Mám brať dudlík do pôrodnice?

ni13
13. jún 2015

mozem tam dat pre babetko ?

kladina
13. jún 2015

Mne skor vycitali, preco som si nepriniesla😉

tinqua
13. jún 2015

A preco by si nemohla....je to tvoje dieta a dudlikom ho na zivote neohrozis...niektore sestry su velmi mudre a mozu vysomravat, to by som sa ohradila...akurat novorodenec ho velmi neudrzi v puse, lepsie pomoze na ukludnenie ked si ho prilozis...

ukulela
13. jún 2015

pre kazdy pripad vezmi a ak nebude treba, nemusis ho pouzivat ... ani doma.

sunnyfunny
13. jún 2015

Ahoj 🙂 U mna sa hnevali, kedze to bola porodnica priatelska detom..Ale aj tak som dala navecer. Inac silou mocou nemusis davat zakazdym.. Mne nebude predsa kazat nejaka sestra alebo lekarka ohladne tejto veci. Kojenie mi to vobec nenarusilo 😉 Ale su aj ine skusenosti https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ma-cumlik-negativny-vplyv-na-kojenie/ Rob ako citis. A od cumlika sa odnaucila dcerka dost skoro a sama 🙂 Takze NO PROBLEM 😉 🙂

ni13
autor
13. jún 2015

a viete mi poradit ze ktori dudlik lepsie pretoze neviem rozhodnut ze AVENT, MAM,NUK ?

tinqua
13. jún 2015

Avent je fajn malicky ten sme aj my mali...len naozaj drobcek ked sa narodi bud spi alebo je hladny tak az tak to v prvych tyzdnoch nevyuzijes

mamaveronika
13. jún 2015

hnevať isto nie oni su radi že im môžu zapchať usta:D pri prvom synovi som si vzala do porodnice a mali sme klud, druhy syn nechcel cumel ani vidieť a plakal stále do roku a pol...nič ho neutíšilo len mamin cicik :D kojila som tým pádom tak 30x denne, o noci ani nehovorím....aaaaaa...bolo to vyčerpavajuce, takže ja som za cumel na 100%, a prvy mal cumel a kojila som normalne bez problemov(to len pre odporcov cumlov) a aky cumel? zober viac druhov, nie každy sa mu bude páčiť🙂 😉

seahorse27
13. jún 2015

Ja som mala pri obidvoch v 2 roznych pôrodniciach a nikomu to nevadilo 😲 Co sa znaciek tyka, to si vyberie babatko samo 😉 Dcerka chcela len Nuk, syncek teraz zasa len Avent 🙂

brisilda
13. jún 2015

mozes si ho zobrat 🙂 pokial budes mat po porode bbatko pri sebe tak nevidim v tom problem aj ked na druhej strane cumlik je babatku zbytocny .... ak bude plakat je lepsie ak si ho prilozis na prsnik a podporis aj tvorbu mliecka 🙂

jeennyv
13. jún 2015

je to na tebe ci si ho vezmes, ak chces vezmi a urcite sa nikym neriad, inak to prikladanie ako fajn, ale casto je to o tej potrebe iba dudlat cize babo mlieko nepije len sa s prsnikom hra, cize lepsie je trochu dat dudlik ako potom nic nespravit, lebo babo je stale na prsniku, sesterka ma s tymto momentalne problem, mala sa tak naucila a nemoze nic zrobit, lebo si zvykla len tak dudlat...

vedorka
13. jún 2015

ak chces dojcit, tak urcite nie dudlik, lebo sa ti nemusi dobre rozbehnut laktacia a moze sa nespravne babo prisavat. ak nechces dojcit, alebo je ti jedno ci ho budu dokrmovat, tak si kludne zober. ;)

zeytin
13. jún 2015

Pri prvej som nemala... a na základe skúseností som pri druhej balila dudlík ako prvú vec 🙂 A vôbec som nemala problém s laktáciou ani s dojčením, s prisatím... absolútne nie.

libka1
13. jún 2015

odo mna vyslovene sestry pytali v obidvoch porodniciach a pri vsetkych troch detoch 😀 ani sa im necudujem, ked to viezli tu haldu uzlickov na nejake vysetrenie na tom voziku, to bol iny koncert 😀 😀 😀 je to na tebe ci chces dudlik dat, alebo nie 😉

laurika26
13. jún 2015

dudlík, mi to skoro vôbec nepoznáme 🙂 Ja som ho ani pri jednom v pôrodnici nemala a ani ho nikto nepýtal. A ani moje deti cumlík vôbec nechceli. Keď sme sa vrátili z pôrodnice, po pár týždňoch prišla taká kríza na mňa a chcela som ten cumlík dať, no deti mi ho úplne odmietali, takže som to úplne zavrhla aj ja, a bolo po probléme. Deti mi necumľali cumlík, ani prsty, keď začínali piť, tak sme prešli rovno na detský hrnček s dierkami, neskôr so slamkou. A malo to úspech. Majú krásne rovné zúbky, nekazia sa nám. Zubár nás pochválil 🙂))

libka1
13. jún 2015

@zeytin napodobne, kojim uz tretie dudlujuce dieta, tato posledna by ma zozrala keby nemala dudel 😆

luslus
13. jún 2015

ja som si vzala, ked uz som malu nevedela utisit tak mi jedna sestricka hovori, ci mam cumlik, vravim ze hej. a ona tak co jej ho nedate? tak som dala, potom mi malu vzali na noc ku nic nakolko mala zltacku, menili sa sluzby a jedna krava sestricka mi ho vyhodila. rano tam uz nebola tak som jej ani nadat nemohla

kataina
13. jún 2015

som proti cumlikom, moj maly nemal ani raz žiadnu potrebu dudlať cumel. Navyše si myslim, že aj ked tu tvrdia že s kojenim je to v pohode, tak nemusi byť. A ešte prave z cumla môžu vznikať infekcie v puse a hnačky a traviace problemy. Ked to nebude nutne, nedala by som cumel

katarinamarkova
13. jún 2015

@ni13 najstarsieho mi hned po par hodinach doniesli s dudlom 🙂 ze akosi mu zachutil...... pri druhej som dudel nebrala.....hned prvy den po par hodinach som vypytala od sestricky, bez slov a bez problemov doniesla hned tri, nech skusim, ktory jej zachuti.
pri tretom som si do porodnice zobrala.....nikto to tam nekomentoval.....len jedna premudrela biomamka.....

katarinamarkova
13. jún 2015

@ni13 este k tomu kojeniu co tu bolo spominane.....dudel na kojenie nema ziadny vplyv.....tvorba mlieka je len o psychike a hormonoch. a co sa tyka techniky prisatia, ziadny s x druhov dudlov ci flias co u nas preleteli nemali nikdy na toto vplyv.

lilimoni
13. jún 2015

A naco dudlik? Potom sa budes trapit, ze zaba v puse, problemi so zubkami a nakoniec ako oducit od dudla.

zabina27
13. jún 2015

@ni13 mna sa tiez sestricka pytala, ci nemam, mala som, ale este zabaleny, neprevareny, tak mi ho oni na novorodeneckom prevarili. len maly chce doteraz len taky dudel, ktory som mu ako prvy strcila do pusy, teda mam 😀 keby som to bola vedela, ze si zvykne na prvy, tak kupim nejaky lacnejsi, takto stale kupujeme tieto 😀 a aj ked ma od porodnice dudel, zavislak nie je, na obedne zaspavanie mu davam, inak mu nechyba

iviska2
13. jún 2015

Moja prvá dcéra mala dudlík od narodenia ,syn ho nechcel ale v troch mesiacoch som mu ho dala nasilu -inak by sále visel iba na prsníku ,tretia ho po týždni vyradila zo sortimentu vecí čo chce mať 🙂 v ústach -kojená a žabu mala skoro stále . Štvrtá dudlala do roka a piata asi do roka a pol-tá nemala žabu ani raz. Takže ak mi chce niekto nahovoriť že je to z cumlíka ...... 😠

aicha15
13. jún 2015

mne priniesla malu s dudkou sestricka

lubina
13. jún 2015

obe deti mali cumlik a mladsia ho mala uz v porodnici, inak by iba revala a revala...to bolo velmi narocne dieta a bez toho cumlika, by sme sa asi boli vsetci doma zblaznili....a k oducaniu, aj to sa dalo, pekne sme ju oducili ked prisiel cas byt bez cumlika...

martina833
13. jún 2015

jednoznacne si zober, ja som bola proti cumlom, ale ked mi mala plakala, mlieko som este nemala a nevedela som, co mam robit, cumel bol zazrak, kym priniesli UM (aj proti UM som bola mimochodom) 😀

luslus
14. jún 2015

@zabina27 jasne,aj moja so zvykla na mam 🙂 al minule som jej kupila babylove,ze ved nebudem kupovat drahe cumle. 2 Dni sa trapila,vypadaval jej a potom ho uz dudlala normalne 🙂

lilimoni
14. jún 2015

@martina833 ja som 12 hodin po porode malu nakojila a odvazila a scucla 80ml mlieka a z toho isteho prsnika som este 100 odsala 😲 😀 mliecko som chodila davat sestrickam, aby dali detickam v inkubatore ale maminkam, ktorym sa este nepustilo mliecko 😀 som sa citila ako dojnica 😀 😀

siska53
14. jún 2015

@ni13 dudlik mozes mat. Aj kedoje deti nakoniec nedudlovali vobec... Inak ak by bolo treba nahodou,tak ti daju erarny..

xevulax
14. jún 2015

Ja som mala, pri starsejho vzdy sestricky pred vizitou malej vytiahli a dali na bok ja som vzal a dala do pusinky. Moje dieta. Nikto mi nebude rozkazovat ci moze alebo nemoze mat dudel. Pri dvojkach samy pytali 😂

alaguema
14. jún 2015

@ni13 podľa mňa zbytočné. Veď čo iné by si tam robila, než si prikladala drobca vždy, keď potrebuje.