Môže 6 mesačné dieťa papať Marína keksík?

verronicka
23. okt 2012

Ahojte,
moze 6 mes. Marina keks?
Dakujem za nazory... 🙂

baklik
23. okt 2012

pozri si zlozenie, co to obsahuje. asi v tom budu aj stuzene tuky, tak by som nedavala... ja som to nestudovala. v tom veku som davala max. piskotky, ale tie okruhle opavia, nie tie dlhe s cukrovou posypkou

denisa87
23. okt 2012

Ja som uz tusim davala,do vyzivky a spapal to 😉

veronininika
23. okt 2012

Ahoj,áno, aj my už papáme od 6 mesiaca okrem piškótikov a veľmi jej chutí 🙂 🙂 🙂 Dr. nám ich tiež odporučila 🙂

kokorunecka
23. okt 2012

V pohode môžeš občas dať, neuškodí jej to.. Piškóty Opavia sú tak isto sladké, s celými vajciami ako aj Maríny..

sympa1
23. okt 2012

podla mna je to skoro ....aj na akekolvek ine keksiky

trinka
23. okt 2012

@verronicka Niektoré maminky Ti napíšu, že by nedávali a iné , že áno. Ja osobne nerozumiem takýmto otázkam, lebo si myslím, že Ti moc nepomože ked ti 20 žienok napíše nie a 20 áno 😀 Preferujem vlastnú skusenoť 😉 Ale keď už som sa zahryzla, tak mojím dievkam som všetko dávala s mierou a postupne. Ochutnali trošku a ak zvládli, nehnačkovali, nevysypali sa, tak zaradili do jedálnička. Marínu papali od 4-5 mesiacom. Vyskúšaj trochu a uvidis ci zachutí 😉

katuska169
23. okt 2012

podla mna ano,ja som starsej davala,mladcsia mi ho nechcela jest 🙂

moon1979
23. okt 2012

vajcia, cukor a lepok ... určite v tomto veku nie ... ale rob ako uznáš za vhodné ...

k_a_j_k_a
23. okt 2012

Ja sa priznam, ze po precitani zlozenia Marina keksov, som ich prestala davaj aj nam dospelym, nie to este detom. V tom veku som davala detske piskoty alebo rozok, aj to max. raz za tyzden. Odporucam vsak zacat so zeleninou, a az bude jest zeleninu bez problemov, az potom zacat so sladkostami a ovocim. My sme tak naucili deti a dnes nemaju ziadny problem jest zeleninu v akejkolvek podobe (surova, parena, dusena), co sa o vacsine deti neda povedat. U nas ide skor zelenina ako ovocie alebo sladkosti. Ale zavisi to na Tebe, je to Tvoje babo 🙂

stanislavao
23. okt 2012

ja som davala aj do struhaneho jablcka. teraz by podla niektorych mamiciek dieta nemalo jest, ale netreba sa tymi vsetkymi zakazovymi radami riadit. piskoty, marina keks sme v pohode davali od pol roka. detom nic nebolo, ani neni.

diusik
23. okt 2012

Co mamicka to nazor,podla mna urob jak myslis...podla mna nimi neuskodis...

eeffka
23. okt 2012

no jest teoreticky moze ( uz sa povoluje lepok od 6m) ale je skor nevhodna konzistencia, davala som mojej malej, sa s nim drhla lebo sa lamal na velke kusky

ked jej chces dat "keksik" lebsie su ryzove chrumky velke ( aj ked odkusne velky kus sa rozmoci , neprilepi sa = nedusi sa)
ked uz piskoty dlhe sice zladke jak fras ale teraz riesim bezpecnost
alebo speci kekesiky pre deti od 6m ale su drahe 2,5eura za maly sacok, ale su take tuhsie

ked nebolo horeuvedene davala som jej BEBEkeks rozlonemy na 1/2 ( obdlznik) lepsie sa jej to drzalo avedela ho rozzuzlat

vivusika
23. okt 2012

ja som ich dávala obom deťom do výživky, neskôr aj samé, ale vieš, koľko ľudí, toľko názorov 😉

rora
23. okt 2012

ja som od polroku davala najprv take tie detske kekse - tusim sunarka,ale rozdrobene vo vyzive napriklad,neskor od 9m aj marina, aj obycajny bebe keks alebo ryzovy chlebik,kukuricne chrumky...

mahu74
23. okt 2012

V 6. mes. sa zacinaju prikrmy zeleninove, ovocne a postupne masove (raz do tyzdna sa maso moze nahradzat varenym zltkom). Urcite nie ziaden lepok, cele vajcia a cukor ani nehovorim... keksy obsahuju vsetko toto. V casoch nasho detstva to bolo bezne, ale to nebolo kazde druhe dieta alergicke a ani o alergenoch ako su dnes sme vtedy nechyrovali. Ak sa nauci male dieta na sladke (a tym malym myslim isto starsie ako 6mes), neskor sa na zeleninu ani nepozrie a nie, zeby ju jedlo... Ale kazdy ma svoj nazor a svoj pristup....

kepassa
23. okt 2012

osobne, nedavala by som, ja sama ich nejem, pozri zlozenie, malej planujem zact davat piskotky od ukoncenych 6 mesiacov /su aj take len su drahsie/ neskor klasicke piskotky. Takisto sa priklanam k alternative tych dlhych rayzovch chrumiek, neslanych samozrejme, mam stresy aby sa mi dieta nedusilo a myslim, ze tieto su bezpecne.

tilly
23. okt 2012

nie, skus zacat takymi tymi kukuricnymi hadikmi, nesolenymi, ale keksy a marina keksy este nie, mozno takymi, co su urcene pre deti od 6. m. tusim nestle alebo niekto taky to vyraba... lepsie sa dietatu v puse topia a maju zlozenie prisposobene detom

da_n_ka
23. okt 2012

Pokojne daj...Môj to zul len taky fukot 🙂Keby som mala pozerat na zlozenie vsetkeho,nedam mu ani len jablko...to je teraz uz tiez postrekovane a nasiaknute chemikaliamy ...takze po troske skusaj co mu chuti a co vytravy :D

sasikas
23. okt 2012

nedavala by som...naco????? 😕 aku to ma mat pre tak male dieta vyzivovu hodnotu?

zuzka1008
23. okt 2012

ja som radsej davala ine, ale iba z dovodu, ze strasne sa mrvia 😝 . ale nevidim dovod preco nie

wewe22
23. okt 2012

ako uznas za vhodne pred par rokmi sa lepok nesmel davat dietatu skor ako v jednom roku teraz lekarka odporuca zavadzat od 6mes. co rok to iny trend kazda mamicka musi vediet sama co a ako ja som davala piskotky asi od 6mesiacov skoro ma ukamenovali ze ved tam je vajecny bielok ale moje deti su uplne v poriadku a ta troska bielku co v tom kekse je je minimum

emkab
23. okt 2012

Ja sa priklanam na tu stranu, ze nie, ale je to tvoje dietatko a tvoja vec. Sladkosti sa dieta este napapaaaaa kopu 🙂 a my sme napr. aj pri zavadzani prikrmov najskor zaviedli vsetky druhy zeleniny, resp. co najviac bolo mozne a az potom zacali s ovocim, lebo akonahle dietatko okusi sladku chut, tazsie - ak teda vobec- sa mu potom vracia k nie sladkej zeleninke. Teraz budeme mat 2 roky a so zeleninou nemame problem, papame vsetko a v akomkolvek stave (varenu, dusenu, cerstvu). Ak chces tie Marina zaviest kvoli lepku, tak to by som volila radsej rozok, dokonca si spominam, ze som o Marina keksikoch citala v nejakom clanku o dietach, vraj bacha na keksiky podobneho typu, obsahuju vela tuku, hoci to nemusi vzdy byt uvedene v zlozeni ...a to predsa takemu malemu telicku este netreba, nie 😉 ?

betina1984
23. okt 2012

Ano, ja ho malym davam zhruba od 4 mesiaca do presnidavky... Do ruky nie, lebo je to tvrdsie...

alenka600
23. okt 2012

@verronicka a aku to ma mat pre dietatko pridanu hodnotu? vajicko, cukor, sol - to mu je naco dobre v tomto veku. Ano, baby tu pisu, ze neuskodi, jasne, ze nedostane nejaky zachvat, alebo co, ale nic, vobec nic pozitivne mu to neprinesie, len mu to uplne zbytocne zatazi travenie a oblicky . Ale hlavne by som sa riadila tym, ze to nema pre dieta ziadnu pridanu hodnotu, tak naco donho pchat sladkosti???

malinkaaninka
23. okt 2012

niekedy by stačilo používať zdravý sedliacky rozum.ja by som marína keks nedala.ale nie kôli lepku.ale kôli tomu,aby sa dieťa neučilo jesť sladké a nezačalo odmietať zeleninu a mäso.a pozor na to,čo si nechávaš poradiť.aby sa nestalo,že raz tu niekto napíše,že trojmesačnému je najlepšie namixovať do mlieka pečený bôčik...........

brumka
23. okt 2012

urcite nie je to skoro, myslym ze az po roku, s lepkom sa zacina okolo 8mesiaca a urcite nie s klasickymi piskotami, kde je kilo cukru

sampo
23. okt 2012

No teoreticky moze, ale je to fakt nevyhnutne? 😅 podla mna ma na keksiky este casu dost..

nikolka2
23. okt 2012

ked si dobre spomínam moj maly bol do 6 mesiaca iba kojení a papal kukuricne chrumky ,či ??? 😀 keksík som mu urcite nedavala ,,ale rozok asi hej ,,alebo chlebík 🙂

marlenka27
23. okt 2012

radsej Safari keksíky alebo keksíky určené od uk.6.mesiaca, ja som im davala od 10. mesiaca a drvene vo vyzive 😉

ankaevka
23. okt 2012

lepok sa má zavádzať u deťoch na MM medzi 4 a 6m, u detí na UM od ukončeného 6m..je to na tvojom zvážení, či dáš alebo nedáš..za seba môžem povedať, že som dala malej žmoliť rožok niekedy po 4m a bolo všetko OK, takže od 6m som dávala klasické piškóty bez problémov, iné keksy som malej zatiaľ nedala (okrem toho ešte kukuričné chrumky) 😉