Špaldová krupica a normálna krupicová kaša pre drobca

patrikad
24. nov 2012

Máme sedemmesačného drobca a začíname ho prikrmovať kašami. Tie kašičky od rôznych výrobcov sa nám, ale zdajú príliš umelé..Môžte poradiť nejaké alternatívy, ktoré by som robila s materským mliekom? Napr. celozrná špaldová krupica je vhodná alebo od kedy môžme dávať normálnu krupicovú kašu? Ďakujem za rady

soldi
24. nov 2012

ahoj, my davame spaldovu krupicu (moze sa ak je zavedeny lepok) alebo polentu- kukuricnu krupicu. uvarim vo vode, pridam trochu mlieka a na osladenie do toho rozmixujem nejake ovocie 🙂 davam este jahly- tie su super alebo som robievala aj ryzovu.
@patrikad

patrikad
autor
24. nov 2012

A ryžovú kašu z akej ryže?

ildici12
24. nov 2012

@patrikad ryzovu kasu by som robila z naturalnje ryze aj ked sa to dlho vari a rozmixnes to 🙂 no moze sa stat ze ti to dietatko vykaka v celku, nam mala to 2-3x spravila kym to zacala normalne zuzitkovat... ale v obchode dostat aj klasicku tu bielu ryzovu krupicu, 400 g je cca 0,80 eur my to kupujeme v kauflande. tam je ta priprava omnoho rychlejsia, no je v tom zial aj menej zivin :(

ankaevka
24. nov 2012

@patrikad ahoj, ja robím ryžovú, pohánkovú, kukuričnú, z ovsených vločiek a aj klasickú detskú krupicu

chovancova27
24. nov 2012

Ahoj, ja som tiež dávala len čisto bio prírodné produkty, žiadne umelé... a vlastne doteraz to tak robím🙂 super je kukuričná polenta, robím ju s rastlinnými mliekami (ryžové, ovsenné, špaldové - kúpiš v DM), tie sú sladké sami o sebe, takže nemusíš nič sladké už pridávať, alebo postrúhať jablčko, hrušku... aj pšeno dosť malinký lúbi, tiež s ovocím a uvarené v ovsennom mlieku...

vonicka
24. nov 2012

My tiez nekupujeme ziadne instantne, najoblubenejsia je ovsena a potom jeme aj spaldovu krupicnu, ako pises. Do toho bananik a jablcko a maly sa ide potrhat. Varenie trva tak 2 minuty, cize dost dobre nechapem, preco si ludia myslia, ze si zlahcuju zivot instantnymi vecami.

patrikad
autor
26. nov 2012

Ďakujem Vám za rady. Všetko nakúpim a budem skúšať..

tortelinka
26. nov 2012

@patrikad kase sa daju kupit aj prirodne, bez chuti, ecok, a inych somarin...papame znacku Nomina, maju rozne druhy

terez24
1. máj 2013

@chovancova27
@vonicka ahojte maminky, prosim vas - kde sa daju okrem DM kupit vsetky tieto zdrave potraviny? A cenovo je to najvyhodnejsie v DM? Dakujem! 🙂
este vas poprosim o radu - maly uz papa zeleninkove prikrmy (mesiac), aj ovocie a jablckovu presnidavku (domacu), lepok mame odskusany... Kasicky mu mozem zaviet vecer?
Dakujem

abbey1
1. máj 2013

@terez24 Dobré sú od firmy Nomina a kúpiš ich v každej predajni zdravej výživy.

chovancova27
2. máj 2013

@terez24 Ahoj, ja nakupujem najčastejšie v DM-ke, ale aj v bio obchodoch už som začala aj cez internet... najlacnejšie je to asi v bioobchodoch, ale zasa ako-čo... v dm-ke rada nakupujem všetko aj babylove plienky, za nákupy dostávam body a potom je dosť vysoká zľava a vtedy robím veľký nákup a všetko vyjde lacno potom🙂

efffca
10. nov 2013

Čaute mamičky, špaldovú aj krupicovú kašu môžte variť aj z domácky vyrobených rastlinných mliek, je to jednoduché, bez pridanej soli ako u tých kupovaných a tie kupované sú aj veľmi drahé, ja som s tým začala po prečítaní tejto témy: https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/homemade-rastlinne-mlieka-2/ 😉 môjmu drobcovi tieto kaše veľmi chutia 😝