Môže dať 7 mesačnej kojenej dcére Pribináčika?

mora1111
19. sep 2011

Ahojte, mám 7-mesačnú dcérku. Papala už zeleninku ako mrkvičku, zemiačik, brokoličku, špenátik, potom jablčko, kuriatko a dnes jej chcem dať pribináčik, môžem? Ešte stále ju kojím...ďakujem za odpovede

anjelicek26
19. sep 2011

@mora1111 - v pribinaciku je tvaroh - a ten az po roku 🙂 Od osem mesiacov mozete vyskusat biely smotanovy jogurt alebo do neho primiesat ovocie. Ale nie skor 🙂

ginger_fox
19. sep 2011

aj by som pribinacik este nedavala. Skus s nim pockat aspon mesiac. Radsej nejaky biely smotanovy jogurt 😉

januska191
19. sep 2011

ja som davala od 8 mesiacov a vsetko v poriadku, detom to moc chuti. Mam znamu, ktora uz davala od 6 mes. a v pohode. Vyskusaj, daj jej len malu lyzicku a pockaj do zajtra... a ak bude v pohode, podla mna jej uz mozes kludne dat.

nika74
19. sep 2011

ja by som odporučila skôr nejaký probiotický jogurt.pribináčik až pozdejšie 😉

katren
19. sep 2011

my sme zacali s Activiou sladkou bielou a potom asi v 11 mesiacoch sme dali aj tu tvarohovu vanilkovu....pribinaka vyskusala, ale vobec ho nechce, naviac lubi Termix

zuzikkaa
19. sep 2011

zatial skus iba nejaky biley jogurt,,ja som zacinala s rajo-probio...s pribinacikom pockaj nejaky ten mesiac-dva

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atrami
19. sep 2011

, úplne stačí ako prvý dať kyslomliečny výrobok-biely jogurt alebo pridáš ovocie, ktoré už papala-banánik....Pri kyslomliečných výrobkoch je ľahšie stráviteľná mliečna bielkovina. S tvarohom by som počkala aspoň do 10. mesiaca, najlepšie do roka.

ellit
19. sep 2011

Pribinacik je tazky na travenie, pretoze obsahuje tvaroh, ten mozu deticky az od 1 rocika. Najprv treba zacat s kyslomliecnymi jogurtami ako napriklad activia biela a podobne, potom acidko je super s ovocim a potom prejdes na ovocne, ale iba tucne. Na ostatne ma este cas.

henulienka
19. sep 2011

Dávala som od 7 mesiacov - Pribináčik,Miláčik, Termix, Activiu... vždy niečo iné. Moje deti našťastie môžu aj klince pojesť, nemali sme žiadny problém. Treba to skúsiť.

anieli_1
19. sep 2011

ahoj ako ti pisu pribinacik este nie az po roku alebo takych 11 mesiacov uz mozes .....zatial skusaj tie normalne jogurty alebo su aj od nestle presne od daneho mesiaca dokonca uz aj od 4 mesiaca su......maju rozne chute vyskusaj tie moj maly ich velmi lubil maju ich medzi detskymi prikrmami su balene po 4 😉

kukucg
19. sep 2011

Tvaroh az od roka, a aj to nie vela, len s mierou 😉 nam sa inak osvedcil este jednotacik, neviem ci este stale je taky ako bol, ale bol vyborny a je to vlastne nieco medzi jogurtom a pribinackom, tak pol na pol jogurtove a tvarohove 🙂 a na teraz by som tiez radila biely plnotucny poriadny jogurtik.

Inak k tomu pribinacku, boli sme na vychode u manzelovho bratranca a jeho zena davala pribinacka ich TROJmesacnym dvojickam... myslela som ze umriem, ani som nenasla slov, len som sa spytala ze preco im to dava, a ona ze lebo im chuti 😅 akoze sila a to boli aj predcasne narodene...

lenka0283
19. sep 2011

neriadim sa tabulkami ale skusenostami...moja mala jedava pribinacik aj puding a nic jej nie je..netreba to s detmi az tak prehanat...moj brat aj druhy brat jedli pribinacky a teraz su vacsi a nic sa im nestalo 🙂

julianka777
19. sep 2011

kludne jej mozes dat trochu..aspon uvidis,ci nie je alergicka na niektoru zlozku 😉 my sme papavali uz v 7.mesiacoch....ja neuznavam "tabulkove"...ja som vzdy poskusala a na nic nie je moje dcerka alergicka 🙂

amadora
19. sep 2011

obaja synovia ho od tohto veku jedli a v pohode 🙂

kisska
19. sep 2011

aj ja sa riadim skusenostami - maly zacal dostavat pribinaka po roku. Tiez mu velmi chutil, ale velmi ho prehanalo, odskusane nezavisle po niekolkych tyzdnoch. Vzdy ho prehanalo dva dni. Tiez sme zacinali smotanovymi jogurtami, potom neochutenym acidkom. Tvaroh sme davali v lucine na chlebik... Treba vyskusat a uvidis ;)

zuzana17
19. sep 2011

až od roka 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliagregor
19. sep 2011

ked ešte aj kojíš tvoje dieťa vobec nepotrebuje pribináčika a ani iné "dobre veci"...

skus biely jogurt alebo podusiť čerstvé jablčko...

gaby21
19. sep 2011

Pribinacik je tvaroh a ten az od roka. A ku kazdej odpovedi typu DALA SOM A NIC SA NESTALO, alebo NERIADIM SA TABULKAMI, no mamicky, o nic taketo predsa nejde, tvarohove vyrobky su predsa zataz pre babatkovsky organizmus, take male telicko to spracuje veeelmi tazko, je to obrovska zataz na traviaci system a oblicky, ktore sa vyvijaju do dvoh rokov, sak tie doktorky nam to nevravia len tak do vetra, alebo ze ich to bavi, takto sa detom oslabuje imunita, organizmus sa trapi spracovanim PRIBINACKA, namiesto toho aby chranil maly organizmus dietata . Ja jednoducho neuznavam ziadne belane jedla pre deti, ani podobne sajrajty ako pribinacky, ktore su sama chemikalia, deti by mali mat plnohodnotnu domacu varenu stravu, nemusi byt podla tabuliek, napriklad malemu dam aj hranolky, alebo ked chce sladke, vymiesam mu cerstvy tvaroh s cukrom a kakaom 😎

happy8051
19. sep 2011

ja mam 11 mesacnu dverku. Nejedla este pribinacik, coopacik, jednotacik atd.... vsetko kde je tvaroh sa dava od roka... od 8mich mesiacov papa Natalia biely jogurt s domacikm lekvarom,

chcela by som este reagovat na prispevky v style: nic sa nestalo ked dieta jedlo to alebo ono... nejde o to, ze sa ma nieco stat hned... stravovanie dietata ma podla mna svoj odporucany system vzhlasom na traviacu sustavu dietata... a okrem ineho.... dieta si oblubi potraviny a jedla, ktore mu ponukneme. nevie, ze Pribinacik je chutovo lepsi ako jogurt, kym mu nedame moznost to porovnat...

bambi2
19. sep 2011

najlepsi je biely jogurt. ja na tvojom mieste by som ju neucila na sladke. je to prilis skoro... ked ju naucis na sladke, nebude ti nic ine chcet a je to zle aj na zuby v takom skorom veku... 😉

bubush
19. sep 2011

kludne mozes
len skoda ze sa to pytas tu lebo to bude 50:50 a v konecnom dosledku sa zas budes musiet rozhodnut len ty 🙂
nam dokonca doktorka povedala ze mozme a aj keby nepovedala tak jej dam 😉

tinki
19. sep 2011

nedala by som, nakoľko tvaroh je silný alergén. Nemusí sa nič stať, ale môže..tak o pár rokov zistíš, že máš dieťa alergické na mlieko..ako ja..podotýkam u nás nikdy, nikto alergický nebol

zuzana76
19. sep 2011

viem,ze matky chcu dat detom to najchutnejsie a najlepsie, ale pribinacik je okrem ineho aj plny pridavnych latok , napr konzervantov, do roka by som ho urcite nedavala a ja ho nedavam ani teraz 4-rocnemu synovi, radsej vymixujem tvaroh, biely jogurt, vanilkovy cukor a banan a je to lepsie ako hociktory termix, ci pribinacik. Skus dat len biely jogurt a ak jej ho chces prilepsit, tak do neho roztlac banan, alebo nejaky domaci dzem. A z jogurtov by som volila biely smotanovy, napr zvolensky, napr ochutene activie obsahuju tiez rozne ine latky napr modifikovany skrob, konzervanty a podobne , takze ja ani activiu velmi nekupujem

moncicatko19
19. sep 2011

nas palko papal od 6-7 mesiaca vsetko.....polievku zeleninovu -zeleninu vsetku pribinacika tiez aj ine jogurty aj s ovocim a nic sa mu nestalo...a ked hej tak mal den hnacku a bolo potom.niektore matky robia halo ze dieta do 1.rok. nemoze to a hento a to je podla mna hlupost .nasmu malemu od tych 7 mes davame vsetko ale z mierov 😉 a pribinacika moze 🙂 ale ja som zasa kojila len cca 3 mesiace ☹

rolak
19. sep 2011

naša doktorka povedala,že tvaroh od 10. mesiaca môže.... ale nie zrovna ppribináčik... ja som ho malej dávala asi od 11. mesiaca, začína sa od 7.. mesiaca s bielym jogurtom.

raffaella
19. sep 2011

ja sa takisto neriadim ziadnymi tabulkami viac-menej, ale zdravym sedliackym rozumom 🙂 ak este nemala jogurt, skus jej podat klasicky biely plnotucny (najlepsie v Bio kvalitke) a ak neskor jej to budes chciet spestrit, tak daj ovocne bio jogurtiky. Aj Hipp ma take v skle aj s ovocim, moja mala vyrasta na Hippkach 🙂 aj na domacej strave, take pol na pol to mame. Preto nemame problem na dovolenkach, kde jej berieme za kufor Hippiek, spapka kvalitnu bio vyzivku rovnako ako domacu stravu.
Potom ak budes chciet okolo roka zacat s tvarohovymi dezertikmi, tak ja by som ti len poradila, davaj jej to opat v bio kvalite, nie su tam vobec umeliny, s kludnym svedomim jej to mozes dat. Ak nemas blizko k Hainburgu (tam sa da nakupit vsetko bio), tak uz aj v slovenskych obchodoch predavaju ovocne tvarohy bio, s takou kravickou, neviem si spomenut na nazov.
Hlavne sa riad vlastnym rozumom, sama vidis co robi dietatku dobre. Len na margo alergenov a pod., teraz najnovsie som citala nazor, ze aj morske plody treba davat po roku (odporucane alergologom-imunologom), lebo ze cim neskor sa zacne, tym vacsia pravdepodobnost vzniku alergie. Moja mala papka od roku vsetko (okrem pikantneho a vyprazaneho) a je zdrava ako repa a vesela a pohodova 🙂

locko007
19. sep 2011

Tak ako píšu baby, by sa pribináčik ani jemu podobné jogurty dávať deťom do roka nemali. Raz som otvorila nejakú stránku, kde písala nejaká pediatrička práve o tomto. Podľa nej okrem toho, že sa môže prejaviť alergia, je tvaroh obrovskou záťažou pre detský organizmus. Moja neterka papala pribináčik od 8 mesiacov - nič sa jej nestalo. Ja som svojmu synovi pribináčik dodnes nedala. Papávame klasický biely smotanový jogurt, zatiaľ. Veď on sa za svoj život pribináčkov ešte napapáááááááá. 🙂