Kedy môžem dať dieťaťu vývar z kuracích pŕs?

lucia006
22. mar 2013

Chcem sa opytat kedy mozem dietatu skusat davat cisty vyvar s kuracich prs ? Dakujem

saska.t
22. mar 2013

Ked zavedies zeleninove prikrmy,ale vyvar musi byt cisty bez korenia a soli 😉

lucia006
autor
22. mar 2013

ano to viem ze do roka sa nesoli nekoreni.no moj bohuzial odmieta mrkvu ,zemiacik.skusala som uz par krat ,zatial len vyzivky a kase. 😒

simca06022011
22. mar 2013

@lucia006 ved este je maly... netreba ho hned vsetkym krmit 🙂) ja som zeleninu uvarila a rozmixovala na polievku a tak... ak nezje to tak pockaj a skusaj ;)... a teda vyvarena voda z prs, bez maska a zeleniny asi ani nema ziadne vyzivne latky.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
22. mar 2013

@anetkaadamko nemusim si googlit, neobsahuje dokopy nic ;) je to v podstate caj, ak nebude v tom mat zeleninu (lebo ju nespapa, a masko teda asi tiez nespapa). Vyvar je liecivy ale prave vdaka zelenine co obsahuje, zivinam z masa, nie tomu co sa do neho vyvari (vacsina vitaminov sa aj tak varenim zlikviduje) a celkovemu posobeniu na telo (zahrieva, ked je clovek chori tak doplni aj pitny rezim a daco zje ked su tam napr aj cestoviny.... ). Cize radsej mlieko ako vyvarenu vodu 🙂

awalancha3
22. mar 2013

.............puríny......

zivika
22. mar 2013

@lucia006 tazko ti bude jest zemiak a mrkvu, ked uz mlsa na sladkych vyzivkach a kasickach 😒 neviem kam sa ponahlas, este si kludne aj mesiac mohla pockat, ved drobec nema ani 5 mesiacov...ale ked uz si zacala, tak skus mu teda do vyzivky postupne primiesavat rozmixovanu uvarenu mrkvu a postupne jej tam pridavaj viac, mozno ho tak trosku oklames a zje aj zeleninku 😉 a co sa toho vyvaru tyka, ozaj je uplne zbytocny, nema ziadnu vyzivovu hodnotu, maximalne na chvilku zasyti, ale telo si z neho nic nezoberie...a z masom kludne pockaj aj mesiac, nech sa najskor pomaly nauci na tu zeleninku...

lucia006
autor
22. mar 2013

No ja nevravim ,ze chcm zacat ihned stym vyvarom,preto som tu polozila otazku kedy asi .lebo mama mi vravela,ze uz davala cisty vyvar s prs este ze dokonca doflasky 😉 ja som zacala svyzivkami lebo kazda kamoska mamina zacinala tak ,tak som si myslela z to je ok,a vsetkym uz papaju normalne zeleninky,a ja este red vyzivkov som skusala mrkvicku zmiak.nechcela som sa niejko ponahlat sprikrmami,ale moj leo je vkuse hladny smliecka a pije dost silne mliecko.on me totiz vahovo ako take 8-10mes.dietatko 😀 a zvyknem davat tie mrkvove ako vyzivk to vyzera alebo spenat alebo zemiaky kur.masko co je uz hotove vo flasticke toto spapa cerstve nie 😖

lilysk
22. mar 2013

Ahoj
Ak ti mozem poradit daj radsej z morcacich prs -kamoskyn syn teraz skoncil v nemocnici -dostal alergiu na kura -kopec antibiotik a hormonov obsahuju !!!
Inak ja osobne som mojim detom kurca v zivote nedala -ani vyvar ....kupujem len morcacie maso ak ....🙂)

zivika
22. mar 2013

@lucia006 no, zalezi na tebe, ci to chces zmenit, alebo ti to vyhovuje takto...je pohodlne davat dietatu hotovy kupeny prikrm, ale potom sa necuduj, ze ti domace jedlo neche...ked sa zatnes a prestanes mu davat kupovane, ale iba domace, bude sice par dni, mozno tyzdnov strajkovat, ale nakoniec pochopi, ze nema na vyber...4,5 mesacnemu dietatu by som inu ako domacu stravu nedavala, precitaj si, co davaju do tych kupovanych...byva tam aj sol aj koreniny a to takemu malemu dietatu velmi zatazuje oblicky a cely traviaci system...pises, ze je hodny, tak sa nemusis bat, ze by ti nejako schudol a bol podviziveny, aj ked by par dni nechcel jest...ale ako pisem, je to na tebe...

aliza
22. mar 2013

@zivika
@lucia006 presne, podla mna si zacala dost nestastne s tymi prikrmami, Prikrmovanie neznamena, ze budem skusat vsetko a snad nieco zacne jest. Ak sa ide na to spravne, neexistuje, aby ani nie 5 mesacne dieta uz malo nejaky roblem. Za prve, mala si celkovo s pirkmami par tyzdnov pockat, neviem, kam sa tak ponahlas a za druhe, mala si to skusat nadalej s mrkvickou a zemiacikom, ved ste este len zacali a uz si to vzdala, tak sa necuduj, ze ti maly nechce jest. A hlavne kupovane 'sajrajty' by som urcite nenadradila nad domacu stravu. Ono tak male babo este nemusi vobec nic jest, takze zbytocne panikaris a snazis sa ho nakrmit hocicim, len aby jedol... to je riadna blbost. Takisto vyzivky a kase sladke, to je absolutne NIE, ak chces, aby dieta zdravo a vsetko jedlo. A nehnevaj sa, ale riadit sa maminymi kamaratkami? 😕. Ty si nevies sama veci vyhladat a precitat? to nebolo myslene ako utok, len ma to dost zaskocilo, ze v dnesnej dobe niekto nema ani sajn, ako zacat prikrmovat a riadi sa tym, co bolo pred 30.rokmi.

zivika
22. mar 2013

@aliza ja som to pochopila tak, ze mysli jej kamosky, co su uz matkami...ale nic to nemeni na tom, ze cely postup zavadzania prkrmov je zly...

aliza
22. mar 2013

@zivika no, moze byt, ze som to ja zle pochopila 😔 , @lucia006 ospravedlnujem sa za tie mamine kamosky, ak som to zle pochopila

anjelicek26
22. mar 2013

@lucia006 - vyvar z prs nema velmi zmysel robit, ziaden tuk nemaju, aj celkovo je to lahke dietne mäsko a dieta dietovat nepotrebuje. Lepsie uz kuracie stehno a my sme zacinali tak v 7-8 mesiacoch....

aliza
22. mar 2013

@zivika ale k tym prikrmom, kazdy den je tu nejaka nova tema, kde mamicky vyslovene experimentuju so svojimi babatkami, ked nechce zjest jedno, natlacime druhe...ved takto prikrmy predsa nefunguju.....ja mam dve deti a nemala som a dodnes nemam jediny problem s ich jedenim, vsetko krasne papaju. zacinala som pekne, poporiadku, ako sa ma, od 6.m., mrkvicka, zemiacik, zeleninka, masko az po vyse mesiaci...par lyziciek, pomalicky a hlavne doma varene. Ziadne kase a vyzivky a pod. Vsetci zabudaju na to, ze su to len 'prikrmy', nie hlavne jedlo a ze dieta si len privyka na tuhu stravu a nemusi zjest hned vsetko.

zivika
22. mar 2013

@aliza tak tak, tiez sa cudujem, ze tu vela zien riesi prikrmovanie uz aj v troch mesiacoch, lebo dieta sa v noci budi, tak mu mam dat kasicku? 😨 ja som zacala ked mal maly 5,5 mesiaca, pekne mrkva, o tri dni zemiak, atd. ked nechcel, pockala som tyzden, dva a potom si dal...a aby som zase neklamala, aj ja som okolo roku vo vynimocnych pripadoch dala aj kupovany prikrm, ale nikdy by som z toho nerobila zaklad stravy pre 4 mesacne dieta...ale co, kazda si zodpovedame za svoje dieta sama, takze je na nas, ako sa rozhodneme...

aliza
22. mar 2013

@zivika ved to, ze kazda si zodpovedame sama...len ono je uz potom neskoro nariekat, ked sa to pokasle hned od zaciatku a nasledkom toho deti nechcu neskor nic normalne jest, len sladkosti, maju zapchy a podobne problemy. Teraz som sa docitala, ze 9 mesacnemu kuracie parky 😕. No co na to povedat.

zivika
22. mar 2013

@aliza ze dobru chut 😀

aliza
22. mar 2013

@zivika 😀

jojo76
23. mar 2013

kurací vývar z prs je podla mna absurdita. Čo môže byť dobré z kurčaťa vychovaneho za 39- 42 dní? Skúste Bio-kurča to sa chová o 7 dní dlhšie. ☹ My osobne deckám prevažne varíme hovädzí vývar a občas sa do toho hodí kúsok sliepky.

renata5
23. mar 2013

ja toto tiez nechapem ja mam tiez prve dieta od zaciatku ho vychovavam sama nikto mi nepomahal ked som si nebola ista volala som pediatricke nikdy som nedala na rady super kamoskam myslim ze ani jedna pediatricka ti nemohla povedat ze sa zacina vyzivami a kasami vzdy sa zacina zeleninou az ked si zvykne na zeleninku vtedy mozem zacat davat vyzivky postruhane jablcko atd moj syn ked mal 6m az vtedy som zacala davat prikrmy a ked si zvykol potom pekne masko az potom vyzivky domace postruhane jablcko a kase az v 8m na vecer stale bol kojeny...

lucia006
autor
23. mar 2013

@lilysk dakujem za radu.a ked je bio ? Tiez obsahuje to co si pisala ? 😒

lucia006
autor
23. mar 2013

@aliza mojimi kamaratkami som myslela tu na okoli,pytala som sa tych co uz maju starsie deticky ako moj tak kazdy ,ze vyzivky kase od 4 mes.a pod.a eraz uz jedia vsetko.tak snad aj moj zjs vsetko a nebude vinimka 😉 no zacala som preto,lebo mi n poradni povedala pediatricka ,ze mozem zacat.tak preto som zacala,ale nie ze pol vyzivy zje .par lyzicky 3- 4.dnes kusim opat mrkvu

lilysk
23. mar 2013

@lucia006 Ked je BIO tak mozes 🙂
Ale kurca z obchodu je len kopka hormonov a antibiotik ☹

lucia006
autor
23. mar 2013

@aliza no od 6mes.sa ma pokial je kojene dietatko som sa docitala moj nebol tak preto som zacala od 4teho

lucia006
autor
23. mar 2013

@jojo76 kura a hovadzinu mame bio tak ked raz zacnem tak urcite nie kupovanymi..co sama cholera teraz 😖 skusim zacat opat mrkvou ete len duhy tyzdn skusame .este toho nepojedol vela takze snad sa podari .

dionyzka
23. mar 2013

@lucia006 ma cas, ja by som davala mrkvicku, zemiacik. Mne deti zacali jest az okolo 7 mesiaca po dvoch lyzickach.
Teraz sa prikrmy davaju od 4. mesiaca aj u konejich deti z dovodu casteho vyskytu nejakej alergie.

Inak s tymi kuracimi prsiami by som to tiez neprehanala - kvalitne kuracie maso asi u nas nenajdes. O vyzivach by som tiez pomlcala. Skus sa spytat niekoho, kto robil v konzervarnach, ci by si ju dal!

Ja som to riesila tak, ze zeleninu i maso som zhanala z domaceho chovu. Zahrada, ktora nie je chemicky upravena.
Byvala som v cinziaku a dopracovala som sa k nej - treba sa len pytat.

emilii
23. mar 2013

@lucia006 už keď tak od ukončeného 6. mesiaca / čiže od 7. mesiaca/ kojené dieťa a nekojené od ukončeného 4. mesiaca / 5. mesiaca/ .... ale všetko je individuálne, každé babatko je iné .. naša malá má 5 mesiacov a 1 týždeň a do teraz bola výlučne kojená .. má 8kg ... začali sme so zeleninkou ( zatiaľ mrkvu a zemiak ) pred pár dňami a teda spapá mi ju všetku 🙂 zistili sme, že jej mliečko už nestačí ... inak by som nezačínala skôr ... ryžové kaše a presnidávky nás ešte nejaký týždeň počkajú, pokiaľ sa nenaučí papkať nesladké jedlá ...
inak prvé príkrmy nie sú ani tak o tom koľko babatko toho spapká ale o tom, že sa učí v pusinke používať jazýček, učí sa prehĺtať inak ako ke´d papká z flaše, či sa kojí ... Rozhodne by som nedávala príkrmy cez flašu ... jednoznačne lyžčkou .-)

aliza
23. mar 2013

@lucia006 ani moj nebol dojceny a zacali sme od 6.m. a nic sa mu nestalo. A riadit sa mamickami... 😕, to ked povedia, dones vyvar uz do porodnice, tak ho tam donesies? Ved si treba aj nieco nastudovat...ze pediatricka povedala....ano, povedala lebo tak sa to robi uz xy rokov, ale uz sa to davno neodporuca, zacat tak skoro, pretoze travenie a hlavne oblicky nie su pripravene na inu stravu, ako je mlieko. to je proste fakt a ak to pediatricka nevie, urcite by som ju vymenila.

aliza
23. mar 2013

@dionyzka s tym tvrdenim o novom trende by som bola velmi opatrna, kedze dodnes som sa nedozvedela, na zaklade akeho vyskumu dosli nasi SLOVENSKI lekari na to, ze treba uz od 4.m kvoli alergiam. Mne to zial pripada ako jedna pani povedala....u nas na SK sa odjakziva zacina s prikrmami skoro, dokazom je aj MK a temy tu, kde matky zacinaju uz od 3.m., takze tie alergie mozu byt kludne z toho a nie opacne. Ziaden fundovany lekar nemoze odporucit taku hlupost, kedze by mal sam dobre vediet, ze travenie dietata a oblicky nie su pripravene na inu stravu, ako mlieko, alergie nealergie. praveze priskora zataz pre organizmus sposobuje neskor alergie.