Kaša a puding do fľaše

verronicka
5. máj 2013

Baby tusim sa to tu uz niektora maminka pytala, ale nemozem to najst v rychlosti. Ak robite kasu alebo BB puding do flase, aky davate pomer s mliekom? Napr. na 250ml mlieka? ...ja to mam vzdy nejake huste a nemozem trafit ten presny pomer 😀 😀 DAKUJEM

simca06022011
5. máj 2013

no ja iba od oka... varim puding a prisypem do hrnca trosku pudingu... kase... prisla som na to ze naozaj treba malicko, niekedy aj dve lyzice su vela :P ked je huste, odlejem a prilejem este mlieko/vodu :P ocko doje co mala nezje 🙂))

verronicka
autor
5. máj 2013

@simca06022011 no tak od oka to robim aj ja, len som chcela nejaku fintu...ci ma niektora maminka odskusane napr. male lyzicky alebo odmerky od UM a pod. 😀 ale diky.

egyptanka
5. máj 2013

Toto nepochopim, naco je dobre cpat plnohodnotne jedlo do flasky. A potom tu o par mesiacov pisat, ze dieta nechce jest lyzickou a ze z jedla ho napina. Alebo ako som tu este niekde videla tak do flasky davat ovocnu vyzivu.

cicimon
5. máj 2013

co je to za puding ked sa da dat do flase? voda s puding praskom? ved poriadne uvareny puding je husty....
a ked ho nevie jest tak nehc ho neje, puding ani kasa nie su k zivotu dietata nevyhnutne

simca06022011
5. máj 2013

@egyptanka
@cicimon
my pred spanim jeme z flase a ano kasu aj riedky puding, ked sa to u vas nerobi, tak neradte.. tu sa pytal normalny recept. A mala nikdy nemala problem jest normalne jedlo v nijakej podobe;) tak si mudrosti nechajte pre seba... nic nie je nevyhnutne, clovek prezije aj o vode a chlebe a napriek tomu sa vyvaraju speciality...

katka1981
5. máj 2013

@verronicka, ja som do flase robila jedine Nutrilon kukuricnu kasu, dala som menej odmeriek kase a dorobila Nutrilonom mliekom, ale nebola o nic sytejsia, ale ekdze mala reflux, aspon negrckala. Ale nebola ani nie je kasickovy tip. Ale poradim ti zdravu rychlovku, instantna celozrnna kasa, je lacna, mlieko si das ake chces, ci uz UM, MM, alebo kravske a zahustujes postupne.

verronicka
autor
5. máj 2013

@egyptanka @cicimon otazka znela konkretne ´Ako robite puding do flase....a ak nechcete odpovedat na to co som sa pytala,tak prosim radsej nereagujte. Keby som chcela vediet VAS NAZOR na konkretny ´pokrm´ polozim otazku inak !
@simca06022011 dakujem a tiez nemame problem jest jedlo, len som chcela vyskusat aj taky riedky puding tiez nevidim na tom nic zle 🙂
@katka1981 ano mam taku kasu, ale chcela som skusit aj ten puding,ale vdaka za radu.

kvetinka211
5. máj 2013

@verronicka spytaj sa zubara co je na tom zle nechat rocnemu dietatu cucat sladku potravinu z dudla. Iba tolko, ale to je uz tvoja vec.

verronicka
autor
5. máj 2013

@kvetinka211 nepotrebujem kazania a ani nepisem ze mu to mienim davat kazdy den. Len som sa spytala, naco tu teda je Modry konik,ked ani nemozes polozit ziadnu otazku, na ktoru sa len normalne odpovie. Ja ked tu vidim rozne otazky sa tiez sa nad niektorymi pousmejem...ale NIKDY nereagujem na otazku, ktora sa ma netyka a na ktoru nechcem dat konkretnu odpoved. Nedavas riedku kasu do flase? Nevies mi poradit s ´receptom? ...tak nepis, nechcem sa tu opakovat ale precitaj si zadanie otazky.

ktore
5. máj 2013

@verronicka ja davam na zahustenie do mliecka osemzrnnu kasu na asi 210 ml dve odmerky pridam a je hustejsie.alebo krupicku do 240 ml dve male lyzicky krupice.puding som nedavala ale prave som chcela dat.skusim tak jednu lyzicu na 250 ml dufam ze to huste nebude.treba skusat.a potom na to prides kolko.nemam ani ja na puding mierku.na noc dam radsej take kase na zahustenie.a plus niekedy domixujem ovocie do toho trosku.

pre ostatne.--- volakedy sme davali polievky z flase tak sa tu neroztahujte ze puding z flase........!!!!!!sa iba pytala.a nebude sa stazovat ze sa dusi od jedla a nechce jest lyzickou.vsetko ma svoj cas aj jest sa nauci.mamicky chcu vylepsit chut alebo zahustiti mliecko na noc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ktore
5. máj 2013
lucia006
5. máj 2013

@verronicka aj ja davam na noc kasicku do flase a maly mi aj tak krasne papa lyzickou,nechapem co tu niektore maminy na tom vidia zle,vsak aj mliecko pije sflase .a ja ked urobim hustu pridam este vodu 😉 na je to ok 😀

kvetinka211
5. máj 2013

@verronicka mne prave takto par milych zien (ktorych tu mimochodom uz ostalo velmi malo) na modrom koniku pomohlo ... pytala som sa tiez na konkretnu vec, ale oni ma inspirovali pozriet sa na problem z ineho pohladu, nastudovat si viac a urobit tak lepsie rozhodnutie. Kazdy clovek s otvorenou myslou rad prijme iny pohlad na vec. Ale to sa tu na modrom konikovi velmi nenosi, tu klapky na usi oci a tesime sa ze mame svoju pravdu o lentilkach, pudingoch, chodulkach a pod. 😉

sendy182
5. máj 2013

@verronicka ahoj ja si u staršieho veľmi nepamätám pomer pudingu do fľaše... 😉 ....ak ti môžem poradiť a máš odmerku od um skús si si pre začiatok 250ml mlieka a asi 4-5 odmerky? no fakt už neviem...... 🙂 ..krupicu a kašu mi chcel iba lyžičkou...... 😀

cawes
5. máj 2013

nechcela som napisat kedze to co napisem je mimo otazku, ale nedalo mi to. Nahliadla som lebo som chcela vediet o aky puding ide a pre ake stare dieta.
No a kedze zijeme v demokracii tak si poviem aj ja svoj nazor. Davat rocnemu dietatu puding do flasky mi pripada trosku mimo tot moj nazor. Moj ma 9 mesiacov od 5 dostava jedlo v tanieroch a z lyziciek. Flaska je na tekutiny nie na jedlo. Komentar jednej mamicky ze kedysi sa davali aj polievky do flasky, no ako kedysi sa rodilo na poli, deti sa po porode zobrali do novorodeneckej izby a od malicka sa cely den motali mozno na statku medzi kravami. Pride ti to ok ak by sa to robilo aj dnes????
Neviem preco zakladatelke temy vadi ze sa tu niekto vyjadri k tomu co si o tom mysli ak si chcela konktretne odpovedi tak si mala zalozit otazku a nie diskusiu.
A uplne suhlasim z @egyptanka najprv davaju mamicky do flasky snad aj mäso s ryzo a potom pisu na kona ze dieta ma 24 mesiacov a nevie jest nic pomixovane

verronicka
autor
5. máj 2013

@cawes ahoj, nedala som otazku preto, lebo sa neda na nieco uz opytat keby som konkretnej mamicke mala este otazku. A ja sa nehnevam za ziadnu mamicku ked tu napise, len prosim neodsudzujte vsetko, co robim, len kvoli jednej otazke. Nikdy som nebola extra tabulkovy typ, ale co sa nemalo davat v konkretnom veku som sa snazila nedat, doteraz mu nic neprisladzujme, nesolim atd...a pekne vsetko papka. Ja sa pytam ako sa to robi, mozno skusim dat teraz mozno neskor, mozno nikdy ale na tom Vam nema co zalezat. Nemienim ho tym krmit pocas celeho dna...ale ako pise napr. @lucia006 @ktore chcem len zahustit na noc obcas. Mame 1 rocik a stale sa budime niekedy aj 3-4x za noc na mliecko,tak chcem skusit, nic viac 😉

skoricaxx
5. máj 2013

ahoj aj ja davam od oka, len jedna pripomienka davaj pozor na sladke napoje na noc do flašky tomu staršiemu sa pravdepodobne z kakaa na noc do flaška pokazili takmer všetky zubky

ktore
6. máj 2013

@verronicka vy uz mate jeden rok tak uz mozes zacat trosku prisálat papanie.skus od oka zahustit.ak bude huste tak prilej mliecko.sice neviem ake davas.ak uz davas kravske tak mozes uskladnit v chladnicke ak zriedis viac.

verca99
15. máj 2013

@verronicka ahoj ako sa ma tvoj syncek stale sa budi tak casto ? moj ma 11 mesiacov a 3 tyzdne a na veceru aby mi pekne spinkal robim napr. taku hustu polievocku napr.zemiakovu, spenatovu... taku lahko stravitelnu moj maly velmi kase neoblubuje a z flase vypije len mliecko nic ine skus mu spravit polievocku a napr. hodinu a pol mu daj zahustene mliecko ja davam s instantnou kasou vypije tak 225ml niekedy prespi celu noc a niekedy sa zobudi o 4 rano ale to zalezi od dietata a puding urcite z flasky nedavaj lebo maju pravdu babenky on uz je velky a mala by si ho odducat pit z flase a zacat mu davat jest vsetko co jete aj vy trosicku posolit ale aj docukrit v tom je tiez neaka vyzivova hodnota stipka morskej soli mu neuskodi 🙂 tak vela stasia to bola len moja rada

verronicka
autor
15. máj 2013

@verca99 ahoj, ten puding do flase som mu ani nerobila, chcela som len vyskusat ze ci by to tak nahodou vypil. Zahustene mliecko som mu skusala dat, ale to nechce 😀 ...som rada ked vypije mliecko z flase, nikdy sme neboli mliekovy typ a ledva mi vypije 150ml 🙂
Boli sme na Nutrilone. Teraz sa mi zda ze sa to trosku zlepsilo zacala som davat Sunar a ten mu zatial chuti, vypil mi aj 180ml...co je fajn 😀 A ano budieva sa niekdy 1x inokedy 4x ale napr. ako tuto noc sa sice budil,ale mliecko ani nechcel a nakoniec zaspinkal uz sme mali 2 noci bez papania,sice nespal v kuse celu noc, zobudi sa, dam si ho nachvilocku k sebe do postele a zaspinka (asi mu je v postielke samemu smutno 🙂 Na veceru mu davam kasu instatnu normal. do misky a popapka vsetko to ma rad, polievocku som neskusala ale skusim 🙂 vdaka.

deniska2
20. máj 2013

Ahojte od ktoreho mesiaca dávate puding vaším detom?????? Moja Vanesska akurad zajtra ukonči 5 mesiac a je na UM.a mesiac už pije každu noc kašu od sunarky 😵

kvetinka211
20. máj 2013

@deniska2 zvazila by som aj to podavanie kase ... to ma sunarka nejaku kasu od ukonceneho 4 mesiaca? Ja som videla iba od 6teho ... a aj tak by som to dietatu nedavala, tieto kase byvaju strasne presladene, to je lepsie kupit nemliecne bez cukru ... puding pred rokom rozhodne nie a aj potom je na zvazenie, na to je to vlastne dobre dat do dietata skrob s cukrom a aromou ... mozno vyslovene ako obcasny dezert je to potom ok, ale ako pravidelne jedlo je to skoda, lebo babo radsej namiesto toho moze zjest nejake plnohodnotne jedlo (domaci tvarohovy dezert, celozrnnu kasu, ryzovu/pohankovu/kukuricnu/ovsenu kasu, ovocne pyre a pod.)

deniska2
20. máj 2013

Ano su kašičky od ukončenia 4 mesiaca a kupujem od sunarky ryžovo kukuričná kaša a je mliečná jej to chutná velmi a po kaš jej dávam čajík domací tvrahovy dezer jej možem dávat 😕 toho sa bojím

ustrachana
20. máj 2013

Baby odporucam kasu sunarka urcenu priamo do flasticky.na krabici je napisane kasicka do lahvicky.

danim
20. máj 2013

@deniska2 tvaroh az od roka, jej telo este na to nie je pripravene.. uskodis je tym. vygoogli si zaradovanie prikrmov a ked chces zdrave dieta ( do buducnosti ) , tak sa toho drz.. kde sa ponahlas ?? ( teraz sa ti moze zdat, ze ok.. a ako skolkarka ti bude neumerne velmi vela chora.. a potom sa budes cudovat, ze preco... no aj preto.. )
@kvetinka211 radis tvarohovy produkt.. ale tvaroh je vhodny az od roka !

usiko
20. máj 2013

fuj tak kedze je ta demokracia tak aj ja pridavam nazor..fakt mi tu az zle prislo z toho co davate detom jest/pit /neviem ako to nzavat kedze je to sajrajtove akoze jedlo a este k tomu z flase/...a tie nazor co vsetko zmiesat do mlieka, fuj...ludia fakt zkjedia aj h...no, ked sa to predava...to uz fakt tak malo mamiciek ma zdravy rozum a spolieha sa na informacie o tom, co zdrave skutocne je a co nie je..nemiesto citania etikiet od vyrobcu ktory naozaj keby to h...no predal, tak ho vyraba? paaaneboze a potom sa tu budu zakladt temy ze dieta nechce jest zeleninu, ovocie, zdravu stravu, ze je tucne, chore , lyzicku nepozna a podobne......no, kto chce kam, pomozme mu tam.....chudak deti.....

Jo a co vsetko tu niektore nazyvate plnohodnotnym jedlom? fuuuha, plnohodnotne jedlo ma mat aj nejake vitaminy, mineraly, vlakninu...co z toho ma taky napriklad BBpuding? si pozrite zlozenie, to by som ani ja nejedla...

marwa
26. máj 2013

nechapem...naco reaguju?aj ja som davala mojmu synovi puding a kasu do flase..lebo vecer bol uz taky unaveny, ze mi nechcel jest lyzickou ani sediet...bol okupany, lahol si vypil kasu alebo puding a odkvecol hned....a spal az do rana...a zuby ma az do teraz mliecne a to ma uz pomaly 8 rokov az pred polrokom mu zacali vypadavat..takze nejake rady,ze zuby pokazene...neee...a ze neni plnohodnotne??vsak je to z mliekom..ja som to zarabala so sunarom...a syn je zdravy, pekny, postava akurat, sportovec...takze nie je vsetko pravda...nemusi byt vsetko bio s neviem co...to su tie matky co chcu mat vsetko natural a neviem ako vsetko mozne zdrave a nakoniec tie decka maju rozne alergie, intolerancie,,,,vsetko z mierou...a ja sa snazim jest aj detom dat zdravo, ale aj si dame hranolky,pizzu aj mekáč aj kolu.a co..a potom jeme pecene zemiaky a slepaci vyvar a dusenu rybu..takze nieco medzi... 😵 .a teraz mam dcerku ma 7 mesiacov a tiez ked pride cas pojde kasa a puding do flase, ale ju kojim, takze vyzera ze nechce flasu a asi ani nebude chciet 😉 ...inak USIKO btw puding je kukuricny skrob ..ma dobry sytiaci efekt a nema vysoky glykemicky index..hm???.