Menu 6 mesačného drobčeka

lienockalenka
24. nov 2013

Ahojte žienky, čo všetko už môžem dať 6-mesačnému drobčekovi, ktorý je plne prikrmovaný? Papáme už mrkvičku, petržlen, zemiačik, cuketu, baklažán, 2 dni kuracie mäsko, jabĺčko s piškótkou. A kedy dávate drobčekom papať a v akom množstve? Ďakujem za infošky 🙂

bambinkaa
24. nov 2013

@lienockalenka myslis nieco nove? skus morcacie prsia, ryzu, kalerab
my sme papali na obed taketo varene, na 10 ovocie, aj poobede ovocie

mariastachova
24. nov 2013

ahojte, chcem sa spýtať mam 6 mesacneho chlapčeka, ktorého kojim, na začiatku 2 som mu skúšala kašicky mliečne, pribináčka, a umele mliečko raz zo všetkého bol veľmi chorý a zvracal, teraz zacali sme papat mrkvičku, petržlen, zemiaky, vyživu, jablčka, hrušky, kuraciu polievočku a zda sa mi že veľmi málo pribera ako často a koľko mu môžem dávať papať, aby sa neprejedol a nebolo mu zle?

saska.t
24. nov 2013

@mariastachova dat 6 mes. dietatu pribinacika je docela odvazne,obsahuje tvaroch smotanu,co je pre deti vhodne az po roku,kojenemu dat UM je tiez dost postavene na hlavu,takze to,ze zvracal je celkom normalne, zacina sa zeleninovymi prikrmami a pokracuje ovocim atd. clankov o zavadzani prikrmov je na nete dost,staci pohladat,takze nastudovat a pekne po poriadku prikrmovat 😉

miku1
24. nov 2013

@mariastachova Tak neviem, či to dobre chápem, ale ty si mu už od 2 mesiacov dávala tie vyššie spomínané príkrmy ako pribináčik, mliečna kaša a pod. ? Ja mám tiež 6 mesačnú dcéru, ale tá len teraz 2 týždne čo začala papať nemliečnu kašu na večer. Zatiaľ som jej ešte nič iné nedávala. No začneme klasicky zemiakom, mrkvou, .....kým ho kojíš, tak ma príkrm len vyslovene ako príkrm, nie ako nejakú hlavnú stravu. Takže by som z toho množstva všetkého čo si tu napísala poriadne ubrala. Na začiatok pár lyžičiek, uvidíš ako bude reagovať, a potom pomaly pridávať.....

liz_lemon
24. nov 2013

@lienockalenka mozes skusit aj brokolicu, batat, kalerab, karfiol, telacie maso je urcite vhodnejsie ako kuracie, piskoty by som nedavala, lebo je v nich cukor a cele vajce, take male babo, by cukor este nemalo jest a ani vajecny bielok, len vareny zltok mu pridavaj k zelenine
ja som davala zeleninu s masom na obed, doobeda som mu davala ovocie, jablko, hrusku, banan, porcie mali tak do max 200 g, niekedy zjedol viac, inokedy menej
a ziadne pribinaciky a pod. nedavaj, je to svinstvo, tak okolo 9. mesiaca staci zacat davat smotanovy biely jogurt, napr. Zvolensky

mariastachova
24. nov 2013

pribináčik som mu skusila, lebo mi povedala kamoška že kľudne môžem len dva lyžičky, tie kašičky od ukončeného 4 meisaca, no len ja ho prikrmujem už asi mesiac a začinala som tiež par lyžičkami a postupne pridávala a teraz papa ak vyživku, tak skoro už celu fľasu spapa a tiež také množstvo ostatných príkrmov. Spravila som na začiatku chybu, keď som poslúchla ostatných, ale veľmi pekné ďakujem za radu :D

aliza
24. nov 2013

@mariastachova panecku, takto experimentovat s vlastnym dietatkom 😕, tlacit ho az kym mu nie je zle a sa nepozvracia 😠 . tebe sa zda, ze malo pribera? a ty nechodis k lekarke? ta by mala zvazit, ci maly pribera alebo nie, nie ty. Neverim, ze nemas zakladne info o prikrmovani, kazda ho ma, ktora chodi na kontroly s dietatkom a ktora ma doma net. Takze by som ti odporucila si nastudovat viac o prikrmoch a riadit sa podla toho a nie podla subjektivnych pocitov. Prikrmy maju presnu postupnost, aby sa nezatazilo prilis travenie a oblicky. U 6.m. dietatka ide len o ochutnavanie prikrmov, nie o plnohodnotne jedla! takze nechapem, ved predsa mlieko stale pije, ci nie? a to mlieko by malo aj nadalej zostat hlavnou potravou a na obed skusat prikrm, maximalne este jedenkrat ovocie, ale ty mu uz teraz davas viac, ako je vhodne a zdrave. Dieta nema zatial jest prirkmy, aby priberalo, ale aby si privykalo na tuhu stravu.

mariastachova
24. nov 2013

ďakujem Vám krásne :D ja sa už bojím skúšať nové jedlá aby mu niečo nebolo, ale postupne začnem skúšať čo mi radíte mäsko, aj žltok k zelenine, ľutujem že som sa sem neprihlasila skôr.

aliza
24. nov 2013

@mariastachova a ziadne vyzivky 😠 , samy cukor! treba mu dat ovocie, bez piskot samozrejme.

mariastachova
24. nov 2013

ved to že som poslúchla ostatných ľutujem do dnes chudatko moje male, každy deň mi je až do plaču z toho, kamošky tiež takto prikrmovali a ich detičky su v pohode, jasne že chodime na poradne, ta vraví že pribera pekné len oproti iným deťom sa mi zdá byť dosť chudučky, jasne mám naštudované všetko len toľko do mňa hučali že možeš mu už kľudne dávať to a to. nepočúvaj tie knihy atd.............a takto to potom dopadlo, preto som povedala, že už nebudem počúvať, tak preto som aj tu a radim sa :D , ano kojim ho stále, ale stále viac mám pocit že mám veľmi málo mliečka a on je stále hladny, stále by niečo papal.

aliza
24. nov 2013

@mariastachova to je dobre, ze si sa vcas spamatala 😉. A to, ze by stale jedol, sa ani necudujem, kedze si donho statocne tlacila....maly je rozjedeny, zvyknuty na viac prikrmov cez den a velke porcie. Mozno preto mas znizenu produkciu mliecka, kvoli castym prikrmom. Takze skus sa vratit k tomu obednemu prikrmu a jednemu ovociu na olovrant a zvysok dna ponukaj len prsnik a uvidis.

lienockalenka
autor
24. nov 2013

@liz_lemon na brokolicu a kalerab som zabudla a s tymi piskotkami zacali babky a tiez som prave kvoli tomu cukru a bielku s tym nebola 2x stotoznena... Pribinaciov urcite davat nebudem, ani teraz, ani neskor, kedze ani ja ani manzel nie sme ich zastancami, a to nehovorim o Danone ci Dobrej mame... To nas drobcek papat nebude. Urcite skusim este karfiol, ale len ruzicky, lebo som citala, ze hlubiky zvyknu nafukovat. A dakujem za inspiraciu s batatmi, som zvedava, ako mu budu chutit 🙂

lienockalenka
autor
24. nov 2013

@aliza @mariastachova suhlasim s tym, ze vyzivky nie! Este by som na Tvojom mieste Majka pozvazovala prikrmy vo flastickach, ved doma uvarena zeleninka s maskom by bez kadejakych konzervantov asi nemala taku trvanlivost. Ved ocistit zeleninku v tak malom mnozstve trva chvilku a uvarit sa to stihne, kym sa spolu hrate 🙂

miku1
24. nov 2013

@mariastachova Pokiaľ ti lekárka povedala, že priberá pekne, tak to ďalej nerieš. A hlavne neporovnávaj s ostatnými deťúrencami 🙂 Každé je iné. 🙂 Výživku mu môžeš neskôr uvariť aj doma - stačí nechať rozvariť jablko, hruško, alebo hocijaké iné ovocie, potom to rozmixovať a máš 🙂 Ja tam dávam aj trošku cukru, pokiaľ to ovocie nie je veľmi sladké, ale fakt len trošičku. Je to určite lepšie ako tie v obchode kupované. V lete si vždy takto nachystám výživy pre malú a aspoň potom v zime viem, čo jej dávam 🙂

mariastachova
26. nov 2013

dakujem vam zienky :D uz asi mesiac mu varim doma ovocie, alebo mu dam cerstve vyzivky som uz vyradila :D

luba41
26. nov 2013

@mariastachova napr. tu si môžeš prečítať o zavádzaní príkrmov http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/prikrmy/ 😉

inkatt
28. nov 2013

Ahojte baby moj maly mal pred dvoma dňami 6mesiacov a iba som ho kojila teraz mu začinam davat mrkvičku a zemiačik akou zelenou mam dalej pokračovat a kedy?

monika2710
1. dec 2013

vsetko je ok az na ten cukor,skor je lepsie dat tam trosicku medu

monika2710
1. dec 2013

tak sme pred dvoma tyzdnami zacali aj my.skusila som uz aj brokolicu,karfiolik,cuketu