Môžem prikrmovať 6 mesačné dieťa krupicou?

mamicka70
1. feb 2013

chcema sa opytat mam pol rocnu dcerku a aj kojim aj prikrmujem mozem jej pred spanim urobit krupicu decku ? co myslite ? viete stale v noci chce vela papat

ivuska027
1. feb 2013

V ziadnom pripade! Ak, tak je j urob ryzovu kasu, ale krupicu psenicnu do roka v ziadnom pripade 😉

melpomene
1. feb 2013

videla som v obchodoch od nestlé vhodnú od šiesteho mesiaca...tak snáď tou áno...myslím, že sa volá dobrá krupička, ale netuším aká je...nikdy som deťom nekupovala...ale možno by si mohla vyskúšať pohánkovú alebo pšenovú kašu popr. ryžovú takú redšiu...veď dcérku už môžeš podľa mňa prikrmovať

stanislavao
1. feb 2013

ked si v noci pyta jest, tak jej treba dat mlieko, nadojcit ju a urcite nie detsku krupicu. my sme pouzivali nutrilon kase, su velmi dobre, chutne.

henikav
1. feb 2013

No ked chce vela papat, davala by som jej vela mliecka, ona je este malicka, ak jej zatazis brusko nebude ti spinkat vobec

bajboj
1. feb 2013

ja mu od siedmeho mesiaca robim krupicovu kasicku,s kozim mliekom

ikke
1. feb 2013

mozes, ale neurob ju do kravskeho mlieka, ale do umeleho. ale je aj vela inych moznosti na kase pozri napr.
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/doma-va...
(teda samozrejme, za predpokladu, ze dieta nema nabeh na alergie...)

lejlla
1. feb 2013

mne povedal doktor ze mozem uz dat krupicu.prevarit vo vode a potom uz len pridat klasicky nutrilon(alebo co pijete)...a to mal maly 5 a pol mesiaca.a prespinka mi po tom lepsie 🙂
teraz myslim ze dr. kazu uz v skorsom veku zacat s krupicou aby sa zistila skor pripadna alergia...

ankaevka
1. feb 2013

pol ročnému bábu už môžeš robiť kaše, najprv vyskúšaj dať na obed a keď nebude bolieť bruško, tak to presuň na večer...vyskúšaj ryžovú, špaldovú, kukuričnú a aj detskú krupicu..primiešaj nejaké ovocie už odskúšané..lepok sa má zaviesť do stravy medzi 4-6m u kojených detí a to napríklad aj tak, že zavaríš detskú krupicu do polievočky, takže môže 😉

ivuska6
1. feb 2013

ja som robievala od pol roka kasu na noc aj pudinceky a normalne v mlieku to uz zalezi od teba ci das alebo nie synovi som zacala neskor a to uz len stoho dvovodu ze bol predcasne narodeny 🙂

tetapetra
1. feb 2013

@mamicka70 ani ked jej das kasu nemas istotu, ze bude v noci spat 😉 Moj ma 9m je kojeny, vecer si da ovocnu kasu a ked ide spat mlieko. V noci tiez mlieko 😀 Kase mu davam od 4m a nic, ale je viacej deti, ktorym kasa nic nerobi a za nou si daju este mlieko. Predvcerom som mu spravila krupicu z UM( mala som vzorku Hipp) ani usta neotvoril, mne to smrdelo a ta chut 😝 Niet na materske 😀

wewe22
1. feb 2013

pre mamicky ktore pisu nie mam novu spravu lepok sa zavadza od 4teho mesiaca u deti na UM a deti dojcenych od 6teho mesiaca
kludne ale nedavala by som do kravskeho mlieka bola by to velka zataz naraz a ak by sa vyskytla reakcia nebudes vedet na co to bolo

yesno22
1. feb 2013

môj syn sa v noci tiež často budieval na kojenie, skúšala som všeličo, aj klasickú krupicu ale bolo to ešte horšie lebo mu bolo po tých kašách ťažko ... tak mi ktosi poradil také tie instantné kaše - pohánková, špaldová, ryžová /dostať v bioobchodoch ale aj v niektorých potravinách, hypermarketoch/...ja som ich robila do vody a prichucovala ovocím, neskôr medom, orieškami....aj malej som ich dávala, ona síce sladké jedlá moc nemusí ale občas si dá 🙂

najčastejšie kupujem od Ravity...a touto som deťom dlho aj zahusťovala hlavné jedlá a polievky...je skoro bez chuti, takže ju necítiť a môže sa dohcutiť čímkoľvek

http://www.ravita.sk/main.php?page=produkt&id=49

jagu81
1. feb 2013

Ak uz papa lepok a mas pocit ze je ti vecer hladna, tak urcite ano. Uvar krupicu vo vode, ked trosku ochladne pridaj mlieko - tvoje alebo umele, mozes ochutit ovocim - napr. s jablkom je super alebo daj trosku vyzivy 😉 my takto papame asi mesiac a pokial nas nemorduju zubky spinka celu noc - cca 19-6

careamell
1. feb 2013

Krupica....akurátne tak zaťaží bruško a určite sa v noci nevyspí. Do roka by sa deťom dávať nemala vôbec, na jednom druhu je to dokonca uvedené na obale, siahla by som po iných, aj keď celkovo kaša na noc je dosť ťažká.

martinka0031
1. feb 2013

krupicu nie,v obchodoch najdes kaše aj pre 6 mesacne babo,chutovo su celkom fajn 🙂 🙂 🙂 no moj maly zje či takuto kašu alebo to co jedol na obed,či hoc čo ine aj tak je v noci 1či 2krat hore na mlieko 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉

ildici12
2. feb 2013

ja nerozumiem co vy maminky riesite ze polrocne dieta sa budi v noci od hladu... je to NORMALNE, to je len nasa lenivost ze sa nechcemi ku nnim budit krmit ich. nasa sa budila do 11 mesiacov a sme tu... a ani ma nenapadlo jej davat sytiace kase, nieze este tu krupicovu ktora je tak tazka na zaludok aj mne nielen takemu malemu babatku...

madlei
2. feb 2013

nie, krupica zbytocne zatazi. ostatne obilniny uz ma zaradene? skus kase podla veku co najdes v obchode, idealne nedosladzovane

monikajaco
2. feb 2013

ja som svojej davala .... taku rieducku ale davala a pomohlo to , spinkala pekne ..ale ked som to spomenula nasej lekarke tak bol ohen na streche ci som normalna ze mozem poskodit traviaci trakt dietata ze je to skoro ... vtedy som sa naucila ze mame a doktorke netreba vsetko hovorit 🙂 malej samozrejme ze nikdy nic nebolo a ani nieje a to uz ma 5 rokov .... je to na rozhodnuti kazdeho .... mojej som to dala prvy krat ako 4 mesacnej ....

simca06022011
2. feb 2013

ja som malej okolo 6-7 davala good night kase z obchodu, na desiatu al. ranajky dostavala kadejake domace kase bez mlieka pripravene podla Bukovskeho... aj s ovocim a pod., asi od toho 9-10 mes... malu v 10 mesiacoch svokra nakrmila vecer krupicou a mala revala ako pavian celu noc... podla mna je to tazke...

jarmila2010
2. feb 2013

krupica je dost zataz na zaludok a hlavne na noc...aj ked ju budes davat(ale az tak od 8.mes),tak aspon hodinu pred spanim a treba ju dobre povarit(vraj aspon 10min.)...mne ju maly casto vyvracal a som nevedela,preco?potom som to niekde vycitala a bol pokoj...6.mes.je aj skoro na kravske mlieko....alergie....

sirinka
2. feb 2013

Mozes, ale pokial to nie e nevyhnutne, nerob to este... Krupica je v zaludku ako beton. Skus radsej na vecer urobit zeleninove pyre s materskym ci umelym mlieckom...

didi44
2. feb 2013

....pokiaľ to nie je nevyhnutné...????...no io život asi nepôjde..ak ti nepretečú nervy a nebudeš počúvať večer, čo večer vreskot hladného dieťaťa...a rovnako je blbosť nadájať dieťa umelým mliekom..ak nekojíš...to už lepšie ako umelé je priamo mlieko od kravičky...len prevarené....Náš malý má 4 mesiace a nakoľko pojazdná mliekáreň nefunguje, odchovaný je na kravskom a kozacom a už mu mixujeme polievku s mrkvou a zemiakom, kupujem mu kašičky už aj pre 6 mesačných, ktoré zarábam s prevareným kravským mliekom..nie krabicovým..a pekne aj papká aj kaká a spinká celú noc ako dudok..a ešte doplním "má 4 mesiace a už sedí...dokáže sa už zahrať a posúvať v bežke, ale to nie na dlho...a hlavičku keď je na brušku dvíha od narodenia...pekne si brble a keď si ho nevšímame...kričí..Jediné čo mu do kravského a kozieho mlieka pridávam je železo a ..teraz si neviem spomenúť čo...

naty11
27. mar 2013

Nasa mala prespala prvy krat celu noc ked mala 2 a pol roka takze nedavno..teraz mame 4 mesacneho chlapceka spinkaval do troch mesiacov celu noc a teraz vyvadza 🙂

zsuzsuka
27. mar 2013

dobry den, samozrejme...uz davno ste mohli 🙂 je tolko kasiciek co sa daju len s vodou zarobit alebo s mlieckom...ale samozrejme mozte spravit aj obycajnu detsku krupicu..ta je asi najlepsia....uz je malinka velka...mi sme davali kasicku e neskor po kupkani mliecko....nech vam rastie do krasy....

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarinna
10. apr 2013

ahojte mamicky,chcem sa opytat,mam 4mesacnu dcerku,chcela by som jej pred spanim davat krupicku s nutrilonom,mozte mi poradit kolko coho mam dat alebo si myslite,ze je este skoro davat 4mes.babatku krupicku s nutrilonom,dakujem

damati
10. apr 2013

Klarinna ja už som svojmu synovi ako 4 mesačnému robila krupicu s umelým mliečkom a v pohode spapal a spí mi od vtedy celú noc.......a aké množstvo ja robím hustejšiu a urobila som väčšiu dierku na cumlíku.

veriiii
10. apr 2013

krupica nie je vobec tazka na zaludok, ak ju spravne uvaris.a musis zacat s velmi nizskou koncentraciou...ja som dostavala uz ako 2 mesacna krupicu a nemam ani jendu alergiu, nema astmu, a ani celiakiu..mne ju mama zarabala do sunaru...no, vtedy boli ine veci normalne, dnes su uz nenormalne-tak to aj vyzera-kopec deti ma rozne alergie na potraviny,rozne intolerancie, znizenu imunitu, astmy..je takisto narast celiakie...

akrim1311
10. apr 2013

Pravdaže,môže krupicovú kašu,dokonca aj robia cumlíky s väčším otvorom,aby sa tade kaša ľahko cuckala.Treba skúsiť...ako bude dieťatko reagovať,ak mu to nebude vyhovovať treba skúsiť inú kašičku.Aj naše mamy a staré mamy nám varievali krupicu.Kde vtedy mohli zohnať také výmysly ako sú dnes.

cocino85
31. okt 2013

ahoj , sama vidíš, že každá mamička ti napísala niečo iné. Z toho vyplýva, že každá robí podľa seba, alebo podľa toho ako bábatko na to reaguje, tak to sama vyskúšaj a uvidíš či ti to pomôže alebo nie. Ale tiež si myslím že ti to v spinkaní vôbec pomôcť nemusí, ono si samé prispôsobí svoj spánok. Každé bábatko je iné. My máme koniec šiesteho mesiaca a stalo sa mi zatiaľ iba 3 krát že sme spinkali celú noc a to raz v 4 mesiaci a teraz v šiestom 2 krát. U každého dieťaťa je to iné...tiež skúšam všeličo i keď krupicu som ešte neskúšala, ale nemám nič proti tomu vyskúšať to.