Prikrmovanie trojmesačnej dcérky

janka22224
12. mar 2014

Ahojte maminky 🙂 mam 3mesacnu dceerku,otazka je ci uz moze aj nieco ine papat ako len mliecko.papane Nutrilon...dakujem pekne za kazdu radu 🙂

liz_lemon
12. mar 2014

@janka22224 tak do 5. mesiaca jej staci len Nutrilon

evka_evka
12. mar 2014

Este skoro.pockaj aspon do 5teho mesiaca.zbytocne budes brusko zatazovat.

michaela226
12. mar 2014

ja som už od druheho mesiaca zacala davat aj feniklový čajík k mliečku nutrilon a výborne tak dcerke trávi

luba28
12. mar 2014

@janka22224 moze caj,vodu medzi jedlom,..a prikrmovat od 4 mesiaca mozes zacat,kedze neni kojena,...

edvelyn
12. mar 2014

Pyta sa na papanie.nie na pitie.

michaela226
12. mar 2014

@edvelyn je to forma prisunu potravy tak ma nechytaj za slovicka

edvelyn
12. mar 2014

@michaela226 no pardon

gween
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luba28
12. mar 2014

@gween ako mozem na nieco odpovedat co som nezazila,hm???a taka moznost neni

tigerko69
12. mar 2014

ahoj janka ja tiez nekojim papame nutrilon a zacala som prikrmovat niekedy medzi 3 a 4 mesiacom (ja som este nechcela ale mamina povedala ze trosku uz mozem jablcko mrkvicku)...povedala som to teraz doktorke a povedala ze som zacala skoro mala som pockat aspon do 4 mesiaca kedze crievka este nie s tak vyvinute ale kedze moja je dost velka tak to nevadi hlavne aby malo babatko viac ako 6 kil

aliza
12. mar 2014

@janka22224 rozhodne nie! kam sa ponahlas? ak ti zalezi na zdravi tvojej dcerky, tak nevymyslaj. Radsej si nastuduj, ako funguje travenie a oblicky u tak malych deti a pochopis, ze takymto skorym prikrmovanim jej mozes skor uskodit. A takisto neodporucam ziadne caje, je tu velmi vela tem o tom, ako babatka zacali odmietat mliecko a vzdy bol problem v caji, nakolko to babatka zbytocne matie a potom zacnu uprednostnovat ochuteny caj. Ak tak, ponukaj cistu vodu.

saska.t
12. mar 2014

@janka22224 prikrmovanie pred dovrsenym 17 tyz. dietata je nevhodne a moze mat zdravotne nasledky... ked dokazes napisat na MK preco nedokazes po nete najst kedy a ako sa prikrmuje?

janka22224
autor
12. mar 2014

@saska.t nepotrebovala som kritiku,ale radu !!!

lorela
12. mar 2014

@janka22224 Janka, ako ti niektoré mamičky dobre radili, neponáhľaj sa! Dieťatku by to mohlo uškodiť, pretože tráviaci trakt sa ešte vyvíja a je prispôsobený len na trávenie mliečka.
Poraď sa aj s pediatričkou, odporučí ti prvé príkrmy od ukončeného 5. mesiaca. Ak je zodpovedná, tak poradí, s ktorými potravinami začínať a ktorými pokračovať. Spravidla to býva zelenina, napr. uvarený a rozmačkaný zemiak, potom mrkva atď.

A už vôbec nedávaj malej tekutiny, pretože vody, ktorú dávaš do Nutrilonu je akurát. Viac tekutín by mohlo zbytočne zaťažovať ľadviny.
Až s prvými príkrmami začni dávať trochu čistej vodičky. A zeleninu, napr. ten zemiak tiež roztlač v troche vody, alebo vývaru zo zeleniny, aby bola konzistencia redšia. Čo tiež zabezpečí dieťatku prísun tekutín.

lorela
12. mar 2014

@michaela226 Podľa môjho názoru je strava jedna vec a pitný režim druhá.

michaela226
12. mar 2014

@lorela nemam v zaujme sa tu s nikým hadat ale okrem mliečka je dieta sýte aj z cajiku a rovnako ako caj rovnako pije aj mliečko, samozrejme ze mliečko je najdoležitejsie

lorela
12. mar 2014

@michaela226 Ja tiež nemám záujem sa hádať 🙂.
Miečko je potrava, nie tekutina. A čajík len zaplní žalúdok - vyvolá pocit sýtosti, ale potravina to nie je.
Podobne ako u dospelých, mlieko nepatrí medzi tekutiny, nezaratúva sa do pitného režimu.

aliza
12. mar 2014

@michaela226 ale caj nie je vyziva, na rozdiel od mlieka a kojenec sa nema co zasycovat cajom😕 , zasytit ho ma iba mlliecko. Babo caj nepotrebuje, caj dokocna nie je pocitany ako pitny rezim. Caj sa ma pit prilezitostne a nie na litre z flasky, ako sa robi u nas. Prvych 6.mesiacov dietatku staci mliecko, ci uz pije materske alebo umele mlieko (vynimkou su extremne horucavy v letnych mesiacoch).

saska.t
12. mar 2014

@janka22224 ziadn kritika ale odporucenie,toto su zakladne veci,ktore by mala mat matka nastudovane a nie sa pytat na MK,nemyslim to zle,ale je to trosku zvlastne..

jabadaba
12. mar 2014

@janka22224 este je na prikrmovanie priskoro. Ak je dieta plne dojcene, tak s prikrmami sa zacina az od 6. mesiaca. Pri nedojcenych od 4. mesiaca. 😉

ppetinka
12. mar 2014

mne hovorila kamoška, ktorá plne kojí, že jej pediatrička povedala, že môže dať malej prvé príkrmy aj skôr ako pred 6 mesiacom - teda skôr o 2 týždne pred ukončeným 6. mesiacom ...

michaela226
12. mar 2014

ja som to s tym cajom nemyslela na litre samozrejme, velmi skoro sme presli na umelu vyzivu nutrilon a po case som mala pocit ze jej pomenej a tazsie travi to mliecko, preto som sla hned za pediatrom a ten mi praveze odporucil k mlieku davat aspon raz do dna cajik feniklový a ze do 5 mesiaca takto a az potom riesit nieco dalsie.

amorko1
25. mar 2014

mozem sa spytat mozem dcerke urobit krupicku je na sunari od narodenia a teraz ma 3 a pol miesaca dakujem za odpoved