Používali ste perinku?

danley01
31. okt 2014

Ja by som skôr nepoužívala. Keď tak ešte zavinovačky...Viete mi poradiť??? Ďakujem 🙂

moni244
31. okt 2014

ja som nepoužívala nič, moje dieťa odmietalo všetko, čo ju prikrývalo

zuzanockamt
31. okt 2014

nie, len v porodnici a aj to nie stale

lucinddas
31. okt 2014

Moj maly 2,5 r. doteraz vsade nosi so sebou perinku, taku cipkovanu este po manzelovi. Bez nej ani nezaspi, jednu ma aj v skolke. Esteze name viac kusov 🙂

lenka.s
31. okt 2014

Nie, ani pri prvych dvoch detoch a neplanujem ani pri tretom. Mam kupenu pohotovostnu ulitku, inak nejako extra dieta zavinovat nepalnujem 🙂

monicm
31. okt 2014

ja som zavinovala všetky tri,dokonca ked sa už nezmestili do perinky,resp. do zavinovačky,tak som ich balila do deky.proste to milovali a spali tak podstatne lepšie.väčšina detí má silný moorov efekt a tak balenie majú radi.ale každému dieťatku vyhovuje niečo iné,vy si skúste,čo bude vyhovovať vám a kašlite na to,čo robia iné mamičky

siska53
31. okt 2014

Ano. Nejaku dobu. Aj to,co sa asi vola zavinovacka.

bubelko
31. okt 2014

nie, nepouzivala som ani perinku, ani zavinovacku. deti boli len v dupackach, zakryte dekou.

jana_eyre
31. okt 2014

pri synovi nie - uplne to neznasal (uz v porodnici sa nedal zabalit, dokonca ani sestrickam, co boli mudre ze ho neviem balit - vzdy mu nakoniec aspon ruky nechali vonku)..

pri dcere som mala chvilu zavinovacku, kedze bola zimomriva ako babatko, tak v tom spinkavala a bolo jej tam fajn.. ale nie nejak dlho, mozno do 2heho mesiaca, potom sa tam aj tak uz nezmestila, lebo bola vtedy velika..

kazde dieta je ine, dopredu sa neda povedat co bude pre babo vhodne - same si vyberie.. my sa mozeme len prisposobit..

slavaf
31. okt 2014

Áno, staršiu asi do troch mesiacov, mala to rada a aj lepšie spala. Mladšiu asi do šiestich týždňov, rýchlo z nej vyrástla a jej viac potom vyhovovalo byť len pod dekou...

csenibaba
31. okt 2014

Ahoj,ja som pouzivala pri obidvoch detoch cca mesiac🙂Zavinovacku som ani nemala..

sandri
31. okt 2014

Pouzivala som na spanie, neviem uz ako dlho, asi 3 mesiace. A potom sme mali krasnu ozdobnu, tak tu som pouzila na krst 🙂 inak chuda lezala v skrini, lebo mi ju bolo luto nicit... (som sa bala, ze ju maly ogrcka alebo prekaka... )

anitra11
31. okt 2014

ano, ja som balila a zdalo sa mi to uplne prirodzene a aj lahsia manipulacia s babatkom 🙂

michaela80
31. okt 2014

Pouzivala zavinovacku na suchac ..obidvaja boli malinky 1750gr/42 a druha 2300gr/45 gr a bolo lahsie ich mat v zavinovcke..mozno keby ze mam 4 kg babo tak nie

efci
31. okt 2014

Nie

wanda123
31. okt 2014

ano, taku tu klasicku s troma snurkami. bolo to super

katarina1984
31. okt 2014

Ako som ju nechcela,perinku,tak som si ju oblubila,ale iba na doma a tie volaniky som odparala 😀 ked som kojila,malu som v tom mala pevne a inak som pouzivala zavinovacku

ivetoy
31. okt 2014

ano pouzivala,lepsie sa mi s dietatkom manipulovalo...

mischell0110
31. okt 2014

Ja som kupila perinku aj zavinovacku a obe nove mam nepouzite.Moja mala sa narodila predcasne v36t mala 2600g a v nemocnici nebola vobec v perinke a doma,ked som ju skusala,mrncala,tak sme ju mali bez.Spinkala prikryta dekou.

cecilka123456
31. okt 2014

Ja som dava do peeinky asi do 4 mesiacov. Lahsie sa mi z malou manipulovalo, lepsie spala, bolo jej teplejsie 🙂. Dokonca do pol roka inak ani zazpat nevedela iba v perinke. Tak spinkavala ze bola zabalena iba po bokoch a nozicky jej trcali. Doteraz lubi spi kat ked ju obimam alebo zababusena v paploniku 🙂

ivanka.7
1. nov 2014

Nie.

bambulka82
1. nov 2014

Pri prvom dietati asi tyzden..pri druhom vobec..nase deti spia od malicka na brusku, tak sme perinku zrusili

pacna
1. nov 2014

Urcite ano pri vsetkych detoch,lepsia manipulacia krmenie prenasanie.boli kludnejsie v perinke 🙂 🙂

nat28
1. nov 2014

Ano, pouzivala som pri dcerke a budem aj pri synovi. Nielen pre navstevu ked si malu chcel niekto popestovat - aspon som sa nebala ze niekomu spadne z ruk 😖 a nejaky cas v nej aj spavala, vedela som ju tak dobre polohovat na bok, je to najbezpecnejsia poloha pre babatko.

alicka850
1. nov 2014

Ano,mala som sice kupene dve moderne zavinovacky,ale malla v nich nechcela byt,bola tam taka uvolnena,bala som sa ze vypadne. Potom som vyttiahla starodavnu perinku po nas a malej sa to pacilo,bola kludnejsia a mne sa lepsie s nou manipulovalo. Bola tam este aj ked z nej vyrastla a nohy kek trcali von 🙂 Kazde dietatko je ine. Vyskusaj a zistis,co bude malemu vyhovovat

jedina30
1. nov 2014

ano,pouzivala som ju aj ja..pri obidvoch detoch..deti boli kludne v nej,chrbatik bol rovny,bli v teplucku a pri noseni a dojceni to bolo super.. 😎 ked vidim dnesne matky ako si ich nosia volne ,len tak po rukach...ach,ten detsky chrbatik ☹ ☹ ..ale je to na nich 🤐 🤐

pat_mat_minnie
1. nov 2014

Pri prvom synovi som nepouzivala vobec, nakolko sa narodil s por.hmotnostou 3950 g, cize bol velky, nezmestil sa do nej, sam si bol toho vedomy, takze mu prekazala.Neznasal aj, ked bol zakryty, ked spal.Spal odokryty az do nejakych 3 rokov.Druhy-mladsi syn bol vrabciatko, zo vsetkych mojich deti najmensi, narodil sa s por.hmotnostou 3100 g, takze v perinke bol a bol spokojny, citil taku vacsiu istotu, ale ked prislo leto, bolo mi luto ho "dusit" v perinke, takze isiel z perinky von a balila som ho len na noc.A dcerka v perinke vobec nebola, na dievcatko bola tiez velka a ako moj prvy syn, neznasa byt prikryta, ma 15 mesiacov a v noci spi nezakryta, akonahle ju zakryjem, tak sa zobudi a place.A co sa tyka polohovania a aby si nezlezali hlavicku ako babatka, ukladala som na bok a oblozila vankusmi.A nemaju zlezane hlavky.

simca06022011
1. nov 2014

Mala som perinku, pouzivala ju iba "starka"a ked tak nejaka navsteva (ale nemala som tie volanikvoe cipkovane, ale uplne obycajnu bielu bez ozdob...)... ja som pouzivala zavinovacky dost dlho. aj ked mala bola do toho "velka".. vobec som ju nemusela navlacovat, uspavat hodiny a pod.. dala som si ju do zavinovacky, nakrmila, najedla sa a uz mala teplucko a hned zaspala ;) A veru mi dieta nikdy po nociach neplakalo a nebudilo sa 🙂 a ked bola vacsia zavinovacka posluzila aj na zakrytie (ked este bola mala na perinu). Ja by som ju urcite kupovala aj pri dalsom dietati..

ninka18
1. nov 2014

Urcite ano , lepsia manipulacia a určite boli spokojnejšie ked boli zabalene. 🙂 🙂

nanka3
1. nov 2014

tiez som si myslela, ze naco perinka, kupila som si modernu zavinovacku... mala v nej bola asi 2x, bola v nej prilis volna, a rovno z porodnice sme sli kupit perinku, a potom este jednu, takze urcite si kup klasiku, jednak dieta sa v nej lahsie ukludni, a tebe sa bude s nou lahsie narabat .... 🙂

nasta197
1. nov 2014

Ahoj ja som používala klasicku zavinovacku pri oboch detoch a vydim efekt obaja su pekne vytretý a maju peken chrbatiky co poznam deticky co neboli v perinke nemaju take pvne a pekne drzanie telicka a naviše je to malicke teličko nevie koordinovat pohybi lepsie sa ti bude držať prenasať a bude mat v rovine chrbatik co je doležite aj co sa týka pohodlia aj istoty dietatko je stale ,,pritulene,, obýma ho perinka je spokojnejsie 🙂 a ja som perinku používala na spanie dokonca až do 5mes. mal rad pociť ze je v perinke