Mám kúpiť monitor dychu ako podložku alebo na plienku?

cyklamenka
18. jún 2012

Už v tom mam chaos, co je najlepsie?!

luciferkax
18. jún 2012

Ja som mala podložku Nanny a bola som s nou veľmi spokojná, používala som ju pri oboch deťoch, má 4 roky a stále funguje, nepípa zbytočne, len ked treba 🙂 pre balé bábatko síce môže byť na plienku fajn, ale neviem si to predstaviť pri mojom, kedže spáva často na brušku a ked sa nazlostí, tak si vie dať dole aj plienku, nielen monitor :D :D

marusik
18. jún 2012

máš nejaké komplikácie? ak nie, a vieš mať bábatko pri sebe, monitor dychu potrebovať nebudeš🙂

ajca123
18. jún 2012

Podla mna je podložka lepšia ako ten monitor na plienku.. V porodnici sme mali podlozku a aj ked bol chory v nemocnici mal podlozku...
Z plienky to môže padnúť :(

stacinka
18. jún 2012

Ta vec na plienku je zbytocna🙂 ked silou mocou chces monitor, tak jedine podlozku pod matrac a bez babyfonu. To na plienku sa komplikovane nasadza, ked je babatko oblecene v bodynku a dupackach, ked lezka na brusku a pod... My sme napriklad mali angelcare s babyfonom a zistila som, ze je to hlupost. Mala aj tak spavala nakoniec s nami a cez den som ju vzdy pocula plakat. Ked sme sli na dovolenky, chaty, k babke, tak som musela dokupit babyfon avrnt, pretoze sa mi vzdy nechcelo rozoberat cely elektronicky aparat monitoru a potrebovala som mat pri sebe vysielacku, aby som ju pocula aj od ohniska, ci verandy.

sladkasue
18. jún 2012

podla mna podlozku- nanny... tomu na plienku sme nemali, ale neviem si to predstavit, ked sa dieta v postielke nahodu pretoci a pod.

lenka_b
18. jún 2012

Ja som mala a este aj mam Angelcare podluzku a bola uzasna, pouzivali sme uz este aj do teraz... A mala ma 2 roky a 8 mesiacov pomaly... Ale uz ju nepouzivam, lebo ked zijde z postele, tak to huci.. Nam to ani netrebalo, ale ja som spala pokojnejsie, ked som to pouzivala. Mozem na 100% odporucit 🙂

lencita
18. jún 2012

ja mam angelcare podlozku s babyfonom v 1, som max spokojna, ziadne falosne poplachy, pouzivam ju doteraz. ja by som to bez monitoru neriskovala.ked nebudes chciet uz pouzivat monitor tak ju vyuzijes uz len ako babyfon. na snuzu som vela chvaly nepocula 😕

renatka100
18. jún 2012

Ja odporucam zariadenie na pluenku, je to vzdy s bavatkom ci je uz v postielke alebo na sedacke alebo spinka v kociku my sme to pouzivali prvy polrok preventivne nakolko znamej zomrelo babatko na sids a keby to malo tak este zije. Vobec to neni zlozity system ked sa to naucis tak nie je problem.

nikki28
18. jún 2012

ja mam podlozku babysense a je super, maly je v pohode, ale v noci spim pokojnejsie, ked je zapnuta, tiez nepipa zbytocne, takze ja odporucam babysense 🙂

saranata
18. jún 2012

ja som mala Snuzu halo a bola som spokojná, je to mobilne, takze aj do kočíka , v zivote mi to nespadlo z plienky ako to tu niekto napísal , to je hovadina, poplašne pípanie som mala skor pri podlozke ako pri snuze
teraz ju budeme mat tiez 😉

ducci
28. júl 2012

my mame podlozku baby sense II a sme spokojne, co sa tyka toho na plienku, mamicky hovorili, ze to babetko obtazuje..

molly25
28. júl 2012

ja som nemala ziadnu podlozku a ani pri dalsich detickach ak budu nebudem chciet ani ja som nemala ked som bola mala a tu som zdrava pokial je dietatko zdrave skoda penazi podla mna,ale co clovek to iny nazor....

grundia
24. sep 2012

Tiez mam dilemu,ktory monitor kupit.Neobmedzuje ten monitor na plienocku babatko ked uz sa vie pretacat?Ved to ho musi tlacit a moze aj vypadnut,ci nie?A zase doskove monitory vraj robia plane poplachy,tak neviem :/,babeny poradte 🙂

kika1111
24. sep 2012

neznášam reči typu Na čo ti to je, zbytočne vyhodené peniaze, zbytočnosť.. Mňa tiež každý odhováral - aj som poslúchla a po pôrode sme museli na rýchlo zháňať...len si to zaobstaraj, po pol roku môžeš predať, ale určite budeš pokojnejšie spávať.. no a my máme podložkový - ale keby som kupovala znovu tak ten na plienočku..lebo podložka sa nám napr. do kočíka nezmestí, takže praktickejšie mi pripadá plienkový. monitory robia plané poplachy ak majú slabé baterky.. môj synček má 3,5 mesiaca..keď sme ho doniesli, boli v nom nejaké baterky - tie robili poplach, ale po výmene sa to nestalo ani raz

zuzub
24. sep 2012

ja som mala pri prvom nanny, ale mali sme dosť veľa falošných poplachov a stále som bola v strese...ale pri prvom bábätku je to proste tak chceme mať všetko možné aj nemožné.pri dcérke monitor nepoužívam a obidve spime pokojnejšie 🙂

moon1979
24. sep 2012

plienkovú by som nepoužívala, môže sa uvolniť ľahko a potom sú zbytočné stresy z planých poplachov ... ja nedám dopustiť na klasický podložkový monitor, používali sme ho do jedného roka ... som toho názoru, že aj keď nie je dieťa predčasne narodené a nemá zdravotné problémy, určite už len pre môj pokojnejší spánok by som podložku kúpila ... 🙂

natalia1990
24. sep 2012

Ahojky.Ja som mala monitor dychu Nanny.Bol velmi dobry a je certifikovan.Bola som moc spokojna,nakolko moj mal si nikdy po papani neodgrgol.Vzdy som sa vedela na neho spolahnut.Je to super vec a mamicka moze v klude spinkat.Vlila by som radsej s podlozkou.Nemali sme ani jeden falosny poplach.Treba kontrolovat baterky obcas

salma22
24. sep 2012

snuza vadi ked oblecies babo napr v zime podla mna len doma na spanie...ja mam babysense// ale urcite klasicky monitor dychu by som vybrala

ss225
24. sep 2012

my mame podlozku angelcare a zatial ani raz falosne nealarmovala a ja sa fakt citim bezpecnejsie s nou, boli sme na dovolenke bez nej a nevyspala som sa tak dobre lebo stale som sa budila a kontrolovala malu. Zapipala iba raz ked sme prisli z porodnice ale jasne, take mimi este nepravidelne dycha a to preto sa stalo iba nachvilocku pipala a vyskocili sme z postele rychlosotu blesku. pre mna je to na moj pokojny spanok uzasna pomocka 🙂

zunolu
24. sep 2012

Ja som mala snuzu a bola som spokojná malej vonkoncom nevadila ani ju netlačila, z plienky nepadala ani nebol nijaký iný problém. Pri prebaľovaním som ju zložila vymenila plienku založila obliekla ... bez problémov. Je mobilná tak som nemala stres keď malá zaspala v kočíku alebo na návšteve na gauči. S podložkou mám skúsenosť len z pôrodnice a tam stála spala so mnou a podložka mi bola teda na nič.

elka7
28. dec 2013

Tie ktore mate monitor na plienocku, do akeho veku sa da pouzit?Len dokedy sa nezacne babo pretacat?

ajsenz
28. dec 2013

Ja nedám dopustiť na monitor klasický do postele.. Keď bol menší a cestovali sme len som ho dala do tašky a bolo..teraz má malý pomaly 9 mesiacov, ale doma ho máme zapatý furt aj keď sa len hrá, som aspoň spokojnejšia, ale keď už cestujeme mimo bydliska už ho neberieme 🙂

kristinkinazuzka
28. dec 2013

Na plienku by som nechcela - tiež mi to príde obmedzujúce, keď sa bábätko pretáča. Máme Angelcare 401 - monitor aj babyfón. Pôvodne som chcela Nanny z bazáru, ale keď som zistila, že by sa mal po každom dieťati kalibrovať, tak sme sa rozhodli pre Angelcare. Je to super vec - aj keď napr. príde poštárka, že musím odskočiť a malinká spinká - zoberiem len vysielačku a počujem. Monitor nieje až taká drahá vec, že by som riskovala, že malinká prestane dýchať....je to super už len pre pokojný spánok ;)

anjelicek26
28. dec 2013

Babule radsej zainvestovat do kurzu prvej pomoci pre dojcata ako o monitoru - ako seriozne ktora z vas vie, co robit, keby ten monitor skutocne pipa? Len tak na zamyslenie...

My sme mali snuzu... brala b som to len ako doplnok klasickeho monitoru dychu ked dieta spi v kociku ci lehatku ci do autosedacky.

adriana89
29. dec 2013

Cakam dvojicky takze sme sa rozhodovali ktory monitor bude pre nas najlepsi..najskor padlo ze bude aj 2x Angelcare +aj 2x snuza ale kedze u angelcare musia byt postielky dostatocne dalek od seba co som zase nechcela aby boli dvojicky az moc od seba tak sme kupili snuza hero takze babulky mozu spolu spinkat kludne aj v jednej postielke ..a vsade im to mozem davat co je u nas super kedze budeme castejsie cestovat a predsa je ta snuza lepsia ako tahat vsade podlozkove monitory a rozmyslat stale aky matrac tam bude a tak...myslim ze som zvolila najlepsie riesenie a verim ze budeme spokojny....

monika15
29. dec 2013

kazdopadne ano !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ani nerozmyslaj

ivanka.7
29. dec 2013

Mali sme podlozkovy pozicany (nanny), pouzivali sme ho do 5-6 mesiacov, potom uz spavala s nami vacsinou, tak nebolo ako a kde. Pouzivala som ho najma preto, ze spavala na bruchu (rypalky si odpustia, na chrbte mi vydrzala spat tak 10 minut a potom konecna, na bruchu spala aspon trochu). Pred porodom som pozerala aj snuzy, ale vobec by sme to nevyuzili, ked spala na bruchu, neviem veru ako by som jej to zapla.
Druhe babo - uvidim. Ak bude spavat v postielke, tak pre svoj pokoj si zas poziciam. Ak bude spat s nami, nie je co riesit.

lucia_ma
6. okt 2014

ahojte, chcela by som sa vratit znovu k teme - ake su vase skusenosti s tym na plienku ? pripadne ak ste mali ten pod matrac - co pri spani na prechadzke alebo v aute? citala som aj pripady kde doslo k zastave v aute..
nazori typu dieta spalo pri mne ma vobec nezaujimaju.. ved to je este nebezpecnejsie ako ho nechat len tak v postielke..
dakujem

curious_george
6. okt 2014

ahoj @lucia_ma my máme pod matracom nanny, skúsenosť dobrá, funguje ako má. čo sa týka kontroly dychu pri prechádzke alebo v aute, tam je to podľa mňa nemožné monitorovať, pretože samotná prechádka alebo auto vytvárajú pohyby, ktoré by monitor vyhodnotil ako dýchanie a pritom by bábo dýchať nemuselo... monitor funguje spoľahlivo len v statickom prostredí, teda v postieľke, resp. v stojacom kočíku.

mirkapal
6. okt 2014

@lucia_ma Pouzivali sme babysense (pod matrac), nemali sme ani jeden plany poplach. Ked spinkali v aute alebo v kociku, mala som ich stale na ociach, tam sme monitor nijako neriesili. Suhlasim s @curious_george .