Soplíky, ktoré sa nedajú vytiahnuť. Čo na ne použiť?

terkaa
27. dec 2008

co mam pouzit, aby sme sa zbavili soplikov, ktore su niekde "vzadu", netecu mu, ale sem tam pocut, akoby 😀 zakrochkal 😀
neviete co by bolo najlepsie pouzit nato, aby sme sa toho zbavili?

kaskya
27. dec 2008

ja svojmu kvapnem kvapku teplej vodicky do jednej aj do druhej dierky, chvilku pockam, par sekund a vytahujem s odsavackou. uvolnia sa mu a idu vonku. niekedy ho necham len tak na brusku, on polozi, funi pritom a same sa ukazu a uz len opatrne tycinkou vytiahnes a je to.

bambusko
27. dec 2008

terkaa, nam pomohla aromaterapia, pozri tu 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

elize
27. dec 2008

nam pomaha sterimar (roztok morskej soli) pred vysavanim soplikov streknem do kazdej dierky a potom idu krasne von. Nikdy neodsajes vsetko, ale aspon nebude tak velmi chrapcat 😉

tatolu
27. dec 2008

Ďakujem, pomohli ste aj mne. Aj ja skúsim

zuzka99
27. dec 2008

na zadné soplíky je sirup Sinupred, dostať v lekárni

cherries
27. dec 2008

aj ja odporuácam nejaky roztok morskej vody ako sterimar alebo physiomer baby a sinupret na preliecenie a na uvolnenie hlienov .

bambusko
27. dec 2008

sinupret a libenar nam pomohli len na par dni a zase sa to vratilo. navyse sinupret je hnusny, obsahuje alkohol a maly uz nechcel ani pusu otvorit po tom, co sme mu ho davali 3x denne ☹ ani na prikrmy

martina46
27. dec 2008

MY SME MALI SOPLIKY 2X A oba razy sme sa tiez pasovali s odsavanim, proste to neslo, mala mala cisty nostek, volne sa jej dychalo, ale pri kojeni sa zadusala, co jej to niekde v hrdle stalo. pomohol nam hedelix. napodiv ho mala pekne papala, hoci je podla mna pre dieta chutovo dovny. zabral ale tak asi po troch dnoch. mne tiez pomohol tento sirup v podobnych problemoch.

cherries
27. dec 2008

este sa da kupit v lekarni gel na suchu sliznicu nosteka ktorym to dietatu vytriete a sopliky sa odlupnu a vydu von len neviem teraz ci do roka sa moze davat vibrocil gel ale ak nie ten tak v lekarni vam poradia len sa treba ist opytat ,

tweetinkapp
27. dec 2008

My sme pouzivali odsavacku, ale ta az tolko soplikov nevytiahla. A teraz sme na odporucanie zacali pouzivat libenar a potom vytahujeme odsavackou na sopliky a sopliky idu krasne von.

annag
27. dec 2008

ak dojčíte, tak pri nádche je výborné kvapkať odsaté materské mliečko - zvláčni sliznicu a ničí vírusy a baktérie

tin007
18. jan 2009

ahojte, prosim poradte: drobec nam uz skoro od narodenia "chrochta" ako prasiatko, resp. obcas piska (ako gumova kacicka), ked som sa na to pytala dr. (ci nema nahodou nadchu), tak povedala, ze je to normalne. avsak dnes pri prebalovani si tak kychol, ze mu z nosika vybehol velky zelenozlty husty sopel. ked sme mu vsak (priebezne) pozerali do nosnych dierok, nikdy sme tam sopliky nevideli. neviem, ci mu mam kvapnut do nosteka trochu roztoku morskej soli, alebo materskeho mlieka, ci to nechat tak, pretoze sopliky mu netecu a nezda sa mi, zeby mu to extra vadilo. dakujem

siminks
18. jan 2009

Ahoj Tin a malý nebol trošku prechladnutý,vieš ked mu vybehol ten soplík,to je nebezpečné,aby sa to nedostalo nižšie do plúc,my sme mali dvakrát soplík používame libenar,ale to je len fyziologický roztok na každodenné čistenie,ale pri nachladnutí sme kúpili nasivin pre novorodencov taký slabučký ale účinný inak stál 190sk 😒 a potom hadička,viackrát za den a išlo jej toho hodne,musí sa hlboko vsunúťked to videla už aj spustila ☹

tin007
18. jan 2009

ahoj siminks, neviem posudit, ci je/bol prechladnuty alebo nie, kycha iba malilinko, aj to len pri prebalovani, teploty nema a zatylok ma stale teply (ten kontrolujem, lebo rucky ma obcas studensie).

tesorino
18. jan 2009

tin007 aj ja mam ten problem, maly mi tez krochka, ale havne v noci, a ked mu odsavam tak nic nejde, alebo uplne minimum soplika, ma to tiez niekde v zadu, aj lekar potvrdil ze je zdravy a dal mi fiziologicky roztok, ale nepomaha to, niekedy v noci sa snazi aj zakaslat lebo sa mu tazko dycha 😒 skusila som aj sprej sterimar, ale myslela som ze sa mi utopi, bolo mu to strasne neprijemne a bojim sa mu to davat ked je taky malinky ☹

tin007
18. jan 2009

tesorino, volala som sesternici, ktora ma dve deti (jedno rocne, takze iba nedavno riesila podobne problemy), povedala, ze zelenozlte hlieny su znamkou zapalu (infekcie) dutin (uska, celo...) a mame ist k doktorke, asi bude treba nasadit ATB (takze zajtra rano volam dr. lebo drobec teraz spokojne spinka, teplotu nema a dycha uplne v poriadku) 😒

tesorino
18. jan 2009

tin007, ale my mame priesvitne sopliky, nie zelenozlte, tak my zapal nemame, a ty pockaj co bude v noci, vtedy sa to viacej usadza a podla toho uvidis 😉

sykorka2
18. jan 2009

Ahojte maminky, takže naša skúsenosť, podobne ako u Vás, kvapkali sme kvapky, pili sme kvapky, odsávalii s tou obyčajnou, čo s ústami ťaháte, ale nič. Teraz sme si zaobstarali odsávačku na vysávač, no poviem Vám, paráda. Prvý krát plakala riadne, ale zvykla si. Prvý krát som si aj ja myslela, že jej to vysaje aj mozog. Ráno sme odsali soplík, a fakt vyšiel aj ten posledný, a mali sme zo začiatku pol dňa pokoj. Neskôr nám stačilo odsať ráno a celý deň soplík nemala. To mi poradila jedna detská lekárka, a dokonca povedala, len odsať soplík, a nič nekvapkať. Ani som veru nekvapkala. Teraz sme bez soplíku. Fakt doporučujem.

ma76
18. jan 2009

Pozor na ten vysavač...najviac použivať 4 dni potom sa to same upraví,bolo mi poradené.Inak super vec, mame!!!Dala bi som nobelovu cenu,neni nad to ked babulko dokaže pekne dychat noštekom no a pri kojeni ani nehovorým.Oni totiž ešte nevedia dýchat ustami...Nadchu sme mali v 4,5mes.+Lybenar kvapky som davala-super odporučam.

tin007
19. jan 2009

ahojte, volala som s dr. a ta povedala, ze ak nema horucky, alebo neplace, nedusi sa, netreba k nej chodit, ani davat lieky a pod. staci iba 3x denne streknut roztok (sterimar ci ine roztoky morskej vody) do nosteka, pretocit na konika a pockat, ci to babo vykychne. ak nie, skusit odsat, ak nepojde, nevadi. fakt je, ze drobec v noci krasne spinkal, iba s 1 zobudenim (od 10.30 4 a pol hod a potom este 4 hod po nakojeni a prebaleni az do 7.30), v noci nemal problemy s dychanim a aj teraz je uplne ok, mame ist aj kludne na prechadzky.

tin007
20. jan 2009

ahojte, hlasim uspesnu akciu tandemu odsavacka + vysavac: vecer sme strekli roztk (to sa nepacilo), pokonikoval (s rykotom) ale nevykychal sopliky, tak sme nasadili odsavacku a cuduj sa svete! drobec drzal hlavicku uplne pokojne a nechal si z jednej dierky odsat poriadne velkeho sopla, ani nemuko! 😉

dana_l
20. jan 2009

siminks - vy vstuvate tu hadicku hlboko do nosteka? ja ju davam najhlbsie ze nevidim tu modru "hlavicku" ale nie hlbsie. nemoze sa tym ublizit malemu v nosteku?

dzanka3
20. jan 2009

no my sme boli raz na nozicky - tam bolo teplo ako v peci...a vtedy mal sopliky a nesli dobre vytahat...a ked sme dosli domov - maly bol aj spoteny trochuod toho tepla - strekli sme physiomer a nestacili sa cudovat kolko sme vytiahli odsavackou na vysavac....

bimbia
23. jan 2009

ahojte.
mi sme kupili odsavacku na vysavac a este mame aj kvapky sterimar a libenar. aka je najlepsia kombinacia a ako casto to pouzit? mala uz od soplikov co jej zatekaju nevie ani spat. dakujem za pomoc

tin007
23. jan 2009

bimbia, my sme odsavali prve dva dni (ked bolo soplikov najviac) 3 x denne, rano, obed, vecer s tym, ze vzdy sme predtym strekli roztok do nosteka a dali drobca konikovat (2 x mu pri kychnuti soplik vyletel sam) a potom odstali, uz na druhy den bolo jasne zlepsenie (dychanie maleho, farba, mnozstvo soplikov), takze od tretieho dna striekame 2 x denne a odstavame bud raz, alebo 2 x (podla toho ako mu "buble" v nose). osobne by som viac ako 3-4 x denne neodsavala

bimbia
23. jan 2009

tin007
co je to konikovat? a sterimar streknut?

tin007
23. jan 2009

bimbia, ked das babo na brusko tak by malo dvihat hlavicku (uz aj malinke niekolkodnove babo to skusa), hovori sa tomu, ze "pasie koniky", cize koniku. roztok streknes normalne do dierky, iba 1x stlacit a to iste v druhej, skus preverit, ci mozes dat ninke asi na milimetrik ten koniec do dierky, tak je to najlepsie (moj sa parkrat mikol a dostal davku do tvare a aj ocka, ale nastastie to nestipe). ak sa ti dcerka bude mykat (co je dost mozne), treba pridrzat hlavicku (asi sa bude jedovat) dalsim dospelym (pripadne aj ruky)

bimbia
24. jan 2009

tin,
dakujem za radu ale v pondelok ma lekarka neminie nakolko ani ta odsavacka na vysavac nevysaje vsetko. malej to asi hned zateka a vobec to skoro nejde do odsavacky a uz sa bojim aby sa to neprejavilo na inom zdravy.
(zapal pluc, priedusky ci uska) tak radsej pojdem nech to pozrie aj ked lieky by som chcela uplne naposledy ale co uz. tak dufam ze bude vsetko ok.

amatula
24. jan 2009

bimbia urcite zajdi k lekarke.mi sme mali teraz zapaal dutin anieje to nic prijemne 😒
a neboj sa liekov su urcene pre mimca a su na to aby liecili.nie vsetko sa da bez liekov 😉 😉

katun
24. jan 2009

ahojte, my sa trapime s chorobami a soplikmi od silvestra (najskor vzdy ochoriem ja a potom aj maly, dvakrat som uz brala antibiotika, maly raz). Adamkovi sopliky teraz uz tiez nejdu vysat, a ked, tak iba trochu, su biele a tahave.. A asi mu stekaju hrdielkom, lebo ho pred dvoma dnami napinalo na vrackanie, a teraz uz zacal aj hrozne kaslat. Takze nas znova neminie v pondelok navsteva u doktorky. Ked som jej naposledy vravela, ze maly chrapci, asi zo soplikov, povedala, ze dychanie ma ciste a boli sme vybaveni.. ☹