Prepasírované ovsené vločky pre trojmesačné dieťa

lusia222
27. jan 2013

mamicky chcem sa opytat ci ste davali niektora babatku prepasirovane vlocky ked uz bolo malo mliecka? moja mala 3-masacna vecer dost place lebo mi tecie malo mliecka a je hladne.mozem mu uz davat vecer tento prikrm zmiesany s MM?

renab
27. jan 2013

ovsené vločky by som zvážila - obsahujú lepok, ktorý sa nedoporučuje podávať deťom mladším ako pol roka.

dadushe
27. jan 2013

Poraď se s doktorkou, co ti doporučuje. Za mě bych 3 měsíčnímu dítěti, které nepřibírá, dala radši příkrm umělého mléka a když kašičku, tak rýžovou.

1ivanka1
27. jan 2013

Skor um...predsa hned kasu, moze tobyttazke na brusko..

evka4
27. jan 2013

@lusia222 minimalne prve 4 mesiace by malo babatko papat iba mlieko. prikrmy zaviest najskor po ukoncenom 4. mesiaci. Ak babatko neprospieva a chces mu davat nieco ine ako materske mlieko, tak radsej daj UM, nez nejake ovsene vlocky, ci kase...

domak2
27. jan 2013

Presne ako pise @evka4 , prvych 17 tyzdnov nic ine ako materske alebo umele mlieko. Bud sa snaz zvysit svoju tvorbu, alebo skus dat UM ale nic ine
@lusia222

lucinka4
27. jan 2013

@lusia222 nie vzdy je vecerny plac sposobeny nedostatkom mliecka ale skor unavou po celom dni plnom podnetov, 3mesacne uz dost vnima. Skus vecer kludnejsi rezim, pripadne kontaktuj laktacnu poradkynu ak mas pocit,ze mas malo mliecka. A plne kojenemu babu prikrmy po ukoncenom 6stom mesiaci.vela stastia a malo placu🙂

kattrin5
27. jan 2013

Nieeee vobec kojene babatko nema mat do 6 mesiacov nic. Je normalne ze vecer uz nemavas vela mliecka ja tiez kojim a vecer mavam ciciky prazdne ale mala mi neplace len sa chce dojcit a dost dlho. Hladaj pricinu inde nie v hlade alebo kontaktuj laktacnu poradkynu len nenapchavaj babatko hlupostami este mu uskodis. Pozri mamila.sk

ankaevka
27. jan 2013

Ešte je skoro na prikrmovanie večer....ak máš pocit, že je menej mlieka, zvýš príjem tekutín, kúp si lieky na zvýšenie laktácie....alebo dokŕm UM a uvidíš či je ten plač spôsobený hladom...ale ak ti pekne prospieva, tak príčinu plaču hľadaj niekde inde 😉

lusia222
autor
7. feb 2013

@renab ale kedze by bolo aj kojene MM zabranuje akejkolvek alergickej reakcii,a teda aj na lepok 🙂

anjelicek26
7. feb 2013

@lusia222 - ryzove vlocky (vyzeraju takmer rovnako, ale bez lepku a lepsie rozpustne) a od plnnch 4 mesiacov 😉 Este chvilu vydrzte 🙂

renab
8. feb 2013

@lusia222 neviem, ale jedna vec je alergická reakcia a druhá vec je to, že dieťatko do pol roka nemusí mať dovyvíjané klky v tenkom čreve, ktoré lepok spracovávajú. a neviem si predstaviť, ako by materské mlieko v tomto mohlo pomôcť. písala som ti to preto, že presne toto bol náš prípad. dcérka kojená, nepriberala. doktorka povedala - odvar z ovsených vločiek. aj vďaka tomuto odvaru sme boli potom pár rokov na bezlepkovej diete.

lusia222
autor
8. feb 2013

@renab pozerali sme supermamu a spominali tam prikrmi a tuto temu tak som si spomnula na alergiu na lepk 🙂

ankaevka
8. feb 2013

@lusia222 lepok sa má dať bábatku medzi 4-6m...to doporučujú z toho dôvodu lebo trend je kojiť do tých 6m, preto tak skoro treba dať lepok aby bola ochrana z MM...pre začiatok by som ale vývar z ovsených vločiek nedávala..určite ešte vydrž, do 4m len MM, potom môžeš skúšať začať dávať zeleninku a dať žužlať rožok alebo kôrku z chleba, postupne pridať cestovinu do polievky a chlebík..ak sa ti zdá, že je stále hladná a dokonca vôbec nepriberá, daj radšej UM

ankaevka
8. feb 2013

@lusia222 a ešte niečo ohľadom zavádzania lepku (nechcela som to písať v predchádzajúcom príspevku, chcela som to najprv nájsť aby som nepovedala niečo čo nie je pravda)..citujem: „V období medzi 4.-6. mesiacom života podľa výskumov jestvuje tzv. toleragénne okno. Zjednodušene povedané, organizmus dieťaťa, isté špecializované bunky v jeho tráviacom trakte, sa práve v tomto období dokážu zoznámiť s novými potravinami, zvyknúť si na ne, nevybudovať si voči nim alergickú reakciu a v budúcnosti ich tolerovať. Neskôr úlohu spomínaných špecializovaných buniek preberú iné druhy buniek, ktoré sú práve zodpovedné za vznik alergií." 😉

teriatti
6. apr 2013

@lusia222 ahoj .moja dcera bude mat o desat dni tri mesiace a mam ten isty problem akurat ze moja vypije az 180 ml a aj tak to nestaci tak davam prepasirovane vlocky..len ten slem z nich smiechany s mlieckom a slabu krupicnu kasu z kojenecke vody taktiez s mlieckom a mala je v poriadku spokojeny a ja taktiez...a este k tomu sa jej upravila stolica a uz nemame problemy s kakanim 🙂 o tyzden mam v planu zacat s mrkvickou...vsak aj nas mamy skoro prikrmovali s sme zdrave...prajem vela stastia 🙂

lusia222
autor
6. apr 2013

@teriatti ja som tak uvazovala ci ano alebo nie a nakoniec mi ich mala aj tak nechce jest,nechutia jej. 😀 ale zeleninku papa vsetku.

anetkablahova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalushka
23. dec 2015

Ahoj..asu mas laktacnu krizu..ja som tiez mala..v 6tyzdnoch,3mesiacoch,v pol roku..klud,vela pu,malu maj stale na prsniku..aj ked kazdu pol hodinu..ja som z tho bola na nervy,ale po par dnoch chaosu to vzdy preslo,mliecko nabehlo..je to obdobie,kedy dieta prechadza zasa rychlejsim obdobim rastu,zvysuju sa naroky na potravu a prsia si ma to musia zvyknut,zacat tvorit viac mlieka..takze chvilu vydrzstale prikladaj,bude to ok..alebo proste len drobcek chce citit mamku..proste nechaj vcer cucat,kym chce..nemas sa kam ponahlat..alebo ci brusko neboli..ale vecer to fakt bude asi o tom,ako tu uz baby pisali..babo uz vela vnima a vecer to vsetko hlavicka spracuva,aj preto moze plakat,potrebuje ta pri sebe vtedy a na prsniku sa citi bezpecne..takze len pevne nervy🙂 viem o com hovorim..my sme mali taku vacsiu krizu az okolo toho 5.mes..stale reval..ja uz som nevedela fo,tiez som mala pocit,ze mlieka je malo..tak som zo zufalstva dala UM..a cuduj sa svete,nepomohlo🙂 maly rovnako reval,ziadna zmena..tak potom uz som skusila ryzovu kasu..normalne vo vide som je rozrobila..ale ani to mu nechutilo,ryzu nelubi dodnes..tkaze asi 3tyzdne sme sa trapili a potom to mlieko proste nabehlo same🙂 tiez som mala nervy,ze shudne a tak..a za ten mesiac pribral najviac zo vsetkych dovtedy a paradoxne jedol najmenej..takze len trpezlivost..ak by ale na kontrole bol vahovy ubyyok alebo tak,tak by som dala UM..aj s tou kasou by som este pockala..aj ma obale pisu az od ukonceneho 4.mesiaca..ovs.vlocky urcite nie..mozes len uskodit..a este k tomu imunologickemu oknienku vyssie spomynanemu..odporucaju medzi 4-6.mes. zaradit lepok,aj ine..ale len v minimalnom mnozstve..das par krat ocuckat OMRVINKU z rozka alebo rozmagane ryzove zrnko,alebo kvapku nejakej stavy z ovocia..len minimum,aby sa"ulozil zaznam"o tej chuti,obsahu danej latky..nie nakrmit tym dieta...neviem,i som poradila..dojcenie je veda..podla mna urcite🙂 chce vela trpezlivosti a pokoja..i ked je to tazke,ked dieta stale reve a reve..musis vydrzat..a ak to proste nepojde,tak das UM.nic sa nedeje,svet sa nezruti,dieta ta bude milovat rovnako🙂 takze ziaden stres..na ovsenne vlocky mate este cas🙂 drz sa

vieruska25
23. dec 2015

Ja by som to este asi neriesila dokrmovanim, ale skor podporou laktacie...vinea, homeopatika len nepamatam ako sa volaju ale v lekarni poradia, veela tekutin a vyvar. Mne to velmi pomohlo pocas takejto krizy. Ja som nechcela prikrmovat takto skoro ani za svet, ani UM, a podarilo sa mi to mliecko rozbehnut. A ked by to neslo skor by som dokrmila UM a ovsenne vlocky trosku neskor. My sme dali v 5mes.

luciferkax
23. dec 2015

čoooooo? určite nie.. ešte je velmi skoro na ovsené vločky...
bud skús podporiť tvorbu mlieka alebo si kúp na večer umelé, ale vločky nieeeeeeeeee

natallkaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
25. dec 2015

@lusia222, pokial kupis bezlepkove tak ok, ale klasicke by som este pockala. Ale osobne by som este s prikrmami pockala.

lusia222
autor
26. dec 2015

@katka1981 to je uz 2 roky za mnou ;)

katka1981
26. dec 2015

@lusia222, ako dobre 🙂