Od ktorého mesiaca môže dojča papať krupicu?

mia002
17. jún 2013

poradite od kedy mozu dojcata krupicu,maly ma 6 mesiacov a zda sa mi ze je to skoro

albao
17. jún 2013

Jedna sa o psenicu, cize o lepok, a na to byvaju rozne nazory. Pokial mate celiakiu v rodine, asi vam odporucia az po roku, mozno 1.5 rok. Inak sa casto odporuca zacat s nim pocas dojcenia, okolo 7 mesiaca, ale kludne aj neskor, ak planujes dojcit 😉

lucinocka
17. jún 2013

@mia002 mas instatne krupice, napr. od hippa ktore zamiesas len s vodou..a na obale pise od ktoreho mesiaca aku.. pravu krupicu s kravskym mliekom do roka nie

monikajaco
17. jún 2013

ja som svojej dala prvy krat trochu do mlieka ked mala 3 mesiace ... konecne sa najedla a spala ako v rozpravke .. inak to bol hlados neskutocny ... ked som to povedala lekarke ta na mna vyvrieskala ci som normalna a co som to za matku ... aj tak som davala a malej nic nieje a dnes ma uz 5 rokov ... naucila som sa ze mame a doktorke nesmies hovorit vcetko 😝 😀

albao
17. jún 2013

@mia002 jaj ozaj, ani ma nenapadlo, ze by si mohla dat kravske mlieko, to nieee 😀 Na to som pozabudla. Bud s MM, alebo UM, alebo bez mlieka a s ovocim (jablckom, ...)

mia002
autor
17. jún 2013

ja som myslela trosku dat do polievky na zahustenie,viem ze kravske mlieko az od roka.dik za rady
ste zlate

aristka
17. jún 2013

@mia002 ak prejdete všetkými možnými príkrmmi a mäskom to jest okolo 8 mes.potom kludne môžeš aj krupicu,ak nemáte doma problémy s mliekom,myslím zdravotné,nemusíš sa báť...

aristka
17. jún 2013

inak umelé mlieko je z čoho ,tie instantné kaše sú z čoho ,dievčatá kravské mlieko....

andrejka1974
17. jún 2013

mne lekarka dovolila v roku 🙂 🙂 🙂 dovtedy som davala kupovanu kasu, ktora sa zarabala do vody 🙂 🙂 🙂 🙂

ikke
17. jún 2013

@aristka aj olomoucke syrecky a plesnivy syr su z kravskeho mlieka a predsa ich nedas polrocnemu dietatu 😅 😕

@mia002 krupica je psenicna muka, momentalne sa (u zdravych deti bez predpokladov na alergie) odporuca lepok zavadzat do stravy zaroven s inymi prikrmami, kludne aj od 4. mesiaca. takze polrocnemu kludne mozes

briketa
17. jún 2013

@mia002 psenicna krupica je tazka na stravenie (aj u dospeleho). zacni ryzovou kasou a neskor ryzovou mukou ked chces zahustovat. jej vyhodou je aj to, ze sa omnoho rychlejsie rozvari a nehrudkavie tak rapidne. ma tiez jemnejsiu chut

aristka
17. jún 2013

@ikke prečítaj si prv ,čo píšu mamičky ,ako dáva um a kašu určite nezarobí s kravským mliekom,potom mi prosím môžeš písať takéto hlúposti a dúfam ,že aspoň vieš prečo sa nemôžu tieto syry podávať deťom ,lebo v kravskom mlieku to nie je.....

aristka
17. jún 2013

@briketa a sú aj chutnejšie na začiatok tie kaše...dávam za pravdu

ikke
17. jún 2013

@aristka tieto syry su spracovane kravske mlieko
aj UM je spracovane kravske mlieko
kazde je vsak spracovane inak. to bola moja pointa.

ale to je jedno, tato tema nie je o mlieku, ale o krupicnej MUKE.

dejka77
17. jún 2013

Dat hadam mozes, ale ako tu uz bolo spominane je to tazke na zaludok. Ved mas kopec inych moznosti ako ryzova kasa, pohankova, ovsena, spaldova, kukuricna. Aspon pre mna osobne je to lepsia volba ako krupica.
Ak ti ide o lepok tak aj ovsena kasa ho obsahuje a podla mna je to ovela lepsie nez krupica.

baba24
28. dec 2014

Moj maly ma 4 mesiace a dva tyzdne mozem krupicu od beba?

matafen
28. dec 2014

Krupicu ano, ale bezlepkovu, t.j. ryzovu alebo pohankovu, urcite nie psenicnu, lepok je tazko stravitelny, odporuca sa az cca od roka zavadzat. Najradsej mam rady typu - dala som v 4 mesiaoch a nic mu nie je. Mozno teraz. Ale nasledky nespravnej vyzivy sa mozu objavit o 5, 10, 20 rokov... A 1.rok je najdolezitejsi, davas dietatu zaklad na cely zivot! Ja som dcere robila vecer ryzovu krupicu do UM od 6.mesiacov az do 3 rokov. Na veceru nie je dobra psenicna krupica ani pre starsie deti.

mata95
28. dec 2014

romana mala 5mes. ked som jej začala variť taku uplne riedku krupicu aj puding do flaše na noc..... dnes ma 4r. a čo sa tyka žaludka je vporiadku...

dejna31333
19. jún 2018

@mata95 a do akejo mlieka...sme na um