Odsávačka hlienu na vysávač. Je bezpečná pre kojencov?

lily1983
15. júl 2009

AHojte, som hrozne zufala, mam malu dcerku, ma tri tyždne, a ma velmi zahlieneny nostek, a nejde jej to odsat s normalnou odsavackou, ma to az niekde v nosnych dutinach..dokonca, ani materske mlieko jej nestavci, vcera som ju uz musela dokrmit s umelou, co ma tiez dost trapi, ze uz tak skoro som musela zacat dokrmovat, a este mi to aj vyvratila vsetko, a aj hlieny v tom boli ..dokonca boli zelene, co myslim, ze bude nejaky zapal..pomozte mi prosim
dakujem

nicolkarin
15. júl 2009

ahoj Lily, mne sa osvedcila odsavacka na baterky, kupila som ju priamo v lekarni a nemozem si stazovat. je pohodlna, ticha, mas ju stale po ruke, v noci nikoho nerusis hlukom a balim ju vzdy so sebou aj na dovolenky. ak mas take male dietatko urcite by som volila tuto. ma tri nadstavce, davaju sa podla veku dietatka.

dosa
15. júl 2009

my sme pouzivali tu na vysavac - baby vac - nemozem povedat na nu krive slovo. vytiahla naozaj vsetko a malinka sa konecne ukludnila. dokonca nam ju odporucila detska lekarka. a so zelenym soplikom chodte radsej lekarke, aby vam to nesadlo na priedusky 😉

jarka82
15. júl 2009

ahoj lily hlavne ak chces odsavat nostek zvhci nostek najprv nejakou morskou vodou(mar,vincentka) alebo libemar ten nechaj chvilu posobit suchy nostek sa nesmie odsavat a po odsati este zvhci nostek ale vidim ze si v UK tak tu dostat sterimar a zhustymi hleinikmy a zelenym soplikom chod k lekarovi nechcem strasit ale nase dvojicky mali mesiac ked mali chytene plucka a mali huste hlieny ale my sme mali biele a bolo to az take ze sa mi dusili vtych hlienoch nevladali to vykaslat anii dychat takze urcite chod.
a ze musis prikrmovat? to vobec nevadi stoho sinic nerob vela mamiciek nevie kojit a babetk su zdrave ja som prveho kojila 3 tyzdne a dvojcata 3 mesiace ale to som aj dokrmovala teraz su n umelom a su v pohode. Kde zijes?

lily1983
autor
15. júl 2009

dakujem vam, je to trosku komlikovane lebo žijeme v irsku, a tu nemaju nic pre deti do jedneho roka, takze ked jej to sadne na priedusky som vybavena, lebo si asi nepomozem ....ale mam nakupene nejake veci len sa samozrejme bojim ich použit bez lekara..a tu odsavacku teda pouzijem, lebo nemam sa ako dostat rychle k tej na baterky,,kupila som si tuto uz vo february ked som bola doma .

zuzikmeduzik
15. júl 2009

lily, určite choďte k doktorke, my sme tiež mali tento problém, keď malý mal 7 týždňov. základ je odsávať odsávať odsávať a najúčinnejšia je určite odsávačka na vysavač. tiež nám ju odporučila doktorka. takže neboj, je bezpečná. A na tvojom mieste by som nedokrmovala, detičky so zapchatým noštekom majú problém s papkaním, takže keď odsajete, uvidíš, upraví sa aj toto. držím palce

janajanajana
15. júl 2009

Lili1983, aj moja mala upchaty nostek a dost dlho, pokial to nie je zelene a nekasle, je to uplne normalne u takychto deticiek. Ale ako napisala jarka82, najprv jej ho dobre nakvapkaj, musi sa to zvlhcit, inac ziaden soplik nevyjde, a az potom vysaj odsavackou na vysavac. Ja som moju aj polohovala pocas spanku aby jej to nezatekalo dlho, u babatiek to zvykne aj dlhsie prechadzat, mojej to trvalo asi 2 tyzdne.

jarka82
15. júl 2009

lily kde v irsku si? ja som tiez v irsku a tiez siveci nosim alebo posielam zdomu 🙂 morske vody su od 0 mesiacou kludne mozes pouzit ja uz om sa naucila ze tu nic ine nepoznaju ako paracetamol no mliecko viac zahlienuje ja som chodila 3 tyzdne k lekarom povedali ze su zdrave a nakoniec chytene pluca hlavne klud odsavaj a zvlhcuj 😀 😀 😀 a mozes zvhcik aj pred papkanim aby mohla dychat lepsie
dosa vidim ze zachvilu budes rodit drzim palceky aku baterku to mas? znacku my sme mali ale nebola som snou spokojna mozzno preto ze som to skusala na huste hlieny ako vodu to vytiahlo perfektne ale sopliky nechcelo

belanka
15. júl 2009

ja som tiež dávala najprv mar plus a potom som odsala s vysávačovou.je naozaj dobrá.v noci to bolo horšie,lebo som rušila staršiu dcérku,ale pomohla.dcérka nemala vtedy ani mesiac.je to bezpečné aj pre takéto malé detičky

ali27
15. júl 2009

lily, ja ti napisem svoju skusenost. presne ked mala mala 3 tyzdne, tak sme mali tento problem. zacala mat sople, trvalo to tyzden a nakoniec sme skoncili v nemocnici so zapalom pluc. nechcem ta strasit, ale takto sme dopadli my. ale mala zacala aj silno kaslat. co sa tyka odsavania hlienov, tak urcite zvlhcit nostek a potom odsat, ale neodsavat nonstop. cim viac budes odsavat, tym viac hlienov sa vytvori, lebo sa drazdi sliznica nosa. to mi hovorili aj v nemocke. a pouzivala som tiez odsavacku na vysavac, ta je najlepsia. vysavac ma byt nastaveny na vykon max. 1700 W.
okrem toho je dobre davat spat dieta so soplami do vyvysenej polohy, t.j. hlava hore a nozky nizsie, aby to zase nesadlo na uska. skus podlozit matrac v postielke vankusmi...
drzim palce, nech sa z toho cim skor dostanete.

lenka_da
15. júl 2009

zelene hlieny urcite nie su ok, utekaj k lekarke

matuskovamamina
15. júl 2009

u nas boli zelene sopliky zapricinene zlatym stafylokokom, takze rychlo k dr!

lily1983
autor
15. júl 2009

ahojte..takze nieco sme odsali, boli biele ale trosku aj zeleneho, no len minimum..aj sme papali, odsala son si mliecko, ajtak najprv vyvratila, lebo velmi hlta, a potom som jej to vyberala a pomalicky sa napapala, aj grgla...to sa moc tesim..horucku nema..len sa bojim ze budem musiet dokrmit, a to bude vracat, lebo vcera som uz nemala v noci mlieko, musela som dokrmit..mam ale pocit, ze je stale hladna.. ☹ ☹ ☹

lily1983
autor
15. júl 2009

jarka82 zijeme v tallaght..viem...lekarí tu su katastrofa!!!!!

dakujem velmi pekne vsetkym za pomoc

matuskovamamina co je to zlaty stafylokok:?????

matuskovamamina
15. júl 2009

lily, je to bacil, ktory ma takmer kazdy clovek. nie je nebezpecny, pokial sa nejako neprejavuje. ale aj tak by sa mal sledovat. v tele nevadi, ale akonahle ma mimino oslabenu imunitu, napr. ked mu idu zubky, tak sa zacne prejavovat, napr. koruckami, zvracanim a tak. ako vravim, nic nebezpecne, ale mal by sa sledovat.

Zlatý stafylokok je baktéria rezistentná na antibiotiká a má ju takmer tretina svetovej populácie, pričom ani tretine z nej vôbec neprekáža a nespôsobuje jej žiadne problémy.

jarka82
15. júl 2009

presne tak ako pise ali27 my sme mali to iste az na to ze to bolo tak silne ze sme museli zavolat zachranku lebo nedychali z tych hlienou uz to viac nechcem zazit takze radsej 2x ist zbytocne ist k dr a my sme tiez nemali horucku takze to neznamena ze nie je horucka ze je zdrava lily vsak ju nenechas hladnu nie? 😀 ake flasky pouzivas? a hlavne ake dudliky? a ako vela ti vracia? ona moze vrackat aj z hlienou 🙂

dosa
15. júl 2009

jarka82 - dakujem, veru mam to za par, uz sa neviem dockat - hlavne v tych horkach, co tu teraz mame... ale k veci: ja nemam baterkovu - ja som pisala o tej vysavacovej.

jarka82
15. júl 2009

aha prepac to nepatrilo tebe ale nikolkarin prepac 😀

lily1983
autor
15. júl 2009

jarka, no ja ju nenecham hladnu, ved mi spapala 120 o pol desiatej, a som rada, ze to nevyvratila.teraz spinka, tak jej dam z ceciku potom,nechcem do nej tlacit, ked ma podrazdeny zaludok, ved bude pytat.. ajked neviem, ci nieco potiahne, mam malo mlieka, a bojim sa toho prikrmovania, no ale ina moznost nebude, ked nebudem mat svoje. ☹ ☹ ☹
a ja som si ista, ze mi vracia z tych hlienov, ved som videla hlieny v zvratkoch.
zajtra pride sestricka na kontrolu malej, tak jej poviem, a pojdem aj k lekarovi ak bude treba, ale vies co mi povie?? ja sa uz toho hrozim, a asi ho tam dobijem 😠 😠 😠
urcite ju necham skontrolovat, len tito nevzdelanci mi tu moc nepomozu asi ☹ ☹
pouzivam flasky Dr. Browns reduce colic, a dudliky co boli k tomu.tie pre najmensich..

jarka82
15. júl 2009

lily to ti pekne spapala nase teraz vypiju 150ml 🙂 jasne az bude hladna vypita si neboj sa toho ako urcite mateske je lepsie ak ho nemas zbytocne budes trapit seba aj rebecu predsa,pride healt visitorka ci midwife? ja byvam v dungannone no to tie hlieny jej drazia zaludocek neboj bude ok to je len zaciatok tych soplikou este bude 😉 no gp je nic mne 2x v ten tyzden povedali ze su zdrave az ked bolo najhorsie na pohovosti nam povedali ze su to plucka no tu nic ine nepoznaju ako paracetamol ale vam ho este nedaju az od 2 mesiacou 😀

hanka274
15. júl 2009

lily, co sa tyka tvojej otazky na odsavacku na vysavac, ja nic ine lepsie nepoznam...mala mi smrka od narodenia uplne v pohode ale NIKDY neda von vsetko co jej zhorsuje dychanie tak ako ta odsavacka...je to super!
samozrejme ked su sopliky aj doktorke zajst treba, da nieco na to + ta odsavacka...parada, uvidis...drzim palce.

jarka82
15. júl 2009

tak ako lily ako sa mate? zvladate to?

scandya
15. júl 2009

ahojte, chcem sa spytat ci sa vam deticky nelakaju, ked zapnete vysavac

hanka274
15. júl 2009

scandya, je to individualne uuuuuplne, znama odsava od narodenia, decka si same zapinaju vysavac...a moja 3r.dcérka??? reve jak najata...ale proste potom sa to vypne a ona skusi nostek tak zafukat a nic tam nema, takze treba pevne nervy a zavret...usi... 😀 😀

jarka82
15. júl 2009

scandya nase miluju hluk vysavaca ked su velmi zle a ja si uz neviem rady tak pustim vysavac a su ticho a pomaly zaspia ale nas syn ako pise hanka274 aj nas strasne reve uz vidi kombinaciu vysavac a odsavacka tak uteka a place ze nechce odsat nostek. 🙂

mamutka
15. júl 2009

lily, nas maly ako 4 tyzdnovy spal, kym sme mu odsali touto odsavackou, to by pri inej nehrozilo........
tiez som sa najskor na nu krivo kukala, ze vysavac a babatko....ale je to vyborne vymyslene, skus na sebe ked sa bojis ze to je prisilne 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarka82
16. júl 2009

ahoj fidka79 ja byvam pri dungannone 🙂 a dakujem

lily1983
autor
16. júl 2009

🙂 🙂 ahojte..
jarka zatial to vizera celkom v poriadku, odsavali sme len pomalicky a kratko, mala mi pri tom zaspala, tak ako pisala mamutka, pri tej co som skusala odsat ustami sa jedovala, plakala, no proste velky rozdiel..
mala inak mala aj low fever..a dnes tu bola sestricka a ze je to ok.
najradsej by som bola lekar sama v tejto chvili a asi aj naveky, lebo sa budem bat kazdeho prdu, dokym budem
v irsku asi nebudem spokojna.
pribrala, tak sa tesim, bala som sa ze budem musiet prikrmovat, ale zatial fajn.
varim si polievocky, a pijem cajik pre dojciace matky, tak to mi asi pomaha...dufam, ze mi mliecko vydrzi.

scandya..nelaka sa vobec, zaspala pri tom..deti maju radi take zvuky, aj susedkyna mala spala pri vysavaci a ked sa prestalo vysavat, zobudila sa, ze co sa deje 😀 😀

fidka..dakujem..rada sa pridam🙂

dakujem vsetkym mamickam 🙂 🙂 🙂

ingulka
17. júl 2009

my pouzivane tiez odsavacku hlienov na vysavac... zatial sama spokojnost.. aj ked zo zaciatku mala proti tomu vobec nebojovala 😉 teraz ked je vacsia uz ano... ale ja sa nedam obmekcit placom, lebo viem, ze v konecnom dosledku jej to pomoze 😉

a zacali sme ju pouzivat na odporucanie pediatricky, a nemyslim si, ze by to len tak navrhla... 🙂