajú ovocnú kašu po príchode, obed (mäso so zeleninkou), po spánku majú mlieko ... ja mu potom ešte doma dávam mlieko a večera je tak ako zvyčajne.

mayca20
autor
18. mar 2013

@raszuz dakujem pekne. podobne papate ako my 🙂

raszuz
18. mar 2013

@mayca20 občas ešte miesto olovrantu mu spravím popučený banán, alebo jablko

matozazzo
18. mar 2013

@mayca20 Mozno je toho naraz vela, este ked pises, ze medzitym ovocie... to je sladke a zasyti. Nepises, ci pije okrem mlieka aj vodu, caj atd. Ak je sladeny, nasyti ju. Jedalnicek mas dobry, ale mozno nie je taka hladna, skusim:
ranajky chlebik - nie rozok, ten sa detom tazko je, polka s maslom, napr. sunka, alebo len masielko. Spapa asi len stredok, zhruba o hodku mliecko - ide spinkat. Nepises, ako dlho. Vacsinou je rozosup medzi jedlami 2 - 2,5 hod s tym, ze medzitym nic neje. Takze ak sa zobudi a ty das banan, obed urcite nebude chciet... Alebo ho musis posunut.
olovrant - tam skus jablcko alebo banan, vecera super, alebo namiesto kasicky skus opat chlebik. Alebo to cele prehod, to co ma na desiatu, daj na olovrant. Ma toho pocas dna celkom dost a asi nie je taka hladna..
Napr. moja ranajky okolo pol 8 chlebik, okolo pol 9 mliecko (200ml), ide spat. Okolo pol 11 jogurt (nezje ho vzdy cely), obed o pol 1, ide spat, olovrant az okolo pol 4 - 4, vecera po 6 hod, okolo pol 7 mliecko (200ml) a spat. V noci si este pyta mliecko, aj ked je uz starsia.. Ale takyto (priblizny) rezim ma uz dost dlho...

mayca20
autor
18. mar 2013

@matozazzo nesladeny cajik tak 250-300ml vypije kazdy den. spinka tak 2xpo hodine, v noci sa pravidelne budi a niekedy vypije aj 2x2100ml. myslis, ze v noci si pyta, tym padom nie je cez den hladna?

matozazzo
18. mar 2013

ani nie, podla toho, kedy pije. Mne ked sa zobudi okolo 3 a vypije plnu flasu, ranajkuje okolo 7, ale ked sa yobudi az okolo 5, ranajky velmi nechce :(
Skus dat medzi jedlami ovocie tak, aby to bolo aspon hodinu pred dalsim jedlom, ak budes mat zhruba pravidelne casy, postupne si na to zvykne.. a mozno nie je taky papkac a teraz jej nechuti, to nevadi, pije mliecko aj obedik spapa, kasu, ma dost 🙂 Niekedy, ked idu zubky a bolia dasna, odmieta dietatko vsetko tvrdsie.. Potom zas maju obdobie, ze ak zjedia napr. banan, nechcu uz nic dalsie sladke (vyziva, jogurt ovocny).

raszuz
18. mar 2013

ja mám zase problém, že mi malý vôbec nechce piť čaj alebo vodu, sem tam si trochu cucne, ale to je tak asi všetko ...

terezocka
18. mar 2013

Mamicky, kto vam radi so stravou detI???? Puding?? maslo?? sunka??? pre 9-mesacne dieta? o par rokov sa necudujte ked dieta bude mat zlu imunitu? kazde nespravne podane jedlo znizuje imunitu dietata! kupte si knihu o strave od BUkovskeho, mate tam vhodne potraviny, navody na denne jedalnicky a vhodne recepty. Rozok dieta rozmrvi, skuste jej vy davat do pusy po kuskoch a zapijat mlieckom alebo cajikom. Ak naucite dieta na sladke jedla,jasne, ze vela zeleninoveho obeda nezje. Aj ja mam doma 11mes. dcerku, viem o com pisem. prajem vela uspechov.

mimi76
18. mar 2013

Myslím, že papá super. Problém, prečo je len malé množstvo, bude v tom že nestihne vyhladnúť. Môj malý nechce jesť, ak nie je rozostup medzi jedlami aspoň 2-2,5 hodiny. A kašičku(alebo čokoľvek) na večeru je len párkrát do týždňa. A to
neje ani v noci, priberá dobre, takže neriešime...Skôr ma trápi, že dosť nepije.

mimi76
18. mar 2013

@mayca20 Tento komentár som si predtým nevšimla. Je to veľmi pravdepodobné. Také veľké dieťa už nepotrebuje v noci jesť a už vôbec nie dvakrát. Ak mám istotu, že v noci dobehne stratené, nemá dôvod cez deň viac jesť. Ja by som najskôr riešila nočné jedenie a potom deň. Držím palce.

mayca20
autor
18. mar 2013

@mimi76 podla doktorky je to normalne, viac jej chuti cez noc, ja som uz zufala :(

mayca20
autor
18. mar 2013

@mimi76 bola by som len rada keby v noci spala... ma 9mes a nieco a este stale papa v noci... rano vstavam unavena, kedze sme hore omnoho castejsie ako si vies predstavit

andrejka1974
18. mar 2013

tak moja ma teraz 11 mesiacov a naozaj patri medzi velke papkacky, rano o 7.00 150 ml mliecka, o 8.00 ranajky spapame jogurt s ovsenymi vlockami spapa mi celu aktiviu 150 gramovu, pred spankom si da 150 ml mliecka, okolo 13.00 si da obed ma rozmixovanu zeleninu s maskom to zje asi 220-240 ml , poobede si da ovocie banan s jablckom , zje cely banan a polku jablcka, alebo opacne, vecer mi zje 160 ml hustej kase davam mliecnu zarabajuciu sa do vody, vecer si da 150 ml mliecka a v noci si da tiez este jedno mliecko 150 ml 🙂 🙂 🙂 🙂 a naozaj mi spapa vzdy vsetko 🙂 🙂 🙂 🙂

terezocka
18. mar 2013

ja mam 11mes dcerku a stale sa v noci budi, ono to uz nie je velmi o papkani, ale o pocite istoty a tulkani. kamoska ma 1,5r. a stale vstavaju, kazde dieta je ine. dolezite je aby bolo spokojne.

mayca20
autor
18. mar 2013

@terezocka och boze, tak som verila, ye to do roka istotne prejde..uz by som sa rada vyspala ☹

ivani
18. mar 2013

@mayca20 ked si precitas co spapa moj maly budes hned spokojna. na ranajky kojim, desiata 120 g domacej vyzivy, na obed zeleninovo-masovy maglajs 200 g, olovrant biely jogurt alebo rohlik s maslom, vecera mliecna kasa hipp, a plus kojenie. za cely den vypije liter caju a hotovo. v noci sa budi aj 5x za noc ale nie na papanie ale na dudlovanie prsnika 😎

mayca20
autor
18. mar 2013

@ivani 1l caju? fuhaaaa, no aj my sa tak budime...5-7x za noc, co je dost podla mna.. no tiez nie vela papate

ivani
18. mar 2013

@mayca20 dnes napr nemal desiatu lebo sa zobudil po prvom spanku o 11,00 tak som mu uz nedavala desiatu ale o 12,00 rovno obed. Lekarka vravela ze by malo dieta na kg svojej vahy vypit 130 ml tekutin. Co mojmu malemu vyjde na ten liter. Moj drobec je stihly, nie je ziadne vypapkane babatko ale svalnaty je tak ze ziadne ine babatko sa mu na plavani nemoze rovnat. Detom zase netreba davat vela papat lebo v tomto veku uz zacinaju zaciatky detskej obezity

mimi76
18. mar 2013

@mayca20 hlavu hore 🙂 ! ja mám už tretie, ale toto je jediné, čo spí a neje v noci samé od seba....

eveenka
19. mar 2013

@mayca20 my papame iba 3-krat denne, ranajky, obed a veceru, ostatok sa kojime aj v noci. Papame asi take ako vy, ale tiez jej zo zaciatku nechutilo, rozpapala sa okolo 9 mesiaca. Ked nechce nenut, ale aktivne ponukaj, dokym si zvykne na jednu chut trva to asi 15 krat 🙂 my sme tak neznasali banan, vseljak som ho kombinovala ale ako ochutnala 1 lyzicku uz nechcela, ale po 15 raze mi zje cely banan na posedenie 🙂. Takze len trpezlivost a nedat sa odradit ked nechuti, zvyknu si 🙂

keira
20. mar 2013

@matozazzo sunku? to moze 9 mesacne sunku?

terezocka
20. mar 2013

@keira nemoze!!!

keira
20. mar 2013

@terezocka no sak toto!

terezocka
20. mar 2013

@keira ani maslo, ani puding. no su rozne mamicky. niekedy sa to nemali poriadne odkial dozvediet, no dnes .. v case internetu! ...a este brumika a pribinacika do ruky,nie!!! (pohodlne pre mamicky)

keira
20. mar 2013

@terezocka no ja som tiez prekvapena! vy mate aky jedalnicek?

terezocka
20. mar 2013

My mame 11.mesiac,rano kojim,desiata ovocie,obed zelenina s-1xdo tyzdna masko,1x vajce,1xstrukoviny(cervena sosovica),1xcestoviny.olovrant jogurt,cierny chlieb alebo ovsene vlocky s ovocim,vecer kasa na noc kojenie,v noci kojenie.postupne zvysujeme typy potravin.dost idem podla Bukovskeho- ma aj dobre recepty,co by mna nenapadlo.

keira
20. mar 2013

@terezocka a do ruky jej nieco davas?

matozazzo
20. mar 2013

@keira Sekla som sa, sunku neskor a moze, detsku, kuraciu, nie bravcovu... Ale maslo a jogurt moze.

mo77
4. apr 2013

@raszuz ahoj, citam si t tu tak a skusim ti poradit, skus kupit cajik od Hami pre celkovu pohodu, tusim sa to takto vola, moj maly je schopny vypit na litre🙂 ine nechcel a dnes som kupila zasa ovocny, vypil,tak uvidime, feniklovy nevypije len trocha

lulistek
7. jan 2014

Nas jedalnicek vyzera tak ze rano mliecko, desiata ovocie, obed zeleninka, masko...potom uz len mliecko a na veceru kasu. Vsade citam ze deti jedia rozky chleby ale my mame len dva zubky tak roztek jej dam len na okusavanie, nie na jedenie. sunka sa moze az od 3 rokov - je to pisane na detskej sunke - je tam predsa vela soli. chcem sa spytat ked davat jogurt - tak studeny? lebo mne sa to zda velmi studene... este som jej jogurt obyc. nedavala - len kupene Nestle co sa mozu v izbovej teplote