Puding pre 11 mesačné dieťa

syska90
15. dec 2012

Baby, otázka znie :
Chcem urobiť 11 mesačnému synovi 1x BB puding kakaový, myslíte, že môžem vzhľadom nato, že je ,,kakaový´´?Namiesto tých všelijakých kupovaných... Vanilkový sa mi až tak nezdá, ale ten by bol asi najvhodnejší, čo si myslíte?

ikke
15. dec 2012

co da 11-mesacnemu dietatu puding?
nebol by jogurt lepsi?

ked uz puding, tak skor nieco ako zlaty klas, maizena, nech to ma co najmenej "ingrediencii", podla moznosti ziadne aromy a farbiva. pozri napr. v DM drogerii znacku alnatura
http://www.chemievjidle.cz/puding/vanille-puddi...
pre take male dieta podla mna nie je vhodny puding "kakaovy" ani kakaovy...

lienka1601
15. dec 2012

ja som davala.. neviem aky problem by v tom mal byt..

ivetkabab
15. dec 2012

preco by nemohol puding?????aj jogurty????v minulosti pili kravske mlieko a vsetko bolo ok....nebudte knizkove mamicky,potom vase deti maju na vsetko alergiu

anjelicek26
15. dec 2012

@ivetkabab - lol to je vtipne ze az... deti maju alergie hlavne kvoli uzasnym kombinovanym ockovaniam, ktore im pichame, deti maju alergie, lebo prave väcsina nie su tabulkove mamicky, ale pchaju detom e-ka, umeliny a kadeco mozneho od utleho veku. Niekedy aj nevedomky a v dobrej voli, ale staci sa zacitat do zlozenia detskych instantnych kasi ci prikrmov hami, tak cloveka zatrasie. Deti od malinka dopujeme umelymi vitaminmi, od narodenia d-ko, probiotika, lieky na prdiky, sirupceky, sprejicky, no co to s dietatom urobi? A to mlieko kupovane v krabiciach je podla teba to iste, co nase maminy kupovali cerstve s 3 dnovym datumom spotreby s kopou smotany? A mohla by som pokracovat do aleluja, ze PRECO.

Inak k teme puding sa pridavam k @ikke

ivetkabab
15. dec 2012

@anjelicek26 ok,no potom by sme mali ist zit na biofarmu...ja v dobrom.kazda nech si zvazi.ako deti sme jedli to iste a nic nam nie je.teraz su decke jedla viac kontrolovane

anjelicek26
15. dec 2012

@ivetkabab - ved ja viem, ako si to myslela ;) Len proste nase deti su bombardovane kadecim, co "za nasich cias" este nebyvalo a musia tomu celit... dnesny "level" chemie v potravinach je strasne vysoky. Vsetko je prifarbovane, dochucovane, prirodzena chut ako keby uplne vymizla. Keby mam bio farmu za rohom, stahujem sa 😀 Mna dorazilo uz tu na koniku fotky toho, co deti, aj uplne malinke, podostavali na mikulasa. Neuveritelne mnozstvo a aj to, ze to boli 95% skutocne sladkosti, co by jest hadam ani este nemali :( Nezmenim to, to je mi jasne :(

ivetkabab
15. dec 2012

@anjelicek26 bohuzial,taky mame zivotny styl.ja sa snazim malemu varit z cerstvej zeleninky domacej.no od 5 mesiaca sme na jogurtoch a pudingoch a milacikoch.kazda mamina si musi sama urcit co da dietatku,ale zijeme v takej dobe ze organizmus si musi zvykat na to co je.jasne ze netreba davat umele kase atd.no co uz,nie sme v minulom stroci tak zijeme ako nam to zivotny styl prinasa.biofarma je sice fajn.ale to ovzdusie je vsade znecistene takze az tak bio to nie je.iba ak cenou...pekny vecer

anjelicek26
15. dec 2012

@ivetkabab - neznevazovala by som bio, len preto, ze to nepoznam/nekupujem. A pridam, ze v zahranici je bio asi viac kontrolovane a strazene, a ma lepsiu reputaciu, ako na Slovensku. A ano aj u nas to stoji hodne viac. Napriek tomu je rozdiel znecisteny vzduch a rozdiel striekana chemia priamo na listy a plody, v zavlahe.. je rozdiel ak kravu dopuju antibiotikamy, rastovymi hormonami a veru je rozdiel, ked to nerobia. Je rozdiel, ci kurca na farme na umelinach vyrastie na zabijackovu velkost za 45 dni a na bio farme za 3-4 mesiace. Je to rozdiel. A stoji peniaze, lebo to stoji cas a manualnu pracu, a aj vynos je nizsi.

Nezijeme v minulom storoci a mame na vyber... a travenie deti je velmi citlive... bolestne sme to pocitili po tom, co maly po troch vakcinach, co dostal naraz hnackoval vyse roka a dodnes znasa nasledky. Teraz som "mudra" a ockovat uz nebudem, synovi to uz nepomoze. Preto ziadna slepa dovera lekarom, ze to, co picha mojmu dietatu je v jeho prospech, ziadna slepa dovera vo vyrobcu umelych vyziv, ze tam da len to, co moje dieta moze... preverovat, preverovat, preverovat, zdravicko maju deti len jedno.

Sorry za off topic.

ivetkabab
15. dec 2012

@anjelicek26 ved ja neznevazujem.no tu na SK tomu neverim.vela veci nakupujem v rakusku a co sa da mam od nasich zo zahradky aj masko domace.
To mi je luto,ze na vakciny takto reaguje...

ikke
15. dec 2012

ja nevidim dovod pchat do deti pudingy z kravskeho mlieka a tvarohy skor, ako maju na to urceny vek, ked sa davno vie, ze to nie je vhodna strava pre detsky traviaci trakt. jogurt je ovela vhodnejsi.
a tiez nevidim dovod davat detom pudingy plne vselijakych E-"chutoviek", arom a farbiciek, ked je tu lepsia alternativa.
😉

sisaha
15. dec 2012

@anjelicek26 naposledy bola pretriasana nejaka biofarma na vajicka v Nemecku alebo v Rakusku. Sliepky zili v otrasnych podmienkach, ich telo žrali plesne a choroby, boli bez peria. Ako odporucenie - treba si na vlastne oci ak je to mozne preverit, ci ta biofarma je vobec ok... Dnes sa zial neda verit uz nikomu..

anjelicek26
15. dec 2012

@sisaha - ale kvoli jednej ciernej ovci nezahodime cely system, nie 🙂 Ja tu viem presne, odkial mäsko, aj vajicka, co papame pochadza, chcelo to sice trosku prace, ale som spokojna 🙂

Mna skor desia tie slovenske kauzy s polskym preetiketovanym hnusnym mäsom, co predavaju v hypermarketoch, nalepia zlava a kupuje sa vo velkom a tiez to deti jedia :(

Dnes nemoze clovek verit nicomu, treba preverovat a rozmyslat a bohuziaj je to tak - pod urcitou cenou nekupujem, lebo viem, ze taka vec nemohla byt vytvorena v dostojnych podmienkach :(

sisaha
15. dec 2012

@anjelicek26 to nie, len nie kazdy ma moznost preverit si odkial vyrobky pochadzaju. Ja polsky tovar nekupujem vobec a dokladne pozeram vyrobcu. Dnes mi kamoska hovorila o jednych malych potravinach kam chodi kazdy den, ze mozarella syr, kt. mal spotrebu 12.12. a oni ho nepredali, tak mydlovou vodou na vsetkych baleniach odstranili datum spotreby. Ona sa ich hanbila konfrontovat, ale mna to tak nahnevalo, ze im tam poslem kontrolu. Taketo nieco je proste nepripustne..

andrejka1983
15. dec 2012

ja by som tiež nedávala puding, zvlašt ešte teplý do fľašky na pitie ako to robila kamoška a potom malého bolelo brucho a mávala koliky, nemohol sa vykakať, tiež to robila v dobrom aby ho zasýtila a že je to mňamko sladke, ale tak ked potom celu noc reval tak od čoho asi???.....

sofia2008
15. dec 2012

moja dcerka zacala 1x jest puding, ked mala 2 roky..nejeme sladke, cokolady, brumiky a ine chemicke svinstva..maximalne tak domaci jablkovy kolac..je naucena na surovu mrkvu, jablko, vsetko z domacej zahradky.. 😵

smario5
15. dec 2012

Naša malá ma 9 mesiacov a raz do tyzdna spapa puding a už aj krupicu mala s kravskeho mlieko, a nič jej nie je, do 7 mesiaca bola kojená, a poton sme presli na nutrilon 2, tak postupne davame mliečko - kravske, Synček pil do 3 rokov Hami, a ked papal puding a krupicu nič mu nebolo a nič mu nieje ani teraz, už ma 4 🙂) Prvy puding s piškotami papal kolo 10 mesiaca....

osemsmerovka
15. dec 2012

@lussy23 téma ktorú maš rada 😎 ..halooooooooooo kde sa flákaš,ako to,že ešte nie si tu 😉

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
15. dec 2012

@bondy - moji tiez dostavali sklicka, ovocie predovsetkym, zacinali sme v zime prikrmovat, zdrave a roznorode ovocie zohnat, v tom pripade to bola lepsia alternativa. Ale treba citat etikety, my sme mali hipp (tam treba dat pozor na zlozenie, predbiehaju v poradi prikrmov, pridavaju rajciny, zelere od 7.mesiaca atp.) a alnatura, pricom alnatura (dm drogerie predavaju) boli kvalitativne najlepsie aj podla testov. Zeleninku sme varili (kupis bio aj mrazenu mimo sezony a aj sa da zohnat cerstva), mäskove, ryzove, cestovinove prikrmy, to sme uz vsetko varili...

zivika
15. dec 2012

podla mna kludne mozes puding skusit, aj ked ja by som zacala vanilkovzm...kludne mozes urobit aj domaci bez ecok a bez nejakej extremnej roboty...mlieko+kakao+cukor+vanilkovy cukor+kukuricny skrob...a myslim, ze je aj chutnejsi ako kupeny prasok...inac zlaty klas je vanilkovy puding, viac zahustenz, takze urcite v nom nie je menej ecok 🙂

dedenini
15. dec 2012

ja som davala puding uz v 7 mesiaci..a nic zle som natom nevidela... poznam ludi, co uz je magorina co tlacili detom v 5 mesiacoch pizzu...a su zive a zdrave ..

grejci1
15. dec 2012

mám 20 mesačnú sestru a od 4 mesiacov bola prikrmovaná jogurtami, marina keksami... a na velké prekvapenie, Nelke strašne chutil sendvič s detským másielkom a šunkou 🙂

ildici12
16. dec 2012

ja by som ten puding urcite nedavala, to s kakom nema nic spolocne, je to najhnusnejsie kakao. s kakom by som pockala min. do 1 roki, a ked uz tak velmi tak jednu kocku 70-80%nej cokolady. a ja odporucam ako zdravsiu nahradu kakaa karob, ma omnoho viac vitaminov a mineralov. moja ma 15,5 mesiaca a kako este ani nevidela a dufam ze dlho este ani nebude 🙂 pudingy nedavaju dietatu nic vyzivne, len prazdnu energiu.

vierkasteffi1
16. dec 2012

ja som robila puding z UM a puding vanilkový malému strašne chutil nevedel sa ho dojesť ale samozrejme nie každý den tak maximálne 2x do týždna aby mal zmenu 😉

balimka
16. dec 2012

@syska90 kebyze uz nemam v spajzi nic ine len puding a krabicu mlieka, tak ho uvarim aj 11 mesacnemu .. inak nevidim dovod. Ja som prvy krat ponukla cca. v 22 mesiacoch, ale nechcel 😉
Krupicna kasa, ryzova kasa, kukuricna kasa, ovsena kasa, prosova kasa, smotanovy biely jogurt, neskor po roku vymiesany tvaroh -- je tolko moznosti co este ponuknut ...
A ked uz to bez pudingu nejde, tak by som ho uvarila z muky alebo zlateho klasu, s mensim mnozstvom cukru a s pravou vanilkou.

@dedenini @grejci1 @ivetkabab
Pre vsetky mudre mamicky ktore sa riadia heslom co dieta prezije, to je dobre ... preto asi mame v starsich generaciach na slovensku epidemiu obezity, cukrovky a inych metabolickych poruch, upchatych ciev a pod. - lebo niekto ich ako deti asi zle krmil, ziskali zle stravovacie navyky, v tele sa to postupne zbieralo a raz do praskne ... to ako naucim dieta jest, mozno nezmeni jeho zivot v bezprostrednej buducnosti, ale urci to, do akeho veku bude moct zit zdravy plnohodnotny zivot.

dedenini
17. dec 2012

@balimka dik ze si ma nazvala mudrou... ja si nemyslim ze pudingom som naucila svoje dieta zlym navikom a ze preto nebude mat zdravy plnohodnotny zivot... moja dcerka sa dobre stravuje,a nic jej praskat nebude , nebude mat obezitu a ani cukrovku a ani ine ... mne poradila puding moja mama, ze neni v tom nic zle, ma odchovane dve deti.. a ja som ziva a zdrava..a ziadne chorobi nemam... takze mudre recicky si nechaj pre niekoho ineho, alebo napis knihu

dedenini
17. dec 2012

@balimka a takym heslom sa urcite neriadim... staraj sa o svoje veci radsej.. prepac ale si ma tym dost urazila a obvinila svojimi slovami..ja svoje dieta vychovavam dobre a tiez ju krmim dobre... takze mna v tych tvojich debatkach neoznacuj

miskakyska
17. dec 2012

............nebodaj téma ešte nie je zamknutáááááááá?? 😅 😅 😅 to je rekooord 😕

dedenini
17. dec 2012

@balimka Mlieko a mliečne výrobky vo výžive dieťaťa
Autor: MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Mlieko alebo mliečne výrobky by mali byť každodennou súčasťou jedálneho lístka dieťaťa. Sú zdrojom hodnotných bielkovín, vitamínov A, B2, B6, B12, D. Ceníme si ich však hlavne pre vysoký obsah vápnika. Bez mlieka a mliečnych výrobkov nie je jednoduché zostaviť taký jedálny lístok, ktorý by dieťaťu poskytoval vápnik v dostatočnom množstve.
Mlieko je v prvých mesiacoch života jedinou potravou dieťaťa. Ideálne zloženie má materské mlieko a počas prvých šiestich mesiacov je optimálnym spôsobom výživy výlučné dojčenie. Deťom, ktoré z rôznych dôvodov nemôžu byť dojčené, sa podáva umelé mlieko. Kravské mlieko je do 1 roka nevhodné. Po 1.roku sa môže zaraďovať v menšom množstve, najmä ako súčasť jedál. Vo forme nápoja sa odporúča až po 2.-3. roku, dovtedy by dieťa malo piť umelé mlieko.
Jogurty patria medzi najobľúbenejšie mliečne výrobky. Do výživy ich možno zaradiť 7-8 mesačnému dieťaťu. Pri výrobe jogurtov, ako aj iných kyslomliečnych výrobkov sa počas mliečneho kvasenia čiastočne rozkladá aj mliečna bielkovina, čím sa stáva ľahšie stráviteľnou a klesá jej schopnosť vyvolávať alergiu.
Začíname tým najjednoduchším druhom jogurtu – bielym, neochuteným. Podávajú sa smotanové jogurty, ktoré možno striedať s polotučnými, nízkotučné sú nevhodné. Prednosť by mali dostávať probiotické jogurty s obsahom živých kultúr, ktoré podporujú rozvoj imunitného systému. Po čase možno stravu spestriť i ochutenými jogurtmi, príchuť však treba prispôsobiť veku dieťaťa. Do 1 roka môže dieťa papať najmä jablkové, marhuľové, broskyňové, slivkové, či banánové jogurty, po roku možno podať i čokoládové, alebo citrusové. Biely jogurt sa dá ochucovať aj prídavkom čerstvého ovocia, džemu, kompótu, ovsených vločiek, či cereálii. Jogurty s obsahom umelých sladidiel sú nevhodné.
Jogurt je vhodné zaradiť až keď dieťatko papá tri základné príkrmy: zeleninový príkrm (s mäskom alebo žĺtkom), ovocný príkrm a kašu. Ak je dieťatko dojčené, s podávaním jogurtu sa netreba ponáhľať, pre dieťa je do roka výhodnejšie materské mlieko.
Z kyslomliečnych výrobkov sa môže už počas prvého roka podávať aj acidofilné mlieko, kefír, či actimel, do varených pokrmov možno používať kyslú smotanu.................... najdes to tu http://babetko.rodinka.sk/vyziva/vyziva-deti/ml...................... takze tichucko radsej

dedenini
17. dec 2012

@miskakyska nema byt preco zamknuta podla mna