Oplatí sa kúpiť výbavička v Poľsku?

suzzinkaa
24. apr 2014

Ahojte tehulky, mamičky 🙂 chcela by som Vás poprosiť o informáciu ohľadne nákupu výbavičky v Poľsku. Je tu mnoho diskusií na túto tému, ale všetky su staré a nemusia byť už aktuálne. Preto vás chcem poprosiť - hlavne ma zaujíma či sa nákupy oplatia a kde ste boli na nákupy? Krosno? Nowy Targ? Ďakujem za každú odpoveď 🙂 🙂 🙂

egyy
24. apr 2014

Aj mna by to zaujimalo. Dakujem za temu. Dufam, ze sa dozvieme 🙂

drobcek26l
24. apr 2014

@suzzinkaa
@egyy Myslím si, že ak nieste nejako obzvlášť náročné, nákupy v Poľsku sa stále oplatia a riadne. Boli sme tam aj dva týždne dozadu a mamičkami zo Slovenska sa to tam len tak hemžilo. Keby sa to neoplatí, nechodí tam toľko ľudí. Ja som kupovala výbavičku na trhoch v Nowom Targu a napíšem vám ceny len tak pre porovnanie toho čo som kúpila tam a za akú cenu sa to predáva u nás. Podotýkam že tie ceny sú za presne ten istý výrobok:
Kočík trojkombinácia: PL 270 eur - SK 460 eur
Postieľka aj s matracom a roštom: PL 100eur - SK 280 eur
Vanička: PL 8eur - SK 12eur + sme k nej dostali 2 osušky ako darček
Komplet na krst: 8 eur (peknučký bavlnený košielka, nohavice, body, čiapočka)
Komplet do pôrodnice na oblečenie: 11 eur
Fusak: 28 eur
Perinka na krst saténová: 13 eur
Normálna perinka: 8 eur
Bavlnená plienka: 0,60 eura
Farebná bavlnená plienka: 0,80 eura

Snáď som Vám aspoň trocha pomohla pri rozhodované, keby niečo pýtajte sa 🙂

0604katka
24. apr 2014

my tiez vo velkom vyuzivame nakupy v pl aj na vecicky aj potraviny u nas HAMI cca 8e v pl Bebiko(nase Hami) 4e. plienky dada nieco sposob na nase pampers 7e balenie,toje jedno aka velkost a su super,odporucam..........atd zaclony do bytu 6e kus,moderne satenove............myslim ze sa stale oplati a a este aj dlho bude

egyy
25. apr 2014

@drobcek26l jej ty si zlata. My radi chodime na trh v targu. Len sa trochu bojim kvality tych veci. A to normalne tam na trhu, alebo v nejakom kamennom obchode? Lebo tam na trhu som sa rozpravala s takou pani ( blondynka ) a ta mala pekne veci. Ze by mi dala aj zlavu, ale to som este nebola tehotna, tak naco 🙂 a kocik v kamennom obchode? Tam sa bojim reklamacie. Ze ako to budem potom reklamovat keby nieco.

egyy
25. apr 2014

@0604katka tie plienky, to je ozaj rozdiel v cene. Hlavne tie jednorazovky musia ist pekne do penazi. 🙂

drobcek26l
25. apr 2014

@egyy My nakupujeme iba na trhoch, do obchodov vôbec nechodíme. Ja som s kočíkom nemala žiadny problém, ale kamarátka tam tiež kupovala na trhoch a po 1,5 roku sa jej na ňom čosi pokazilo, normálne išla za tým predajcom na trhu, oni sú vždy na tých istých miestach a v pohode vyreklamovala, že jej to urobil hneď na mieste, vymenil tú súčiastku za novú. My sme kupovali kočík pre 2 rokmi a odvtedy sme boli v PL asi 6x a fakt ten s tými kočíkmi je stále na rovnakom mieste, tak o to by som sa nebála.
Čo sa týka bavlnených plienok, samozrejme že tá kvalita je iná ako keď ju kúpiš u nás za 3 eurá, ale na doma to v pohode stačí a kúpila som si u nás tri drahšie keď sme išli k doktorke alebo tak.
Oblečenie je úplne v pohode, krásne bavlnené ako u nás.

obcansr
25. apr 2014

pri malom som kupovala vačšinou všetko v pl, oblečenie v obchodáku a kočík na trhu v Jablonke, plienky v Bialsko Bialej v Auchane tam majú dobré ceny aj dobrý výber, tam chodíme nakupovat aj potraviny a drogériu, teraz čakám druhé a tiež tam pojdem nakupit či mlieko alebo drogériu a plienky , na trhu nekupujem

egyy
25. apr 2014

@drobcek26l to je ten, co ma pri ceste pri prechode ten kocik vystaveny nie? Ta blondynka bola jeho zena. Predavala postielky, oblecenie a veci do postielky. ale neviem, kde su tie kociky.

drobcek26l
25. apr 2014

@egyy My sme kupovali kočík v Novom Targu a tam predávajú hneď pod cestou, keď od parkoviska prejdeš po prechode cez cestu tak naľavo dole, za nimi sú koberce a stánok s občerstvením. V Jablonke neviem , kde predávajú

drobcek26l
25. apr 2014

@drobcek26l Inak ešte dodám, že záruku na kočík mám nie 2 ale 3 roky

egyy
27. apr 2014

@drobciek26l dakujem pekne. 🙂 pozriem. Hadam tam bude dobry vyber.