Je lepšia drevená alebo látková ohrádka?

anicka1981
13. jan 2012

Mam 7 mesacneho chlapca,ktory zacina lozit, nemozem ho nechat sameho na sekundu,lebo sa mi popretaca aj pri prebalovani, len ked sa otocim po plienku.Momnentalne to riesim tak, ze mu poprestieram na zem deky, a oblozim vankusami,ale takto,to dlho uz nevydrzi,vidiet , ze zo dna na den je pohyblivejsi.

tea333
13. jan 2012

mali sme klasicku drevenu ohradku a bola na nezaplatenie. odporucam

aninka30
13. jan 2012

my sme mali drevenu, ked som si potrebovala odskocit napr.na wc sup ho tam a vedela som ze je v bezpeci 🙂 davala som ho tam ale len v nevyhnutnych pripadoch inak som mu nechala volne pole posobnosti a koncom 10m uz chodil 😉

anicka1981
autor
13. jan 2012

@tea333
@aninka30 tiez som rozmyslala nad drevenou, s pavnym dnom,teda podlahou, ta latkova mi pride nestabilna,,, no podla mojho,maly bude riadny zivan, tak mozno budeme aj dlhsie vyuzivat, asi kym ju nepreskoci 😀 a nevylezie z nej 😅 a kolko vas vysli?, ja som pozerala na net a cena bola 200e, co sa mi zda strasne vela, ale to taka 6 stranna,a ze sa da vyuzit neskor aj ako zabrana do dveri, ku krbu a tak,,,

aninka30
13. jan 2012

@anicka1981 anicka to neviem kolko stala lebo som ju mala pozicanu od braska... 😒 btw.mas pekne meno 😉
a neviem ci to ako zabrana posluzi lebo ked maly zacal chodit tak ju bol schopny odtlacit kam potreboval 😀 ale mozno existuju aj zabrany odolne proti takym vynaliezavcom 😀 prip.specialne ku krbu alebo do dveri, my mame vo dverach toto-vid foto

ikke
13. jan 2012

drevena s pevnym dnom, taku urcite neodtlaci 😀 a ak ju dobre postavis (aby nebola napr. pri sedacke),tak z nej ani tak skoro nevyskoci 😉

zuzimia
13. jan 2012

Urcite odporucam drevenu. Ja mam klasicku este po nas, ked sme boi deti. Nema ani dno, ale kedze ju mam na dlazbe,mam na spodku na mieru odrezany polystyren, aby nechladila a na tom este vhodnu podlozku. Kedze sa nemoze pri stati opriet o podlahu, tak ju neodtlaci. Ale zato, ked je vonku z nej, tak ohradka cestuje, len taky fukot.

anicka1981
autor
13. jan 2012

@aninka30 no ono,ze sa to da pripevnit neakym clip on systemom ku stene, ked ohradku rozoberies, a ze sa da dokupit aj latkovy potah a mas z toho domcek na hranie...
@zuzimia hehe, to mi nenapdlo, ze sa do toho mozu pustit z vonku 😀
a tie klasicke drevene ohradky, to mi skor pride ako postielka bez matraca, tak ked tak u svokrovcov su 2 na povale, tak zmontujeme a mame zadarmo, sice nie taku peknu, ako tato, ale zadarmo 😀

martina_uk
13. jan 2012

@anicka1981 ajojky, mame drevenu postielku ale v tej iba spinka, tu mame v spalni ale do obyvacky som kupila cestovnu postielku 120/60cm a tam davam malu ked potrebujem odskocit na wc, cedim nejake horuce cestoviny alebo ked vyberam nieco horuce z rury lebo ona je sikovnica a hned by mi dosla pomoct. Ma tam hracky ktore su vzdy iba tam, vela plysakov a tak a ona sa s nimi vzdy na tu chvilku zahra, inak cez den tam nieje iba vynimocne ked sa vypyta ze chce ist tam. Na zemi ma velku perinu 2m/2m a na tej sa hra cez den ked som pri nej. V nejakej ohradke by nevydrzala, chce byt vsade kde som ja a ked jej dojde chvilka tak sa ide sama pohrat. Nasa uz chodi takze to je troska ine ako 7mesacne babo ale aj vtedy sme to tak riesili ze bola bud na perine alebo na dekach a vynimocne v cestovnej postielke ked som musela odbehnut.

nikitkad
13. jan 2012

cestovnu tu vyuzijes este

anicka1981
autor
13. jan 2012

@martina_uk no ved to, ze moj je na dekach teraz, a vidim na nom ako sa snazi dostat cim dalej, a jednoducho,ked nebude v ohradke tak sa dostane vsade, certik maly, to ze on uz teraz nevydrzi dlho na jednom mieste, ani vo stolicke, ani v chodacke, ani v kociku, ani v postielke, a ked sa mu nepaci jednoducho spusti kvik( na to, ze vie kvicat a pistat prisiel pred 4 dnami, odvtedy ine nepocuvame, 😀 ), takze ja s nim vlastne non stop narabam cely den, strasne narocne babo, takze ked budem mat odradku, alebo tu postielku, alebo cokolvek pre co sa rozhodneme, tak si budem ista, ze bude v takom stave v akom ho do nej dam,, 😅 , lebo inac sa to neda, to by som ani pradlo nemohla vyvesit, alebo cokolvek musim take robit,pri com in byt nemoze, aj ked nar bude mat tu ohradku v kuchyni a budeme vlastne spolu,, alebo este lepsie je dat ju do chodby a mat na neho vyhlad zo vsetkych izieb, ako nechcem mu z ohradky urobit vazenie, 😲 , lebo mu venujem maximum svojho casu, ktory vlastne nie je moj, ale jeho uz 😨 preto som sa aj chcela poradit, ze co by bolo lepsie 😉

martina_uk
13. jan 2012

@anicka1981 No ja som si tiez myslela ze mala vydrzi v cestovnej postielke dlho ale ona uz ma ine plany a nie sediet v ohrade. Musela som si byvanie prisposobit tak aby jej nic nehrozilo. Obrusy som dala prec lebo ich stahuje, skrinky su bud zalozene boxom na hracky(ktorym sa nedaju zviazat rucky) a ostatne maju zviazane rucky, sufliky su tiez zviazane, na rure mam take specialne co dostat v tesku, stoji to asi 3eura aby to nemohla otvorit a ja si to odystujem, na schodisko sa nedostane, tam mame jednu stranu zo starej postielky a my to prekracujeme, ona nevydrzi byt ani na perine ani v postielke dlho sama, po chvilu pride zamnou a tak jej hodim plastovu nadobu, varesku a nasypem par burizonov a ona miesa a vymyslam podobne aktivity. Mam stastie ze mam spojenu obyvacku a kuchynu, akurat na wc musim dole tak vtedy je v postielke...ja sa jej tiez nemozem venovat cely den aj keby som chcela, musim navarit, upratat, povesat pradlo a aj ked sa to snazim robit pocas jej spanku neda sa to stihnut a ona mi rada pomaha pri vareni. Aj ked nieco utieram musim dat utierku aj jej lebo my vezme moju :D drzim palce aby si to vyriesila tak aby ste boli obaja spokojny ;)

monika15
14. jan 2012
tea333
14. jan 2012

@anicka1981 ja som mala 120x120cm stvorec, bez dna asi za 120 eur. velmi dobre posluzil. vonku sme mali tu 6 strannu, o dost vacsiu, ale ani ta nebola taka draha. myslim ze okolo 160? nemalo to dno, iba stala na takych podstavcoch s protismykovou upravou, takze to na drevenej podlahe pekne drzalo

aninka30
14. jan 2012

@anicka1981 jeej to je suprove take som ani nevidela ze sa da z toho urobit domcek 😀

janinah
14. jan 2012

mala som drevenu stolárom robenu ohradku dosť veľku,odchovala asi 5 detí v rodine a darovali sme ju ďalej a možno služi doteraz,ak by som ešte teraz potrebovala ohradku/už nebudem/ tak tiež si dám vyrobiť,dá sa potom ešte aj predať,oplatí sa,je pevná a niečo vydrží

anicka1981
autor
15. jan 2012

@martina_uk
@tea333 no mz teray bzvame u nasich, a tu je beypredmetne, lebo ohradka nam tu uy ani nevojde, ale do konca mesiaca samame stahovat, a tam to uz mame prerobene aj na maleho, takze, neake velke nebezpecenstvo mu hrozit nebude, aj ked deti su vynaliezave 😀 , preto by som chcela aj ohradku, kedze v posietelke ucimecisto iba spat a nie hrat sa, uvidim, ked sa prestahujeme, ako to bude, a neie je problem kupit, , a urcite,ked uz ,tak taka co vydrzi,mne sa paci ta,, co som dala foto, da sa v nej hrat a chlapec si robi bunkre rad 😀 , no len mi ostava dufat, ze ju vyuzijeme, lebo uz mame hojdacku, chodacku, stolicku, a v nicom nevydrzi extra dlho bez toho, aby sompri nom bola a hrala sa spolu s nim, ale je to aj o bezpecnosti, takze sa urcite kupit aj to, 😉 uvidime

asfodelka
15. jan 2012

@anicka1981 ahoj, ak by si chcela drevenu ohradku jednu mam doma a nepouzivame ju. kupila som ju ze do nej zavriem kvety, mam vela orchideii ale nepomohlo. maly je uz vyssi ako ohradka. ja som z Ke. ak by ste sa niekedy presli tak Ti ju mozem dat. je to taka staria klasika.
inak ja som do nej maleho ani nedavala. mne nevadi ked sa mi plazil po byte a teraz sa zas ku vsetkemu stavia a pochoduje. vsetko co by mu mohlo ublizit som dala dost vysoko a je to dobre. nikdy niesom priliz daleko od neho. mne to pripada take zvlastne zavriet dieta do ohradky ako zvieratko, ved o com je zivot- o poznavani.

anicka1981
autor
15. jan 2012

@asfodelka dajujem si zlata 😉 , uvidime co a ako,ked tak napisem ip, no ja som nad tym zacala rozmyslat az teraz, ked vidim ake sidlo to je, a ako som pisala, teraz byvame u nasich a jednoducho, sa to tu neda tak prisposobit, no ale ani ta ohradka sa mi tu nezmesti,,,, 😀 takze cakam, kym sa prestahujeme a uvidim ako to bude tam, mne sa nezda, ze by som ho zatvorila ako zvieratko, jednoducho by som ho do nej dala, ked by som na neho nemohla dat 100% pozor a mohol by si ublizit, ved najviac urazov je v domacnosti 🙄 , uvidime......

lili777
15. jan 2012

@anicka1981 Ja mám sieťovú veľkú a som s ňou spokojná. Je maximálne bezpečná, keĎ sa deti učili stavať, tak som si mohla byť istá, že aj keĎ sa postaví a následne pustí, tak si neudrie hlavičku a neublíži si, čo v drevenej si myslím, že môže. Moja malá niekedy v nej poobede aj spinká. A je tam veľmi rada, lebo tam môže cestovať, čo už v obyčajnej postielke pre dlžku nevie🙂 Trávi tam minimum času, ale keď proste musím na wc, zazvoní poštárka a v podobných situáciách, tak viem, že ju tam šupnem a je v bezpečí. Samozrejme sa jej to nepáči, ale ak to v tej chvíli je nutné a potrebujem ju dať na bezpečné miesto, tak táto ohrádka je super.