Puding pre bábo

barnica
3. dec 2013

Ahojte Maminočky ja sa chcem spýtať aký puding ste dávali detičkám a či sa dá kúpiť nejaký práškový keďže sme skúšali hotové pudingy z nestlé a tie mu vôbec nešli a myslím že práškový by ma menej mrzelo keby nedojedol,tak som hockedy musela vyhadzovať keˇže on nechcel a nedopapal ani maximálne lyžičku dve. Najviac mu šiel vanilkový všetko vanilkové má rád,po čokoláde mi grcká a malinový mu tiež nešiel. Máte nejaké overené značky pudingu pre deti v prášku?

janickacrazy
3. dec 2013

@barnica Ja som takému malému puding nedávala, nemyslím si, že to potrebuje a nie je to veľmi zdravé, radšej mu daj ovocie alebo zeleninku, mne malý ani kaše vobec nechcel, nie každé dieťa ich má rado. Starší jedol aj kaše aj pudingy v pohode, ale až tak od roka asi.

linda20111
3. dec 2013

@barnica ahoj, ja som davala malemu tiez hotovy kupeny z obchodu vanilkovy alebo klasicky ktory robim aj pre nas, tiez vanilkovy + piskoty do toho. Sem tam mu dam trosku ochutnat aj z jahodoveho alebo cokoladoveho. No neviem ci si sa tu dobre opytala, lebo tu zachvilu nabehnu mamicky ktore detom nikdy nic ine nedali okrem materskeho mlieka, ale je to kazdeho vec co svojmu dietatu da jest.

barnica
autor
3. dec 2013

on práveže kaše vôbec a puding tak pomenej ale kvôli lepku mi kázala lekárka dávať. Pýtam sa lebo taký klasický som mu nedávala len ten kúpený a ten že vôbec mu nešiel hovorím tak lyžička dve 😖 No ja nemám to šťastie aby som mohla malému dávať materské mliečko ale na začiatku som ho mala veľa a potom sa rýchlo stratila a už ho nenaštartovala ani laktačná sestra...

ikke
3. dec 2013

ked uz nutne potrebujes davat puding, tak zajdi aspon do DM drogerie a kup ten od alnatura.
precitaj si zlozenie, cim menej ingrediencii, tym lepsie

ikke
3. dec 2013

@barnica kvoli lepku PUDING??? 😨

barnica
autor
3. dec 2013

no vraj existujú nejaké zahusťujúce zložky pudingu s obsahom lepku ja som doteraz neriešila a asi ani nebudem lebo on veľmi ani nechce puding. Papá každý deň zeleninku ovocia bez problémov,sunar takisto a občas sunar susienku ale inak velmi nic

janickacrazy
3. dec 2013

@barnica neboj sa možno sa rozpapá ked bude starší a nebudeš stíhať ani variť, moj starší má už 13 a puding miluje a najradšej by ho zjedol aj za troch a každý den 😀

dejka77
4. dec 2013

Ked ti ide len o lepok tak mu daj pecivo. Alebo ovsene vlocky do ovocia, jogurtu, to by si urcite nevsimol.

tova
4. dec 2013

omg, 8 mes. dieta a pudding? to co je za dr?? a preco mu treba extra lepok?? v umelom mlieku ma vsetky vitaminy co potrebuje, ked chces zahustit tak sa to da vlockami, mozno krupicou..

barnica
autor
4. dec 2013

Ďakujem skúsim mu dať jogust a nejaké pečivo do toho alebo tie vločky. Syn je alergik a má numulárny ekzém tak neviem či to nesúvisí s tým. 😒

ikika
4. dec 2013

@barnica ked mu chces zaviest lepok, tak do masovo-zeleninoveho prikrmu zavar krupicu a to tak, ze asi 2 cajove lyzicky detskej krupice nechas asi 20 minut napucat vo vode a potom zavaris do hotoveho prikrmu, nech sa ta krupica uvari... sledujes reakcie dietata a o cca. 2-4 tyzdne mozes zaviest babylove kase, napr. 3-zrnna, 8-zrnna... a nie pchat 8-mesacne dieta pudingom... 😕

A duplom, ked je alergik a ma exem, tak by som dbala na zdravu stravu a davala maximalny pozor, co mu dam zjest, citala zlozenie vsetkeho a rozhodovala by som sa podla toho. 😉

Nemyslela si nahodou Sinlac? http://eshop.kojeneckavyziva.cz/store/nestle-si...
Ten vsak lepok neobsahuje... je vhodna pre alergikov aj celiatikov... 😕

ivanakir
4. dec 2013

Tekemu malemu puding este nedavaj, ved je to umelina!!!! - Podla mna.... mozno ine mamicky davaju, nic proti. moj ma 16 mesiacov a este som nedavala....

barnica
autor
4. dec 2013

presne to Sinlac... Len som si nemohla spomenúť na názov ... ďakujem

aliza
4. dec 2013

@barnica tvoj maly ma viac rozumu ako lekarka 😀. Ziaden puding nepotrebuje, zbytocna umelina bez vyzivovej hodnoty.

barnica
autor
4. dec 2013

on nechce puding 😀 asi hej asi sa rozhodol že kašle nato. Dnes papal jogurt s celozrnnými piškotami podrvenými a sa olizoval až za ušami čo som si myslela že biely jogurt mu nepôjde 😕