Môžem dať skoro 4 mesačnému synovi grís?

femiz
16. nov 2011

môj malý má 3mes aj16dní a papá už 200ml UM..ale aj to mu je niekedy málo, hlavne večer po kúpaní, včera zjedol až 300ml. môžem mu už dať kašu od 4mesiaca alebo riedky grís???

ichbinich
16. nov 2011

Babatka do ukonceneho 6 mesiaca potrebuju IBA mliecko, to je jedno, ci MM alebo UM...
To, ze sa deti na UM maju prikrmovat od 4 mesiaca tiez nie je pravda. V odporucaniach WHO sa pise, ze sa NESMIE prikrmovat PRED ukoncenym 16-tym tyzdnom, nie, ze sa MA prikrmovat po ukoncenom 16tom tyzdni. To si iba vyrobcovia prikrmov vysvetlili po svojom... :-/
Aj ked sa nema s lepkom, ktory je aj v krupici (grise) obsiahnuty, zbytocne vyckavat a zavadzat ho pomaly postupne este pred prvym rokom, pre vela deti je prilis velkou zatazou na brusko. Je mozne, ze by ti spal horsie, lebo by ho tlacilo brusko.
Podla vsetkeho bude mat prave rastovy sprut, daj mu iba mliecko, ak mu nic ine nechyba, zbytocne mu davat nieco, na co este jeho traviaci system nie je dozrety.

anjelicek26
16. nov 2011

@femiz - ak chces pridat kasu, tak ryzovu nemliecnu kasu, zahustit nou UM po tom 4. mesiaci. Kludne aj do flase. Na krupicu je este velmi skoro.

Ake pijete UM? Mozno ho uz nezasyti. Skuste prejst na dvojku alebo inu znacku. Pevna strava nie je riesenie. Je na to malinky, crievka nie su dovyvinute. Skor mu uskodis ako pomozes :(

dai
16. nov 2011

femiz, pockaj do ukonceneho 4-teho mesiaca... to ze prikrmovat az po 6-tom mesiaci je skor subjektivny nazor ichbinich... ja som citala vela vyskumov ktore prave kazu zacat s prikrmami okolo 5-teho mesiaca najneskor, dokonca aj u kojenych deti, lebo deti su vtedy pripravene na nove chute - poznam par cisto kojenych deti ktore maju velke problemy s jedlom ( maju vybrate 2-3 jedla a ineho sa ani nedotknu...) - ich mamy ich zacali prikrmovat az okolo 8-meho mesiaca, lebo ved MM mliecko je to najlepsie... 😠 a deti im uz nic nechceli papat, akceptovali len par chuti...
nehovorim ze je to pravidlo, ale moze sa to stat. Ja maleho kojim a som rozhodnuta zacat po 5-tom mesiaci ak nebude mat ziadne problemy prikrmovat - neviem ale ci by som davala gris ako prvy ( aj ked nase mamy to tak asi robili ) - skor klasicke prikrmy - mrkva, zemiak...

hoogy
16. nov 2011

@femiz skus prejst na dvojkove mlieko ocividne ho toto nezasicuje.ja si pamatam ze som sa tiez snazila vsakovako aby maly prespal dlhsie v noci,ale poviem ti pravdu kasa nepomohla skor zatazila. krupicu som malemu davala az tak ako 9 - 10 mesacnemu nepamatam si presne. od ukonceneho 4m mozes pomali zacat prikrmovat opytaj sa lekarky. ci suhlasi a ako to mas robit.

anjelicek26
16. nov 2011

@dai - ja som tiez obe moje kojene deti prikrmovala od 5 mesiacov 😉 Boli na to pripravene, vedeli prehltat, pekne kakali a travili prikrm.To, ze to kojene dieta "nepotrebuje", neznamena, ze mu to uskodi, alebo ze to pre neho je nevhodne. Ale takisto klasika - obedik - mrkvicka, bananik, zemiacik, cukina, cervena tekvica a do 6 mesiacov len jeden prikrm denne.

A je pravda, ze kasu sme nikdy nedavali na noc (je tazka a dieta je po nej smädne), my ak sme ju davali na ranajky 😅

femiz
autor
16. nov 2011

@anjelicek26 Pijeme Sunar..ten je pokračovací myslím až od 6.mesiaca, skúsim tú kašu od 4.mesiaca, nechcem mu uškodiť preto sa pýtam, lebo rodina mi vraví, že asi v tomto veku už krupicu riedku dávali, ale sami si presne nepamätajú 😒

femiz
autor
16. nov 2011

Ďakujem za reakcie...
🙂

xlucia
16. nov 2011

@femiz zahusti ryzovou nemliecnou. a skor prejde na dvojkove mlieko

kostka211
3. feb 2012

@femiz uplne v pohode mu uvar riedku detsku krupicku, na cca 3 dcl mlieka daj necelu cajovu lyzicku krupice a dlhsie var aspon 5 minut, nic mu nebude, moje 4 deti jedli krupicu od 3 a pol mesiaca a su zdrave ako buky

juana21
4. feb 2012

nam v lekarni poradili preist na 2 mlieko v 4 mesiacoch.ked mu 1 nestacila.ked som mala starsieho na UM tak sa prechadzalo na 2 v 4 mesiacoch.to len teraz upravili podla eu.pytala som sa na to dr aj v lekarni.a vsetci mi hovorili ze mu to nemozem uskodit ked mu 1 nestaci.takze kludne mozes preist na UM 2

briketa
4. feb 2012

@femiz detska psenicna krupica je tazko stravitelna. Nemala by sa podavat pred prvym rokom.

yvetulka
4. feb 2012

@femiz suhlasim s anjelicek26, zacala by som s ryzovou kasou, ta neuskodi. lepok by som isto nedavala, este ma cas, aj nanho je este skoro.

femiz
autor
4. feb 2012

@juana21 presne takto sme to vyriešili, len nám napísal lekárnik trochu iné dávkovanie 😉 krpec je taký hladoš... 😀

elise
4. feb 2012

zaujala ma otázka lebo neviem čo je gris 😀 ale ked som otvorila tak v teme a vravi o krupičke kde sa použiva slovo gris? zaujimavý názov🙂
inak ja som nedala malemu stačí ak mu budeš dávať častejšie mliečko🙂

slavka777
4. feb 2012

@ichbinich Nuž prvý príkrm najskôr v 17 týždni, najneskôr v 26.týždni, nuž a neodporúčam, aby prvý príkrm bol hneď s obsahom lepku - teda aj gríz.