Od ktorého mesiaca ste dávali deťom puding?

26. jan 2013  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
luciferkax
7
Registrovala sa 20. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1692 príspevkov a 6 inzerátov. Má 8 priateľov. Okres Kežmarok.
 Odkedy ste deťom dávali puding, napr. zlatý klas alebo kakaový, s kravského mlieka? Začínali ste postupne, po lyžičke, alebo ste mu rovno dali plnu misku?
3. jan 2012 o 21:41  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
li_la
14
Registrovala sa 28. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1105 príspevkov, 1 album, 1 článok a -7 inzerátov. Má 16 priateľov. Okres Levice.
 Jaj!!! Všetko je choré, proste nejedzme nič. Ani my, ani deti.
To je jediné, čo na to môžem povedať. Niečo, čím sme sa napchávali celé detstvo je zrazu niečo horšie ako jed na potkany. Netvrdím, že nie sú veci, ktoré môžu byť ozaj škodlivé, ale puding a piškóty - OBYČAJNÉ som jedla odkedy si pamätám a nič mi nie je...
Puding je zlý, ale smrdlavý zelený zapekajúci banán z Tesca, ktorý bol odtrhnutý ešte skôr, ako si stihol uvedomiť, že je banán, je to najlepšie, čo môžeme našim deťom dať. Super!!!!!!!

Tvoj Samko má približne toľko, koľko môj Samko. Mliečko už môžu aj obyčajné, síce som ešte nedávala, ale tiež sa teším, keď mu prvýkrát spravím punding a predpokladám, že to bude v priebehu tohto týždňa. Vyberiem si lepší puding a urobím. A moje dieťa ho zje. A budeme obaja šťastní.

Mimochodom, viem zopár receptov na domáce pudingy, ak by si chcela. emoticon
4. jan 2012 o 11:09  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
digysa
140
Registrovala sa 1. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 7192 príspevkov a 1 článok. Má 154 priateľov. Planeta ZEM, Slovensko.
 Drb.......a vie mi tu niekto na celom modrom konovi povedat, na co je dobry PUDING? Ake nutricne hodnoty, vitaminy a zdrave zlozky obsahuje pre dieta, ze sa nedaju nast nikde na svete, len v PUDINGU???????
Keby sa tu niekto spyta, odkedy som zacala davat maso, alebo banan, alebo mrkvu, alebo rybu, alebo.......to je jedno........

Je to tu niekedy fakt chore.... emoticon emoticon emoticon

A ta mamicka- moniciak - to zaklincovala cele.....od 9 mesiaca a cez flasku.... padam na hlavu, idem sa schladit....
4. jan 2012 o 05:08  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
piacere
289
Registrovala sa 5. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 4793 príspevkov, 1 album a 24 inzerátov. Má 20 priateľov.
 @digysa tak vypni koňa, aby ti nebolo treba náhodou volať záchranku emoticon

Ja tiež nie som zástanca kravského mlieka od troch mesiacov, či párkov od pol roka... ale zdravý stred je predsa len zdravý emoticon
Jasné, že puding nie je taký zdravý ako brokolica, ale z času na čas hádam neuškodí, dieťaťu spestrí jednotvárnu stravu a pomôže mame, ktorá už fakt nevie, čo drobcovi dať, aby nejedol stále to isté...

My sme mali pokus o puding v roku, no neúspešný... herec ho okomentoval "ba"... takže sa viac nenamáham... emoticon
4. jan 2012 o 10:56  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
karinka2105
25
Registrovala sa 25. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3834 príspevkov. Má 66 priateľov. Vrable, okres Nitra.
 tu sa uz fakt neoplati nic napisat,lebo ak das dietatu nieco co sa niekomu prieci tak ta zakopu rovno pod ciernu zem,dobre ze ta nenazvu nezodpovednou,,ze to do toho dietata pchas.
cim viac budeme opatrne voci tomu co papaju,nebodaj aby im to nespadlo na zem,sak hadam to nebudu jest spinave,tym to dieta bude viac alegricke
videla som to na svojej sesternici,cil je alegricka hadam na vsetko naco sa,ale ked bola mala zaobchadzali snou ako v rukavickach,toto nesmela tamto nesmela
nehapem toto zmyslanie niektorych
ja som dala malej puding ako 9mesacnej,od 9m,sme na obycajnom kravskom mlieku a nic malej neni a nechyba
ona mi tie praskove mlieka odmietala,a je to este vacsie zlo,ako ten praskovy puding.tot moj nazor,...
4. jan 2012 o 11:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janulka182
Registrovala sa 14. novembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 2627 príspevkov a 7 inzerátov. Má 4 priateľov. Okres Kysucké Nové Mesto.
 baby, ale no. ved neprehanajte tolko. to akoze ma od rana do vecera napchavat decko zeleninou lebo je zdrava? boze moj, ved je to len puding emoticon . neumiera sa z neho emoticon .
4. jan 2012 o 19:49  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
julianka777
98
Registrovala sa 17. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1090 príspevkov. Má 44 priateľov. Dubnica nad Vahom, okres Ilava.
 no to sa tu uz fakt nemoze nikto nic opytat bez toho,aby sa do nej niekto hned nepustil...ved toto je forum!!!niektore by si mali radsej kusnut do jazyka...mat tak ich problemy a prezidentov plat emoticon inak ja som davala malej asi od 8-meho mesiaca a smakoval emoticon
4. jan 2012 o 10:50  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katka123456
Registrovala sa 22. augusta 2009 na modrykonik.sk. Pridala 35 príspevkov a 39 inzerátov.
 no ja len ziram. to myslite vazne??? akoze do roka som bola aj ja ostrazita a davala pozor na stravu, vyhybala som sa potravinam, ktore este do roka nemohla mala jest. ale vsak rocne dieta moze jest uz takmer vsetko, okrem par potravin. to akoze fakt nedate detom do 3 rokov kravske mlieko? tak ho potom nepouzivajte ani do varenia (ved je to to iste ako ked ho pouzijete do pudingu), nedavajte ziadne mliecne vyrobky, lebo vsak aj tie su z kravskeho mlieka. ziadne pribinaciky, termixy, jogurty, ani nic, co kravske mlieko obsahuje. chore, fakt chore.
4. jan 2012 o 12:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vejinka
12
Registrovala sa 10. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 26003 príspevkov a 3 albumy. Má 30 priateľov. Okres Liptovský Mikuláš.
 z niektorych prispevkov padam na rit a rehocem sa ako kon pardon konica..proste od desiateho mesiaca kludne mozes skusat ved od pol roka moje deti papali varene mlieko v jedle privarky a tak takze nevidim dovod preco by si mu nemohla dat puding..samozrejme nie cez flasku ..pekne na lyzicke ...a tiez som toho nazoru ze my sme jedli kadeco...a zijeme a neje nam nic toto co sa tu v poslednej dobre prezentuje je chore a poriadne pritiahnute za vlasy ako odtial potial...sme VSEZRAVCI!!! a to znamena ze papame od masa cez zelenunku obylniny proste jeme to co zezje nas! laicky povedane nieze ma tu nejaka mamina zacne karhat..to fakt nemusite emoticon ja uz pomaly zacnem mojmu rok a pol rocnemu synovi davat neprevarene mlieko ale este furt kojim takze nevidim dovod mu davat kravske ..ked prestanem kojit ano urcite dam . takze zienky budme trrosku realisti a nezakazujme detom to z coho sme my vyrastali a pudingov som ja veru zjedla za detstvo na kila...a moje deti tiez miluju puding s ovocim piskotami a na vrch slahacku praskovu a dostanu ho vzdy ked o to poziadaju bez debaty emoticon
4. jan 2012 o 20:00  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fialkaa
1
Registrovala sa 23. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 429 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Bratislava.
 puding ani nic ine v prasku malemu nedavam a ani ja nejem (okrem instantnej kavy). pride mi to velmi umele, navyse tie prichute su same ecka plus cukor. radsej dam malemu jogurt.
3. jan 2012 o 22:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
briketa
1272
Registrovala sa 3. februára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 4946 príspevkov a 2 albumy. Má 165 priateľov. Kalifornia, Spojené štáty americké.
 Nedavat vobec. Za kazdy puding co nekupim, kupim detom cerstve ovocie.
Puding nema ziadnu hodnotu pre zdravu vyzivu a vyvin dietata.
4. jan 2012 o 18:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lleniak
1
Registrovala sa 3. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 8242 príspevkov. Má 2 priateľov. Švajčiarsko.
 ok, som tu za hovoru pre @digysa kym jej este niekto zacne vycitat, ze jej puding nie je dobry emoticon neslo o to, ze ci puding je alebo nie je dobry pre dieta v danom veku, ale o to, ze na kieho certa je vobec taka otazka. narazala nie na PUDING ako taky, ale na to, ze matka ma nutkanie dat dietatu puding co najskor...ale nevie presne kedy . kedze puding zjavne nie je medzi zakladnymi potravinami pre deti do 1 roka a nie je ani na "no no" zozname, tak ked neviem, nedam a nesposobujem siahodlhe prispevky o nico. @digysa asi tak? emoticon nabuduce sa, prosim ta, vyjadruj presne emoticon

a za seba: puding je dietatu zbytocny, ale ci ho dat alebo nedat, zalezi, ako na tom tvoje dieta je celkovo s prikrmami a aky je tvoj pristup k strave. ak ledva zacinate so zakladnymi prikrmami a drzis sa "pravidiel", ci si zastancom zdravej vyzivy, tak je na puding privcas. ak sa tvoje dieta stravuje podobne ako moje (nezne ho volame smetiacik emoticon ), nepozna problemy s travenim a nezje len to, co by hryzlo nazad, tak puding je to najmenej...
4. jan 2012 o 19:20  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dreamer4
8
Registrovala sa 5. januára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 180 príspevkov. Má 23 priateľov.
 Mne mamka vravela, ze pred cca 25 rokmi davali detom BEZNE obycajne piskoty (ziadne bezlepkove, alebo nevajecne....), taktiez nam uz ako malým (3 mesacnym) detom robila puding a krupicu ..... Som zdrava, nemam ziadnu alergiu, a ani obezna nie som.......
4. jan 2012 o 19:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronikam
1
Registrovala sa 29. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 367 príspevkov a 1 inzerát. Má 8 priateľov. Banka, okres Piešťany.
 Ja by som tiez nedala puding aspon minimalne do 2 rokov, naco je to dobre nerozumiem. Radsej dam nieco zdravsie a chutnejsie, ako zafarbeny prach. emoticon
4. jan 2012 o 10:01  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stanislavao
58
Registrovala sa 27. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3372 príspevkov, 1 album a 51 inzerátov. Má 7 priateľov.
 10 mesacnemu uz mozete kludne dat puding. co by dietatu akoze z toho malo byt? dajte vanilkovy, aby kakaovy nezapekal nahodou a nevidim v tom ziaden problem a je podla mna jedno, v akom mlieku ho spravite. 10 mesacne dieta uz moze jest vela veci a nic mu nebude. co by ste do kedy niektore mamy chceli "chranit" svoje deti od normalneho jedla???
4. jan 2012 o 11:09  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kaja73
7
Registrovala sa 29. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 8080 príspevkov. Má 19 priateľov.
 Puding od urciteho veku-preco nie?,ale brala by som ako pochutinu-nie ako potravinu-podobne ako cokoladu-proste obcas ano,ale nie ako zdroj zdravej vyzivy-lebo nim ozaj nie je. emoticon
A určite by som ho nedavala denne.
To radsej celozrne kase-aj tie su kaloricke-možes ich zarabat do roznych mliek-rastlinnych aj zivocisnych-ale maju aj nieco vyzivne v sebe-na rozdiel od pudingoveho prasku,ktory je vyzivovo len vystrel do prazdna.
4. jan 2012 o 11:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvetinka211
4
Registrovala sa 30. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1558 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov.
 myslim ze je aj kopec inych potravin, ktore sa daju dat dietatu v tomto veku ... preco prave puding? sladka prifarbena muka v kravskom mlieku .. mozno tak od roka a pol, dvoch rokoch po troskach ... ovela vyzivvnejsia je predsa kasa - daju sa uvarit rozne druhy aj ich vvselijako ochutit ...
3. jan 2012 o 22:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tamichloe
47
Registrovala sa 15. marca 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1080 príspevkov a 10 inzerátov. Má 35 priateľov. Okres Prievidza.
 ako baby,normalne Vas niektore nechapem....ked už puding,nie je dobry pre Vaše dieta,ved zeleninova polievočka,puding a kaše,su zaklad pre naše detičky.....alebo ked ste take hviezdy,dajte im rovno klobásu do ruky emoticon emoticon ,nechape ,čo tu niekedy niektore napišu !!!!a čo ked dava puding do flaše...spravi ho redši a ma namiesto večerneho mliečka,pred spanim,ked je už babo mrzute,vycucka z flaše...ja davam lyžičkou,aj osladim,nech si pochutííí,uvarim vo vode(možete kludne kritizovať emoticon emoticon )a potom pridam do mierne vychladnuteho presnu davku sunaru,a mlieko tak skoro nedam,starši surodenci su alergici na BKM....je zdravy,chutny a nie je to len zafarbeny prach!!!!!možete kritizovat!!!!tot moj nazor emoticon emoticon emoticon
4. jan 2012 o 11:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
martinex
8
Registrovala sa 25. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 15537 príspevkov. Má 33 priateľov. Šamorín, okres Dunajská Streda.
 dnes som dala 1x,maly ma o tyzden 11m...spapal celu misku...a ked dopapame UM co este mame doma,prejdeme rovno na kravske emoticon
ak je v rodine alergik,zacala by som opatrnejsie
3. jan 2012 o 21:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
abbie
42
Registrovala sa 23. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 2387 príspevkov. Má 19 priateľov. Okres Bratislava.
 ja ho robim z umeleho mlieka a dala som rovno plnu misku emoticon a nic malemu nebolo
3. jan 2012 o 21:56  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cervena_ciapocka
2
Registrovala sa 18. apríla 2007 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 3022 príspevkov. Má 7 priateľov.
 @digysa v podstate s tebou súhlasím, že puding ako jedlo pre dieťa je o ničom ... ale zas netreba sa ponosovať keď to maminy varia deťom až niekedy po prvom roku.
Ja som včera jedla puding emoticon a návšteva čo bola u nás (matka 3 detí) sa ma opýtala, či nechcem dať aj nášmu malému (5 mesiacov, navyše atopik) emoticon emoticon no čo na to povedať. Som povedala radšej len nie a viac nekomentovala.
4. jan 2012 o 07:10  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lypka (26 r.)
11
Registrovala sa 3. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 553 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Námestovo.
 @luciferkax ja som dal malej ked mala 6 mesiacov a celkom si pochutnala emoticon nemala s tým žiadny problém, bola spokojná
4. jan 2012 o 09:20  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sorciera24
9
Registrovala sa 3. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 5175 príspevkov a 1 album. Má 15 priateľov.
 ja som davala tiey asi od 9 mesiacov.....}ved to nejdeol kaydz den|.....som to striedala s krupicou, ovsenzmi aksami a pod. ....ako co je na tom yle< ved to nedavame v 5tich mesiacoch......moj maly je velky jedak a teraz napr. nema v skolke problem nieco zjest.......poje vsetko a je zdravy....ano aj puding, kt. tam davaju......
4. jan 2012 o 11:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tunzal
9
Registrovala sa 16. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 936 príspevkov a 35 inzerátov. Má 6 priateľov. Okres Levice.
 ked je možné dať deťom inštantné kaše od 4. mesiaca tak kludne môžu jesť aj puding, nehovorím že čokoládovú ale vanilkovú kludne. Ja som začala dávať malému zeleninu a ovocie ked mal 3,5 mesiaca a pred polrokom už jedol chlieb so syrom a všetko možného okrem mastného mäsa, a strukovín . má už 8 rokov a nemali sme žiadnu alergiu a dodnes mi zje všetko čo mu dám. Poznám niekolko mamiciek ktoré nedávali deťom jesť len mlieko do 1. roka a teraz majú problém lebo deťom nechutí jesť!!! ale každá mamina má právo si rozhodnúť kedy čo považuje za vhodné.
4. jan 2012 o 19:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
careamell
155
Registrovala sa 18. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1329 príspevkov a 1 článok. Má 55 priateľov.
 Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.
Každá mamička môže dať, ako ona uzná za vhodné. Ale tunzal- chleba so syrom pred pol rokom? Ešte s nejakým taveným najlepšie. Paráda...Ale nech si dá každý ako chce.
K tomu pudingu- malému ho isto nedám a načo aj, viem mu spraviť dostatočne pestrú stravu, takže mu ju nepotrebujem spestriť ešte nejakými E-čkami. emoticon
4. jan 2012 o 19:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubinka26
51
Registrovala sa 17. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1706 príspevkov a 121 inzerátov. Má 83 priateľov. Palárikovo, okres Nové Zámky.
 ja som dnes dala prvykrat krupicovu kasu z kravskeho mlieka. zjedla asi tolko ako bezne kasu. nie sme alergici, obycajne maslo, aj tvrdy syr bol ok, tak dufam, ze nebude nejaky problem. kamosky davali do varenia KM ovela skor.
3. jan 2012 o 21:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
moniciak
69
Registrovala sa 17. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 898 príspevkov, 1 album a 2 články. Má 49 priateľov.
 Ahoj ja robím asi od 9 mesiacov ale cez fľašku (áno viem že sa neodporúčajú príkrmy na fľašku ale ja jej tak dávam tie kaše pre malé deti pudingy aj krupicu ostatné obed ovocie a detské jogurty na lyžičku som si tak istá že to zje a má to rýchlejšie cez fľašku emoticon ) a tiež robím ešte z umelého mlieka už aj vanilkový jahodový atď okrem kakaového... na kravské mlieko sa zatiaľ nechystáme tak skoro emoticon emoticon
3. jan 2012 o 22:11  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pimpulienka
28
Registrovala sa 10. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 942 príspevkov a 3 albumy. Má 13 priateľov. Okres Bratislava.
 Malinka ma 18 mesiacov a ešte puding nemala
3. jan 2012 o 22:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jankavl
1
Registrovala sa 13. mája 2008 na modrastrecha.sk. Na modrykonik.sk pridala 118 príspevkov. Okres Pezinok.
 mojim detom bohuzial puding nechuti, asi preto lebo im ho malo ponukam kedze sa mi ho nechce varit... jednoduchsie je otvorit jogurt alebo urobit instantnu kasicku. ale k otazke, instinktivne pre mna rok je taky fajn kedy uz dietatko moze takmer vsetko. a co sa tyka diskusii o kravskom mlieku, umele mlieko pre deti, sunar, nutrilon je robeny z coho? nikdy som po tom nepatrala, ale podla mna z kravskeho mlieka, aspon tak mi to je nejako prirodzene jasne. urcite nie z materskeho.. to len taky bod k dotahovackam o mlieku co tu su.
4. jan 2012 o 19:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
l.i.n.
7
Registrovala sa 8. apríla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 130 príspevkov, 1 album a 19 inzerátov. Má 8 priateľov. Okres Bratislava.
 no nasa mala kedze bola skoro do roku a pol kojena, tak umele nechcela a aj sa mi zdalo zbytocne davat jej po roku a pol umele, lekarka odporucila, ze po roku moze aj kravske prevarene...a nic jej nie je, granko s kravskym-uz neprevarenym,len zohriatym mliekom ma najradsej, a sem tam, ked ma napadne, alebo dostanem chut aj ja, spravime si aj puding-a zabite ma-ale aj cokoladovy, myslim ze ked ma dostatok zdravej vyzivy, niekedy ta ,,nezdrava" vobec neuskodi...ked sme my boli mali, uz v jaslach nas napchavali cokoladovym pudingom s ceresnovym kompotom a som tu-uplne zdrava...takze po roku podla mna pomaly ale isto ucit na beznu stravu, ktora sa vari a je v celej rodine....samozrejme pokial nema zo zdravotnych dovodov nejaku specialnu vyzivu-bezlepkovu atd....
4. jan 2012 o 20:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dai
12
Registrovala sa 17. júla 2005 na modrykonik.sk. Pridala 3254 príspevkov. Má 14 priateľov.
 hm, ja osobne nevidim dovod davat cokolvek s cukrom dietatu pokial nemusim - este sa v skolke a inde napapaju dost... celkom suhlasim s @digysa - puding nema nic preco by som ho dietatu ktore tuto chut nepozna mala davat - je kopu dobreho jedla ktore postupne mozem zavadzat a aj zavadzam...

moja malinka do 2-och rokov nemala asi nic sladke - teda mozno od starych rodicov ano - ja som im to nezakazovala od nejakeho roka - ved nech skusa chute... ale zas som ani nevidela dovod jej to ponukat - to akoby teraz som sa jej spytala ci nechce cokoladu - ved ked chce si vypyta - a ja jej ju dam... Moja dcera nevnima sladke, zakusky a pod. veci ako nejaku odmenu, ako nieco mimoriadne... vie ze ked chce tak dostane ale zaroven vie ze aby bolo brusko zdrave tak ma papat ine veci...

moj malinky je vedeny podobne - myslim ze okusi sladke asi skor ako malinka, kedze uz ma starsiu sestru a bude to u nej vidiet, ale pokial si sam nevypyta, tiez sa nechystam mu davat veci ktore by mu neprospievali - myslim ze stravovacie navyky deti mozme ovplyvnit len raz - ked ich odmalicka budeme napchavat sladkym , tak nemozme byt prekvapene ze to budu stale chciet ( ale aj opacne, ked z niecoho spravime cez zakazy poloboha tak tiez mozme vybudovat len chtic u dietata...)
4. apr 2012 o 14:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anjelicek26
2202
Registrovala sa 4. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 20914 príspevkov. Má 262 priateľov. Nemecko.
 Ja robim puding z ryzoveho mlieka, normalny vanilkovy, chuti im obom, vzdy prisypem jahody alebo maliny a par piskot emoticon
3. jan 2012 o 21:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lussy666
7
Registrovala sa 28. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 471 príspevkov. Má 8 priateľov.
 ja som dala az teraz niekedy, ale nie ze by som nechcela, len my to doma nejeme, tak som zabudla, ze nieco ako puding existujeemoticon) ale chuti malej velmi, tak jej raz za cas robievam, par piskot a ovocie do toho. a normalne z kravskeho mlieka, to davam aj do varenia a tak..inak je stale kojena.
4. jan 2012 o 11:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hori
7
Registrovala sa 3. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2584 príspevkov a 32 inzerátov. Má 26 priateľov. Okres Nové Mesto nad Váhom.
 puding davam odvtedy, odkedy som uz bezne pouzivala kravske mlieko na varenie... cize asi od 10. mesiaca... do roka pre istotu len vanilkovy, z plnotucneho mlieka, aj trochu cukru davam... navarim vzdy z celeho sacka pol litra - vsak dojedia ini... emoticon mala nie je velky jedak, prvy raz tusim zjedla asi pol misky... aj teraz malokedy zje celu...
4. jan 2012 o 11:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bets
Registrovala sa 22. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1129 príspevkov. Má 2 priateľov.
 ja sa vyhybam beznemu vanilkovemu pudingu doteraz. bezne predavany v retazcoch obsahuje aditivum E104 - to je ta zlta farba pudingu.
spomenute napr. aj tu:
http://www.gastroprincipal.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=220:aaeckaaa-v-potravinach&catid=45:priprava-pokrmov&Itemid=62

ale da sa kupit bio vanilkovy puding, ktory nie je zlty a ma vyrazne stopy po vanilke (cierne bodky). takyto puding by som nemala problem dat dietatu, pokial toleruje mlieko, z ktoreho sa puding vari.
4. jan 2012 o 12:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
iwesska
44
Registrovala sa 30. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 821 príspevkov, 1 album, 1 článok a 30 inzerátov. Má 19 priateľov. BA, okres Bratislava.
 Ja som mu urobila na Mikulasa - ked mal 10 mesiacov, nech ma chlapec radost emoticon Prvy krat som urobila vtedy z kravskeho a nemal ziaden problem. Ale velmi by ma zaujimalo, ako tu mamicky varia ten puding z umeleho mlieka, ked to sa nesmie prevarat, lebo sa v nom vsetky vyzivne latky zabiju.
4. jan 2012 o 20:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
heni79
3
Registrovala sa 10. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2508 príspevkov a 81 inzerátov. Má 1 priateľa. Okres Pezinok.
 Ja som ešte nedala. (Malá má 21mesiacov) Ale raz dám určite. Tak skoro to nebude, ale iste raz áno. emoticon
Rovnako raz dám malej aj koláč, aj čokoládu.
Život nie je len o nutričných hodnotách. emoticon A len tak na okraj, nerobí sa puding z mlieka? A mlieko nemá nutričnú hodnotu?
emoticon Samozrejme, možno dať kopec iných potravín, ale toto je o pudingu. emoticon
@digysa Myslím, že si to trošku prehnala. @luciferkax sa pýta, aby sa poradila. Nevraví, že ho ide dať. Ani to, kvôli ktorému dieťaťu sa pýta.
Chce radu. To, aké odpovede dostáva, ona neovplyvní.
4. jan 2012 o 21:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slavuska30
6
Registrovala sa 3. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 916 príspevkov a 5 albumov. Má 15 priateľov. Horná Potôň, okres Dunajská Streda.
 ..ja som dávala už keď mal 11mesiacov, bežne z kravského mlieka a bez problémov emoticon robia sa mu bubliny za ušami po pudingu emoticon))
4. jan 2012 o 22:03  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
uzlycka
Registrovala sa 4. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Poprad.
 ja davam svojmu normal mlieko puding od pol roka!!!!a dokaze mi zjest cokolvek a ziadne problemi nemame!!!!zalezi na dietatku!!! emoticon emoticon
4. apr 2012 o 14:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenulien
3
Registrovala sa 1. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 69 príspevkov a 53 inzerátov. Má 1 priateľa.
 Puding je len samý škrob-nie je to nič toxické,ani nezdravé, ale škrob sa správa v tele ako cukor, dodáva energiu a tá keď sa nevyužije,tak sa ukladá v podobe tukov. Takže puding je ako sladkosť,nie ako plnohodnotná porcia nejakého jedla,ktorá by dodala živiny, jedine to,že sa spraví s mliekom mu nejaké tie živiny dodá a to to vlastne tie, ktoré sú v mlieku a v kravskom-povedzeme si pravdu veľa tých živín nie je, nejaké sú,ale nie veľa. Takže od 1,5 roka až 2 rokov, keď už dieťa raz začas môže nejakú tú sladkosť môže aj puding. Ale nie denne a nie ako náhradu za nejaký chod jedla. Dala by som ho maximálne na olovrant raz začas namiesto jogurtu-ale to len pre zmenu,aby sa dieťa potešilo,že aj také na svete je,nie že by to bolo extra plnohodnotné jedlo.
9. jan 2013 o 16:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenuliatko22
5
Registrovala sa 17. februára 2007 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 20 príspevkov a 1 album. Má 6 priateľov. Dobsina, okres Rožňava.
 ahoj,mne dr povedala,ze kravske mlieko do 8 mes.urcite nie...
3. jan 2012 o 21:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katren
51
Registrovala sa 7. januára 2006 na modrykonik.sk. Pridala 11097 príspevkov. Má 35 priateľov.
 my sme zacali davat tesne pred 1-vym rokom, s tatinom skusala a po roku spapala celu misku, a je jej jedno akej chuti je.... emoticon
@lenuliatko22 ale ona ma starsie deti.....
3. jan 2012 o 21:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gumimaci
10
Registrovala sa 23. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 4272 príspevkov a 6 inzerátov. Má 11 priateľov. Okres Malacky.
 Nas maly mal az po roku a to asi 2x, u nas sa to velmi neje emoticon a prvy x dostal do misky len na par lyziciek, ani som ho nesladila podla navodu, len trochu vanilkoveho cukru a slabu lyzicku cukru /v navode je 2-3 pol. lyzice/
3. jan 2012 o 21:50  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lienockaa (36 r.)
1
Registrovala sa 17. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 14258 príspevkov. Má 15 priateľov. Okres Nitra.
 z umeleho mlieka som puding nevarila, kojili sme..a z kravskeho uz mal vyse dvoch rokov, ale zje ho tak 5x do roka, aj to len vanilkovy..malej som puding este nedavala, no boli sme v nemocnici, mala vtedy 1 rok a tam nam davali aj puding..dokonca aj kakaovy..ale nejedla ho, dala si len piskoty ciste a tiez sa kojime, tak som jej nechcela davat nieco z kravskeho mlieka..myslim, ze ho este nepotrebuje.. emoticon ked ale davas umele mlieko a vies z neho uvarit puding, tak preco nie? emoticon
3. jan 2012 o 22:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pralinka25
1
Registrovala sa 25. apríla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 8176 príspevkov. Má 6 priateľov.
 ja som malemu uvarila ked mal 18 mesiacov prvy krat ale nechcel ho. skusila som kakaovy a ten odmietol uplne. mozno skusim vanilkovy este ale asi neskor.
ale nenasla som na nom ze by obsahoval Ecka.
ja mu varim mliecnu ryzu radsej miesto toho.

inak ked varite z umeleho mlieka tak akym sposobom. umele mlieko sa nema varit nie? teplota nad 40 stupnov ho nici nie?
3. jan 2012 o 22:36  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vlastusss
180
Registrovala sa 19. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1905 príspevkov, 2 albumy a 16 inzerátov. Má 69 priateľov. Okres Veľký Krtíš.
 my mame rok aj mesiacik a uz papame puding nie tak casto ale chuti jej velmi..davam jej normalne mliecko a ni c jej zatim nebolo...
3. jan 2012 o 22:42  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beruska.zuzanka
88
Registrovala sa 30. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 15140 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 52 priateľov. Okres Bratislava.
 po roku až a takmer bez cukru, celkom šmakoval, pár lyžíc dala a teraz ho veľmi obľubuje emoticon ako aj krupicu a iné klasické sladké detské jedlá
3. jan 2012 o 22:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
titkovamiriam
138
Registrovala sa 22. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 20786 príspevkov a 7 albumov. Má 55 priateľov. Ivanka pri dunaji, okres Bratislava.
 od roka, ale nie praskový ale doma vyrobený, ako kasa tak aj puding sa daju uvarit od základu doma emoticon
4. jan 2012 o 11:12  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jasminet
3
Registrovala sa 4. októbra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 6110 príspevkov a 5 inzerátov. Má 5 priateľov.
 po roku, do kravskeho, minimum cukru. a len vanilkovy - iny jej nechuti
4. jan 2012 o 11:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
medyna
12
Registrovala sa 1. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 427 príspevkov a 8 inzerátov. Má 20 priateľov. Okres Prešov.
 naša malá má 15 mesiacov a puding ešte nejedla. Ona je celkovo zlý jedák a keď sa rozhodne niečo zjesť, tak jej dám radšej niečo výživnejšie a nutrične hodnotnejšie. Ale keby mi pekne papkala, tak ja by somjej veľmi rada dala ochutnať aj niečo iné, či si nepochutí.. emoticon A kedy puding? Asi od roka .....
4. jan 2012 o 11:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
raffaella
16
Registrovala sa 9. apríla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1522 príspevkov a 2 inzeráty. Má 24 priateľov. Okres Bratislava.
 ja tusim od roka jej davam, presne si to nepamatam. Robim z bio mlieka a bio pudingu z Alnatury (kupis v DM drogerie) a z trstinoveho cukru. A davam aj normalne kupovane, na obmenu s jogurtom emoticon A zacala som normalnou porciou emoticon
6. jan 2012 o 18:29  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bbarboraa
30
Registrovala sa 18. augusta 2007 na modrykonik.sk. Pridala 493 príspevkov. Má 37 priateľov. Nemecko.
 ja som dala malemu puding 1x dnes a ma 7m + 2d v UM robeny a kakaovy, bez cukru a sdets.piskotami... chutil velmi a az plackal ked uz nebolo, teraz pekne buva a nic mu nie....
26. jan 2013 o 23:33  •  Páči sa mi to

Podobné diskusie

Populárne albumy