Odkedy môže dieťa Paula puding alebo Pribináčik?

nikolkaa23
16. mar 2013

za odpoved dakujem vopred 😉

123zuzana
16. mar 2013

ja som zacala prikrmovat od 6mesiacov a postupne som skusala vsetko aj pribinacik ale poznam maminky co davali aj skor.. 🙂

zuzana76
16. mar 2013

tieto dva zrovna nie su prikladom zdravej vyzivy dietata, ale zase raz za cas sa hadam nic nestane. Ja to nekupujem, ale moj muz si to kupuje a vtedy si vypyta aj nas 5 rocny syn. Skus dieta naucit na surove ovocie ci zeleninu, resp. napriklad si pozri recepty na domaceho pribinacika, alebo vymiesaj tvaroh s bananom a vanilkou. To je urcite zdravsie, ale ak si rozhodnuta davat, tak do roka by som mu travenie nezatazovala , mozno neskor, no ak sa uz raz na to nauci, uz nebude chciet ine.

exupery
16. mar 2013

No moja mala ochutnala Pribinacika v cca 2,5roku,chuti jej,ale kedze ju dost zapeka,moze len obcas.Mylim,ze je to dost tazke na zaludok,takze cim neskor,tym lepsie,radsej kvality jogurt

alena16
16. mar 2013

Vymiešaj 300 ml slahackovej smotany (33%), 250 g jemneho tvarohu, 2 vanilinove cukore a lyzicu krystaloveho cukru. Popripade daj celkovo menej cukru. A mas podstatne zdravsieho "pribinacka", bez farbiv a zahustovadiel.

moon1979
16. mar 2013

takéto hovadinky ochutnal môj syn až teraz a to za pár dní bude mať 3 roky ... aj to som mu ja nekúpila ... tak už keď to dostal tak to ochutnal ... a myslím si, že o nič neprišiel ...
ale každá matka nech robí ako uzná za vhodné, no môžem ti povedať, že čím neskôr ho začneš napchávať hlúposťami, tým lepšie pre tvoje dieťa 🙂 zariaď sa ako uznáš za vhodné

ivuska027
16. mar 2013

urcite nie skor ako od roka, inak mu strasne zatazis travenie. Puding mu uvar doma a na pribinacika tu mas recept, urcite je pravda, ze cim neskor zacnes s takymito "obr super mega reklamnymi fajnotami", co by po nich ani pes nestekol, keby nesli na ne reklamy v jednom kuse, tak tym lepsie 😉

cerez
16. mar 2013

Pribináčika sme mali až po prvom roku a puding synovi nedávam. Dcéra prvý puding mala okolo 3 roku a to doma spravený. Neskôr sa kúpil kde tu.

careamell
16. mar 2013

Čo je to Paula? Nejaký puding? A Pribináčik? Robím si ho doma sama. Odkedy čítam všetky zloženia na obaloch, kupujem toho akosi menej.... 🙂

kristiii
17. mar 2013

som čakala presne takéto odpovede. By ma zaujímalo kam tie pudingy a pribiňáky idú keď tak miznú z pultov a pritom ich nikto nekupuje 😀 Tvarohové vecičky som dávala od roka na radu pediatričky, pudingy tuším tiež, tie som zvykla robiť doma ale teraz nám v obchode občas padne do vozíka aj ten hotový . Ale napríklad švagrinej kázal doktor dávať už skor lebo synovec vobec nechcel mlieko ani iné mliečne výrobky, tak boli radi že doňho aspoň toto raz za čas dostali. Po tom roku vyskúšaj ak budeš chcieť a uvidíš ako bude drobec znášať, či ho nebude zapekať alebo niečo 😉

trti
17. mar 2013

Smotanové jogurty može bábo až od 1.roku, podľa nášho pediatra je smotana ešte ťažká na detský žalúdok, a puding by som dala až omnoho neskor...

brmbo
17. mar 2013

Ja som dávala od 1roka tuším

chymenitta33
17. mar 2013

@alena16 aj ja to robievam🙂 Aj ked momentálne najviac ma rad activiu bielu.

amouramour
17. mar 2013

naj su jogurty typu zvolensky, banovecky...ale nemyslim si, ze pudingom pred jednym rokom svoje dieta usmrtis - obcas to tu niektore maminy tak pisu🙂vo vzduchu, pode je dost svinstva a ani netusime co vsetko jeme...ani super bio nie je koser

domak2
17. mar 2013

ved daj kedy chces , niektore uz davaju pravdepodobne v porodnici a niektore nikdy tak si vyber . Ja taketo sprostosti planujem kupovat az ked sa bude hadzat v obchode o zem 😀

hajanka
17. mar 2013

od porodnice 😀
a moj to napr. este ani neochutnal 😉 ani mu to nechyba 😉 takze tak

katka1981
17. mar 2013

tvaroh by sa do roka nemal, lebo obsahuje vela bielkovin. Ja robim dcerke pribinacika z tvarohu Milblu, kupujem ho v Kauflande a dam do neho sirup z agave, popripade priadam biely jogurt. Aj mne to velmi chuti, je to zdrave a bez roboty. Puding Paula nepoznam, normalny klasicky pusing mozes davat odkedy davas kr. mlieko. Ale zdravsi je potom domaci pribinacik, ale nie ten kde das biely cukor. Skus si precitat nieco o bielom cukre. Informacii je dnes neurekom. Ale samozrejme je to len na tebe, co das svojmu dietatu jest.

bajboj
17. mar 2013

ja davam od plroka aj pribinacika aj puding

zumasi
17. mar 2013

naco take umeliny? cim neskor tym lepsie...

janka3007
17. mar 2013

ja tiez zhruba od polroka a skusame rozne jogurty,nielen biely nizkotucny ako radila pediatricka....

11nika11
17. mar 2013

Ja som skusila dat Pribinaka asi ked mala 9m,najskor ho elegantne povypluvala a zvysok hodila o zem.Nechuti jej,nedavam jej ho.Radsej jej dam kvalitny jogurt,ten nikdy neodmietne.

ullka
17. mar 2013

Ja davam malemu smotanovy biely jogurt,nizkotucne nekupujem,podla mna su neni vobec zdravsie,pribinacika jedol maly okolo roka ale moc ho neohuril,kedze je zvyknuty na te biely jogurt a paulu kupila babka a to mu vobec nechutilo,ked tak mu uvaim.prvy krt som varila ked mal cca desat mesiacov.

slnieckolu
17. mar 2013

ked uz...tak skor Milacika,ktory je kyslomliecny, so zivou kulturou...ako pribinacik alebo paula dokonca. Moja mala napr.ma aj velmi rada kys.smotanu,ale tu viac % 16% maju ju v lidl.